Atspulgs melnā ekrānā - Ja tu izmanto bezmaksas produktu, tad visticamāk, ka tu pats esi prece [entries|archive|friends|userinfo]
Atspulgs melnā ekrānā

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Ja tu izmanto bezmaksas produktu, tad visticamāk, ka tu pats esi prece [Mar. 28th, 2018|11:49 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[music |Broadcast — Michael a Grammar]

Ar interesi lasu 'Cukerberggeitas' ziņas, kas pēdējā laikā kļuvušas aktuālas. Nu, pa to kā tādi interneta giganti kā Facebook un Google savāc mūsu ievadīto un saspaidīto informāciju, bet pēc tam pārod visiem interesentiem. Vismaz FB tā dara, jo Google laikam tos datus saglabā savā sistēmā un paši pielāgo savu klientu prasībām. Piemēram, tu pārdod ūdens un šoka izturīgus gumijas rokaspulksteņus, tava mērķauditorija ir 18-35 gadus veci vīrieši, kuri nodarbojas ar zināmām aktivitātēm nedēļas nogalēs. Google saskaņo klienta mērķauditorijas prasības ar saviem ievāktajiem datiem par cilvēku atrašanās vietu, interneta meklētāja vēsturi utt.

Facebook kādu laiku piedāvā iespēju visiem saviem lietotājiem nokačāt savu informācijas arhīvu - tātad visu to informāciju, kas tiek izmantota individuāli pieskaņotās reklāmās un vēl nezin kur. Nokačāju savu failu un atklāju, ka nekāda drausmīgi slēpjama informācija tur par laimi nav, bet vienalga neērti, Facebook, maitasgabali, ir saglabājuši visus losīgos ierakstus, kurus izdzēsu daudzus gadus atpakaļ. Protams, tur ir arī visas manas vecās fotogrāfijas un visa privātā sarakste, kas laikam sastāda tīri skaidru kopskatu par to, kāds tipiņš tad es īsti esmu.
Ļoti interesanti, ka FB mani klasificē kā 'Established Adult Life,' kaut neuzskatu sevi ne īpši 'established,' ne arī 'proper adult'

Cukerbergs ir publiski izteicies, ka cilvēki, kas brīvi atdod savu privāto informāciju ir muļķu cepures, paši vien vainīgi. Protams, tas viss tiek uztverts jo asāk arī pateicoties nesenajai Cambridge Analytica ažiotāžai saistībā ar pēdējajām ASV vēlēšanām. Cukerberga kungs tika uzaicināts stāties priekšā Apvienotās Karalistes likumdevējiem, lai paskaidrotu savu rīcību, bet no šīs iespējas visai aši arī atteicies(tas parasti neliecina neko labu par uzaicināto personu). Ceru, ka viņa biržas biedri drīz lies skaudras asaras. Šaubos, vai viņa plānotā prezidentūras kampaņa būs veiksmīga.

Personīgi, esmu vairākkārt apsvēris izdzēsties no FB, jo atšķirībā no Google, FB nepiedāvā ļoti ērtus 'bezmaksas' rīkus kā Gmail, vai Maps. Diemžēl FB leto bezmaz vai visi mani čomi un ģimene ar kuriem ir viegli sarīkot pasākumus un nosūtīt visādas tizlas bildītes.
Starp citu, FB pieder arī Whatsapp, Insta uc., tā kā pagaidām no šiem monstriem aizmukt varēs vien askētiskie prinči un meža ļautiņi.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:March 28th, 2018 - 05:30 pm
(Link)
Wut.. watsapp arī? Ugh.. so unsettling. Tagadiņās tik jāgaida, kad visus mūsu big data apēdīs AI, tad tik potenciālās manipulācijas šaušies cauri griestiem. Apsveru kļūt par askētisku meža princi.
[User Picture]
From:[info]ub
Date:March 28th, 2018 - 05:41 pm
(Link)
Jā, tas šķiet neizbēgami. Iespējams, ka kaut kad nākotnē noslēpumi kā tādi vispār nepastāvēs.
Nez, ko lai dara? Laikam būs jāparaksta kaut kādas petīcijas, kas parādīsies nākošo reizi, kad vara gribēs leģitimizēt savas ambīcijas uz mūsu privāto telpu. Bet tikmēr mēģināšu neatdoties ar pliku roku visādiem korporatīvajiem milioniem.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:March 28th, 2018 - 06:25 pm
(Link)
https://www.theguardian.com/technology/2018/mar/28/beware-the-smart-toaster-18-tips-for-surviving-the-surveillance-age

Laikam, laba doma ir uztaisīt Data Cleanse, more mindful digital practices, minimising digital presence where possible. Un uzticēties, ka visi cilvēki varas institūcijās nav bezsirdīgi psihopāti un sociopāti, kas varbūt ir naivi, bet reāli ir vienīgā cilvēces izredžu iespēja, manuprāt.
[User Picture]
From:[info]ub
Date:March 28th, 2018 - 10:15 pm
(Link)
Cilvēki jau parasti ir labi, ar labiem nodomiem, bet tās sistēmas ir bezsirdīgi, haizivjacaini voblupūšļi, kas reālu labumu dod retajam.
[User Picture]
From:[info]ub
Date:March 28th, 2018 - 10:21 pm
(Link)
Paskatījos to Maps timeline. Izrādās, ka Gūgles tante zina tieši kur es šodien esmu bijis, kaut arī gps ne reizi uz telefona neieslēdzu. Spooky :)
[User Picture]
From:[info]french_mime
Date:March 29th, 2018 - 01:01 am
(Link)
Es arī nolādēju tos datus, bet nevaru saprast - kur var apstīties vai es arī esmu 'Established Adult Life'?
[User Picture]
From:[info]french_mime
Date:March 29th, 2018 - 01:04 am
(Link)
Nvm, es atradu and it says 'Starting Adult Life' >
[User Picture]
From:[info]ub
Date:March 29th, 2018 - 01:44 pm
(Link)
Ņā ņā-ņā ņā ņā :)