nesportiskas piezīmes

Recent Entries

2/2/09 04:39 am - Nico Icon (1995)


Niko nevienu neesot mīlējusi un neviens neesot mīlējis Niko. Niko bija dēls no Alēna Delona (Delons savu māti neesot redzējis 15 gadus). Niko savam dēlam injicēja heroīnu. Niko ilgu laiku bija Filipa Garela sieva, filmējās vairākās viņa filmās, Garels esot daudz domājis, ilgi atrodoties nekustīgā pozā. Ar Niko neesot bijis par ko runāt, jo viņu nekas neinteresēja. Niko nomira Ibizā, Spānijā.

un te vēl Lū Rīds 74. nebiju redzējis. smieklīgi.

1/29/09 09:28 am - B - kategorija

Šādas filmas ir ļoti cilvēciskas, bet nav tā, ka vienmēr to var izturēt.
Šī filma:

un šī aktrise:


vērtējums:

1/22/09 09:27 am - popmūzika II


bet šeit kaut kas īsts no Sokurova "Aptumsuma dienām" (1988).
Atēlā redzamais vīr. ir vingrotājs Aleksejs Anaņišnovs.

1/22/09 09:22 am - popmūzika

šis ir mans - ne gluži droons, bet varbūt filmu mūzika?

1/16/09 04:30 pm

Filmas, ko tev jau sen ieteica gudri, tev intelektuālu un emocionālu izaugsmi vēloši cilvēki, bet kuras tu noskatījies tikai nesen, jo toreiz biji pārāk aizņemts ar sevi un neticēji.

Man tāda bija Boogie Nights.
+ sentimentālais hits - http://www.youtube.com/watch?v=39Xf6XTgohA&feature=channel_page

1/16/09 03:20 pm - Kā es iemīlēju Džordžu Klūniju

Confessions of dangerous mind (2002)

Miramax Films Presents
A Film Directed By George Clooney,
Written By Charlie Kaufman.
Based On The Book By Chuck Barris.
Running Time: 113 Minutes.
Rated R (For Language, Sexual Content And Violence).

Filmas sentimentālais hits

Piezīmes:

Scenārists Čārlijs Kaufmans nupat kļuvis par režisoru savai pirmajai filmai Synecdoche, New York (2008).

Fakts, ka Klūnija tēvs bijis TV šovu vadītājs un mazais Džordžs bērnībā skraidījis gar pārbīdāmajām dekorācijām, liek domāt, ka šajā filmā viņš ielicis daudz mīlestības. Manuprāt tas ir ļoti labi jūtams.

Jautājums par to cik patiesa ir Čaka Berisa autobiogrāfija joprojām ir atklāts. Pats Beriss atsakās atbildēt viennozīmīgi. Fakts, ka Klūnijam tas nav svarīgi (tā viņš apgalvo šajā intervijā), manuprāt, ļoti daudz pasaka par vēsturisko jeb "uz patiesiem notikumiem balstīto" kino. Līdzīgi kā jaunajā Frost/Nixon - dramaturģijas dēļ ir vērts upurēt patiesību (pat, ja tā nav faktoloģiskā patiesība, bet patiesība niansēs, piemēram - filmas kulminācijā, kur Niksons atvainojas ASV pilsoņiem, liekas, ka viņš tūlīt raudās, bet īstajās intervijās tā gluži tas neizskatījās). Lai gan (gandrīz) neviens mūsdienu pasaulē kino neuztver kā izglītojošu sfēru, kino tomēr veido mūsu priekšstatus un mūs. Es visu mūžu atcerēšos Sema Rokvela Berisu nevis īsto (par kura pastāvēšanu man līdz šim brīdim nebija ne jausmas). Šausmīgi iedomāties, ko ir nodarījusi filma "Rīgas sargi" vai tūkstošiem citas tai līdzīgas.
Bet no otras puses - dzīve ir garlaicīga, pretīga un nepatīkama. Kurš gan gribētu redzēt filmas par īstenību? Kāpēc tad vispār skatīties filmu? Skaties realitāti.

Pēdējā filmas trešdaļa, kur sākas Berisa paranoja, manuprāt ir skaistākais 20 minūšu materiāls, kas nofilmēts 21.gs.

Boji Džordži:



1/8/09 03:17 pm - Hercoga Lektionen in Finsternis (1992) un Mit mir will keiner spielen (1976)


Mistera Hercoga (acis mazliet uz augšu - jā, tas ir viņš, pat mazliet līdzīgs lidojošo mūķeņu tēvam no Mistera vientulības) divas filmas, kuras neviens droši vien pēc mana ieteikuma neskatīsies, varbūt vienīgi fani... Pirmā - varētu teikt "neatkārtojams vizuāli izsmalcināts pārdzīvojums īsi pēc līča kara no putna un cilvēka skatu punkta", bet teiksim - divi Boji Džordži -
 

Otrā par puisīti ar kuru neviens nespēlējas, jo viņam nav pareizais džemperis u.t.t. bet viss beidzas labi, jo viņam mājās ir krauklis (līdzīgs kā šis te, šajā attēlā:


uz Hardija Lediņa pleca), kurš turklāt runā (izklausās līdzīgi kā Simona K. audiālie kasešu eksperimenti). Manuprāt, filma radīta kāda sociāla projekta ietvaros, bet par spīti tam, tā spēja aizkustināt manas dzīvesbiedrenes jūtas, līdz ar to, protams, arī manas. Stroščeks top pēc gada - 1977tajā un tas jau šķiet dīvaini. Lūdzu uzmanību vēl tikai vienu reizi:

1/8/09 04:11 am

Nupat tikai uzzināju, ka miris Andris Makovskis.
No tā dēvētā "Leģendārā Daugavpils kursa".
bēdīgi.

1/8/09 01:11 am - apdeited

Paskaidrojums: Boji Džordži tikai dēļ filmas Crying Game (1992) - Neil Jordan. Par šo filmu neko nedrīkst stāstīt, jo tad par realitāti kļūs iespēja, ka filma var arī nepārsteigt. Mani ļoti pārsteidza, kaut gan kāds tur brīnums - neko daudz jau savā īsajā mūžā redzējis neesmu. Bet filma jānoskatās pilnīgi visiem cilvēkiem šajā galvā. Uzmanību, vērtējums:
 

1/8/09 12:30 am - Life is sweet (1991) - Mike Leigh



Lūk, Maika Lī Nirvānas laikmeta filma, kā jau augstāk redzams - jaunā komēdija. Nezinu par ko, bet pietiekami lieliska. Abi attēlā redzamie cilvēki ir meitenes - viena burvīga bulīmiķe ar lelles naidu un Džoannas Ņūsomas (vai rūķa?) balsi, otra - burvīga labā, androgīnā māsa. Savukārt, šis -

ir mūsu varonis no Naked - citas Lī Nirvānas laikmeta filmas, šeit gan parādās kā marginālis (90to frustrācija, kas man asociējās ar Buffalo 66).
Kādas ir Maika Lī filmas? Es teiktu tā - netīro izlietņu dramaturģija plus lieliski aktieri (Lī pirms tam strādājis teātrī un filmas ir teātriskas, turklāt viņš pārsvarā strādā ar savu aktieru ansambli, tāpēc nevilšus gribas vilkt paralēles ar Hermani (Alvi, nevis Germanu, Hermanu Petroviču vai ko citu bizzare massacre) - lielisks, bet ar laiku apnīk) plus burvīgi ekscentriski tipāži un stāsts it kā ne par ko, bet PATIESĪBĀ par visu.
Tad vēl frustrācijas ķertais psihs, kurš tikko atvēris restorānu, mīl gatavot gaļas ēdienus, sist bungas un pisties un vēl furgons un happy-go-lucky mamma.

P.S. Beidzot arī es esmu izlēmis ieviest pats savu unikālo filmu vērtēšanas sistēmu - skalā no 1 Bojs Džordžs līdz 2 Boji Džordži. 1 Bojs Džordžs nozīmē, ka filma ir slikta, 2 Boji Džordži, savukārt, nozīmē, ka filma ir laba. Lūk, pirmais oficiālais vērtējums pēc jaunās sistēmas:
 

Paldies!

12/16/08 11:40 pm - Jaunība II

Laikam esmu palaidis garām savējo - pēdējo pāris dienu laikā esmu gandrīz kļuvis par Pulp fanu. Lūk, piemēram šī, apburošā, kaut kas no Joy Division, Talking Heads, Ariel Pink un bērnības.
Savukārt šim, šķiet, vajadzētu liecināt par pretējo.

12/6/08 08:22 pm - jaunība

Džeimsa Dīna pēdējā filma - Giant (1956) atšķirībā no Rebel without a cause atstāja uz mani kaut cik ievērojamu iespaidu un lika noticēt (vēl lieku cerības uz  Dīna trešo t.i. pirmo filmu - East of Eden, kurai režisors Elija Kazans (viņam pieder viena no manām mīļākajām filmām Streetcar named desire) turklāt, Dīns noteikti ir kaut kādā ziņā mācījies no Brando. Fima ļoti episka, vairāk kā trīs stundas gara, ļoti amerikāniska (patīkamā nozīmē, kopējais gars mazliet sasaucās ar vienu no mūslaiku iespējams labākajām filmām - There will be blood). Var paskatīties uz tobrīd jauno Denisu Hoperu, kurš manuprāt ir viens no iespaidīgākajiem ļaundaru tipāžiem (piemēram Linča Blue Velvet perversais psihs ar elpošanas problēmām). Dīns Hoperam nozilina mūli un mūlis viņam, starp citu, līdz mūsdienām īpaši mainījies nav, ja vien tās krunkas...jaunība, jā - Entonijs Hopkinss filmā Magic (1978) par vēderrunātāju šiziķi un viņa alter ego lego lelli. Par viņa seju var teikt tikai to pašu. Rezumējums - Dzīvo ilgi un garlaicīgi un mirsti vecs un vientuļš!
P.S. Elizabete Teilore, galvenās lomas atveidotāja, viņas vārds it kā taču kaut ko izsaka - ir dzirdēts un tā, bet seja ir mēma. Laikam 50tie ASV tomēr bija grūts laiks.

11/13/08 12:49 pm - silent night, deadly night 2


pirmā filmas puse sastāv no iepriekšējās daļas fragmentiem. Rikijam (tā sauc maniaku) visas filmas laikā ir kādas trīs veida izteiksmes, visas varētu raksturot kā debīlas - šeit Garbage day!!. Rikijs nogalina savus upurus caurdurot ar lietussargu, pievienojot upura mēli akumulatoram, un, protams, radoši izmantojot cirvi. viens no absurdākajiem sīkveliem vispār, ja nekļūst garlaicīgi, tad ir smieklīgi.

11/12/08 11:22 am - Re-Animator (1985)


Šī filma, kas ir tikai pusgadu jaunāka par mani, ir labākais, kas ar mani pēdējā laikā noticis (ja neskaita Flight of the conchords) filma ir ne tikai smieklīga un šusmīga, bet tā ir arī  metafora mūžīgajam gara un miesas konfliktam (daktera Karla Hila galva nekādā ziņā nav apmierināta ar sava ķermeņa neveiklajām darbībām), turklāt, bez klasiskajām galvu saspiešanām un ķermeņa saraušanām gabalos, šeit klāt nāk bonuss - nožņaugšana ar zarnu palīdzību.
Mazliet atgādina Kronenberga 80to darbus - Mušu, Skennerus u.c., bet varbūt tā ir tikai laikmeta zīme.

8/29/08 05:02 pm - mona lisa

Baskjā Santanderā, Botero La Korunjā

6/16/08 06:23 pm - Lady from Shanghai (1947) - Orson Welles

Ritai Heivortei ir tam laikam ļoti neparasts matu griezums, turklāt to nespēj pakļaut ne okeāna ūdens, ne vējš. Viņa tobrīd ir Velsa sieva. Kaut gan ne uz ilgu laiku. Savukārt Orsona sejā es saskatu kaut ko tik ļoti pazīstamu, tik bieži redzētu - kaut kad sen, bernībā, kad viss vēl bija kārtībā.

 

6/16/08 01:43 pm - Madeinusa (2006) - Claudia Llosa

Darbība risinās kādā nelielā ciematā Peru. Ierodas svešinieks no Limas, bet vietējie viņu uzņem ļoti atturīgi, paskaidrojot, ka ciematā sākušies svētki. Šo svētku būtība balstās ticībā, ka Jēzus mira un trešajā dienā augšāmcēlās. Tātad trīs dienas viņa nav uz zemes un viņš neredz grēkus, tāpēc svētkos visi grēko. Madeinusa ir meitenes vārds, kuru viņa, sev par pārsteigumu, ierauga uzrakstītu uz svešinieka krekla  - Made in u.s.a.

6/9/08 10:45 am - Mala Noche (1985) - Gus Van Sant

Gasa van Santa pirmā pilnmetrāžas filma - "geju drāma", ASV - Meksikas pierobeža, nabadzīgi imigranti ar noziedzīgām tieksmēm un tonto gringo. Žans Ženē nemanīts mūs novēro, savukārt viņu novēro Fasbinders. Filmēta Gasa van Santa dzimtajā pilsētā Portlendā, šī filma esot prelūdija 90to gadu jaunajam geju kino (New Queer Cinema).

6/4/08 04:53 pm - Leo Perucs - Pastarās dienas meistars


viena no manām pēdējā laika "labajām" grāmatām. Borhess, cilvēks, kuru apbrīnoju, apbrīnoja Perucu, kuru arī es tagad apbrīnoju, neviens no minētajiem neapbrīno mani.

6/4/08 04:44 pm - Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll

merilins mensons būs luiss kerols
Powered by Sviesta Ciba