Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Ciba: Atsauksmes | Jaunākais | When Ciba's down |
Joki: Dienas komikss | Ilustrācijas | Savāda Krievija | Tautas kubs |
Pasaule: Afgāņu savaite | Brīvības sala | Erudīti par ES un ne tikai | Galvaspilsētas vēstis | Greizais BBC | Irākas Omārs | Kolbijs Košs Kanādā | Krievi un Krievija | Marks Meksikā | Marks Steins | Mišela | Muļķību atspēkotāji | Nafta velna sūdi ir | Panorāma | Politkorektums darbībā | Pura vells | Tuvie Austrumi tuvumā | Vācu smadzeņu skalošana | Vecā, labā Anglija | Vēlēšanu ģeografija | Viņi netiks cauri | Viņu tikumi | Ziņu centrāle |

Personīgas Ritvara domiņas


5. Feb 2011 22:17 Es mīlu saulē izdegušo zemi...

Meklēdams par Austrālijas plūdiem, uzgāju skaistu, tēvijas mīlestības pilnu poēmu, kas rāda arī, kā sausums un ugunsgrēki, lietusgāzes un plūdi apvienojas Austrālijas klimatā. Jo nožēlojamāk, ka mūsdienās varas iestādes Kvīnslendā bija ļāvušās globālās sasilšanas krāpšanai, izmetušas simtiem miljonu atsāļošanas iekārtām un turējušas ūdenskrātuves pilnas, lai būtu gatavas datormodeļu pareģotam sausumam – un iznākumā nav bijušas parastiem Austrālijas plūdiem. Tāpēc ar nožēlu jāatzīst, ka šausmu skati un postījumi Tūvumbā un Brisbenē lielā mērā ir cilvēku izraisīta nelaime.

6 atsauksmes - Atsaukties


5. Feb 2011 22:13 Pārāk jauki, lai līdz galam noticētu

Tūnisijas revolūcija šķiet izdevusies.

Tags:

7 atsauksmes - Atsaukties


5. Feb 2011 21:44 Labi dzīvojam

Desmitiem tūkstošiem gadu parastais cilvēces stāvoklis bijis bads. Ja par riepas cenu esam atbrīvojušies no bada un priekšlaicīgas nāves, "aptaukošanās cunami" faktiski ir cilvēces triumfs.

2 atsauksmes - Atsaukties


5. Feb 2011 21:40 Drīzāk, lūdzu!

Ģenetiski uzlabota manioka - ar pietiekami olbaltumvielām, lai pabaŗotu bērnus!

5 atsauksmes - Atsaukties


4. Feb 2011 16:40 "Sekreti"

Paula Bankovska "Sekreti" ir romāns par vecticībnieku dzīvi kādā Latgales pagastā (teiksim, Ružinā) no 19.gs beigām līdz 20.gs. beigām, no sevī iekūņojušās sabiedrības līdz tās iznīkšanai. Par drūmu dzīvi, tumsonīgu. Un visnotaļ ticams. Gaišākie jaunieši cenšas izrauties. Ja izdodas, zūd savējiem; ja neizdodas, nogrimst savējo purvā.

Lasot prātā lēnām veidojas uzmācīga aina, kā Pauls romānu tapinājis: uzrakstījis pulka ainiņu, izdrukājis katru uz savas lapiņas, tup uz grīdas ar lapiņām visapkārt, liek citu blakus citai, izjauc un atkal maina secību. Jo galvenais "Sekretos" izmantotais paņēmiens ir tieši tāds – notikumus lasītājs uzzina nevis to secībā, bet nemitīgi lēkājot turp un šurp pa gadiem un gadu desmitiem. Vai romāns ar to ieguvis, nepavisam nessmu pārliecināts.

Izlasīju un noliku latviešu literātūras plauktos pie pārējām "B" burta grāmatām. Lai stāv.

Tags:

Atsaukties


4. Feb 2011 14:45 Gazas tuneļi

Apbrīnojami, nedēļa nemieru, un Ēģipte lielākā postā nekā Gaza, kas taču it kā jau gadu desmitiem dzīvojot neizsakāmās ciešanās.

Atsaukties


4. Feb 2011 14:40 Ģeografijas tests

"National Geographic Bee".

Atsaukties


4. Feb 2011 14:20 Nami un jumti

Kur strādāju, izplatītākais apbūves veids ir piecstāvu īres nami, parasti ar kādu vēl korpusu sētā. Taču vietvietām palikušas iespiedušās viena un divu stāvu ēkas. Un, es teiktu, ar izteiktākiem vaibstiem. Piemēram, kādā nelatviskā un padibenīgā mājā bija lielākā ledus un sniega pārkare, ko šosezon (un vispār pārskatāmā pagātnē) esmu redzējis. Nevis lāstekas, nevis vienkārša pārkare, bet ledāja mēle, kas jau aizsedz logus! Lūk, stāvoklis 17. un 27. janvārī:

Šobrīd jau ūnikums nonācis lejā - līdz ar notekreni.

Citā namā savukārt gada nogalē uz jumta izliek egli ar rotājumiem un spuldzīšu virtenēm. Bet tas vēl nav viss. Jumtsaimniekam, izrādās, ir arī aktīva pilsoniska stāja. Lūk, kas nesen parādījās uz jumta un joprojām to rotā:

Tags:

Atsaukties


3. Feb 2011 15:42 Kas notiek Ēģiptē

Stāsta aculiecinieks:

"Es necenšos padarīt šo par personīgu stāstu, bet tie cilvēki ir mani draugi un ģimene. Un man tas ir personīgs stāsts. Visi mani kaimiņi bija izvietojušies mana sievastēva mājā ar vīriem sargpostenī uz jumta, lai uzmanītu iespējamus uzbrucējus. Kādu manu draugu nošāva zagļu banda, un kāds cits draugs nogalināja zagli, aizstāvot savu namu un sievu. Cita drauga brālis aizturēja 37 zagļus tai dienā. Vienīgais, ko armija darīja - apbraukāja rajonus un savāca aizturētos zagļus. Armijas virsnieki ziņoja ielas komitejām, lai neviens, kam ir nelegāls ierocis, neuztraucas - un lieto to. Un ka par zagļu nāvi nesodīs."

Atsaukties


3. Feb 2011 15:21 Salti

Ledus laikmets? Nē, Zeme šobrīd.


Katastrofu filma? Nē, Čikāga šobrīd.


Vērts uzklausīt Latvijas pētnieku domas par globālo sasilšanu.

2 atsauksmes - Atsaukties


3. Feb 2011 08:59 "Latvenergo": pērc divus, maksā par trim

Bieži esat, mīlīši, dzirdējuši reklāmas: "Pērc divus, maksā par trim?" Es arī ne. Bet "Latvenergo" taisās pievērsties tieši tādam biznesam. Proti, no 1.aprīļa mājsaimniecībām pēc 1200kWh nodedzināšanas par turpmāko elektrību līdz gada beigām būs jāmaksā 30% vairāk. Pieļauju, ka elektrības sadārdzināšanai ir pamats, taču "Latvenergo" izdomātā tarifu iekārta ir aplama un kaitīga pēc būtības. Kāpēc?

Pirmkārt, tā pasludina, ka izmantot elektrību cilvēku dzīves atvieglošanai ir slikti. Proti, kamēr tu niekojies tikai ar telpu apgaismošanu, tevi liek mierā, bet tiklīdz tu, maita, esi izdomājis mājsaimniecībā, atpūtā vai darbā ņemt palīgā visādas gudras elektroierīces, no tevis plēsīs otru ādu. Sēdi mierā, bauri, veļu mazgā baļļā, strādā ar lāpstu, nevis datoru un neiedomājies labi dzīvot.

Otrkārt, jaunie tarifi vēršas pret ģimenēm un bērniem. Kamēr es dzīvoju viens pats, 1200 kWh gadā nemaz nav maz. Bet, ja cilvēki, muļķi tādi, izveido ģimeni un sāk dzīvot kopā? Un, ja viņiem, riebekļiem, piedzimst bērns? Un, ja tiem draņķiem piedzimst otrs? Un, ja viņi, pēdējie idiņi, ņem apgādībā savus sirmos vecākus?

Treškārt, tarifi ir aplami no normālas uzņēmējdarbības viedokļa. Proti, kārtīgs uzņēmums centīsies pārdot vairāk to, ko piedāvā, nevis atbaidīs cilvēkus no tā. Neviens saprātīgs uzņēmējs par otra maizes klaipa pirkšanu neprasīs dubultcenu. Tāpēc arī nedzirdam reklāmas: "Pērc divus, maksā par trim!"

Kāpēc tomēr "Latvenergo" atļaujas aplamus un kaitīgus lēmumus? Jo tas ir valsts uzņēmums - un vēl monopols. Jo valsta uzņēmuma mērķis nav saimniecisks izdevīgums, bet polītisks izdevīgums polītiķiem, kuŗu pārziņā tas ir. Jo monopols var darīt aplamības bez bailēm, ka konkurenti piedāvās cilvēkiem ko saprātīgāku un izdevīgāku.

Un vēl - sīkums, bet pretīgi. Aplamos un kaitīgos tarifus aizstāv userinfoj_puce, kas iepriekš (līdz tikšanai Oikonomikas ministrijas valsts sekretāra un „Latvenergo” kapitāldaļu turētāja amatā) par saimniecības lietām izteicās visnotaļ saprātīgi:

"Lai arī Latvijas ekonomiskie rādītāji uzlabojas, daudzas mājsaimniecības savos ienākumos to izjutīs tikai tuvākajos gados. Tādēļ „Latvenergo“ ar jauno tarifu plānu rīkojas sociāli atbildīgi, paredzot tarifu struktūru, kas diferencēs cenu, atbilstoši elektroenerģijas patēriņam un maksātspējai. Svarīgi uzsvērt, ka jaunā struktūra balstīsies uz sociālā taisnīguma principiem – tie, kas vairāk patērē elektroenerģiju, arī attiecīgi vairāk izjutīs tarifa izmaiņas."

Kārtējo reizi riebeklības cenšas piesegt, piesaucot sociālo atbildību un sociālo taisnīgumu. Starp citu, mīlīši, vai ievērojāt, cik Pūces teiktais līdzinās tam, kā sociālisti aizstāv progresīvu ienākumu nodokli? Nav nejaušība. Abi veidi domāti, lai cilvēkus turētu nabadzībā un nomāktu centienus dzīvot labāk. Vieni grib atņemt cilvēkiem naudu ar elektrības rēķina starpniecību, otri tiešā veidā.

Bet ko darīt? Ilgākā laikā - sadalīt "Latvenergo" un privātizēt. Tuvākā laikā - piespiest monopolu sacensties pašam ar sevi. Proti, ir vispārēja formula, kas darbojas bez kādas kilovatstundu, gigakaloriju un kubikmetru rēķināšanas: monopols cenas drīkst celt ne vairāk kā par inflācijas tiesu, no kuŗas atskaitīti 3...6% efektīvitātes celšanai. Pavisam tuvā laikā - trobelēt Sabiedrisko pakalpojumu rēgulēšanas komisiju, lai neapstiprina tādus tarifus. Savu garadarbu grasos laist tuvākās diennakts laikā esmu jau nosūtījis un lūdzu ikvienu, kam "Latvenergo" nodomi netīk, darīt to zināmu SPRK. Komisijas viedoklis vieš zināmas cerības.

Atsaukties


2. Feb 2011 15:36 Varonis

Viens pats gurks uzveic 40 laupītāju. Ar tradicionālo gurku nazi:

Tags:

Atsaukties


2. Feb 2011 15:29 Tev nebūs kristiešu vārda minēt

ES nenosoda pēdējā laika uzbrukumus kristiešiem Ēģiptē un Irākā, jo nevēlas minēt kristiešu vārda.

1 atsauksme - Atsaukties


1. Feb 2011 12:05 Jā, jā, visi kubieši laimē var nu diet: viņiem dota brīvība

Rauls Kastro izsludinājis Kubā saimniecības reformas: kubieši nu drīkstēs privāti strādāt 178 darbos, ja būs tam ieguvuši valsts licenci:

6. ceļojošs nažu un griežņu asinātājs;
8. mūļu dzinējs;
14. ratiņu stūmējs;
17. ķerras stūmējs;
29. pirtnieks;
62. aizdedzes sveču tīrītājs un pārbaudītājs;
111. automobiļu bateriju labotājs;
116. matraču labotājs;
124. lietussargu un saulsargu labotājs;
127. leļļu un rotaļlietu labotājs;
158. svaigu augļu lobītājs utt.

1 atsauksme - Atsaukties


1. Feb 2011 11:59 Kas Ēģipte pret Kaukazu

Ēģiptes nemieri īstus džigitus neatbaida.

1 atsauksme - Atsaukties


1. Feb 2011 11:52 Latvijas stiprība: 60,36%

± Jaunākie tautību dati rāda, ka latviešu īpatsvars pērn turpinājis augt, taču lēnāk nekā 2009.g. Pieņemot, ka tautību nenorādījušo sadalījums ir tāds pats kā zināmo, Latvijas etniskais sastāvs šī gada sākumā ir tāds:

Tauta 2011. (%) 2010. (%) Starpība
latvieši 60,36 60,12 +0,24
krievi 27,77 27,92 -0,15
baltkrievi 3,58 3,62 -0,04
ukraiņi 2,49 2,50 -0,01
poļi 2,34 2,36 -0,02
leiši 1,34 1,35 -0,01
žīdi 0,43 0,44 -0,01
čigāni 0,39 0,39 0
vācieši 0,21 0,20 +0,01
pārējie 1,09 1,10 -0,01

Pēc mēneša būs tautskaite, un, kad to apstrādās, varēs uzzināt visu ko vairāk un precīzāk.

7 atsauksmes - Atsaukties


31. Jan 2011 11:21 "Microsoft" 1978.g. un tagad

Daudzi būs redzējuši šo eikonisko "Microsoft" 1978.g. darbinieku foto:

Bet ko viņi (ne tikai tas ņerga pirmās rindas kreisā malā) dara tagad?

2 atsauksmes - Atsaukties


31. Jan 2011 11:14 Dedzināmi karogi

Pieprasījums rada piedāvājumu. Arī dedzināmiem karogiem.

Atsaukties


30. Jan 2011 22:59 Mājupceļš: filma

Kāds cibiņš varētu noskatīties "Mājupceļu" un dalīties iespaidos.

Atsaukties


30. Jan 2011 22:47 Pagrimšana turpinās

"Konservātīvā" valdība ieteic cildināt homoseksuālismu matēmatikas, bioloģijas, ģeografijas, valodu u.c. mācībās, sākot jau no skatāmām un lasāmām grāmatām četrgadīgiem bērniem.

1 atsauksme - Atsaukties


29. Jan 2011 22:27 Fizika jautājumos un atbildēs

Samērā viegli izprotamas atbildes uz biežāk uzdotiem jautājumiem par fiziku.

Tags:

Atsaukties


29. Jan 2011 22:25 Eiropisti un taupība

Neapvienojami.

Tags:

Atsaukties


28. Jan 2011 22:26 Viņu tikumi

Jaungada rītā kādā Edmontonas ēstuvē iebrūk vīrietis, nošauj vienu, ievaino citu. Kā izdzīvojušais, tā ēdāji atsakās liecināt pret slepkavu. Jo, edz, viņi visi ir somāļi un savējos balto policijai neizdod.

Atsaukties


28. Jan 2011 22:11 Varonis

Vīrs, kas nezaudē galvu, ja arī zaudējis citus locekļus.

Atsaukties


28. Jan 2011 22:05 Degvielu - lielveikalā

Tiešām, ja reiz degvielas cenas saskaņo un uzskrūvē, kāpēc gan degvielu netirgot lielveikalos? Kam "Superneto", kam "Sky" marku.

Atsaukties


28. Jan 2011 22:00 Balona aerofoto

Seni aerofoto no gaisa balona Eduarda Spelterīni izpildījumā.

Tags:

Atsaukties


26. Jan 2011 23:26 Somālilenda

Tieši priekš 20 gadiem tika gāzts asiņainais Somālijas diktātors Sijāds Barre. Somālija sabruka kā vienota valsts, un bijusī Britu Somālija pasludināja neatkarīgu Somālilendas valsti. Kopš tā laika Somālilenda bijusi miera oāze, salīdzinot ar pārējām bijušās kopvalsts daļām. Saimniecība attīstās bez humānās palīdzības, polītikā izveidojusies daudzpartiju iekārta, un varas nodošana un pārņemšana no vienām rokām citās notiek mierīgā ceļā. Par spīti faktiskai patstāvībai nu jau pārdesmit gadu gaŗumā starptautiska atzīšana tomēr nav nākusi. Taču Dienvidsūdānas neatkarības iegūšana iesveļ jaunas cerības un jaunu sparu arī Somālilendai sagaidīt savu de iure. Lai sokas; kazi, kādreiz varbūt pat varētu atvaļinājumā aizbraukt.

Atsaukties


26. Jan 2011 11:30 Spilgts citāts

ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Duglass Deividsons:

"Esmu vienkāršs amerikānis un nevaru apgalvot, ka pārzinātu Latvijas likumus. Bet vismaz manā valstī ir tā: ja cilvēkam ir atņemts īpašums, viņam ir tiesības to atgūt. Tas ir vienkāršs juridisks arguments. Ja Latvijas likumdošanā ir atšķirīgas normas, es būtu priecīgs, ja mani par tādām informētu, bet neviens neko tādu nav pieminējis."

Vai Valsts departamentā, Obamas vēstniecībā un starp Latvijas polītiķiem tiešām nav nevienas dzīvas dvēseles, kas pateiktu nabaga vienkāršam sūtnim tos vienīgos patiesos vārdus:

"Duglas Deividson, ej ir tu gulēt, Latvija īpašuma atdošanas likumus likumīgiem īpašniekiem pieņēmusi jau priekš pārdesmit gadiem (zeme laukos - 21.11.1990., namīpašumi - 30.10.1991., zeme pilsētās - 20.11.1991., reliģiskās organizācijas - 12.05.1992., uzņēmumi - 30.03.1993.)?"

5 atsauksmes - Atsaukties


25. Jan 2011 17:18 Zinātniskās fantastikas tendences

Izsakās autori.

Tags:

Atsaukties


25. Jan 2011 12:01 Žīdu kompensācijas

Ļoti ceru, ka attiecībā uz žīdu kompensācijām Latvija apliecinās, ka ir tiesiska valsts. Pirmkārt, neuzņemies atbildību par abu sociālistisko režīmu noziegumiem. Otrkārt, nepārkāps indivīduālu īpašumtiesību un indivīduālas atbildības principu. Jo citādi par terrorista veiktu diplomāta noslepkavošanu var atriebties ar terrorista tautībai piederīgo īpašumu grautiņiem. Treškārt, nerīkosies, it kā tautas būtu vienlīdzīgas, bet daža tomēr izredzēta. Ceturtkārt, neļausies izspiešanai un pašpasludinātu miljonu mantinieku panamai. Piektkārt, nemētāsies ar desmitiem miljonu kā treknos gados.

Iepriekšējais izspiešanas mēģinājums priekš četriem gadiem neizdevās, un vērā liekamu ieguldījumu tādā iznākumā ar skaidru un stingru tiesisko apziņu deva tālaika tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš. Kā būs šoreiz, nezinu. Bet redzēt varēs, kuŗi Latvijas polītiķi ir ar pašcieņu un mugurkaulu un kuŗi - ļenganas ļerpatas.

Tags:

1 atsauksme - Atsaukties


24. Jan 2011 12:56 Bērnus - zem riteņiem

Nesen tika ziņots, ka Francijas ārlietu ministre Gazā gandrīz nolinčota, kad kaut ko iebildusi pret Izraēlas kaŗavīra nolaupīšanu un turēšanu gūstā, kuŗš ir arī Francijas pilsonis. Tik kaut kā ziņās nedzirdēju, ka taisnās dumsās iedegušies Palestīnas arabi, lai apstādinātu ministres auto konvoju, zem tā riteņiem pasvieda bērnus.

Tags: ,

3 atsauksmes - Atsaukties


24. Jan 2011 12:50 Okupanti Gazā nolīdzina arabu mājas

Gazā 200 Palestīnas arabu māju nolīdzina ar zemi! Kur kavējas progresīvās cilvēces sašutums?

Vēl: uz kā Gazā turas okupantu vara?

2 atsauksmes - Atsaukties


23. Jan 2011 20:45 Kur palikuši miermīļi?

Nobāzti pagrabā, līdz atkal savajadzēsies.

Atsaukties


23. Jan 2011 20:37 Ticības lietas

Kristietība, islāms un zaimošana.

Atsaukties


22. Jan 2011 22:45 Darba dalīšana vai pašpietiekamība?

Pāris video, kas mudina pārdomāt, kas labāk - darba dalīšana, speciālizēšanās un brīvs tirgus vai pašpietiekamība, norobežošanās un protekcionisms.

Atsaukties


22. Jan 2011 22:39 Tūnisijas meitene

Pirmā pietura Tūnisijā - Tūnisijas meitene.

2 atsauksmes - Atsaukties


22. Jan 2011 22:06 Beidzot!

Budžeta izpildes decembŗa skaitļi beidzot rāda stingru augšupeju. Tik ļoti gribas tai ticēt, ka otršķirīgi šķiet sagaidīt otru labu mēnesi pēc kārtas, lai gūtu signāla apstiprinājumu, un esmu gatavs paciest arī gaidāmo valdības dižošanos ar pāva spalvām, edz, mēs valsti no krizes izvedām:

  • 1.attēls - konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi salīdzināmās (1999.g. marta) cenās pēdējā gada laikā līdz attiecīgam mēnesim;
  • 2.attēls - konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi salīdzināmās cenās pa mēnešiem;
  • 3.attēls - konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi salīdzināmās cenās pret attiecīgo iepriekšējā gada mēnesi.

Skatīt attēlus. )

Tags:

Atsaukties


21. Jan 2011 17:14 Grāvēju ļaundaŗi

Cienīgs pārskats par amerikāņu grāvējfilmu ļaundaŗu tipiem kopš 80.gadiem - tautība, pilsonība, rase, nodarbošanās, polītiskā piederība.

Tags:

Atsaukties


20. Jan 2011 12:49 Cits gadsmits, tās pašas ziņas

No "Watts Up With That?":

Tags:

Atsaukties


20. Jan 2011 12:26 Īrijā sākta naudas drukāšana

Īrijas Centrālā banka ieslēgusi naudas drukāšanas mašīnu. Gada beigās bija sadrukāts jau 51 mld eiru. Salīdzinājumam var minēt, ka Īrijā ir divreiz vairāk iedzīvotāju nekā Latvijā un piedrukātās naudas apjoms sasniedzis gandrīz Ls8000 cilvēkam un >1/3 IKP.

Tags: ,

Atsaukties


19. Jan 2011 23:32 Bērnu slepkavas

Grūti iedomāties no nelietīgāku un pretīgāku par nevainīgu un aizsargāties nespējīgu bērnu slepkavošanu savu ērtību labad.

Tags:

Atsaukties


19. Jan 2011 11:50 Bibliotēkas jaunieguvumi

Paldies kolēģim, kas piedāvāja - un vēl par velti. Nespēju atteikties:

  1. Likumu un valdības rīkojumu krājumi, 1918.-1920.g. Kā rāda zīmogi, savulaik piederējuši Izglītības ministrijas Žīdu izglītības pārvaldei;
  2. Izglītības Ministrijas Mēnešraksti, 1930.g. I pusgads;
  3. Izglītības Mēnešraksti, 1942.g.
  4. 1937./38. saimniecības gada valsts pamata budžeta izpildijuma pārskats.
  5. Paskaidrojuma raksts 1939./40. saimniecības gada budžeta projektam. Ar rakstāmmašīnu drukāts.

Būs ko palasīt pēc Tečeres memuāriem.

Tags:

Atsaukties


18. Jan 2011 10:42 Cīņa par mieru

Iedomājieties, jūs ar otru pusīti mierīgi braucat, Latvijas karodziņš logā, pa savas galvaspilsētas ielām, pa Austrumrīgu, cauri Pļavniekiem.

14 atsauksmes - Atsaukties


18. Jan 2011 10:38 7h @ 2,4g

Dēls (2,4g) bez redzama iemesla pēdējās divas naktis guļ septiņas stundas. Ņerr.

Atsaukties


17. Jan 2011 13:30 Elektromobiļa uzvaras gājiens

Bībļi aizgrābti ziņo par elektromobiļa braucienu no Londonas uz Edinburgu. Zaļais technikas brīnums 640km pievarējis 4 dienās. Divreiz lēnāk nekā ar zirgu karieti pa bruģi un grants ceļiem 1830.g. Tāds, lūk, progress un uzvaras brauciens gājiens.

1 atsauksme - Atsaukties


17. Jan 2011 12:12 Cilvēktiesības un "cilvēktiesības"

"Freedom House" laidis klajā gadskārtējo pasaules valstu polītisko tiesību un pilsoņu tiesību apskatu. Latvija "Dienas" epopejas dēļ maķenīt kritusies. Bet ne par to runa. "Freedom House" datus var izmantot, lai pārbaudītu, vai cilvēktiesību organizācijas tiešām rūpējas par brīvībām un tiesībām, vai arī piesedz tīkamus nebrīvus režīmus un gāna netīkamas brīvas valstis. Būtu gaidāms, ka objektīva cilvēktiesību organizācija biežāk piemin nebrīvas valstis un retāk tās, kur cilvēktiesībām nopietnu apdraudējumu nav. Labi, apskatīsimies, cik objektīva ir, piemēram, "Human Rights Watch" un ar "Google" palīdzību saskaitīsim, cik reižu savā vietnē tā piemin dažādas Ziemeļafrikas un Tuvo Austrumu valstis. Kas tad tas? Korrelācija ir negātīva! Un kas tas par balto zvirbuli, kas brīvāks par Latviju, bet uz kuŗu HRW tā uzēdušies? Tiešām, laikam jāsauc palīgā kāds Cionas gudrais, lai lietu atrisina.

PAPILDUS. Cionas gudrais rok tālāk.

1 atsauksme - Atsaukties


17. Jan 2011 01:46 Izraēla un gāze

Sava gāze Izraēlai, un ko tas nozīmē reģionam.

Atsaukties


17. Jan 2011 01:42 T-kreklu dzīves ceļš

Tags:

Atsaukties


15. Jan 2011 23:29 Vai viegli būt raķetniekam?

ņem.

Tags:

Atsaukties


15. Jan 2011 23:19 Dēmografiskā pāreja

Mazliet vienkāršojot: kad vairs nav nepieciešams radīt 10 bērnu, lai 3 izdzīvotu, tad arī 10 vairs netiek radīti. Skaists "Google" videografiks ar lieliskām pielāgošanas iespējām citiem rādītājiem.

1 atsauksme - Atsaukties

Back a Page - Forward a Page