Pirms kāda laika, sadomājies par to, cik jauki būtu sēdēt pie dabas krūts un klabināt taustiņus, iegādājos vecu laptopu, kuram CD iekārta var teikt, ka nedarbojas. Tas ir, it kā darbojas, bet lasa tikai oriģinālos diskus, un arī tad daļu nemaz nelasa. Kas tad man, pingvīnus jau var dresēt arī no tīkla, un sāku lūkoties pēc attiecīgas distribūcijas. Izdomājis, ka vajag izmēģināt VectorLinux vai DamnSmall, skatījos, kā jamos dabūt uz kompja caur tīklu. Sāku lūkoties pēc floppy Linux un mana izvēle krita uz TOMSRTBT. Atvilku, iemetu disketē, bet sākās problēma, jo kaut kā negribēja wget-ot caur tīklu un wget versija arī kaut kāda dīvaina (ne rekursīvi novilkt, ne kā), tikai nomocījos.
Pa vidam vēl ar Win98 boot disketi ielogojos un uztaisīju vienu FAT32 partīciju, lai var likt arī MS ražojumus, kas nepieciešami darba lietām.
Padomāju, ka varbūt vajadzētu iecept kādu citu distribūciju, sāku lūkoties ko citi mazie pingvīniņi dara un apstājos pie Pocket Linux, kura sastāvā ietilpst ftp, ar kuru mierīgi varēja pieslēgties pie tīmekļa ftp serveriem un tos skatīt.
Pakasījis smadzeni, nosliecos par labu Debian netinstallam, kas izrādījās gļukozaurs. Defaultais installs nestrādā, vajag skatīties helpā un tad tikai boot diskete ir spējīga pabeigt savu darbu, partīciju atribūtus mainīt nevar. ja tas skaitās stable, tad es nemaz negribu iedomāties, kas ir unstable relīzē.
Patreiz viss ir apstājies pie tā, ka no ibiblio.org tika novilkts DamnSmallLinux un vakarā ir domāta instalācija no DOSa.
Tā sakot jautri.
viestards - Post a comment
viestards (viestards) wrote on June 16th, 2005 at 01:38 pm
Nejaukais pingvīns, jeb kā es tjapļapu no tīkla instalēju (1.daļa)