[info]sonne rakstīja
23. Jūlijs 2004, 16:24

Mūsu mobilie draudziņi

Sarejas universitātes zinātnieki veikuši pētījumu, kura rezultāti atklājuši interesantas īpatnības, ar kurām atšķiras trīs Eiropas galvaspilsētu – Londonas, Madrides un Parīzes – mobilo telefonu īpašnieku uzvedība.




Viņus vieno tikai viens – runāt pa mobilo telefonu patīk visiem. "Mūsdienu lielpilsētā bez telefona nav iespējams izdzīvot," saka pētījuma vadītāja Amparo Lasena.
Atklājās, ka visās savstarpēji atšķirīgajās pilsētās iedzīvotāji ir cieši pieķērušies saviem mobilajiem telefoniem. "Cilvēki tiecas pēc ciešas fiziskas tuvības ar saviem telefoniem un tur tos rokās pat tad, kad tie netiek izmantoti," sacīja Lasena.

"Gluži kā rožukronis, mobilais telefons nodarbina viņu prātus. Pilsētnieki neizlaiž no rokām savus telefonus, jo pieskaršanās pazīstamam priekšmetam palīdz viņiem justies komfortabli."

Doktore Lasena arīdzan ir izpētījusi pilsētnieku nacionālās īpatnības, lietojot mobilos telefonus sabiedriskās vietās. Atklājās visai interesanti fakti. Parīzes un Madrides iedzīvotāji visbiežāk mēdz runāt, apstājoties uz ielas. Savukārt londonieši izveido īslaicīgus "telefonu pūļus" – neapzināti apstājoties blakus citiem cilvēkiem, kuri arī runā pa telefonu, raksta BBC.

Londonas un Parīzes iedzīvotāji retāk izmanto telefonus, kad atrodas draugu kompānijā. Savukārt spāņi uzvedas pavisam citādāk: būt pieejamam ir viņu prioritāte, un telefonu lietotāji cenšas iesaistīt savus draugus jebkurā konkrētajā brīdī notiekošajā telefona sarunā. Līdz ar to balss pasts nav domāts viņiem. Viņi uzskata, kas tas ir nepieklājīgi un atbildēs uz zvanu, pat ja atradīsies kādā sapulcē

Parīzē atšķirībā no Londonas un Madrides mobilo telefonu lietotāji vairāk domā par sarunas konfidencialitāti. Londonieši arī saglabā savu tipisko iecietību, ja kāds blakus runā pa telefonu, bet francūzis atklāti paudīs savu nepatiku, ja viņu būs aizkaitinājusi blakus stāvošās personas pļāpāšana pa telefonu.

Doktores Lasenas veiktās aptaujas visās trīs pilsētās liecina, ka cilvēki nespēj savu dzīvi iedomāties bez mobilā telefona. Iespēja pavadīt visu dienu bez iemīļotā aparāta ir tik ļoti biedējoša, ka viņi labāk nokavēs darbu un atgriezīsies mājās, lai paņemtu telefonu.

Viens no šādas pieķeršanās iemesliem ir tas, ka telefons tiek uztverts kā ļoti tuvs privāto attiecību starpnieks, uzskata Lasena. "Mēs tos izmantojam, lai sūtītu sirsnīgas ziņas un lai flirtētu ar citiem."

Tas, kas ir ierakstīts telefona atmiņā, ir viens no lielākajiem mūsdienu pilsētnieka dārgumiem. "Telefonu grāmatiņas ir ļoti svarīgas, jo tajās glabājas SMS, kuru pazaudēšana telefona zādzības vai nozaudēšanas gadījumā dara cilvēkus ļoti nelaimīgus. Satraukuma pakāpe ir neizmērojama, un tā daudzkārt pārsniedz paša telefona vērtību."

Tehnoloģiju eksperts Bils Tomsons apgalvo, ka zina drošu veidu, kā pasargāt vērtīgās īsziņas no pazaudēšanas. "Es vienkārši tās kopēju savā datorā," saka viņš.

Pēc viņa domām, doktores Lasenas veiktais pētījums parāda, ka mobilais telefons var būt svarīgs ārēji atšķirīgo Eiropas valstu kultūru vienojošais faktors.

(Lasīt komentārus)
No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Gandrīz jau aizmirsu pateikt – šis lietotājs ir ieslēdzis IP adrešu noglabāšanu. Operatore Nr. 65.

Jūnijs 2011

Svētdiena Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturtdiena Piektdiena Sestdiena
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

w

Powered by Sviesta Ciba