Man besī tas, ka alkoholu krietnu laiku pārtrauc tirgot jau plkst. 22.00. Kāda ir ģeniālā ideja aiz šīs domas, šī aizlieguma? Ka cilvēki mazāk dzers? Varbūt tas, ka ka cilvēki "nenodzersies", jo alkohols nebūs pieejams, kad viņi būs izdēruši nopirkto? Beigu beigās sazvērnieks manī vaicā: varbūt tas ir bāru konglomerāts, kas uzpirka valdību, lai tā, ja nemaldos, ap milēniuma laiku aizliegtu alkohola tirdzniecību no 22.00 vakarā?
Es vienkārši pēdējā laikā attopos tieši pāris vai pārdesmit minūtes pēc desmitiem ar domu, ka varētu nopirkt kādu aliņu. It sevišķi, ejot mājās ap šo laiku. Un es jau tā šo diezgan trakulīgo substanci, salīdzinot ar maigākām, patērēju diezgan reti (kur tie laiki, kad vismaz reizi nedēļā bija normāla iemalkošana; tagad, protams, man šad tad patīk iemalkot, bet reizē ar uzpīpāšanu - bez tās tas viss ir tāds kā pārāk notrulinošs pasākums; lai gan šeit uzreiz jāpiebilst, ka pīpašana, kad ir iemalkots pārāk daudz parasti noved pie vēl notrulinošākiem rezultātiem, tā kā take care and control).
Jā, tātad. Kāpēc es nevaru nopirkt sev to vienu vai divus faking aliņus? Vai tiešām ir tik grūti izdarīt likumā izņēmumu un atļaut kaut vai aliņu un vīna tirdzniecību (manis pēc kaut vai tikai alu)? Mēs visi apzinamies, ka tas nevienam nekaitētu, un tautsaimniecība plautinplauktu, kā arī samazinātos nelegālā un točkas patēriņš! Ģeniāli. LR milzīgais alko lobijs pilnīgi beidza biksēs, spilgti iztēlodamies šo ideju.
Patesībā šai tēmai ir zināmas paralēles ar ieroču īpašumtiesību un pārnēsāšanas tiesību debati ASV. Tādā ziņā, ka, ja cilvēks gribēs nogalināt cilvēku, tad viņš atradīs veidu, kā to izdarīt pat bez ieroča. Tā pat ir ar apreibināšanos - patiesībā alko tirdzniecības liegums gan jau, ka ietekmē narkotiku patēriņu (līdzās citām piesauktajām un nepiesauktajām nelegālajām lietām). Not that I care much, vienkārši tēmēju uz to, jo gribu savu aksidentālo aliņu pēc plkst. 22.00.