sidroms' Journal
20 most recent entries

Date:2011-07-11 20:20
Subject:valoda u.c.
Security:Public

Manuprāt, Valsts prezidenta Bērziņa paziņojums, ka valoda ir tikai komunikācijas līdzeklis un nekas tur vairāk, nozīmē, ka karogs ir tikai drāna, ģerbonis - bildīte, bet himna - skaņdarbs (ko, vai tad tā nav?). Un viņam, Latvijas prezidentam, principā vienalga, ko tur atskaņo un velk mastā. Svarīgāk ir skolēnus ātrāk iesaistīt darba tirgū!

2 comments | post a commentDate:2011-06-18 00:46
Subject:
Security:Public

Pie reizes arī "Hadži-Murat". Zīmīgs vārds Šamila mīļākajai sievai.

post a commentDate:2011-06-18 00:44
Subject:K&M
Security:Public

Izlasīju "Karš un miers". Var atķeksēt.

post a commentDate:2011-06-03 13:09
Subject:hm
Security:Public

Nesen domāju - kāds īsti tagad ir vidējais dzīves līmenis Krievijā ārpus Maskavas un Pēterburgas? Nu, tādās Rīgas lieluma pilsētās. Vai tas vēl aizvien ir jūtami zemāks, kā 90-tajos? Spriežot pēc internetā un tv redzamā, it kā nē. Labi, tas nav pavisam drošs rādītājs. Tomēr, pieņemot, ka aptuveni tāds pats vai šur tur augstāks (naftas nauda), kāpēc cilvēki, kas grib dzīvot krieviskā vidē, neapsver iespēju uz turieni pārcelties? Bez ironijas. Uz Īriju un UK ļaudis taču dodas prom tāpēc, ka tur redz iespēju dzīvot labāk. Tajā gadījumā tas ir materiālajā ziņā, bet vai psiholoģiskajam komfortam arī nav nozīmes? Dzīvot sev tīkamas valodas un saprotamu tradīciju vidē, nezaudējot arī materiālo apstākļu nodrošinājumā - nepavelk?
Šeit taču tomēr neērtāk ar visu to oficiālo nevalodu un dažkārt dīvainajiem iezemiešiem.

2 comments | post a commentDate:2011-06-03 12:29
Subject:sc
Security:Public

Nelaime procesā "oligarhi pret nāciju" ir saskaņas centrs, par kuru balso daudzi krievi, kuriem, šķiet, neinteresē, ar oligarhiem vai ko viņi tur bloķēsies - lai tikai pie varas būtu vairāk cilvēku ar uzvārda galotni -ovs.

3 comments | post a commentDate:2011-02-06 17:45
Subject:Multikulturālisms izgāzies.
Security:Public

Iepriekš Merkela to pauda, tad Kamerons. Tad Sarkozī.

Kad Latvijā attapsies? Eiropa drīz var sākt nesaprast.

post a commentDate:2010-12-03 22:42
Subject:3 lietas labas
Security:Public

Vakar vakarā gadījās norīt ko asu. Tas ieķērās rīkles gļotādā un radīja zināmu diskomfortu. Šorīt sajūtas jau bija mīkstinājušās, tomēr nolēmu intereses pēc apciemot ārstu, kas varētu pilnībā nomierināt, vai nu asumu likvidējot, vai paziņojot, ka neredz neko likvidējamu. Vismaz ne manā kaklā.
Pārsteidzoši viegli izdevās sastapt savu "ģimenes ārsti", diemžēl viņa tikai norīkoja pie īstā speciālista - LORA! LORS varētu būt pieejams janvāra vidū, paskaidroja reģistratore.
Labi, dodos uz citu ārstniecības iestādi. Tajā arī LORS izrādās neprātā aizņemts, nez vai es pie tāda tikšot, stāsta jau cita aiz lodziņa sēdoša dāma. Tomēr viņa atvēl mēģināt caur sētas durvīm doties uz N korpusa X kabinetu, varbūt, varbūt, ka tur kaut kas varētu būt. Tur, aiz minētā kabineta durvīm, uz kurām rakstīts "LORS" (saīsinot, atvainojos), sēž atkal cita dāma, kas, pārtraukusi manu neveiklo stāstu par asumu, informē, ka te nu gan neviens neko palīdzēt nevarēs, esot jādodas uz balto māju, kas atrodoties pāri pretī. Norādītajā vietā patiešām atrodas liela, nosacīti balta vairākstāvu būve, kuras vienīgās atrodamās ieejas durvis ved uz vienkāršu kāpņu telpu bez kādas skaidrības, ko tur meklēt.
Labi, atminoties prātulu par trim labām lietām, braucam uz trešo iestādi. Jā, te nu beidzot bez lieliem sarežģijumiem tiekam LORA kabinetā. Tajā divi nopietni dakteri baltos virsvalkos - dāma un kungs. Pēdējais ļoti patīkamas tumsnējas nokrāsas a la Hosams Abu Meri. Viss brīnumjauki, atmosfēra silta un patīkama, klāju vaļā savu stāstu. Tā tā - precizē dāma - ēdāt, tātad?! Cikos? Zivi? Kādu tieši? Ak skumbriju? Tā, rakstām: skumm-bri-ju ēda sep-ti-ņos. Domājat, no tās tā nelaime? Ak īsti nezināt? Tā tā. Labi, dakteris paskatīsies, sēdiet nost! Dakter, paskatieties, kas viņam tur. Dakteris ar visnopietnāko sejas izteiksmi paņem instrumentu un sāk iegremdēt. Ausī. Man it kā kakls, nedroši bilstu. Nekas nekas, ne īpaši pārliecinošāk murmina "Hosams". Vēlāk nonākam arī līdz kaklam. Atrodat kādu svešķermeni, dakter? - interesējas kolēģe, trīsreiz. Atbilde īsti nepārliecina. Dāma pāriet uz, cik saprotu, latīņu mēli - ....us ...umus (atkal atvainojos, nepārvaldu šo cēlo valodu) atrodat? Nē, to neatrodot. Labi, viņa arī grib paskatīties. Iesprauž man rokās nelielu ķobīti - ja būšot slikti, lai tik pūšot laukā. Neko vairāk gan neiedod, tā ka mēreni bažījos par krekla eventuālo izskatu, bet ko nu tur. Slikti nepaliek un dāma arī neko nesaskata. Tomēr sāp, saku. Sāp? Zivis tīrījis esat? Apmulstu - tīrījis? Nu, kad asaka pirkstā ieduras, cik ilgi sāp? Ā, jā, laikam..
Daktere noskaņota enerģiski, uzreiz raksta norīkojumu uz "kobru" - ar to visu barības vadu izskatīšot, es varot būt mierīgs. Man jau tikai tas kakls, atkal kautrīgi pīkstu, "kobra" tak vairāk kuņģim, vai tad nē? Nu jā, nu jā, zināmā mērā jau tā esot. Tad ko, no "kobras" atsakoties? Nu, tad visu labu! Visu!

Bišči kakls vēl sāp. Bet gan jau.

2 comments | post a commentDate:2010-09-23 11:13
Subject:Ainārs un Valdis
Security:Public

1)krāniem jāstrādā lidostā;
2)ķīnieši informē Aināru.

http://youtu.be/3efvlGPVKr0

post a commentDate:2010-09-07 15:17
Subject:
Security:Public

Es gan nepiekrītu "kompromatiem", kas attiecas uz radiem, lai arī cik tuviem. Kāda starpība, kas ir bijis un ko darījis tēvs? Jā, to var pieņemt zināšanai, bet ne vairāk.

2 comments | post a commentDate:2010-09-02 23:23
Subject:Valoda
Security:Public

Pievienojos viedoklim.

1 comment | post a commentDate:2010-09-02 22:50
Subject:o
Security:Public

Andris Š. esot pārdomājis slēgties pie melu detektora! Noraustījās tomēr, šarmantais bārdainis :)
Varbūt saņemsies vēl. Viņš tak tik godīgs - izies spīdoši un varēs to vislaik pieminēt tautai.

post a commentDate:2010-09-01 14:30
Subject:
Security:Public

Skat, kas par slimību

post a commentDate:2010-08-30 11:50
Subject:mirst muļķi
Security:Public

Blažēvičs prokuroram stāsta, ka pēc kratīšanām Aivars saucis Junkeru par muļķi, idiotu.

Nepaiet pārāk ilgs laiks un skat: 55 gadu vecumā miris Ventspils uzņēmējs Laimonis Junkers. Laikrakstā "Ventas Balss" publicēta Aivara Lemberga līdzjūtība kāda Laimoņa tuviniekiem.

Iepriekš jau karoti nolikt paspējis Krists Skuja. Kazi, arī būs pamanījies izcelties ar muļķību un idiotismu.

2 comments | post a commentDate:2010-08-12 22:27
Subject:Aplis noslēgsies?
Security:Public

2006.gadā, nepateikšu precīzi, kad Jaunais laiks izgāja no Kalvīša valdības vai arī uzreiz pēc vēlēšanām rudenī, Ainārs Šlesers publiski paziņoja - jaunie laiki ir beigušies, tagad sāksim nopietni strādāt.

Un sāka.

Pēc nepilna gada - 2007.gada jūlijā - referendums par (būtībā "pret") drošības likumu grozījumiem, ko strādātāji bija gribējuši ieviest. Tā paša gada rudenī pēc Loskutova sāgas cilvēki jau ir ielās, precīzāk - Doma laukumā, parādās aicinājumi atlaist Saeimu. Kalvīti nomaina Godža, bet kopumā strādātāji tie paši vien paliek.

Un skat, 2008. gadā atkal referendums, 608 847 pilsoņu apliecina, ka gribētu Saeimu pasūtīt. Paralēli arī ekonomika, izsakoties saudzīgi, vairs ne zeļ, ne plaukst.

Klāt ir 2009.gada janvāris, pirmoreiz atjaunotās LV vēsturē iet vaļā ielu grautiņi. Politisks, ekonomisks, tiesisks fiasko mazāk kā trijos gados.

2010.gada augustā, nepilnu pusotru gadu pēc tam, kad citi kā spēdami mēģinājuši sastrēbt savārīto, Ainārs Šlesers nāk ar paziņojumu: 2.oktobrī sāksim strādāt!

post a commentDate:2010-08-12 19:16
Subject:Tāpēc ka
Security:Public

- Mums bija kārtība, nebija bezdarbnieku, bija uzplaukusi ekonomika, un mēs bijām cienījama tauta. Kas mums ir šodien?

- Šodien mums ir nekārtība, miljoni bezdarbnieku, uz blēdībām balstīta ekonomika.

- Šodien mēs sēžam mēslos, bet toreiz peldējām taukos. Mums atkal vajadzīgs ķeizars un pieklājīga valdība.

- Šodien mums ir miljoni bezdarbnieku, inflācija un mēs esam uzvarēti, tāpēc ka pirms tam mums bija jūsu mīļotā valdība. Un, lai mums klātos labāk, nebūt nav jādabū viņi atpakaļ, bet ir jāgādā, lai viņi nenāktu atpakaļ, tāpēc ka citādi šie mūs vēlreiz ieraus mēslos. Jūs sakāt: agrāk mums klājās labi, šodien klājas slikti, tātad dodiet mums atpakaļ veco valdību. Taču patiesībā ir jāsaka: šodien mums klājas slikti, tāpēc ka mums agrāk bija vecā valdība, - tad pie velna ar to! Apjēdzat? Vārdiņi "tāpēc ka"! Tos jūsu biedri labprāt aizmirst. Tāpēc ka!


Ērihs Marija Remarks, "Melnais obelisks", 1956

2 comments | post a commentDate:2010-04-18 21:57
Subject:
Security:Public

Sviests ar Maizīti.

post a commentDate:2010-04-14 10:42
Subject:Ī
Security:Public

Ījabam šodien sakarīgs teksts.

post a commentDate:2010-04-11 21:32
Subject:Teksts
Security:Public

Patika nesen radio dzirdēts teksts. Tika intervēts kāds ar tūrisma organizāciju saistīts indivīds, kurš pauda: Pie mums daudzi aizraujas ar putnu vērošanu. Bet cilvēki uzdod arī jautājumu "A kur var vērot zvērus?" Tāpēc mēs radījām zvēru vērošanas produktu.

Daiļi.

post a commentDate:2009-11-30 23:25
Subject:
Security:Public

Nez, cik daudzi no tiem motociklistiem tiešām par sevi domā kā reāliem cietējiem un apdalītajiem? Nu, tā no sirds tic, ka n-tūkstošus vērtam čoperim uzlīmēt "Ekskluzīvs braucamais" ir ironija?

post a commentDate:2009-11-19 00:09
Subject:
Security:Public

Mūsu vecākajiem brāļiem oi oi kāds aplauziens. Domāju, nebūs pārspīlēti teikt, miljoniem krievu vakar un šonakt gānās mātes vārdiem. Apmēram kā šis anonīmais komentētājs: Пиздец! Просрать вшивой Словении, которая в 20 раз меньше России в
ТАКОМ ВАЖНОМ МАТЧЕ ..придурки ..Звезды футбола , мля ..казлы ..

post a comment


browse
my journal