Aktīvs pilsoniskās apātijas dalībnieks.
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Wednesday, December 28th, 2011

    Time Event
    10:59a
    1:28p
    Gadam noslēdzoties ...
    Nākamo desmit gadu laikā uz pasaules kartes izzudīs daudzas valstis, bet uz to bāzes uzrādīsies viena jauna, kuras nosaukumu grūti šobrīd prognozēt, bet tas būs arābu valstu halifāts zem Saūdu karaļnama egīdas. Tā būs finanšu krīzes novārdzināto ASV samaksa Saūdiem par to, ka šie pirmie plēsīsies ar Irānu, savukārt ASV varēs piedalīties kā mazais brālis (cik netipiski priekš pasaules līdervalsts), kā arī nodrošināt Saūdu militāro vajadzības, apgādājot ar munīciju, vadības un izlūkošanas tehnoloģijām, kā arī atkonservētu militāro tehniku.



    Kāpēc ASV šādi ir izvietojusi šaha figūras Lielajai spēlei? Īsumā - Arābijas reģions ir galvenais naftas piegādnieks pasaulei (ASV savas naftas atradnes konservē, Venecuēla apgādā abas Amerikas, bet Krievijai trubas patiesībā funkcionē vien Eiropas virzienā). Tā kā šobrīd Ķīna attīstās ar tādiem tempiem, ka patērē katru piekto pasaulē iegūto naftas barelu, uz 2025. gadu pēc dažādām aplēsēm tiecoties būt par pasaules ekonomiku Nr. 1, savukārt no valsts rezervēm dolārs ir izskausts kā tāds un norēķinos tiek izmantotas visas citas valūtas, tikai ne dolārs, ASV nākotnes perspektīvas zaudē pēdējās rožainās ziedlapiņas un atstāj vien grēmīgus ērkšķus.

    Ja ASV ar Saūdu karaļnama palīdzību iegūst varu pār Tuvo un vidējo austrumu naftu, tad līdz ar to viņu rokās nonāk arī ietekmes sviras, lai būtiski koriģētu Ķīnas izaugsmes tempus, politiskos lēmumus un visu Padebešu karaļvalsts nākotnes kursu. Pie viena arī izmetot no Tuvajiem austrumiem Krieviju (tradicionālu pret Izraēlu naidīgu arābvalstu partneri) uz nenosakāmi ilgu laiku. Jāatzīmē, ka Ķīna šobrīd nav spējīga mest izaicinājumu ASV, jo militāro tehnoloģiju tā par divām trīs paaudzēm atpaliek no ASV, un to labot varēs (ja varēs!) tikai pēc gadiem 15-20.

    Šo šaha spēli gan apdraud vēl pāris spēlētāji, kuru rīcība šobrīd ir grūti prognozējama - Indija ar savu miljardu iedzīvotāju un arvien lielāku ietekmi pasaules ekonomikā, kā arī Brazīlija. Ja Brazīlija no šī Rietumu pasaulei svarīgā notikuma teātra distancējas (izņemot solidaritātes izrādīšanu Argentīnai, liedzot Lielbritānijai piederošo Folklendu salu (Argentīnas un Liebritānijas strīdus ābola) kuģiem noenkuroties Dienvidamerikas austrumkrasta ostās), tad Indijas faktors noteikti spēs ietekmēt notikumu gaitu, īpaši ņemot vērā, ka Indijai ar Ķīnu nav labas kaimiņattiecības, savukārt naidīgā Pakistāna ir visai labos draugos ar Ķīnu.



    Laiks rādīs, kā bumba tikšķēs uz priekšu un kas un kā ienesīs korekcijas lejupskaitē.

    << Previous Day 2011/12/28
    [Calendar]
    Next Day >>

About Sviesta Ciba