- Mazliet no literatūras...
- 31.5.04 10:36
-
Kādu dienu (vispār jau vakar) kāda nepatīkama strīda rezultātā man sanāca saruna ar sievieti, kura ir daudz vecāka par mani. Cik varēju noprast, viņai neesot paticis mans tā saucamais bruņinieciskums - ja tu redzi, ka sieviete strīdās ar kādu trešo personu, tad, pat ja viņai nav taisnība, ir jānostājas sievietes pusē. Ar šo frāzi tika sagrauts mans priekšstats un izpratne par terminiem bruņinieciskums un ideāls.
Respektīvi, ar bruņenieku mēs saprotam kaut kādu mūsu iedomātu tēlu, kas glābj nabaga sievieti no ļaunā pūķa (zaļā vai melnā... nav svarīgi) nagiem, tad tiek uzskatīts, ka viņš veic cēlu darbu. Savienojot šo teoriju ar augstāk minēto piemēru sanāk, ka melojot sev un citiem, tu tik un tā darīsi pareizi.
Otrkārt, es sapratu, ka pieturos arī pie tiem nepareizajiem ideāliem. Ar ideālu saprot kaut ko pinīgu un nemaināmu - perfektu... Bet man tiek piedāvāti visādi surogāti.
Es nesaprotu, kāpēc ir jāizmanto šie grāmatu ideālu apzīmējumi dzīvē?!... Vai tikai tāpēc, lai skaisti izklausītos, kad runājam, jo šie termini dzīvē (kaut vai tas pats bruņinieciskums) ne tuvu nav tādi, kādiem tiem jābūt pēc savas definīcijas.
Cik nav dzirdēts no sievietēm, ka viņas gaida savu princi/bruņinieku baltā zirgā.
Kas tad ir bruņinieks - 'monkey' ar Breda Pita ārieni, kas pakļaujas visām sieviešu pavēlēm un iegribām?
p.s. priekš kam viņām vēl vajadzīgas arī tas baltais zirgs, kas nāk komplektā ar to džeku? - Skan: Afroman - Because I Got High
Pofig jau, bet: confused