Fri, Jan. 3rd, 2020, 12:10 am
Deviņdesmito un 21.gs tīņi

Es tiešām nesaprotu, kāpēc cilvēki baidās, ka mūsdienu tīņi būs tie, kas vēlāk rūpēsies par viņiem vecumdienās kā politiķi, mediķi un sociālie darbinieki.
Mūsdienās tas vismaz kaut kādās aprindās ir stilīgi, ka tev kaut kas rūp. Citi cilvēki, daba, dzīvnieki, sociālais taisnīgums, nu vismaz kaut kas.
Deviņdesmitajos es atceros, ka bija visstilīgāk, ja tev nerūp nekas, izņemot piedzerties, izkūpināties un būt pēc iespējas cietsirdīgākam pret visiem. Tas bija stilīgi. Rūpes par jebko bija smieklīgas. Vides aizsardzība bija kaut kas, par ko klasesbiedru piekaut. Ja kāds atzina, ka mīl savu vecmāmiņu, viņš bija tirliņš un vārgulis. Par visiem vajadzēja smieties, klasē bija kāda desmitā daļa "stilīgo" un visus citus apcēla, sevišķi otru desmito daļu, kurus vajadzēja piesist un izsmiet līdz nejēgai. Nesaku, ka tā tagad nenotiek, nekādā ziņā, bet vismaz kaut kur ir parādījies tāds jēdziens, ka gribēt kaut ko uzlabot, rūpēties par sevi un citiem kaut vai nedaudz, bet tomēr arī var būt pieņemami. Savos tīņa gados neko tādu neredzēju.
Labs piemērs ir Džesija no slavenā Glābējzvana. Viņa skaitījās dura, jo bija veģetāriete un rūpējās par vidi. Tas bija pašsaprotami, ka viņu izsmej, ka viņa nav forša, ka tas nav pieņemams "normālam" tīnim. Tagad tomēr tam visam ir kāda vieta. Nu vismaz kaut kāda.
Tas, ka krītas intelekts un sociālās spējas varbūt arī ir taisnība, bet mūsdienu tīņiem tomēr ir kaut kāds cits ceļš nekā stilīguma un pieņemšanas vārdā kauties līdz asinīm, dzert un pīpēt, nemācīties cik tik iespējams, lai noturētos skolā utt. Un tas man liekas būs kopumā drīzāk par labu tam, kā viņi rūpēsies par mums, pensionāriem, kas būsim viņiem sagandējuši Zemeslodi. Tur vismaz varbūt būs kāda piedošana. No deviņdesmito tīņiem neviens to nesagaidītu.
Un, lai gan tam visam apakšā bija "garīgums un miers", tomēr tieši 60 un 70 gadu tīņi ir tie, kas beigās apsprāga no narkotikām vai kļuva par patērētājiem, kuri tā arī 21.gs tīņiem ir atstājuši iztērētu pasauli.

Fri, Jan. 3rd, 2020, 12:21 am
[info]scaramouche

Tīņi visos! laikos ir meklējuši savas iespējas atšķirties un nest jaunu patiesību. Skatoties uz viņiem, var izdarīt secinājumus par tā brīža kultūru. Nevis par nākotni, kuru vada tobrīd vecāki cilvēki.

Un tie, kas apsprāga no narkotikām, neveidoja nākotni. Jo bija miruši. Nākotni veidoja tie, kuri neapsprāga no narkotikām.

Kaut gan, varbūt es kļūdos. Varbūt tieši sikbojs ienesīs mūsu nāciju jaunā gadsimtā.

Fri, Jan. 3rd, 2020, 07:16 am
[info]hedera

+

Ir tik dīvaini dzirdēt no saviem vienaudžiem, kas savā 30+ vecumā kaut ko zākājas par "mūsdienu jaunatni" - tiešām tik ātri aizmirsuši, ka nemaz ne tik sen zākājās par mums. :D