remisija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in remisija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Tuesday, October 16th, 2018
  9:34 pm
  Ciniķi JRT
  Joprojām līdz galam nesaprotu, ko domāt par šo izrādi. Taču šī noteikti ir pirmā reize, kad teātris tik radikāli ir mainījis manus ikdienas paradumus - kopš šīs izrādes es vienmēr, ejot dušā, kārtīgi izmazgāju kāju pirkstu starpas.
  Monday, October 15th, 2018
  10:21 pm
  Orhans Veli Kaniks, atdz. U. Bērziņš. Pret kalnu
  Ja viņā saulē, kad vakaros
  Fabrikā beigsies darbs,
  Ceļš uz mājām
  Šitik stāvu neies pret kalnu –
  Tad tā nāve nemaz nav slikta.
  Tuesday, October 9th, 2018
  3:52 pm
  Tulku humors
  Labāk vienu reizi dzirdēt nekā desmit reizes redzēt.
  3:52 pm
  Maģistra studijas
  "vīrieši pludmalē bez ķermeņa peldkostīma augšdaļas"
  "nacistiem diemžēl neizdevās apturēt nūdismu"
  "19. gs. būt bez T-krekla skaitījās nepiedienīgi"
  Saturday, October 6th, 2018
  12:06 pm
  R. Vējonis
  "Pirms 500 gadiem dzīves apstākļi Latvijas teritorijā nebija tik labi kā tagad."
  Thursday, October 4th, 2018
  5:51 pm
  Veloservisu atklājums Rīgā
  Man ir veloservisu pieredze Rīgā, Jūrmalā un Siguldā. Bieži viļos darba kvalitātē vai cenā (vai abās).
  Šodien, stumjot cauro kameru uz centru, pamanīju mazu, aizkrautu darbnīciņu Matīsa ielā 86 (?). Kaut arī pieredzējušā izskata vīrietis tobrīd bija nodarbināts ar ko citu, viņš 15 min laikā nomainīja ne tikai kameru, bet arī riepu, ieeļļoja ķēdi, uzskrūvēja augstāk sēdekli (jau sen par to sapņoju, bet pati nejaudāju izdarīt un vienmēr aizmirsu to paprasīt). Viņš paprasīja 10 eiro. Piem., Veloprofs pie Dienvidu tilta pēdējoreiz prasīja 15 eiro tikai par kameras maiņu, un tas viņiem prasīja vairāk nekā stundu. Pozitīvs pārsteigums.
  Ilustrācija )
  5:47 pm
  Star FM "Zoopasta" par Saeimas vēlēšanām
  "Hitlers bija ļoti patīkams, ļoti ekstravagants savās izpausmēs. Viņš bija tikai izpildītājs; tas bija Gebelss, kas izstrādāja tās teorijas. Tāpēc paskatieties, vai kaut kas līdzīgs arī tagad nenotiek, un padomājiet, vai jūs to gribat."
  Sunday, September 30th, 2018
  11:56 pm
  Cerību ezers JRT
  Es tā jūtos reti, taču šo izrādi galvenokārt uztvēru kā izklaidi. Man teātrī un kino bieži ir grūti nosēdēt un domas klejo citur, taču šoreiz tā nebija. Daļēji tāpēc, ka visu laiku salīdzināju ar "Cerību ezers aizsalis", kuru biju redzējusi pirmo.
  Ironiski, ka to saka cilvēks, kurš lielo zāļu izrādes nespēj izturēt līdz beigām, taču CE šķita "pieejamāks" par CEA - un labā nozīmē. Jāsaka, kontrasts starp materiālu un produktu (proti, starp prototipu un aktieri) CEA bija daudz uzkrītošāks. CE-ā šī robeža brīžam bija nemanāma, tāpēc bija vieglāk koncentrēties uz saturu un dziļākajiem izrādes līmeņiem. Tajā pašā laikā, tas arī lika CE izskatīties drīzāk dokumentālam, priekšmetiskam, kamēr CEA šķita tēlaināks, filozofiskāks. Salīdzinot ar Znotiņa Vladu, Rešetins likās pelēks un bezsejains, kailu impulsu un šablonisku biogrāfisku naratīvu vadīts. Tomēr neslēpšu, ka esmu Znotiņa fane un man viņš patīk jebkurā lomā. Arī CEA konceptuālā scenogrāfija noteikti pacēla iestudējumu virs ikdienišķā.
  Manuprāt, runājot par attiecībām starp CE un CEA, tāda arī ir atbilde. CE - konkrēta atsauce uz Pugačovas dziesmu - runā par cilvēkiem, attiecībām un teātri, kamēr CEA runā par jūtām, mīlestību un mākslu.
  Vēl patīkami pārsteidza zibenīgā garderobes rinda pēc izrādes. Neko tādu nebiju piedzīvojusi.
  Friday, September 28th, 2018
  9:18 pm
  Live pong and prosper
  Obama un Kamerons spēlē galda tenisu
  "Ar treniņu palīdzību spēlētājs var iemācīties vadīt un kontrolēt savas emocijas."
  *
  Tas samazina demences risku, uzlabo atmiņu, līdzsvaru, koordināciju, noskaņojumu, smadzeņu darbību, prasmi pieņemt lēmumus.
  *
  Thursday, September 27th, 2018
  3:44 pm
  250 valstīs
  "Arēnas šovs PASTAIGA AR DINOZAURIEM, ko visā pasaulē ir redzējuši vairāk kā 9 miljoni cilvēku 250 valstīs, atgriežas Rīgā! Šovs Jūs pārsteigs ar reāla izmēra dinozauriem savā īstajā vidē."
  *
  Sunday, September 23rd, 2018
  8:01 pm
  Melnais piens JRT
  Izrāde paskrēja ļoti ātri šķietami vieglā un jautrā noskaņā, tomēr 2x gandrīz apraudājos un 1x pa īstam. Atmosfēru sabojāja blakussēdošais vīrietis, kurš, šķiet, bija atvilkts ar varu. "Labi, iesim uz teātri katru dienu," viņš paspēja nošņākt līdznācējas virzienā īsi pirms priekškara vēršanās.
  Izrāde spēja manī radīt nostalģiju pēc tā, ko es vispār nepazīstu - līdzīgi kā, piemēram, "Prāta vētras" dziesmas, kuras man patiesībā nemaz nepatīk. Lauku dzīve man vispār nav pazīstama, tā pat man neliekas interesanta. Skatoties izrādi, šausminājos par to, kā būtu dzīvot laukos - piemēram, vienā ainā vīrietis stāsta, ka ar dakšu racis bedri un tad atkal to aizbēris, tikai lai nebūtu bezdarbs. Jāatzīst, mana ikdiena no tā daudz neatšķiras, arī šis svētdienas vakara ieraksts top, līdzīgu apsvērumu vadīts. Aina, kurā govs nožņaudzas ķēdēs, jo netiek pie buļļa - tik patiesi, ka gandrīz nevarēju to skatīties. Brīnišķīgi atklāta cilvēku iekšējā pasaule un attiecības.
  Skatoties šo izrādi arī pirmo reizi izjutu atvieglojumu, ka neesmu kļuvusi par aktrisi - jo es negribētu tēlot pupainu govi augstpapēžu kurpēs.
  2:47 pm
  Stenokardija
  "Stenokardija visbiežāk sākas situācijās, kad paātrinās sirdsdarbība - slodze, emocijas, aukstums vai pēc maltītes."
  Saturday, September 22nd, 2018
  3:28 pm
  2:35 pm
  rudens utt.
  kļūs aukstāks; beidzot ieraudzīšu to, ko visu vasaru slēpušas koku lapas; domāšu un dejošu līdz izsīkumam; brīvos vakarus pavadīšu teātrī un kino; veltīšu savu mazo personu lielākiem mērķiem; rītos meklēšu aiz gultas aizkritušo telefonu, cerot, ka tajā ir pierakstītas idejas, kuras naktī izrāvušas no miega; rūpēšos par sevi kā par bērnu; atkal kļūšu trauslāka, bet kompensēšu to ar papildu drēbju kārtām; beidzot novērtēšu cilvēkus, kuri pret mani labi izturas; varbūt meklēšu - varbūt atradīšu kādu, pie kura braukt ar riteni cauri lietum un putenim (varbūt)
  1:51 pm
  Komplimenti
  "Remisija izskatās pēc izkāmējušas Aspazijas."
  Friday, September 21st, 2018
  12:31 pm
  Sigurds Grava
  "Līdz šim esmu ēdis, parasti ar lielu baudu, bet arī lai neapvainotu vietējos kolēģus, kā tas tiek sagaidīts no ārzemju konsultantiem: lāča ķepu (galvenokārt skriemeļi) Kunmingā (Ķīnā); ceptu veselu jūrascūciņu ar visām kājiņām Andu kalnos; trīs čūsku zupu Honkongā; iguānas (liela ķirzaka) zupu Arubā (Karību salās); ziloņa dziedzerus Beninā (Nigērijā); aitas galvu pilnā sastāvā Saūda Arābijā un cūkas šņukuru, ko gatavoja māte."
  "Ja nemaldos, jūs esat divu valstu - Latvijas un ASV - pilsonis un, kā publiski atzināt Triju Zvaigžņu ordeņa pagodināšanas sarīkojumā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, izmantojat abu priekšrocības. Vai to var attiecināt arī uz divām vidēm - pilsētu un laukiem?"
  "Man ir ne tikai divas pases, bet es arī ļoti izbaudu iespēju dzīvot un darboties divās kultūrās. Es varu brīvi smieties par idiotiem abās pusēs. Bet tas neattiecas ne uz ko citu. Lai gan, kā visiem manas paaudzes latviešiem, visi vecvecāki bija īsti zemnieki, man nav nekādas vēlmes rakāties pa mēsliem un dubļiem. Es varu panest priekšpilsētas vai mazpilsētas situāciju (kā Itaku Amerikā vai Ikšķili Latvijā) tikai ar glāzi rokā."
  Wednesday, September 19th, 2018
  4:26 pm
  Dialogs
  "Kā tu justos, ja tev nodegtu dzīvoklis?"
  "Slikti justos!"
  "Par ko tev būtu visvairāk žēl?"
  "Par tevi."
  Tuesday, September 18th, 2018
  9:04 pm
  Šodien spēlēju Scrabble ar sevi. Es uzvarēju 361:352.
  Monday, September 17th, 2018
  9:56 pm
  3:34 pm
  Sveša saruna darba ēdnīcā
  Viņš: "Vakar noskatījos multeni. Tur bija ļoti dīvaini varoņi - balodis, kura galvai cauri izdūrusies bulta. Filma bija 7+, bet, man liekas, bija jābūt vismaz 12+. Tā bija pārrunāta latviešu valodā, un vienā vietā teica: "Ej dīīīī!" (smejas) Nu nav tur 7+! Bet bija labi pārrunāta."
  Viņa: "Interesanti, kā tas izskatās, kad kurlmēmu draugu kompānija ir pilnīgi piedzērusies."
  Viņš: "Viņi jau var runāt, viņi vienkārši nezina, kā to dara."
  Viņa: "Ir atšķirība, vai viņi tādi ir piedzimuši, vai arī tas ir iegūts."
  Viņš: "Varbūt viņi pārstāj dzirdēt, jo vairs negrib dzirdēt."

  ... tālāk ... )
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba