Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Ciba: Atsauksmes | Jaunākais | When Ciba's down |
Joki: Dienas komikss | Ilustrācijas | Savāda Krievija | Tautas kubs |
Pasaule: Afgāņu savaite | Brīvības sala | Erudīti par ES un ne tikai | Galvaspilsētas vēstis | Greizais BBC | Irākas Omārs | Kolbijs Košs Kanādā | Krievi un Krievija | Marks Meksikā | Marks Steins | Mišela | Muļķību atspēkotāji | Nafta velna sūdi ir | Panorāma | Politkorektums darbībā | Pura vells | Tuvie Austrumi tuvumā | Vācu smadzeņu skalošana | Vecā, labā Anglija | Vēlēšanu ģeografija | Viņi netiks cauri | Viņu tikumi | Ziņu centrāle |

Varbūt der palasīt


krii
21. Mar 2018 21:28

Draugi, kādam ir pieredze ar arhivēšanas pakalpojumu firmām?

1 atsauksme - Atsaukties


krii
21. Mar 2018 19:24

Šopēcpusdien abas ar S, katra no sava darba nākdamas, nevilšus saskrējāmies mūsu maršrutiem ne visai parastā krustojumā, sapratām, ka Dievam (Dievei) attiecībā uz mums ir bijis Plāns, un kas gan mēs tādas, lai pretotos Viņa/-s gribai, un devāmies dzert alu.
Nāk pavasaris, un es kļūstu spējīga uz alus dzeršanu.
Kad divi meitieši krustcelēs satiekas, tas uz laimi. Mūsu senči zināja, ko saka.
Mājās nākot, ieraudzīju kalsnu Jaunmēnesi. Arī tas nez kāpēc šķita uz labu.

Atsaukties


krii
21. Mar 2018 13:21

Vakar, kad atkal viesojos pie Aleksandra Č, uzzināju, ka porcelāna paviljoni mēdz pārvērsties kleķa būdiņās, bet dzert un dzejot ar draugiem vajag tik un tā.

Atsaukties


krii
21. Mar 2018 11:52

Visu zemju cīnītāji pret kultūrmarksismu, apvienojieties! https://www.theguardian.com/commentisfree/2015/jan/19/cultural-marxism-a-uniting-theory-for-rightwingers-who-love-to-play-the-victim?CMP=share_btn_tw

P.S. Kā ir pareizi: "kultūrmarksisms", vai "Kūlturmarksisms"?

14 atsauksmes - Atsaukties


krii
20. Mar 2018 21:44

Viņa tekoši runāja mandarīnu valodā. Ar vieglu greipfrūtu akcentu.

Atsaukties


krii
20. Mar 2018 15:37

Mirklis starp Zivīm un Aunu. Mirklis, kad esi nokāpis pie saviem vistumšākajiem rēgiem, pie žurkām, zirnekļiem, puvekļiem, pie tārpiem un pelējuma, pie savām un svešām nāves bailēm, pie spīdzināto kliedzieniem, pie nedzīstošiem zaudējumiem, pie Lielā Tukšuma un trūdiem, viszemiskāko pazemojumu pazemē, no kuras tagad rāpsies laukā caur slapjdraņķiem, caur atkalām un sērsnām, caur Krusta ceļu un Eleisīnas mistērijām, lai ieraudzītu uzlecošo sauli.

5 atsauksmes - Atsaukties


krii
20. Mar 2018 08:38 Bet ar ko īstenībā vajadzēja sākt dienu

Nourūz Mubarak! Lai jums labs šis gads, mīļie indoārieši!

1 atsauksme - Atsaukties


krii
20. Mar 2018 07:56

Lai nomāktu Kļavja pēcgaršu, izlasīju Mēlisa Frīdentāla "Bites".

Atsaukties


krii
19. Mar 2018 21:16 moralizēšu, jo man tā gribas

Dumjība, kā zinām, ir Dieva dāvana, un kaislība gan jau ka arī. Bet kaislīga muļķību brēkšana, nu, kaut kas apmēram tāds kā Ērmanīša izpausmes Cibā, var nākt tikai no dziļākajām pekles padibenēm.

Es zinu, ka man ir dubultstandarti, es zinu, ka esmu konservatīva, seksistiski aizspriedumaina un leju ūdeni uz toksiskās maskulinitātes dzirnavām, bet man tas tomēr ir jāpasaka.

Vīrietis, kurš nespēj savu viedokli izklāstīt rāmi un racionāli, bez liekām emocijām, kurš nespēj palikt loģiskas argumentācijas vidē, bez subjektīviem uzbraucieniem un rupjību spiegšanas, ir nožēlojamāks par kastrātu.

Varbūt strīdā iesaistītie paši sev rēgojas kā bruņinieki turnīrā, vai vismaz kā mačiski romantizēto bandu laupītāji, kas sanākuši izkauties krogā. Bet es no malas redzu tikai brēkalējošas vistas visapkārt putošām spalvām. Jā, vistas, pat ne gaiļus.

Mīļie puiši, nepārvērtieties vistās, lūdzu. Ja spējat.


krii
19. Mar 2018 19:37

Izlasīju Kļavja "Adiamindes ākstu". Nobrīnījos, kā par tik pateicīgu vēstures periodu iespējams uzrakstīt tik garlaicīgu romānu.

6 atsauksmes - Atsaukties


par_velti
[ papuass ]
19. Mar 2018 18:03

Ja nu kādam noder, bezvadu Logitech S510 klavierkomplekts. Baterijas 2AA+2AAA līdzi nenāk.

Protams, ka lietots, bet funkcionējošs, kultūrslānis tika noberzts.

2 atsauksmes - Atsaukties


krii
19. Mar 2018 10:51

Starp citu, kurā brīdī nevienam nezināmais sen mirušais marginālis Gramši ir kļuvis par Visu Kreiso Ideoloģiju ikonu? Vēl pirms dažiem gadiem Latvijā gandrīz neviens viņu nebija dzirdējis un nepieminēja, izņemot dažus ļoti šauri specializējušos pētniekus.

15 atsauksmes - Atsaukties


krii
18. Mar 2018 22:11

Un vēl visā tajā ebreju un genocīdu, nāvju un diskrimināciju, izvēļu un nolemtību kontekstā man diezgan bieži sanāk domāt par savu vecvecmāmiņu Maružu. Viņa bija sasodīti skaista tumšmate, viena no Tām Sievietēm. Mūsu dzimta nav īpaši rūpīgi uzskaitījusi visus viņas vīrus, kur nu vēl mīļākos, bet nu jā, tas ir cita vakara stāsts.
Lūk, un vācu okupācijas laikā Maruža bija jau kundze gados, pāri sešdesmit noteikti, taču tikpat kraukļmelniem matiem un lielām tumšām acīm. Un godīgie līdzpilsoņi viņu grūda no ietvēm kliegdami: "žīdiete, kāpēc tev nav dzeltenās zvaigznes?" Un kad viņa šņāca, ka nav nekāda žīdiete, un nekad nav bijusi, tad likumpaklausīgie pilsoņi vēl niknāk ķērca, ka "tad tu, maita, esi čigāniete, un tas nav nekas labāks, drīzāk otrādi." Un kārtības sargi veda viņu uz iecirkni un stādīja protokolu, ja līdzi nebija pases.
Jo ārieša cilvēkam jāizskatās pēc ārieša, un nav tur ko.

6 atsauksmes - Atsaukties


krii
18. Mar 2018 19:43

Tā sanāca, ka vakar biju Vecajos ebreju kapos, Rumbulas memoriālā, Biķerniekos un Šmerļa Jaunajos ebreju kapos.
Daudz beigtu ebreju, spoža marta saule, svilinoši auksts vējš sejā un kraukšķošs ledus zem kājām, tāds, lūk, šabats.
Un Rumbulā es nosalu tik ļoti, ka dvēsele sasala un sabirza tūkstoš mazās skaidiņās. Tur aukstums bija visledainākais, vispiedienīgākais lielākajam zināmajam masu kapam mūsu mazajā zemītē. Protams, katrreiz, kad es klausos Iļju Ļ., mana sirds liesmo mīlā un apbrīnā, jo šobrīd viņš manā harizmātisko lektoru topā tikai par kādu sprīdi vai olekti atpaliek no Pjatigorska un varbūt Lancmaņa. Sirds, tātad liesmoja, bet kur cilvēka ķermenī ir sirds, un kur - kāju pirksti! Kāju pirksti apledoja tā, kā tie mēdz apledot tikai kapos. Un vienubrīd es vairs nebiju spējīga pat neko dzirdēt, tikai domāt par to, cik labi, ka man šajā baisajā vietā nav jāizģērbjas līdz ādai un kailai, basai, pa durstīgu sniegu jākāpj bedrē, jāapgulstas uz priekšgājēja vēl nesastingušā līķa un jāsagaida obergrupenfīrera Jekelna īsā komanda, pēc kuras viss būs galā. Cik labi, ka es pēc dažām stundām būšu mājās, atkausēšu kāju pirkstus, ēdīšu zupu, dzeršu tēju, iešu karstā dušā, lasīšu grāmatas, rakstīšu e-pastus. Cik bezgala patīkami tomēr ir būt.
Biķerniekos tā nesala, tikai slīdēja vēl baisāk, pa milimetram vien rāpšanās katrā uzkalnā un pa pusmilimetram - lejā.
Savukārt, Šmerļa kapi bija saulaini un silti. Tā bija liela mirušo ebreju virtuve vai viesistaba, pilna mīlošām mātēm, uzticīgām sievām, gādīgiem tēviem un godājamiem vectētiņiem. Un skaistiem, dīvainiem pieminekļiem. Tur nesala. Ne tikai - nesala briesmīgi kā kapos, bet gandrīz nemaz.

6 atsauksmes - Atsaukties


krii
18. Mar 2018 14:12

Šodien Avotos var saost sausos pavasara dūmus. Ir pareizā, skaidrā un smilšainā marta diena - kā mūsu senči zināja teikt, ka ikviens marta puteklis zelta dukāta vērtē.

Ja saņemšos pamēzt virtuvi, nopelnīšu vakarā madeiras glāzi.

Atsaukties


krii
18. Mar 2018 09:50

Astronomiskā ekvinokcija vēl priekšā, bet jau šodien mūsu daudzcietušajā zemītē diena būs garāka par nakti.
Pavisam mazliet garāka, bet tomēr.
Laiks gavilēt, ak, ļaudis. Esam izcietuši (ja esam, protams) tumsu, esam dzīvi nokļuvuši gada gaišajā pusē, un būsim tajā līdz septembra beigām.
Mani persieši vīkšas Nourūzam, mani jūdi pošas Pesaham. Grieķi? Jāpalūko, ko dara grieķi. Varbūt dzer sveķainu baltvīnu?

Nāc, nākdama, Liela diena. Rotā, rotā.

Atsaukties


krii
17. Mar 2018 21:23 Ģērdacis

Ceru, ka šorīt visi esat paguvuši pirms saules upē nomazgāties, kā arī dienas gaitā noslaucījuši kūts griestus un izdzinuši zirnekļus no pakšiem. Vēl jo vairāk ceru, ka neviens no jums nav bijis tik neprātīgs, lai šodien ko no meža mājās nestu, vai arī jelkādā vīzē darbotos ar kāpostiem.
Un kad tas lācis, kurš šodien apveļas uz otriem sāniem, pavērs acis un prasīs: "Ģērd, kur mani vakarējie kāposti?" - jūs taču zināsit, ko viņam atbildēt, vai ne?

Riekšaviņa tur, riekšaviņa te: http://garamantas.lv/lv/unit/index?Unit%5BtagName%5D=%C4%A2%C4%93rdacis

4 atsauksmes - Atsaukties


krii
16. Mar 2018 19:46

Vispirms nobrīnījos, kāpēc mana četrkājainā saime ir tik zibenīgi izlakusi visu ūdeni. Tad attapos, ka pirms piecām minūtēm biju aizmirsusi uz virtuves galda kūpināto makreli. Šķīvis izskatījās rūpīgi nomazgāts.

8 atsauksmes - Atsaukties


pa_leeto
[ mesija ]
15. Mar 2018 14:11 mēbele

Gribu atbrīvoties no balta, standarta izmēra neizvelkamā dīvāna uz metāla kājām.
Uz auduma ir traipi, bet to var noņemt, izmazgāt un uzlikt atpakaļ ar rāvējslēdzi. Pašai slinkums.
Gribu 50 naudiņas. Pašsavākšana Grīziņkalnā, 4. stāvs, normālas noparkošanās iespējas.
Savākšana - jo ātrāk, jo labāk.
Raksti uz elina.libiete iekš gmail.

Bilde: https://ibb.co/jHafUc

6 atsauksmes - Atsaukties


krii
14. Mar 2018 11:57

Sniegains marts izskatās pēc leikēmijas slimnieka.

3 atsauksmes - Atsaukties


antuanete
12. Mar 2018 11:03

   Iespējams, būtu elegantāk atsākt rakstīt tieši pēc gada pārtraukuma, bet prasās tomēr ātrāk, kamēr prasme sakārtot domas un kaut ko uzrakstīt nav pavisam atrofējusies. Kaut kā bija sakritis tik daudz pienākumu #darbiņā, ka nepalika spēka un laika refleksijai, par ko tagad mazliet žēl, jo bija visai episka vasara un rudens. Nobraukāju ar mašīnu ap 12 000 km (tikai darba darīšanās), nostaigāju kājām dažus simtus, pazaudēju 8 kg svara (novembrī cilvēki sāka šo faktu atzīmēt ne vairs komplimentāri, bet ar līdzjūtību; pamata satraukumam nebija - gandrīz viss jau uzēsts atpakaļ), daudz jauna redzēju un iemācījos. Ziema bija par īsu, lai kārtīgi atpūstos un sagatavotos sezonai; nedaudz gan atpūtos piespiedu kārtā, jo daudz slimoju (bērniņš parūpējas par regulāru vīrusu piegādi un vēl pats ik pārnedēļas mēdz slimot). Apņemšanās vairāk apmeklēt pasākumus un socializēties ir grūti īstenojama augšminēto iemeslu dēļ (kā kaut kur sataisies, tā jaunais pilsonis appuņķojas; satikties ar draugiem, kam mazi bērni, vispār neiespējami). Cenšos ieviest dzīves telpā minimālismu, ik pa laikam rīkojot tīrīšanas, kārtošanas un ārāmešanas akcijas (bērniņš iemācījies komentēt: "Mamma visu kārto!"). Neiet viegli, jo minimālisms konfliktē ar zero waste, proti, roka neceļas tāpat vien sviest ārā labas lietas, bet aizgādāt tās līdz ziedojumu pieņemšanas vietām prasa plānošanu, tāpēc plauktos krājas atdodamo mantu maisi (pamazām gan kaut kas attīrās).
   Šodien redzēju un dzirdēju pirmos strazdus!

20 atsauksmes - Atsaukties


krii
11. Mar 2018 21:05

Un tad tu nejauši kādā soctīklā uzskrien kāda īslaicīga jaunības brūtgāna vārdam un iebāz savu ziņkārīgo snuķi - kā tad nu ir: precējies/šķīries, apvēlies/izkāmējis, nosirmojis/plikpaurains? Un pēc stundas pieķer sevi sērfojam pa visādu gadījuma un negadījuma intīmu un pussvešu kādreizējo paziņu profiliem un izmisīgi murminām: "nukānukānukātāvar, nukātavar, nukātāvar!"

5 atsauksmes - Atsaukties


krii
11. Mar 2018 19:34

Reizēm gribai vieglāk pakļaut ķermeni, reizēm - psihi.

Ķermenis un psihe mijiedarbojas.

Dažreiz ķermeņa disciplīna ir tā, kas ļauj aizvērt, nu labi, pievērt geštaltus, aizrakt asiņainās atmiņu bedrītes apziņas perifērijā, no kurām ceļošies garaiņi aizmiglo skatu uz visiem divpadsmit horizontiem; ļauj aizvirzīt spēku un jaudu, pavisam prastu, fizisku, ņūtonos mērāmu spēku, vatos mērāmu jaudu, no muskuļiem uz prātu, uz iztēli, uzmanību. Pamosties, sveicini sauli 12x 12 āsanās, pusstundu paskrien, patrenē vēderpresi, un, skat, pasaule glīti strukturējusies ekselī, darbību secība ir skaidra, nekādu kritienu no klintīm, nekādu sašķīšanu logu stiklos, nekādas spārnu svilināšanas svecēs, nekādas nosišanās pret aizvērtām durvīm, pret stenderēs pārvērstiem velniem.

Un citreiz toties atnāk pareizie vārdi, īstajos Rakstos lasīti, no īstenās kanceles skandēti, un sakārto psihi. Un tava miesa pēkšņi kļūst varoša, no miega un ēdiena neatkarīga, maratonu sprinta režīmā noskrienoša, visās umurkumura kārtīs uzkāpjoša, pakavus rokām atliecoša, no Džomolunngmas gala karogu vicinoša.

1 atsauksme - Atsaukties


krii
10. Mar 2018 15:46

- Сарочка, а что ж вы так мало кушаете?
- Я свою фигуру берегу.
- Дорогая моя, так что бы такую фигуру сберечь, надо кушать, да кушать, да кушать!

Atsaukties


krii
9. Mar 2018 21:21

Nāksies uz īsu mirkli pievērsties Kirkegoram.
Es viņu nekad neesmu mīlējusi. Nemaz.

25 atsauksmes - Atsaukties


krii
9. Mar 2018 13:58 sirdis, kabatas, olas, dzeja un pornogrāfija

"Pirmo pretpornogrāfijas kampaņu starpkaru Latvijā producēja "J[aunākās]Z[iņas]" 1925. gadā tāpēc, ka avīzes "Rīgas Ziņas" redaktors Arturs Tupiņš publicēja "bezkaunīgo" Lūcijas Zamaičas rakstu par "JZ" kultūras nodaļas vadītāju Arturu Bērziņu. "JZ" Tupiņu iesūdzēja tiesā par frāzi, kas šodien, visticamāk, neizraisītu emocijas – "Drukājos visos žurnālos un laikrakstos, kur nododu manuskriptus, izņemot "JZ", kuru literāriskās nodaļas vadītājs Arturs Bērziņš vairāk nekā gadu nēsā manas dzejas krūšu kabatā uz pašas sirds, lai gan viņam ir jau otrā sieva, kurai pienāktos šī vieta". Ļoti interesanta ir "bezkaunīgās" frāzes tālākā metamorfoze. Jau 1926. gadā žurnāls "Aizkulises" to pārfrāzēja kā sensacionālo prāvu "par to "sirdi bikšu kabatā"", savukārt žurnālists Oļģerts Liepiņš 1982. gadā izdotajās atmiņās šo faktu atspoguļoja tik sagrozīti, ka tajā fiksēja nevis īstenību, bet izpratni par šīs prāvas būtību, kas bija saglabājusies viņa atmiņā: "Kādā feļetonā bija frāze par jēlām olām, kas Artūram Bērziņam esot ieliktas bikšu kabatā. Iejaucās dzejniece Lūcija Zamaiča un sagrozīja šo teikumu uz pornogrāfisku pusi." 1925. gada 5. maijā Rīgas apgabaltiesa Tupiņu un Zamaiču katru notiesāja ar 100 latiem vai 1 mēnesi arestā (rakstniece tobrīd jau atradās ilgākā ceļojumā Francijā)."

(Ineta Lipša/ Latvijas Avīze 2006. pirmdiena 17. aprīlis)

5 atsauksmes - Atsaukties


krii
9. Mar 2018 13:20

Nu, un kā lai es tagad uzzinu - kas Lūcijai Zamaičai tur bija ar Jūliju Lāci? Bija ar' sarakstījušies, vai tikai tāpat vien padzīvoja kopā? Vai vispār pat nedzīvoja kopā, tikvien kā uz randiņiem paskraidīja? Vai pat tie nekādi randiņi nebija, tikai draudzīgi padzēra kafiju, parunājās par literatūru un politiku un izklīda pa mājām, pat nepabučojušies?
Uz soliņiem sēdošās tantītes visas apmirušas, bet rakstu avoti saka katrs kaut ko citu.

9 atsauksmes - Atsaukties


krii
8. Mar 2018 10:25

Tikai viens mazs atgādinājums par to, ka "labklājības valstis" būtu daudz, daudz mazāk labklājīgas, ja sievietes nepiedalītos IKP celšanā.
https://economix.blogs.nytimes.com/2014/04/15/how-working-women-help-the-economy/

37 atsauksmes - Atsaukties


krii
8. Mar 2018 10:07

Un rozes arī ir baigi forši.
Vienīgais besīgais - tā baltā maucība, kas naktī sakritusi uz ielām un tagad kūst.

7 atsauksmes - Atsaukties


krii
8. Mar 2018 08:09

Tulpes - tas tomēr ir tik forši.:)

4 atsauksmes - Atsaukties