unpy ([info]unpy) rakstīja,
@ 2019-03-14 10:46:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Politikas vērotāja piezīmes.
Satversmes tiesa nolēma, ka turpmāk nevarēs uzzināt, cik kurš saņem algās no nodokļu naudas. Ieinteresējos, kuram tad tik ļoti sāp tas, ka viņa atalgojuma apmērs ir publiski pieejams. Protams. "Lieta ierosināta pēc vairāku valsts dibinātu augstskolu darbinieku pieteikuma".

Ja precīzāk, pēc Edgara Bunkas, Ruslana Dudkina, Solvitas Kārkliņas, Sarmītes Merces, Ivara Geidāna, Aigara Baloža, Ullas Vilkas, Aleksandras Romaščenko, Karinas Sergejevas, Inesas Pavlovas, Ingrīdas Jonānes, Ralfa Meždreija, Ivetas Celmiņas, Dāvja Medņa, Tatjanas Ževņerovičas, Daniēla Nātriņa, Rolanda Rotta, Kristiānas Bernānes, Ata Pelčera, Aigara Reiņa, Jēkaba Kavtaskina, Dzintras Malaševičas, Lienes Štokas, Agneses Lielās, Ritas Krūzes, Daigas Balodes, Lailas Eliņas, Terēzas Bezručko, Ineses Kundženas-Kundženovas, Mareka Zeltiņa, Lauras Zaķes un Ilzes Usas konstitucionālās sūdzības.

Ja kāds labi pazīst kādu no augšminētajiem, esiet tik jauki, pajautājiet, kā viņiem šis ienāca prātā, tiešām interesanti.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]krii
2019-03-14 11:45 (saite)
Es neesmu augstskolas dibinātāja, bet man arī vienmēr licies ļoti neforši, ka visu mācību pārziņu un muzeju krājumnieku mizarablie graši tiek publiski izvazāti internetā kaimiņiem par apsmieklu.

Savulaik jutos ļoti neveikli, kad, nonākot darbā, nosacīti privātā struktūrā, kur atalgojumi utml. ziņas nav jāpublisko, mana ne visai taktiskā kolēģe atšķīra manu iepriekšējā gada amatpersonas deklarāciju un iebrēcās - Jēziņ, tu tiešām esi tik ilgi strādājusi par tik mazu algu? Ā, bet dzīvoklis īpašumā, nevis īrēts, mantoji, ja?

Un, jā, cilvēkiem var būt nevēlēšanās, lai viņu ne visai labvēlīgie tālie radinieki, bijušie mīļākie, skaudīgie kaimiņi u.c. klikšķina un apzelē viņu ienākumus, mantojumus, civiltiesiskos statusus, ģimenes sastāvu utt. Pat tad, ja šie cilvēki bijuši pietiekami vieglprātīgi, lai izvēlētos strādāt valsts darbā, kas, kā noprotu, pēc lielas sabiedrības daļas ieskatiem, vispār ir nosodāma, apkaunojoša un parazītismam [rij mūsu nodokļu naudu, nešķīstie cūkas!!!!] pielīdzināma uzvedība.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ernuerna
2019-03-14 11:53 (saite)
piekrītu
Jo es arī esmu padsmit gadus strādājusi par smieklīgu algu. Vienā sarunā, kad pateicu, ka 600 uz rokas un tikai no šī gada, kad pielika 30 eiro, sarunbiedrs pajautāja: nedēļā, ja?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]unpy
2019-03-14 12:09 (saite)
Jezuss. Nu, jā, par šādu aspektu tiešām nekad neesmu iedomājies, manā pieredzē cilvēki parasti "kautrējas" no tā, ka saņem par daudz, nevis no tā, ka saņem par maz.

Nu, neko, ja pat par ierosmi čakarēties un iet cauri Satversmes tiesai tiešām būs kalpojuši līdzīgi mazvērtības kompleksi, tas tagad tik novedīs pie tā, ka šie nosacīti mazo algu saņēmēji finansiāli brīvāk regulējamās iestādēs vairs nekad neuzzinās, ka saņem tik maz tālab, ka citi tajās pašās vietās saņem neadekvāti daudz.

Un, ļoti iesaku šo https://www.youtube.com/watch?v=cr7ea0P9kcU

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krii
2019-03-14 12:27 (saite)
Kā noprotu - šobrīd tiek izskatīta iespēja, ka publisko amatu un atalgojumu, bet ne vārdu/uzvārdu.
Attiecīgi - varēs uzzināt, cik saņem, piemēram, VAS "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētājs (un internetā sameklēt, kā viņu sauc:)), bet, uzzinot, cik saņem kultūras nama vadītāja vai četri mākslas muzeja darbinieki, klāt nebūs atšifrējuma, kuru no viņiem sauc Līga Kalniņa vai Andris Bērziņš.

Un tas ir labi un pareizi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]krii
2019-03-14 12:37 (saite)
Un pat tad, ja ienākumi uz apkārtējo fona nemaz nešķiet tik mazi...
katru reizi, aizpildot savu deklarāciju, es iedomājos, piemēram, par kādu imagināru kolēģīti, muzeja krājumnieci kaut kur dziļos laukos, kuru pie darbavietas durvīm vaktē brālēns alkašs un dīc: "Nežmiedzies, vecā karga, es tak tikko biblenē internetā izlasīju, ka tev par pagājušo gadu divsimt eiriku prēmiju iešķieba. Kas i ko, nevari radagabalam izlīdzēt, maita?"

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]unpy
2019-03-14 12:50 (saite)
Vari uzrādīt kaut vienu šādu nevis imagināru, bet reālu situāciju, kuru labos tieši tas, ka muzeja krājumnieces alga vairs netiks publiskota?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krii
2019-03-14 12:53 (saite)
Personiski es jutīšos daudz komfortablāk - kaut arī man nav brālēna alkaša.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]unpy
2019-03-14 13:09 (saite)
Tīri personīgo manu komfortu tas neietekmē nekādi, un, jā, mana alga arī tika publiskota, taču neuzskatu sevi par tik ļoti ievērības cienīgu personu, lai tas mani kaut kā satrauktu.

Taču, principā, tas nav pareizi, Tev gan var šķist, ka visu pasauli dikti interesē tieši Tava alga, taču sistēma bija domāta tam, lai stipri alkatīgāki cilvēki par Tevi pārlieku neaizrautos un nezaudētu saprāta robežas, tagad iztrūks vēl viena no bremzēm, žēl.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]dunduks
2019-03-14 13:09 (saite)
Ja nepatīk atalgojuma publiskošana, tad ev drīzāk jācīnās pret citu pasākumu, jo man ir aizdomas, ka ST spriedums ir izravējis tikai info no mājas lapām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]unpy
2019-03-14 13:14 (saite)
Nu, tur jau tā milzīgā starpība starp amatpersonu un darbinieku vulgaris.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dunduks
2019-03-14 13:18 (saite)
Problēma(?) ir tā, ka darbinieks ļoti viegli var nokļūt amatpersonas statusā, kā ir sanācis, piemēram, gan man, gan [info]krii.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]unpy
2019-03-14 13:19 (saite)
Tas gan, neba velti pats esmu vairākas reizes diezgan veikli no šitā izvairījies.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]unpy
2019-03-14 12:53 (saite)
Bet nepavisam imagināri varu pavisam ne izdomātu situāciju, kurā, piemēram, prēmiju nepiešķir darbiniecei n un neko daudz nesatraucas, ka vajadzēs ko skaidrot, bet prēmiju divu prēmiju apmērā piešķir darbiniekam z, jo viņš prēmiju piešķīrēja sirdij tuvāks.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krii
2019-03-14 13:03 (saite)
Auditoriem un revidentiem tāpat šīs ziņas būs pieejamas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]riobravo
2019-03-14 21:20 (saite)
Atceross vienu kundzi, kura Latvijas radio stastija, ka modernas pasaules paradums prasit katram darba mekletajam cv ir pazemojoss, jo vina visu dzivi bijusi kkada apkopeja vai kas tads. Karoce vajag aizliegt cv.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]inese_tk
2019-03-15 01:17 (saite)
man patiktu, ja visu algas būtu redzamas

(Atbildēt uz šo)


[info]hmmm
2019-03-15 19:08 (saite)
daļa no šiem rtu rezidenti

(Atbildēt uz šo)


[info]indulgence
2019-03-21 07:06 (saite)
Dīvaini gan, jo augstskolas nav valsts struktūras, algas maksā no sava, ne no valsts budžeta, t.i. it kā nebūtu nekāda sakara ar valsts iestāžu darbinieku sāpi.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?