|
Dec. 23rd, 2004|12:51 am |
Bezdvēseliskums -- tas ir subjektīvi. Tev EA liekas bezdvēselisks, man vai citiem varbūt viņi liekas tīri ok.
// EA kļūst par monstrozu gigantu? So what? // šito nepaskaidrosi, es kaut kā neiebraucu.
Neko jaunu vai oriģinālu nemaz arī necentos pateikt. Spēļu industrija, tāpat kā jebkura izklaides industrija, ir tendēta uz peļņas ieraušanu nāsīs. Protams, kā jau jebkurā industrijā, ir čubriki, kas veido spēles dēļ mīlestības (bez ironijas) pret tām, bet arī viņi vēlas tomēr kaut ko finansiāli saņemt pretī.
Pieņemsim hipotētisku gadījumu, ka mana firma ir izveidojusi (un nopublicējusi) kādu visai veiksmīgu gabalu (scenārijs pats par sevi ir visai rets, piezīmēšu), kurā ir ielikta dvēsele. Nopublicējusi - tas nozīmē, ka man jau ir kāds publišeris, kas JAU ir tomēr turējis roku uz spēles pulsa un ieviesis zināmas korekcijas. Kas notiek no tā, ka EA sāktu snaikstīties gar manu uzņēmumu, ja neskaita to, ka es sāktu lēkāt aiz labsajūtas un čurāt karstvīnu? AE diktētie noteikumi neapšaubāmi liktu atdot viņiem visas tiesības uz spēles trade-markiem un dzemdēt kādu, iespējams lētu sīkvelu, pretī piedāvājot mani visai saistošu naudiņu.
Ko es iegūstu piekrītot? Naudiņu, publicitāti, patstāvības zaudēšanu un kontroli pār savu darbu. Turklāt pieņemu, ka EA būdami gudri cilvēki, rēķinās arī ar riskiem, kas ir saistīti ar mani.
Ko es iegūstu atsakoties? Kāds būtu iemesls atteikties? Iemesls varētu būt tas, ka man padomā ir vēl kāda fantastiska ideja, ko (rēķinoties ar izgāšanās riskiem) realizēt un publicēt citur -- turklāt, ja iepriekšējai izstrādājums sevi ir attaisnojis, jau pastāvošajam publišerim visdrīzāk, ka būs interese ar mani sadarboties arī turpmāk.
Un kur ir starpība vai EA ir liels monopols, vai nav? Kas šai scenārijā tik Ļoti mainās no tā? Viss paliek tieši tāpat kā līdz šim.
|
|