coffee and jazz

lasāmais
 

7/14/18 04:31 pm - [info]koks posting in [info]paardod

Pārdodu 2 biļetes uz Guns n Roses Tallinā, katra 60 eiro.

7/13/18 09:40 am - [info]mako posting in [info]darbs - Korektori

Klau, zinu, ka te daudz tulkotāju. Kā ir ar korektoriem? Potenciālais uzdevums - koriģēt mācību materiālus latviski dažādās profesijās (no jūrnieka līdz kosmētiķim). Jābūt juridiskai personai.
Interesentiem rakstīt uz mako@mako.lv

7/12/18 11:29 pm - [info]honeybee

Whoa, kāds te ir nominēts Baltvilka balvai! http://m.delfi.lv/kultura/article.php?id=50206327

7/12/18 05:24 pm - [info]honeybee

Kam, tātad, nekad neticēt:
- Nigērijas princim
- īru vecmāmiņai, kas publicējusi video "easy irish lace tutorial", jo āāā, sen nebija bijis pēc rokdarbiem sajūtas "tas rozā tur uz diega laikam ir asinis"

7/12/18 01:20 pm - [info]es_esmu_dzhims posting in [info]vajag

varbūt kādam ir ''kalpones stāsts''? būtu ļoti priecīga aizņemties par vinčiku/kaut ko garšīgu vai nopirkt par naudiņu

7/12/18 12:33 pm - [info]unpy posting in [info]n_komentari - ***

Viena no vērtīgākajām mana mūža laikā gūtajām atziņām ir "ja katrs par sevi padomās, tad par visiem būs padomāts".

7/11/18 02:43 am - [info]psihs posting in [info]n_komentari

žubīti par prezidenti, viņai ir vēl cienījamāks amats - strādā sūdu kantorī

7/8/18 06:39 pm - [info]honeybee

12 dienas bez pievienotajiem cukuriem
- tiem, kas ļoti uztraucās par manu svaru, varu jūs apbēdināt: I have no fucking idea; nesvēros pirms tam, nesveros tagad, whatever
- skaudrākais piedzīvojums: vakar ļoti sagribējās šokolādi, un izrādās, ir 100 % šokolāde (bez cukura, ar nedaudz vaniļas) HOLY FUCKING SHIT WHO DOES THAT (turklāt efekts ir +/- tas, ko iztēlojos, lasot Saules kodolu, tipa pizģec, bet gribas vēl. ne bieži, bet holy fucking shit what.)
- depresīvi ček; bet nu man arī bija pēdējais laiks būt depresīvai
- cilvēku attieksme pret to, ka nelietoju pievienotos cukurus, ir reāli jokaina (jo īpaši iepriekšējie pieņēmumi par to, kāpēc es to daru; pat tad, ja esmu cītīgi klāstījusi, kāpēc, tb ka stulbais apps tā lika; bet arī par to, kā nu tikai es ņemšos un nelietošu tos vairs nekad un kādi superīgie efekti uz ķermeni tam būs)

Kas reāli notika:
- tagad man reāli sāk garšot ēst (galvenokārt tāpēc, ka es ēdu visādas nejēgā garšīgas lietas, bet man šķiet, ka es tiešām izjūtu garšas sajūtas kaut kā citādi)
- es *drusku* mazāk ēdu kaut kādus dīvainus draņķus
- meitenes sāka drusciņ vairāk pievērst uzmanību tam, ko ēd + visi sāka ēst vairāk visko garšīgu (jo nav jau *vienmēr* tā, ka es apriju visus augļus un atstāju bērnus ēst cukuru no cukurtrauka)
- brokastis ir kļuvušas par fucking izēšanos

~man vēl arvien ir sajūta, ka es ēdu mazāk trū ēdiena, kas droši vien nav labi

vēl šodiena un rītdiena, bet kindof man pārāk netraucē. saldējuma pietrūkst, un grūti ēst ārpus mājām, bet tā normāli.

7/8/18 03:10 am - [info]miligrami - Liriska atkāpe

Šonakt, neko ļaunu nedomādama, čiloju ar tēti līdz kādā brīdī tieku informēta, ka šonakt Viesturdārzā kaut kādi pajoļi boksējas. Jau paspēju mazliet sašust, bet tad saņemu divus īsus video no šī pasākuma, un man tik ļoti uzvārās asinis, ka nolemju mest kautrību pie malas un pastāstīt, kāpēc šī pasākuma dalībnieki un apmeklētāji ir lohi.

Pirmkārt, pasākums notiekot 2x3 formātā - divi raundi trīs minūšu garumā. Formāts, ko izmanto vīriešu amatieru bokseri, ir 3x3. Boksā amatierus no profesionāļiem neatšķir tik daudz krutums, cik mērķtiecība un visādi merkantili apsvērumi. Respektīvi, krietni vienkāršāk ir pārkvalificēties no amatieru boksera par profesionāli, nekā no amatieru futbolista par profesionāli. Tas nozīmē, ka lielākoties amatieru bokseri nav neapdāvināti pajoļi, kuri neko nejēdz - arī viņi dabū licenci, daudz trenējas un krāj savas cīņas. Sieviešu profesionālajā boksā, lai arī raundu skaits, protams, ir lielāks, to garums ir 2 minūtes.

Es tur nebiju, bet no video redzētā lēšu, ka vairums no tiem cilvēkiem diez vai ir vispār gatavojušies. Trīs fucking minūtes! Varbūt tas neizklausās daudz, bet tas ir aptuvens mūžības garums, ja šajā laika sprīdī tev kāds močī pa galvu. Otrajā raundā viņi tāpat droši vien izskatās kā apbliezušies plāceņi, kas mēģina apskauties, jo tev nevar būt nepieciešamā stamina, ja neesi tam kaut drusku adekvāti gatavojies. Uz adrenalīnu ilgi nevar izbraukt.

Vislielākais risks gūt savainojumus boksā ir tajos gadījumos, kad boksējas iesācēji ar neadekvātu bravado - šajā konkrētājā gadījumā visticamāk tādi ir visi iesaistītie (jo es gribu ticēt, ka sevi cienošs amatieris nepiedalītos tādos mākslas perfomances settingos, no kuriem viss vēstī tikai par tupumu, nevis par labu prikolu). Ne velti iesācēji vienmēr savos pirmajos sparringos ir pret pieredzējušākiem bokseriem, nevis močī savā starpā - tādā veidā tiek mazināts risks, ka iesācējs sev vai otram nodarīs kaitējumu.

Video redzams, ka dalībnieki velk cimdus un galvas aizsargus. Par galvassargiem diskusija joprojām tiek risināta, un tur domas dalās. Par cimdiem diskusiju vēlos risināt es toties - pirmkārt, mani interesē, vai zem tiem cimdiem vispār ir arī nosaitētas rokas. Otrkārt, cimda esamība šķietami mazina iespēju satraumēt roku un arī mazāk sāp, ja ar cimdotu roku dabū pa galvu - tā ir. Ja cimda nav un tu trāpi pareizi, tad oponents visticamāk paliks ar mežģītu žokli vai izsistu zobu. Ja trāpi nepareizi, visticamāk salauzīsi roku. Cimda esamība arī mazliet sabremzē ātrumu. Ja tie pajoļi močītos bez cimdiem, pie traumām visticamāk tiktu ātri un efektīvi, tādejādi ātri pārtraucot to bezpriģelu. Tomēr, ja kāds tev ilgstoši močī (un jā, trīs minūtes ir ilgstoši) ar cimdotu roku, tur var atraut cita rakstura traumas - teiksim, smadzeņu satricinājumu.

Vai kāds tur vispār pievērsa uzmanību dalībnieku svaram? Pat ja tie ir netrenēti plāceņi, daži kilogrami šur vai tur tomēr var spēlēt diezgan nozīmīgu lomu. Visdebīlākais ir tas, ka man pat nav tā "eugh, bokss fuj" retorika, pat vēl trakāk - es pat mazliet nojaušu, kāpēc tie, kas piedalās, var pavilkties uz tādu - lai arī debīlu, bet tomēr - adrenalīnu. Ko es tiešām nevaru saprast gan, ir tie, kas bauro gar malām un uzmundrina. Ja nebūtu to skatītāju, tad arī paši dalībnieki visticamāk uz tādu huiņu nemaz nepavilktos, jo nebūtu jau kam izrādīt savu prikolīgi cinisko bravado.

Protams, protams - daudzi labi atmiņu materiāli, kas sākas ar vārdiem "bļe, kā mēs toreiz", cieši saistās ar absolūtu veselā saprāta trūkumu un pašdestruktīvām nosliecēm - tur mute ciet, - bet šis ir kaut kas tik grandiozi idiotisks, ka es nespēju nebūt šokā. Bokss ir zajebis sporta veids, nepārprotiet, bet tikai ar nosacījumu, ka to nepraktizē lohi. Es ceru, ka šī nakts beigsies bez paliekošām traumām (jo tajā viģikā, ko redzēju, džeks bēšos šortos pilnīgi noteikti no boksa nerubīja vispār neko - plika bravūra stadjika cienīgā mahačā) un ceru, ka atbalstītājiem par sevi rītdien būs mazliet kauns (es zinu, ka nebūs).

7/8/18 12:33 am - [info]aborigens posting in [info]n_komentari

atliek tikai izteikt cerību, ka no tevis gan nekad jēga nav pilnīga nulle

7/7/18 06:36 pm - [info]honeybee

Man šķiet, ka alkohols ir saspiests laiks; ~25 g viskija = 1-2 h laika. Teiksim, es nupat 2 h pasēdēju un paskatījos TV, tipa; neko nedomāju, neko neatceros un jūtos mierīgi, un tagad varētu pastrādāt
Vai arī būtu varējusi ieliet to viskiju uzreiz un strādāt uzreiz, apmēram tas pats rezultāts, tikai mazāks laika patēriņš
Un visa problēma ir tikai tur, ka cilvēkam ir kaut kāda kapacitāte, nu, teiksim, es nevaru īsti produktīvi iebāzt savā dienā vairāk nekā, hmmm, 26, 27 stundas

Tas pats ar sarunām, teiksim, es varētu ar cilvēku sēdēt un sarunāties pie tējas, piemēram, četras stundas, un tad pēc tām četrām stundām mēs saprastos un smietos, varbūt parunātu kaut ko no sirds un dvēseles, shit like that
Bet viens alus vai glāze vīna, un blams, viss notiek pusstundas laikā

Bet kaut kas ir dikti skumjš pasaulē, kur pirmais secinājums no šīs domu gaitas ir "bļin, nu vajadzēja taču iedzert, dura"
*teicu es pēc tam, kad piecas minūtes biju domīgi skatījusies pa logu, nevis paņēmusi šortkatu

7/4/18 04:38 pm - [info]peacemaker posting in [info]darbs

Angļu/spāņu valodas skolotāja (abas ir dzimtās) ar ASV iegūtu maģistra diplomu un 10 gadu pieredzi meklē darbavietu Latvijā, kas varētu izpildīt ne-ES pilsoņa darba atļaujai nepieciešamās prasības - pa lielam piedāvāt darba līgumu ar vismaz 2017. gada vidējo algu Latvijā (un pirms tam izsludināt vakanci), jo pārējo ir gatava nokārtot viņa, vajadzības gadījumā sedzot arī papildus izdevumus. Visi nepieciešamie dokumenti drīz būs gatavi, ar PMLP, juristu un pieredzējušiem cilvēkiem esam izkonsultējušies, tā kā procesam viņa ir gatava.

Ir rakstīts daudzām valodu skolām, dažas ir bijušas ieinteresētas, bet nokūpēja, tikko uzzināja, ka viņai šobrīd nav darba atļaujas LV. Ja ir zināma kāda, kura būtu ar mieru/pieredzi to darīt, arī šāda informācija būtu ļoti noderīga. Vidusskola/augstskola nederētu, jo diploma sertificēšana AIC prasītu mēnešus un papildus dokumentus no otras okeāna malas, kas arī prasītu mēnešus. Tāpēc arī valodu skolas (vai citas vietas) piedāvātais amats nevarētu būt no reglamentēto profesiju saraksta (t.i., var būt "speciālists", bet ne "pedagogs"). Priecāšos par jebkādu palīdzību! vkasims@gmail

7/4/18 03:49 pm - [info]honeybee

Galvassāpes no elles, bet zato ir vesela kaudze dīvainas infas bakalauram (piemēram, ka cilvēki, kas studē, videnē parasti dzēruši mazāk, bet toties studējot ātri vien ieliek saviem nestudējošajiem bijušajiem klasesbiedriem) /tas gan no britiem un socioloģija, bet fun fact

Iešu uz LNB kāpnītēm pīpēt, pabakstīšos vēl pa grāmatiņām un tad autoetnogrāfisks lauka darbs par subj.

7/4/18 02:55 pm - [info]miligrami - Satura rādītājs

1. Era Snippets
    1.1. Glowing Souls [0hr53min]
    1.2. Daddy Issues [1hr7min]
    1.3. I'm Funky [1hr35min]
    1.4. Schooling (DC++) [1hr26min]
    1.5. Hips Do Not Lie [1hr7min]
    1.6. Mother of Knowledge [0hr55min]
    1.7. What a Millennial [1hr4min]
    1.8. Turning Point [0hr51min]

2. Pick a Hundred
    2.1. Birdmen [8hr45min]
    2.2. Minors [6hr45min]
    2.3. Plays [6hr50min]
    2.4. Liqueurs [6hr34min]
    2.5. Quarks [7hr38min]
    2.6. Cyphres [9hr11min]
    2.7. Ivies [6hr42min]
    2.8. Watts [6hr14min]

3. Classic Cliché
    3.1. Fire Walk with Me [1hr39min]
    3.2. Wuthering Heights [1hr31min]
    3.3. San Andreas [2hr41min]
    3.4. Brutalism [4hr9min]

4. Dark Sandar
    4.1. At the Ribbon Factory [3hr56min]
    4.2. Interskonto KGR [2hr29min]
    4.3. Origo Bhoy [3hr5min]
    4.4. Endgame of Ardarroch [2hr50min]

5. Work in Progress
    5.1. Topless Swimsuit [XhrYmin]
    5.2. Low Dependencies [XhrYmin]
    5.3. Pure Reason [XhrYmin]
    5.4. Bookmark Error [XhrYmin]

Appendices
    Appendix A Mixcloud
    Appendix B Soundclould
    Appendix C Last.fm

7/3/18 06:02 pm - [info]honeybee

Tas nedaudz stresainais mirklis, kad tavs jaunais cilvēks ir vienlaikus aizrāvies ar ķīmiju un datorspēlēm un tu konstatē, ka tev aiz muguras virst un iet pāri nenosakāmas izcelsmes un iedarbības šķidrums, un tavi satrauktie kliedzieni netiek sadzirdēti, jo kaut kas jāgalina nost otrā istabā. :D

(nēnu labi, viņš vienmēr pabrīdina, ja darbojas ar kaut ko bīstamu/indīgu/kodīgu)
Tags:

7/3/18 03:24 pm - [info]honeybee

Bērni dabūja zobārstu, laukumiņu un burbuļtēju, es nedabūju nervu sabrukumu, win-win

Ā, es dabūju vjetnamiešu olu kafiju ar medu un pēc 7 dienām no-added-sugar konstatēju, ka tas tiešām strādā, kā iecerēts, t.i., pat nedaudz medus dod "omg TIK salds un man ir spēks vēl divām stundām" efektu.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba