Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Ciba: Atsauksmes | Jaunākais | When Ciba's down |
Joki: Dienas komikss | Ilustrācijas | Savāda Krievija | Tautas kubs |
Pasaule: Afgāņu savaite | Brīvības sala | Erudīti par ES un ne tikai | Galvaspilsētas vēstis | Greizais BBC | Irākas Omārs | Kolbijs Košs Kanādā | Krievi un Krievija | Marks Meksikā | Marks Steins | Mišela | Muļķību atspēkotāji | Nafta velna sūdi ir | Panorāma | Politkorektums darbībā | Pura vells | Tuvie Austrumi tuvumā | Vācu smadzeņu skalošana | Vecā, labā Anglija | Vēlēšanu ģeografija | Viņi netiks cauri | Viņu tikumi | Ziņu centrāle |

Varbūt der palasīt


miiljo_stundinj
28. Jul 2015 13:31

Atgriezos sestdien no atvaļinājuma un konstatēju, ka kāds sācis ārdīt piebraucamo ceļu. Šobrīd ir rakumu rakumi, lai gan ja saīdzina, ka pirms tam bija bedru bedres-sliktāk nav kļuvis. ĪStenībā, es domāju, ak ja viņi pat tikai nogreizderētu tur visu kļūtu tikai labāk kā bija :D Darbi gan notiek ļoti lēnīgi-katru dienu tiek uzlauzti taži kvadrātmetri vecā asfalta, bet labs nāk ar gaidīšanu, vai ne? Mana viesistaba jau arī entop dizī strauji, tā ka varbūt tad kad man beidzot būs sālsmaize arī piebraukt varēs ar glanci :)

Atsaukties


antuanete
26. Jul 2015 22:16

   Nu man beidzot arī ir konkrēts uzzinu_pedejais - izrādās, ka savulaik iecienītā seriāla "Bordertauna" muzikālais motīvs (kuru manā mūzikas novirziena pamatskolā mācēja klimperēt katrs, kurš vispār zināja, pie kura gala pieiet klavierēm) ir no Sibēliusa 3. simfonijas. Uzzināju šo faktu ļoti patīkamā veidā, ar māmiņu aizgājām uz koncertu "Ziemeļu bākas gaismā" Cēsu koncertzālē un patiešām izbaudījām, jo, izņemot vienu skaņdarbu (kuru panesamu darīja tikai Silabrieža erudītie paskaidrojumi par to, kā tas būtu klausāms) visi bija brīnišķīgi. Un, iedomājieties, praktiski neviena mēģinājuma aplaudēt starp simfonijas daļām (atskanēja tieši viens (1) plaukšķis).
   Vispār žēl, ka laicīgāk neizkasījāmies uz tiem pilsētas svētkiem, jo bija tik daudz ko redzēt un dzirdēt, bet gribējās arī no rīta pagulēt un pēc ierašanās bija tik silts, ka devāmies vēl uz Ninieri peldēties. Šodien no pārpalikušās programmas izvēlējāmies saostīties divtaktu motoru izplūdes gāzes (kas jūs pēdējoreiz jutāt šo specifisko aromātu?) mopēdu sacensībās - bija aizraujoši, gan sportiskās sacensības, gan tautas klase ar visādiem kolorītiem braucamrīkiem un personāžiem.
   Pašā vakarā paspēju vēl ievārīt upenes; burciņu saliešanai bez notašķīšanas nelīdz arī kausiņš ar knābīti, kaut gan tas ir drusku labāks kā parastais. Tiešām ceru, ka liešana karstās burkās un tīšana segās palīdzēs pret iespējamu bojāšanos, jo ledusskapī šim visam nebūs vietas, pat saldētavai viena no divām atvilktnēm jau ir aizkrauta.

8 atsauksmes - Atsaukties


pa_leeto
[ nefermerita ]
24. Jul 2015 16:56 Pārdodu grāmatas

PĀRDODU ļoti dažādas grāmatas. Ir daudz reliģiska rakstura grāmatu, kristīgās un bahai, bet ir arī pilnīgi citādas grāmatas, daiļliteratūra, ezotērika, mūzika. Visas grāmatas labā stāvoklī, bet dažām var redzēt, ka nav pilnīgi jauna, citas pavisam kā jaunas. Rīga, Jugla, pašiem jābrauc pakaļ, nekur nevedu.

Dons Migels Rīzs - Tolteku gudrības grāmata Četras vienošanās (ezotērika) - 2eur
Labie vārdiņi (vārdojumi) - 2eur
Keita Mosa - Labirints (vēsturisks romāns) - 2eur
Entonijs Horovics - Zīda nams (Šerloka Holmsa fanu stāsts) - 2eur
Linda Marija Kundziša - Garu valstībā (romantisks romāns) - 2eur
Elita Franciska Cimare - Jersikas derība (mitoloģisks stāsts latviešu un latgaliešu valodās) - 2eur
Skaidrīte Cielava - Cilnis Vecrīgas laicīgajā arhitektūrā - 0,50eur
Klasiskās mūzikas ģēniji - Čaikovskis (grāmatā mūzikas disks) - 2eur
Klasiskās mūzikas ģēniji - Mocarts (grāmatā mūzikas disks) - 2eur

Bahāiešu garīgā literatūra:

Bahāullāhs - Domu vārpas - 2eur
Bahāullāhs - Pārliecības grāmata - 2eur
Shoghi - Aicinājums nācijām - 1eur
Bahāullāhs (vienkārši) - 1eur
Abdul Bahā - Abdul Bahā gudrība - 1eur
Bahāiešu lūgšanas - 1,50eur
Bahāullāh - Apslēptie vārdi - 1,50eur
Pārdomu brīžiem (Bahai) - 1,50eur
Visas Bahai grāmatas kopā - 10eur

Kristīgās grāmatas

Karls E. Brātens - Luteriskās teoloģijas principi - 2eur
Marijas dziesmas un stāsti - Latviešu garīdznieču raksti - 2eur
Andris Rubenis - Ētika, Viduslaiku izglītība, antropoloģija un ētika - 2eur
Salaspils Vissvētākās Jaunavas Marijas Rožukroņa Karalienes baznīca - 0,50eur
Visas kristīgās grāmatas kopā - 6eur

Ja nu kāds ņem visas - 30eur.
Pastāv iespēja arī uz maiņu pret kaut ko, tad paši piedāvājiet.
liga at wicca.lv

Atsaukties


krii
24. Jul 2015 15:46

Šarlote, Štricele un Štrūdele.
(par Šniceli gan nesaukšu nevienu)

4 atsauksmes - Atsaukties


antuanete
24. Jul 2015 15:10

   Pateicoties Cibas kolektīvajam saprātam, šodien tapa nākamais piegājiens melleņu klimpām - ar biezpiena klimpām, kas vārītas atsevišķi. Prognozēju, ka arī no šī katla līdz rītdienai nekas neizdzīvos, klimpas ir super garšīgas (varētu kādreiz taisīt arī kā pamata ēdienu, bez zupas).
   Izgājām pastaigā pa Zilajiem kalniem, pie reizes palasot mellenes; cilvēku nemaz tik daudz, kā varētu padomāt (nu labi, ir darbdiena), un tālāk uz Ikšķiles pusi atradās pavisam neskarti melleņu lauki. Neizdevās uziet pundurbērza atradni (vai nu nepietiekami cītīgi meklēju, vai nepareizi esmu sapratusi norādes un slinkums meklēt avotos), toties ceļmalās vēl zied smiltāja neļķes, un pavisam netālu no ceļa barojās melnā dzilna. Apskatīju arī Ruiša pūķgalves atradni pie kāpnēm uz skatu torni - tomēr kāds ir sekojis līdzi, lai būvniecībā tā netiktu skarta, sadzīti mietiņi ar lentītēm. Ziedus, protams, arī šogad nokavēju, bet gan jau citu gadu...

2 atsauksmes - Atsaukties


par_velti
[ zetinja ]
24. Jul 2015 10:43 trauki

Pārvācoties un liekot iedzīvi kopā ir parādījušies daudz lieku trauku, kam nav vietas. Trauku izcelsmes periods ir sākot no pirmās Latvijas laikiem, līdz 2000+. Pirms nokļūšanas kastē, visi pabijuši trauku mašīnā. Protams vislabprātāk atdotu visus uzreiz. Pašsavākšana Zasulaukā.

https://www.dropbox.com/s/r068lcti3ymlr6v/IMAG0968.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/zupkde37a10071v/IMAG0970.jpg?dl=0

zetinja@gmail

6 atsauksmes - Atsaukties


antuanete
23. Jul 2015 15:24

   Pavadījām patīkamu priekšpusdienu mežā - izrādās, dzīvesbriedim ir daudz labāks čujs uz mellenēm, nekā man (atrada tik milzīgas ogas!). Toties viņam bija maldīga pārliecība, ka "sēņu nav", kaut gan faktiski gailenes pašlaik sāk līst ārā, tikai ir grūti ieraugāmas. Šai sakarā atklāju, ka ledusskapī ir ļoti niecīgs daudzums saldā krējuma, lai nebūtu jāveic kaut kādas zaimojošas darbības ar pirmo gaileņu mērci, nāksies tomēr doties ārā no mājas un papildināt krājumus.
   Toties melleņu klimpas izdevās labākas kā pagājušoreiz - pietiekami iebiezināju pašu novārījumu ar cieti, vienīgais pārmetums ir par pārāk mazu klimpu daudzumu. Tur nu varētu līdzēt tikai klimpu laišana atsevišķā katliņā un tad pārcelšana pie mellenēm - esmu dzirdējusi baumas, ka ir mājsaimnieces, kas tā darot, dzīvē gan tādas neesmu satikusi. Atzīstieties, jūs tiešām kādreiz taisāt klimpas atsevišķā traukā un tad laižat zupā?

12 atsauksmes - Atsaukties


krii
23. Jul 2015 13:12

Pretīgie vasaras cikloni, kas pārvērš smadzenes bizpienā un tad lēnām tās izspiež pa acīm.
Protams, pat visdraņķīgākā vasara ir labāka par ziemu, jo īpaši tās otro pusi, bet vai tiešām pat ļaunākie no mums bija pelnījuši ko šādu?

4 atsauksmes - Atsaukties


krii
22. Jul 2015 23:57

Jau pavisam drīz es varēšu lepoties, ka esmu pazinusi Avotu apkaimes burvību vēl pirms tās kļūšanas par hipsteru meinstrīma tusētavu.

13 atsauksmes - Atsaukties


krii
21. Jul 2015 18:23

Aizejiet nu uzēst visi speķmaizes.

15 atsauksmes - Atsaukties


pa_leeto
[ marule ]
20. Jul 2015 10:08 Grāmata "On Food and Cooking: The Science and Lore of the Kitchen"

Pārdodu Harold McGee "On Food and Cooking: The Science and Lore of the Kitchen"


Jauna, tikpat kā neskarta. Pērkot maksāju 38 EUR, savus 20 EUR gribētu.

6 atsauksmes - Atsaukties


krii
18. Jul 2015 10:13

Ja es būtu dabaszinību skolotāja vidusskolā, es vismaz reizi mēnesī vai divos uzdotu jauniešiem sameklēt internetā latviski rakstītu tekstu, kas attiecas uz uzturu, sportu, medicīnu, vidi utml., un analizēt tajā sastopamās aplamības.

11 atsauksmes - Atsaukties


krii
18. Jul 2015 09:35

Belēvičs spēj iedvesmot. "Ja kādam no lasītājiem jau ir gadījusies situācija, kad pēkšņi nevar atcerēties kādu vārdu vai skaitli, kaut gan skaidri zināms, ka prātā tas ir un pēc brīža atausīs, tad ziniet: tā ir vecuma demences pazīme, kura varētu parādīties tikai lielā vecumā, bet arī ne vienmēr." (Pilns teksts šeit.)
Dārgā frendliste, kuram no jums ne reizes mūžā nav izpaudusies šī "vecuma demences pazīme"?

Upd. Vēl no šī paša: "Ja kādam ir depresija, nevajag tūlīt sniegties pēc antidepresanta tabletes, bet gan apēst speķa maizi, un depresija visticamāk pāries."

34 atsauksmes - Atsaukties


krii
18. Jul 2015 02:22

Ak, jā - ļoti nepatīkamais cilvēks strādā šajā http://www.sosserviss.lv/ firmā. Pieminu tāpēc, lai jūs to nesajauktu ar citām līdzīgu nosaukumu firmām, kurās, ļoti iespējams, strādā laipni un godīgi cilvēki.

Atsaukties


krii
18. Jul 2015 01:35

Vājprātīga diena noslēgusies ar dramatisku vakaru un ne visai patīkamu nakti.
Mazliet pēc desmitiem vakarā, ejot laukā no darba, atklāju, ka esmu pazaudējusi atslēgas (interesanti, ko providence man vēlas pateikt?). Panikā zvanīju atslēgu SOS servisam, ilgi un nervozi saklaigājos ar pasaulē nīgrāko kramplauzi, kurš runāja ar mani tā, it kā es būtu viņu pārtraukusi kaislīga seksa laikā, īsi pirms orgasma, vai vismaz atrāvusi no bagātīga vakariņu galda. Raudādama zvērēju, ka, pat ja nevarēšu uzrādīt savu Zemesgrāmatas ierakstu (nez, vai kāds mājasgars zina, kurā atvilktnē tas iegrūsts), tad noteikti varēšu kaut kā apliecināt īpašumtiesības uz dzīvokli, kaut gan pati ne īsti sapratu, kā.
Zvanīju mātei, pie kuras tobrīd atradās Ričmonds, lai teiktu, ka savākšu suni kaut kad vēlāk... varbūt no rīta, paskaidroju radušos situāciju, un viņa mani pārsteidz ar paziņojumu, ka pie viņas esot vēl viens manu atslēgu komplekts. Iespējams, ka manai mātei pagultē ir arī polārlāču lamatas gadījumam, ja es pēkšņi dotos uz Arktiku, nezinu, bet par atslēgam man bija nelielas šaubas, vai tās tiešām atbilst šobrīd aktuālajām slēdzenēm.
Skrienot pie mātes, pa ceļam mēģināju apturēt nīgro kramplauzi, taču viņš auroja, ka esot jau pagriezies manas adreses, nevis savu māju virzienā, un ko es vēl vispār gribot. Kopš mūsu iepriekšējās sarunas bija pagājušas apmēram desmit minūtes, un es skaidroju, ka, ļoti iespējams, man viņa pakalpojumi nebūs vajadzīgi, taču, ja būs, es zvanīšu vēlreiz.
Pēc tam sekoja skrējiens ar bezdievīgi raujošu Ričmondu - viņš bija sapratis, ka šis ir mūsu sporta vakars un grieza gaisā žilbinošas piruetes, cenzdamies mani un retos garāmgājējus iesaistīt draiskās rotaļās. Kad aizelsusies un trīcošām rokām biju pie mājas un bāzu slēdzenē atslēgu, no tumsas iznira absolūti nīgrais kramplauzis un paziņoja, ka viņš mani gaidot jau pusstundu un kur ir tās durvis kas jālauž vaļā. Ķērcu kaut ko par "es taču jums zvanīju otrreiz un atsaucu", tomēr viņš pieprasīja man 40 eiro par viltus izsaukumu, cīnīties vairs nebija spēka, atdevu viņam naudu, klusībā novēlēdama nepatīkamu nakti, un gāju iekšā.
Mājās kā par spīti nav ne pilītes alkohola, toties ir dators, kuru divas stundas reanimēju pēc kārtējās neveiksmīgās aizrīšanās ar apdeitiem.
Ļoti ceru, ka pēc saullēkta viss būs labāk.
Tagad ir skaidrs, ka atslēgu SOS servisam nezvanīšu pat tad, ja būs ziemā jānakšņo uz ielas.

26 atsauksmes - Atsaukties


antuanete
17. Jul 2015 21:31

   Trīs dienu ekskursija pa Igauniju pieveikta; laiks mūs lutināja un lietu uz galvas nedabūjām (tikai braucot mašīnā), paspējām pat izpeldēties ar skatu uz negaisa mākoni un zibeņiem. AHHAA centrā vienīgā vilšanās bija salūzušais planetārijs, citādi mazie susliki katrs atrada kaut ko interesantu un aizraujošu (pieaugušajiem lielākais izaicinājums bija salikt no klučiem burtus un figūras). Man ļoti patika Ledus laikmeta muzejs; arī tas, izskatās, ir gana populārs latviešu vidū (nav tā, ka eksponātu apraksti būtu latviski kā AHHAA, bet vismaz bukleti un mājaslapa ir). Vēl izstaigājām Ahjas dabas taku un saēdāmies mellenes, un, protams, uzkāpām Munameģa tornī (šķiet, uz to brīdi bērniem kāpšana jau bija drusku piegriezusies un principā būtu varējuši atrast arī kādu bezmaksas torni, bet ķeksītim taču vajag).
   Pirmajā naktī nebiju paņēmusi ausu korķus un to rūgti nožēloju, guļot vairākiem cilvēkiem vienā telpā, pat paskaļāka elpošana traucē. Toties vakar Võru aptiekā apgādājos ar pilnīgi svaigiem korķiem un gulēju kā susuris, biju domājusi, ka no rīta piecelšos paagrāk un iziešu pastaigā gar ezeru, bet beigās tā vien sanāca izkasīties uz brokastīm deviņos.
   Tagad beidzot esam pie zvēriem, kuri bez mums iztikuši trīs dienas; Muris diezgan uzstājīgi ieprasījās klēpī un izskatās pilnīgā svētlaimē, savukārt, Rižais ir ticis savos kukaiņu medību laukos uz lodžijas un kaut ko intensīvi ķer un ēd.

3 atsauksmes - Atsaukties


krii
15. Jul 2015 22:53

Kas notiek ar Satori?

4 atsauksmes - Atsaukties


krii
15. Jul 2015 21:45

Kad cilvēkam uznāk bīdermeijers, viņš (vai, iespējams, pat biežāk - viņa) sāk tamborēt galdautus un aizkarus, izšūt sedziņas, pirkt krāsainas flīzes vannasistabai, sukāt kaķu kažokus, bonierēt grīdas un pārkrāsot plauktiņus, pieskaņojot tos servīzēm. Man tā gadās reti, un lēkmes pāriet ļoti ātri. Parasti pat nepagūstu nopirkt nevienu interjera žurnālu kur nu vēl parketu savaskot vai skapīšus dekupēt.
Biežāk es iegrimstu jūgendā, tad man ir la Belle Époque skumjas, aiz loga kāds cērt ķiršu dārzu, no palodzes krīt Lampedūzas izbāztais suns, korsete viegli žņaudz un diadēma spiež, viss plūst, viss mainās, ne jau uz labu, kur nu, bet dzīve sāp nolādēti interesanti un skaisti, var lasīt dzeju, var vīlēt nagus un visam ir kāda nihilistiska jēga.
Un tad ir dienas, kad es saeju pilnīgā barokā, bet kopš vairs netaisu ēst un neiemīlos ik pārnedēļas, tas notiek aizvien retāk un retāk.

1 atsauksme - Atsaukties