friends [entries|archive|friends|userinfo]
Sūdgrāvis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Mani sūdi ]

[Sep. 23rd, 2023|10:55 pm]

basta
Episks pārgājiens.
linkpost comment

[Sep. 22nd, 2023|10:55 pm]

basta
- Ilmārs, nepilnas nedēļas laikā, ar savu 26 gadus veco yamahu no Spānijas pašiem dienvidiem aizbrauca līdz Priekuļiem, kas ir >4k km. Kopā divās nedēļās ciņš nobrauca >7k km. Pec 2.5 mēnešiem viņam paliks 69 gadi. Pa ceļam bija visadi piedzīvojumi, bet nu to te nerakstīšu. Klātienē kādreiz.
- Tž-tž.
linkpost comment

[Sep. 21st, 2023|10:55 pm]

basta
Vakar tikos ar Filipu. Filips ir tas džeks ar ko iepazinos uz Turcijas - Iranas robezas un dažus mēnešus vēlāk pāris nedēļas kopā ceļojām.
Kovida laikā esot sācis nodarboties ar riteņbraukšanu. Vienreiz esot sešās dienās pieveicis 1300km ar kopējo altitude gain 20km. Pēc tam kādu laiku neesot varējis noturēt rokās karoti, jo dēļ nepārtrauktās ātrumu pārslegšanās, bija pārpūlējis pirkstu muskuļus.
link3 comments|post comment

[Sep. 21st, 2023|11:10 am]

shelly
Video rullītis ar Valijevu, kas priekšnesumu noslēdz, gandrīz uzkrītot uz galvas vienam no tiesnešiem. Beidzamajā mirklī viņa pieķeras pie galda, nostabilizējas un mēģina savaldzināt tiesnesi un skatītājus ar žilbinošu, koķetu smaidu. Starp sajūsminārajiem komentāru desmitiem "ai, kakaja milaja", "Kami lucšaja" un "kakaja lapochka" kā svaiga gaisa malks "opatj pod dopingom katajetsa?"
link2 comments|post comment

1 gads 3 mēneši, kas man uz sirds, makā un ikdienā ar diviem bērniem un sevi [Sep. 20th, 2023|10:20 am]

santa_be
- Paula kungs uzsāk dārziņa gaitas. Iet trešā diena un iet labi. Viņam viss patīk, rīt parīt paliks jau uz diendusu.
- Finansiāli turpmākie mēneši būs izaicinoši mazliet. Dārziņam nav līdzmaksājums, jo nav vēl pusotrs. Tāpat jūt inflācijas ietekmi uz visām frontēm. Izgājām ar vīru cauri kontu izrakstiem un kam tērējam naudu. Nav tā, ka mums ir daudz visādu stulbu tēriņu, vienkārši pamata lietām smagi pieaugušas izmaksas. Klāt, protams, tāds nieks, kā Paulam ir piena olbaltumvielu nepanesamība- bam, pārtikas budžets inflācijas uzburbinātais vēl mazliet augšā. Bet nu ziņas īsumā- būs abiem jāpelna vairāk.
- No otras puses tēriņi ir arī papildinājušies. Mans stand-up, piemēram. Ja es eju uz open mic un vīrs ved vecāko bērnu uz baseinu, tātad ar Paulu ir aukle un tas maksā naudu. Improvizācijas nodarbības maksā, un kur vazāšanās apkārt, tur pieaug izmaksas visādos sīkumos- transports, biezpienmaizīte, dzēriens pirms vai pēc utt.
- Grafiki - jebal, kill me. Ar vīru mūžīga jenga kā salikt visu šo puzli, un katru nedēļu tāpat tas tornis sagāžas. Nesaliekams rubiks kubiks.
- Laiks vs nauda. Būtu labi nemaksāt par dzīvokļa tīrīšanu un to darīt pašiem. Bet tad mēs vismaz vienu brīvdienu nedēļā esam izbesījušies, sakasījušies un līdz galam visu nepadarījuši. Nesen tiktok redzēju komentāru, ka mājas solis patiesībā ir 3 soļi- sakārtošana, organizēšana un tirīšana. Tas ka mums ir palīdzība tīrīt, ļauj mums ar mazākām ciešanām tikt galā ar sakārtot un organizēt, kas ar diviem maziem bērniem ir pilnas slodzes darbs. Es labi saprotu, ka tā ir privilēģija spēt atļauties mājas uzkopšanas palīdzību.
- Pekeles- jebal. Tātad visu laiku no kaut kā izaug, tad ir lietas kas noliktas uz priekšu- atlaižu pirkumi, atdots, no māsas utt. Sezonu maiņas, kur starpsezona pati par sevi ir īstens miega paralīzes demons. Tam klāt- divi bērnudārzu skapīši ar uzturamo kārtību un maiņas lietu skaitu. Plus meitas pulciņi- dejas uz ko ved mana mamma (paldies manai mammai)- bet maisiņš jāsaliek un neko nevar aizmirst un baseins reizi ned- maisiņš jāsaliek un neko nevar aizmirst. Ā un man jau vēl ir savas pekeles ko menedžēt.
- Mazliet māc bažas par to kā būs kad atgriezīšos darbā. Ja tagad ar būšanu mājās paņemu vairāk mājas lietu menedžmentu uz sevi, tad man atgriežoties darbā vēl vairāk būs uz vīra pleciem. Un nav tā, ka viņš neko nedara un kasa dibenu pie tv. Mēs abi esam diezgan nopērušies.
- Aukles. Aukļu meklēšana uz nepilnu laiku un ne caur aģentūru- ieliec facebook, sarunā laiku un tad pazūd. Pārsvarā pazūd neceļot telefonu, dāzreiz uzraksta kaut ko par slimiem bērniem, pašas slimošanu, emergency utt. Sākumā veltīju laiku līdzjūtīgām ziņām, tagad man sāk palikt grūti ticēt tām ziņām, kas nav jauki.
- Ar vīru spriežam ka turpmākie gadi būs šādi izacinoši starp lietu menedžēšanu un mazāk iekrājumiem. Bet jau redzu, ka bērnam pieaugot paliek vieglāk. Lielā meita pati šupojas šupolēs un tas nozīmē, ka kaut kad viņai vairs nevajadzēs pieskatītājus 24/7 un mazajam vairs nevajadzēs pamperus un mēs tiksim cauri šai mazi bērni vs lieli plāni vecākiem fāzei.
- Tā jau viss ok, bet brīžam izbesī cik daudz enerģijas aiziet un stundu aiziet, lai saplānotu vienu reizi myfitness un vienas 5 min open mic.
link6 comments|post comment

[Sep. 19th, 2023|10:55 pm]

basta
Ilmārs šodien ap pusdienslaiku pazuda. Zināju, ka viņam vajadzēja būt drīz Vācijā. Vakarpusē jau sāku mazliet uztraukties. Vēl vairāk uztraucos kad nepazīstams numurs zvanīja (pacēlu, balss ir, huh, vismaz dzīvs). Telefona rēķinu viņš neesot apmaksājis, tāpēc palicis bez sakariem un līdz ar to arī bez waze. Pārtraucu taisīt vakariņas un braucu uz veikalu mēģināt kaut kā to atrisināt.
Izdevās.
(ap to laiku Rasa pirmā redzēja, t.i. pirms manis).
Ilmārs tagad guļ uz soliņa kaut kaut kur pie Bādenbādenes. Normāli. Esot silts.
link2 comments|post comment

[Sep. 18th, 2023|11:28 pm]

ulvs
Šogad pirmo reizi mūžā ievēroju, kā kastaņkoki met nost nogatavojušos kastaņus. Sakustas lapas un, paukš, maigi smiltīs vai ar troksni pa mašīnu jumtiem, tie krīt uz zemes un šķīst! Es tik nolasu no zemes tos labākos, maigākos, ķermeniskākos, un slidinu savās kabatās.

Brīnos, kā nebiju to nekad ievērojis! Taču tad atceros, ka nekad ikdienu neesmu pavadījis blakus kastaņkokiem - kā tagad gan pīppauzēs darbā, gan pa atvērtajiem draudzenes apdzīvotā Āgenskalna nama logiem. Abās vietās pa milzu cēlam kastanim.
link2 comments|post comment

[Sep. 17th, 2023|02:56 pm]

ulvs
Lai slavēts šīs pasaules taisnīgums, ir nomiris Ramzats Khadirovs!
link5 comments|post comment

[Sep. 17th, 2023|12:42 pm]

ulvs
Pēc kādiem 15 gadiem atkal noskatījos k/f Network (1976). Tā tiešām ir viena no labākajām filmām, kāda radīta. Līdzās tādiem cinemonumentiem kā 12 angry men, The Shining, utt.
link1 comment|post comment

[Sep. 16th, 2023|03:58 pm]

ulvs
Taket thy awayyy

https://youtu.be/NwVtIPeYIeQ?si=v2Yi0eA-xeSWoWyM

Yussef Dayes X Alfa Mist - Love Is The Message (Live @ Abbey Road) ft.Mansur Brown & Rocco Palladino
Jeb liegām vibrācijām piesātinātākais rokgrupas instrumentācijas grupas dzīvā izpildījuma ieraksts pasaulē.
linkpost comment

Sajaukt sejas kopšanaas līdzekļus - ček [Sep. 15th, 2023|09:41 pm]

shelly
Pēc visiem 100 un 1 dalmāciešiem, piedodiet, darbiem, tāda tume galvā, ka kosmētiku no acīm notīrīju ar sejas toniku. Pirmo reizi dzīvē! Toniks gan man it kā bez spirta, bet acis tāpat izteiksmīgi sarkanas.
link1 comment|post comment

[Sep. 14th, 2023|09:49 pm]

ulvs
Bieži antizinātniskāko konspirāciju teoriju piekritēji nemaz nav tik dumji. Taču ļoti vientuļi un savās dzīvēs/sasniegumos derealizēti, un/vai depersonalizēti cilvēki, kuri savu patvērumu un alkas pēc piederības rod nišas sazvērestības teorijās.

Tāpēc bieži tas nav jautājums par loģiku, bet ticību. Un tas izskaidro to, kāpēc analīze/diskusija ir tik emociju pārsātināta.
link41 comments|post comment

Atgādinājums sev [Sep. 14th, 2023|06:33 pm]

ulvs
https://m.imdb.com/title/tt0192194/

Julien Donkey Boy by Harmony Korine.
linkpost comment

[Sep. 13th, 2023|10:24 am]

shelly
Balsoju par kvarca sejas rullīti kā gada bezjēdzīgāko pirkumu. Jo - pamostos, izrullēju seju, lai noņemtu lokus un maisiņus zem acīm, un pa ceļam uz darbu apraudos. Varu sākt visu no sākuma.
link1 comment|post comment

[Sep. 11th, 2023|08:59 pm]

ulvs
Dzejolis "Kā es ienīstu motociklistus".

Kā es ienīstu motociklistus un viņa sūda motociklus!
Tie ripo pa pilsētas ielām uz saviem trokšņu tarkšķiem, aizkliedami ikdienas ambienci, it kā aicinādami vērst uz sevi uzmanību. Raisīdami naidu.
Tik lepni, ka spējīgi skaļi rūkt un beidzot tikt pamanīti (savās mazajās dzīvēs)!

Šie šķietamie ūbermenši - kungi ar mentāli vai fiziski traģikomiskajiem mikropeņiem (un tas jau ir zinātniski pierādīts fakts!) un dāmas bez tēva klātbūtnes bērnībā (ak vai¡) - un tad vēl tie ļaudis, kas pavada tos ar saviem kārajiem skatieniem - kā paša Pāvesta motorādi - tā kļūstot vēl zemāki par varenajiem sūdbraucējiem.

Kā es ienīstu motociklistus, tos sasodītos ielu varoņus. Vēlreiz tavs tarķsķis izdvesīs negaidīti skaļu sprakšķi, braucot gar manu ausi, un es novēlēšu tev nāvi uz lielceļa, tu, sūdabrāli! Nē, labāk pilnu ķermeņa paralīzi, lai tu zini, kā ir justies bezspēcīgam. Pret šīs pasaules skaļajiem idiotiem.

Kā es ienīstu motociklistus, šos nožēlojamos pidarasasus. Pisiet trokšņot uz laukiem un brauciet Rīgai ar līkumu!
link8 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]