pusdienlaiks varšauerštrasē

Saturday, August 20, 2016

12:02PM - par smago artilēriju

Nolēmām ar muteri un grosmuteri, ka vajag nopirkt kādu mazu jauku dzīvokli. Par laimi, atradām to ļoti ātri, jaukā vietā. Jāpiebilst, ka saimnieki bija krievvalodīgie, tāpēc kopīgo valodu nebija jāmeklē.
Pienāca pirmo dokumentu parakstīšanas diena, kura iezīmē procesa sākumu. Mēs satikāmies jaunajā dzīvoklī piektdienas vakarā. Uz dīvāna jau sēdēja dzīvokļa īpašniece - tāda apaļīga ome, maza auguma, ar blondiem matiem un skarbu haizivs skatienu. Blakus viņai stāvēja bijušai dzīvokļa saimnieks, pie reizes viņas dēls, tāds pašpārliecināts stilīgs razdolbajs, apmēram 30 gadus vecs. Blakus īpašniecei piesēda mana grosmutere, arī apaļīga blondīne mazā augumā, ar tik pat skarbu skatienu un raksturu. Blakus grosmuterei stāvēju es, 20-something hipstere, kura neko nesaprot un tēlo nopietnu seju. Uzreiz bija skaidrs, ka šajā darījumā galvenās figūras nav nākošie un bijušie saimnieki, bet divas omes, tik līdzīgas, ka uzreiz viena otrai nepatīk. Savukārt mēs ar to jaunieti esam bērni, kuri mēģina izdevīgi apmainīties ar spēļmantiņām un tāpēc pieaicināja vecākus. Jāsaka, ka omes savu darbu padarīja uz urra.
Un tā skatoties domā, kā nu šis varēja tā sakrist, tik līdzīgas divas ģimenes, kurās galvenais mugurkauls ir skarbā blondā ome.

(1 comment | comment on this)

Sunday, August 14, 2016

7:43PM

aukstā kara pāris

(comment on this)

7:31PM - romantiskie stāsti

Draugam gadījās burvīgs stāsts.
Ļoša vienā brīdī nolēma ka nav ko sēdēt un skumt par aizgājušo mīlestību un nolādēja uz telefona Tinder. Drīzumā tur arī iepazinās ar kādu sievieti. Jauku sievieti, kurai ir meita. Viņi sarunāja tikties kafejnīcā 8 vakarā, kur arī Ļoša laicīgi atnāca. Kafejnīca bija tukša, izņemot meiteni stūrī, kura sēdēja pie datora. Viņš pienāca viņai klāt lai noskaidrot, via gadījumā ne ar viņu viņam ir randiņš. Meitene bija skaista, ar tetovējumiem, viņa pasmējās par Ļošas jautājumu, teica ka nē, ne ar viņu. Ap to brīdi kafejnīcā materializējas viņa aklais randiņš. Vārds aiz vārda, saruna nelīmējas. Ļošas dāmai saka zvanīt meita, redz, elektrību atslēdza. Meitene ar tetovējumiem tajā par laikā ar interesi sekoja līdzi notikumiem. Ļoša kā taktiskais džentlmenis pavadīja savu dāmu līdz veikalam un aizskrēja atpakaļ uz kafejnīcu. Meitene ar tetovējumiem joprojām bija tur. 6 vīna glāzes vēlāk viņa nonāca pie viņa mājās, kur viņi kopā pavadīja atlikušās divas dienas, pirms tā meitene aizlidoja atpakaļ uz UK.

(comment on this)

Sunday, June 19, 2016

12:20PM - stāsts par krievvalodīgo Rīgu

Vakar ar draudzenēm devāmies pētīt krievvalodīgo Rīgu. Plāns bija tāds - amatieru dzejas lasījums, ballīte Fiestā un tad ballīte OneOne.
Jāsaka, ka mēs visas trīs - es, A.1 un A.2 - esam krievvalodīgās. Mēs visas trīs esam veiksmīgi integrējušas latviešu bāros. Es pēdējo reizi biju tā saucamajā "krievu bārā" pirms 6-7 gadiem, A.1 arī parasti iet uz KKc vai Čomskiju, cik es viņu pazīstu. A.2 bija mūsu gids šajā ceļojumā, jo viņa joprojām apmeklē pasākumus un vietas, kuru mērķauditorija ir vietēji krievvalodīgie. Tā daļa no Rīgas man bija tik pat nezināma, ka jebkuram latvietim. It was for a reason.

Pēc amatieru dzejas lasījuma mēs trīcējām un lamājamies vēl visu nakti. Skats: kāda nežēlīgi uzkrāsota sieviete dārgā kleitā iznāca uz skatuves (jāpiebilst, ka viss notika ļoti glaunā viesnīcas restorānā). Viņa pastāstīja visiem ka viņai ir 31 gads, viņa ir angļu valodas skolotāja, kura brīvā laikā raksta dzeju. To visu uz kameras ierakstīja viņas čomene. Nežēlīgi uzkrāsota sieviete izvilka ārā kko, kas no sākuma atgādināja pierakstu grāmatiņu. Pēc pirmā dzejoļa, mēs sapratām, ka tā nav bezgaumīga klade, bet bieza drukāta grāmata, uz kuras vāka ir tas pašas sievietes bilde puserotiskā pozā. Jā, šī dāma izdeva grāmatu ar savu bildi uz vāka, biezu grāmatu.
Bija arī citi dzejnieki. Pensionāru pāris, kurš uztaisīja veselu šovu no sava lasījuma, puisis kurš nolasīja kāda krievu repera tekstus, meitene, kura uzrakstīja dzejoļi par "netflix and chill" (mūsu favorīte), meitene kura nolasīja savas mammas dzejoļus (Freidam patiktu), džeks, kurš stāstīja par krāpšanu un vīriešu instinktiem... Un vēl vēl daudz visāda vājprāta.
Pa vidu lasījumiem notika konkursi. Varēja vinnēt atpūtu SPA un vēl visādas balvas. Nu kaut kā tā.

Mēs saķeram tik lielu kultūršoku, ka pietuvojoties Fiestai mēs vairāk nespējam tur ieiet iekšā. Bija bail satikt kādu no "dzejniekiem" vai vēl ko trakāku. Mēs aizbēgam uz Pili, skatīties uz to, kas ir palicis no Diverse Universe performances.

Salabojot riteņus un 0,2 šņabja vēlāk, mēs aizripojam līdz OneOne. Tur kaujā ar aukstumu krita A.2, un mēs palikām tikai divas. Klubā spēlēja kāds ļoti populārs starp krieviem didžejs. Vismaz tā mēs sapratām no A. teiktā. Pīpējot, kļuva skaidrs, ka jādejo, jo ir labs. It kā nekas baigi īpašs, bet ievelk. Iekšā jau dejoja kādi 10 cilvēki. Dejoja no sirds un ļoti jauki. Brīžiem pat bļāva, atbalstot māksliniekus, kuri uz to atbildēja nometot basu lai izbļaut "zajebisj". Tur iepazinos ar diviem puišiem no Berlīnes, kuri ļoti mīļi padejoja ar mani sēžot. Ballīte sasniedza savu kulmināciju, kad izskanēja "What Else is There?" Trentmollera un to puišu apstrādē. Šis deju vakars bija necik ne sliktāks par to, ko mēs piedzīvojām slavenā Berlīnes klubā Tresor. Pat nedaudz labāks.

Vienīgā vieta, kur krievvalodīgā Rīga neizskatījās pēc paralēlās realitātēs, bija OneOne, kas vispār nav pārsteigums, jo klubam ir ļoti plaša mērķauditorija.
Bet kkur šajā pilsētā ir cilvēki, kuri dzīvo paralēlajā realitātē. Raksta dzeju par otro pasaules karu un kafiju. Izdod grāmatas priekš savējiem. Tāda savāda kulturāla rezervācija. Un nav skaidrs, kā un kāpēc viņi vēl pastāv.

(comment on this)

Sunday, November 8, 2015

4:43PM

Šodien pamanīju sev uz pieres pirmās grumbas. Divas, diezgan dziļas grumbas.
Nepatiesa izbrīna, uzpūstās vienaldzības radītas līnijas.
Aizklāšu tās ar retinola kārtiņu, lai nedomāt par to, cik ātri es novecoju, strādājot ziņās.

(comment on this)

Tuesday, October 13, 2015

10:28PM

Man šķiet, ka mūsdienu 20-gadnieki izmisīgi cenšas piedzīvot 90s gadus, kuros viņu, pa lielām, nebija. Viņi tur bija tikai kā sīkie džinsu kombinezonos, ar saldējumu pa visu seju. Ne pieaugušie zem skābes, kārtējā pagrīdes trans-mūzikas klubā. Tāpēc viņi tagad steidzās uz puspamestām fabrikām lēkāt zem viendabīga bītiņa, ēdot visas narkotikas, kas pagadās pa rokai. Uzvelc treniņtērpu un ievelc dūmu no dārgām cigaretēm, piedzīvo jaunu neatkarību, kuru pirms 20 gadiem palaidi garām, siekalojoties ap mātes krūtīm.

(1 comment | comment on this)

Sunday, March 8, 2015

11:44AM

Ja es klausos Ivanu Dornu un Lanu del Rey visu laiku, tad ziniet, man viss ir ļoti ļoti slikti.

(comment on this)

Thursday, January 15, 2015

1:47PM

Alekseja mājā pazemes autostāvvietā pārsvarā nakšņo luksus klases automobiļi. Tie pilnīgi neko neizsaka par saviem īpašniekiem, tāpat kā neko neizsaka standartizētie īres dzīvokļi šajā mājā. Ātrās pagatavošanas produkts vientuļiem vidējas klases pārstāvjiem.

(comment on this)

Saturday, December 20, 2014

2:31PM - bilance

Decembrī es izveidoju četrus sižetus, divi vēl top. No tiem galīgi slikts tikai viens, otrais. Būts gan stikla studijā vēl pirms tās atklāšanas, gan dzīvnieku patversmē (btw, "Dzīvnieku Draugā" tagad dzīvo viens nu ļoti skaists suns, varbūt kāds jau sen grib sev labu draugu?). Ir iesāktas divas grāmatas, no kurām tikai Bulgakovs tā pa tiešām spēja mani aizraut. Mēneša laikā es biju bāros vai vēlu nācu mājās pēc ciemošanos pie kāda tikai 3 reizes. Nedaudz gribas izmest dažus apģērba gabalus, jo tie labāk piestāv pusaudžiem. Viena kāja tika apdedzināta ar dzīvsudrabu, otrā traumēta ar smagām kurpēm. Pievīlu trīs, nē, četrus cilvēkus. Izšķiros ar vienu. Atklāju, ka saku aizmirst krievu valodu un mans vārdu krājums palika nožēlojams. Divreiz iekrītu izmisumā sakarā ar darbu. Ceru, ka iepriecināju daudz vairākus cilvēkus, nekā pievīlu. Ceru, ka nav nekā tāda, ko es nezinu un par ko vajadzētu satraukties.

(comment on this)

Sunday, December 7, 2014

12:38AM

drēbes vairāk nesmaržo pēc viņa. žēl, tā smarža man patika vēl labāk par manu mīļāku parfīmu.
visādi citādi iegādājos jaunu žaketi un smuku blūzi, lai nebūtu kauns ierasties uz Saeimu/MK, ja vajadzēs.

(comment on this)

Wednesday, November 19, 2014

7:02PM

viss laikam virzās back to normal.

(comment on this)

Tuesday, November 4, 2014

2:03PM

Ieraudzīju 15 gadus neredzētu tēvu soc. tīklos: https://38.media.tumblr.com/bfb77a8802132b909e043d7638a4c397/tumblr_nee1hxFu1c1sxothgo1_1280.jpg

(comment on this)

Saturday, October 25, 2014

2:49PM

šodien-vakar:
mani gandrīz nobrauca mudaks uz dzirnavu ielas (viņš bija braucis uz sarkanu gaismu, kad man, kā gajējām, jau kādu pusminūti dega zaļais)
biju pusmetra attāluma no iebraukšanas fūrā un tā nebija mana vaina, bet gan fūra pārkāpa satiksmes noteikumus
labāka draudzene uzbļāva pa telefonu tāpat un vēlāk neatvainojās
atcelta filmēšana
atceltas divas tikšanas, vienu no kurām es ļoti gaidīju (kas nozīmē ka visi mani sestdienas plāni ir cauri, par ko es uzzināju pēdējā brīdī)

tas ir C-C-COOOOOOOOOMBOOOOOO!!!
iešu kačāt karmu.
https://www.youtube.com/watch?v=CbHYVZGCvOs

(comment on this)

Wednesday, October 22, 2014

1:47AM

https://www.youtube.com/watch?v=7ToGjYYJCoM
šo video vajag likt obligātas izglītības sadaļā :DDDD

(1 comment | comment on this)

Thursday, October 16, 2014

6:14PM

cilvēka prāts ir slima lieta. viss ir lieliski, viss tā kā vajag, bet tad tu sāki tīt filmiņu atpakaļ un atduries pret vienu mazu frāzīti, kura neko īsti nenozīmē. bet tā atver dusmu un baiļu durvis un viss sabrūk. viena mazā frāzīte manā mazā galviņā.

(2 comments | comment on this)

Sunday, October 12, 2014

11:34PM

pīļu dīķis.

(comment on this)

Wednesday, October 8, 2014

11:24PM

Jau drīz, drīz būs mans mīļākais aukstās muzikālas dušas pasākums Skaņu Mežs. Es nezinu kas ir, bet man tas asociējas ar mīlestību un visam tās blakusparādībām. Kaut kas, kas tevi pilnībā izrauj ārā no ikdienas, sagriež tavu pasauli līdz nelabumam un beigās atstāj tevi vienu. Bet nevienu citu tev arī nevajag. Šogad tur uzstāsies Endijs Stotts, kurš jau palaida savas saknes manā krūškurvī un tie lien dziļāk ar katru jaunu ierakstu.
https://www.youtube.com/watch?v=hbnG4AcAqkA

p.s. tikko pamanīju, ka mana draugu lentē ir nejauša jūtūb ballīte.

(comment on this)

Tuesday, October 7, 2014

7:21PM

I am https://www.youtube.com/watch?v=a01QQZyl-_I

(comment on this)

Saturday, October 4, 2014

2:05PM

Kaut kā negribas nodot 15gadīgu sevi un tomēr aizšaut līdz Londonai kādā pavasarī. Jo 19gadīga es saņems savu sapnīti - Parīzi, par kuru kāds francūzis Teātra Bārā teica, ka tā smirdot. Tāds tipisks francūzis - ar ļoti lielu degunu, melniem čīrkainiem matiem un mīlīgu franču akcentu, kad viņš runāja latviski.

(2 comments | comment on this)

Monday, September 29, 2014

1:56PM

un tomēr - kopš kura laika vīrietis, kurš aizver acis uz korupciju un noziegumiem savā iestādē ir labāks, neka sieviete, kura tālā pagātnē ir izģērbusies kameras priekšā?

(6 comments | comment on this)

Navigate: (Previous 20 entries)