wensdy ([info]wensdy) rakstīja,
@ 2019-05-14 20:36:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Karš ir normāls
Gribēju pasūkstīties par to, ka mūsdienās kultūras un mākslas jomas darbiniekiem jāsastopas ar arvien lielāku spiedienu būt aktīvistiem, reflektēt par savu politiskumu utml. Un gribēju iebilst, ka aktīvisms nav vienīgā forma, ko prasīt no mazā cilvēka. Bet tad es uzskrollēju uz Facebook ziņu, ka Kara muzejā par godu muzeja simtgadei būs fotoizstāde "Glabātāji", šāds ir reklāmas rullītis. Un man sāka likties, ka aktīvisms vizdrīzāk šobrīd ir nepieciešamākā forma indeed. Lielākajai daļai cilvēku tas noteikti šķitīs pilnīgi normāls video. Stilīgie muzeja darbinieki, ne? Varbūt vēl kāds bez manis pa kaktiem pasūkstīsies, ka Kara muzejs kārtējo reizi nodarbojas ar kara slavināšanu - redz, kādas estētiskas formas un estētiskas jaunu vīriešu sejas, redz kādi estētiski skaisti, nopulēti ieroči. Anatomijas muzeja glabātāji varēja piedāvāt fonam kādu līķīti. Enīveis kāds šim portretējumam sakars ar muzeja darbinieku ikdienu, prasmēm utt. utjp. Manā sapņu pasaulē varētu izstādes atklāšanas dienā sarīkot kādu protesta akciju pret šādu stulbumu vienā no lielākajiem valsts muzejiem, bet... To neviens pat nav izdarījis sakarā ar viņu nodarbību telpu bērniem, kurā ir koka bises, ar kurām var viens uz otru pašaut. Jo? Karš bija un ir, tātad normāli.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]atkalnekadvairs
2019-05-14 21:23 (saite)
Man tas video likās visnotaļ drūms.
Atceros bērnībā kariņa spēlēšana bija jautrākā nodarbe iespējama. Bērni jau to nedomā nopietni. Kariņos gan reālās spēles, gan virtuālajā pasaulē esmu nogalinājie tūkstošiem cilvēku, pašā dzīvē esmu kāvies divas reizes. Abas piespiedu kārtā. Karu nedrīkst slavināt, bet bezizejas situācijā, kas vienmēr pienāk, tas ir neizbēgams. Normāli tas nav, bet nekas nav. Un arī Kara muzejam vajag naudu.

(Atbildēt uz šo)


[info]nistagms
2019-05-14 23:02 (saite)
visu laiku arī jābūt gatavam paskaidrot kādam, kāpēc tas, ko tu dari, vispār varētu būt kādam nepieciešams, jo nepietiek jau ar to, ka tu kaut ko dari labi savas sfēras ietvaros, tas ir jāvar paskaidrot tā, lai katrs lepnais 'parastais darba cilvēks', katrs aizdomīgais nodokļu maksātājs to varētu saprast.

(Atbildēt uz šo)


[info]nistagms
2019-05-14 23:04 (saite)
wow, tas video ir unlisted :D

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?