remisija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in remisija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Tuesday, December 11th, 2018
  9:21 pm
  Kāda ir atšķirība starp "Tu man patīc" un "Es tevi mīlu"?
  ... tālāk ... )
  Sunday, December 9th, 2018
  11:51 am
  Jaunu latviešu vīriešu (24-28 g.v.) Tinder biogrāfijas
  Dieviņš tev ir devis visu, izņemot mani!
  vairāk )
  Saturday, December 8th, 2018
  10:15 pm
  Līdz ausīm un visām citām ķermeņa daļām
  Thursday, December 6th, 2018
  3:37 pm
  Sunday, December 2nd, 2018
  10:53 pm
  Nāc līdzās Ziemassvētkos! 2018
  Trīs gadus izvairījos no šī pasākuma. Baidījos, ka būs neinteresanti, bēdīgi. Šoreiz bēdīga likās doma par vientuļu svētdienas vakaru, tāpēc atsaucos ielūgumam uz pasākumu, kas ierasto koncerta formātu nomainījis par labu uzvedumam ar sižetu un lomām.
  Kopumā bija sajūta, ka bērni un jaunieši palikuši kaut kur tālu fonā. Gaismas, videoprojekcijas, tērpi, rekvizīti, šovs, spēlēšana uz jūtām, izrunātie vārdi, kuri tomēr šķiet tik tukši, padomājot par kontrastu starp bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām un "pārējiem" - mūziķiem, aktieriem, skatītājiem. Mazliet divkosīgi arī šķita tas, ka galvenā, caurejošā loma iedota kādam no "pārējiem", proti, Jurim Vizbulim, kurš lieliski dziedāja, toties lika justies neveikli brīžos, kad nācās atrunāt savas lomas tekstu. Arī, teiksim, pārliecinošais Kristaps Kaņuks likās tāds kā Agneses Rakovskas piedēklis. Labi, noklausīsimies mazliet neskaidro repa tekstu, tad izdziedāsim neapstrīdamu, žilbinošu vokālo solo. Kurš no visiem šajā visā gūst labumu? Šis nav Agneses Rakovskas koncerts, lai arī cik lieliska viņa nebūtu. Šis ir kaut kas cits. Visu laiku saglabājas nodalījums starp "mums" un "viņiem".
  Vēl rodas šaubas par to, kas bija šī pasākuma mērķauditorija. Spriežot pēc eksaltētajiem mono- un dialogiem un vienkāršotās pārejas no ainas uz ainu, jādomā par bērnu auditoriju. Bet diez vai bērni spēj identificēties ar sižetu, kura centrā ir mīlasstāsts un garīgums. Zinu, ka es pati to īsti nevarētu ātrāk par, teiksim, 12 gadu vecumu.
  Kopumā - neslikti pavadīts vakars, bet nezinu, vai atgriezīšos šajā pasākumā nākamgad. Toties skaidri zinu, ka šis ir mērķis, kuru vēlos un kuru ir vērts atbalstīt (tāpēc es to laiku pa laikam arī daru). Brīnišķīgs bija pasākumā ietvertais labdarības tirdziņš - par ziedojumiem varēja iegādāties apsveikuma kartītes un mazas dāvaniņas. Man bija kauns atstāt mazāk par 5 eiro par vienu kartīti. Jo visas šīs lietas bija vienkārši brīnišķīgas un perfekti vai gandrīz perfekti nostrādātas, un tādas par lielām naudām varētu pārdot jebkurā veikalā.
  10:13 pm
  Īsumā
  Cenšos pēc iespējas mazāk staigāt, lai taupītu apavus.
  Saturday, December 1st, 2018
  10:27 pm
  Politikas dialogi
  E: "Teikšu tā, man vienkārši nav nekādas uzticēšanās. Latvijas valsts satversmē ir ierakstīts kāds interesants pants... Latvijas valsts valdība nevar būt partijeiska valdība. Kas ir tagad? Tik daudz partijas.. Katra sola kautko citu. Bail paliek. ☹"
  R: "Ko? Kas tas par pantu?"
  E: "Būtībā, saeima nevar sastāvēt no partijām, kas vistiešākajā nozīmē ir privāti uzņēmumi. Nekas nav satversmē teikts par to, ka drīkst arī “privāti uzņēmumi” būt saeimā. Viestiešākā nodokļu maksātāju naudas dalīšana starp šiem uzņēmumiem. Jo kā gan partijas var pelnīt savādāk naudu? Partijas nav uzņēmumi, tas ir cilvēku kopums ar vienādām interesēm. Bet no kurienes rodas visas reklāmas? Visas šīs gudrās sludināšanas par to “kas ir labs un kas nē”"
  Friday, November 23rd, 2018
  11:19 pm
  Thursday, November 22nd, 2018
  11:15 pm
  9:29 pm
  Cilvēka drošumspēja un NAP2020
  Cilvēka drošumspēja (human securitability – a form of resilience) ir starptautiski atzīts jēdziens, kas raksturo cilvēka adaptācijas spēju strauji mainīgā vidē. Cilvēks ar augstu drošumspēju ir par sevi drošs, radošs cilvēks, spējīgs parūpēties par sevi un citiem, pielāgoties apstākļiem.
  Wednesday, November 21st, 2018
  11:11 pm
  Headcanon )
  4:07 pm
  Anna: люболь ĢIT
  Nezinu, ko no šīs izrādes ieguva krievvalodīgie pusaudži, kuri izrādes laikā sarunājās, smējās, knikšķināja pirkstu kauliņus un skatījās telefonā. Spītējot Šmukstes draudiem, kādam tas telefons tomēr iezvanījās.
  Visvairāk patika Edgara Samīša Kareņins - paredzams, bet neapšaubāms. Iklāva varonis likās tāds "ko viņa viņā saskata" tips, bet tā jau dzīvē notiek, turklāt stāsts jau ir par Annu. Šoreiz stāsts ir pat par divām Annām, kuras ir neiespējami savienot veselumā. Patika rotaļa ar cilvēkiem kā "bagāžu" un vārdu spēle izrādes nosaukumā. Dažbrīd likās, ka aktieri paši netic tam, ko dara, bet, manuprāt, labāku režijas debiju būtu grūti vēlēties.
  Pēc šīs izrādes man gribas spīda ballīti. Un mīļāko.
  Tuesday, November 20th, 2018
  5:45 pm
  Monday, November 19th, 2018
  12:39 am
  "Tu kaut ko zini par cilindru galvas blīvēm?"
  "Protams."
  Sunday, November 18th, 2018
  11:24 am
  10:22 am
  Mežainis NT
  Ja vēl ir iespējams pateikt ko jaunu par tēmu "izrāde par to, kā top izrāde", tad šai izrādei tas neizdevās. Manās acīs lielākais trumpis bija humors - bija vairāki izcili momenti -, taču jārēķinās, ka irgošanās un rotaļāšanās ar formu var nomākt saturu. Spilgtākie iespaidi un pārdomas par izrādi saistās tieši ar formu.
  Formu un izpildījumu. Izrāde izgaismoja to, cik atšķirīgs ir dažādu paaudžu aktieru pieredzes spektrs. Manās acīs Dumpis un Cauka viennozīmīgi pārspēlēja pārējo ansambli. Krūzkops, piemēram, visvairāk pārliecināja dieva, kaķa un tulka tēlā, kamēr pārējā laikā līdzinājās pļāpām apjukuša cilvēka galvā. Trīs izklaidējošas, varbūt pat aizraujošas, bet pārsātinātas stundas.
  10:12 am
  Beidzot sapratu, kāpēc līdzcietība un žēlums pret dzīvniekiem manās acīs nav pārliecinošs arguments par labu vegānismam. Jo cilvēks ir cietsirdīgs ne tikai pret dzīvniekiem, bet arī pret citiem cilvēkiem - saviem sugasbrāļiem un māsām. Šis fakts mani morāli un emocionāli sarūgtina daudz vairāk.
  Thursday, November 15th, 2018
  10:51 pm
  Starp citu, Centrāltirgū var nopirkt feihojas par 6 €/kg. Redzēju stendā tirgus DA pusē, iepretim sakņu paviljonam.
  Tuesday, November 13th, 2018
  11:37 pm
  No tikšanās ar Kasparu Znotiņu
  "Kā jūs gatavojaties lomai?"
  "Ar prokrastināciju."
  "Aktieris jau droši vien nevar kā students pēdējā brīdī -"
  "Var, var."

  "Ir tādas izrādes, kur es nezinu, ko es daru. Bet tas mani neskumdina, jo dažreiz pēc tam pie manis pienāk režisors un saka: 'Bija!' (...) Bet es neko nejūtu. [Nepārliecinātība par sevi izraisa diskomfortu, kas rada vajadzīgo spriedzi, kuru pārvērst enerģijā jeb degvielā.] Kālab lai tas nebūtu tāpēc, ka es nezinu, ko es daru?"

  "Es mēģinu sevi iepatikšināt Ojārā Vācietī. Es nespēju. Man patīk tas huligānisms, kas ir viņa dzejā. Man nepatīk moralizēšana. Bet viņam piemīt kaisle. (...) Kaisle vispār daudz ko izvelk."

  "Izrāde notiek skatītāja galvā. Izrāde nenotiek uz skatuves. Uz skatuves ir tikai tēli, kas rada ierosinājumu."

  Vaicāts, ar ko viņš nodarbotos, ja pamestu skatuvi, viņš teica, ka ļoti mīlot Latviju un gribētu izstrādāt maršrutus pa nezināmām vietām un nodarboties ar novadpētniecību. Stāstīja, kā nesen izgājis cauri mežam un pirmo reizi nonācis Baložos. Tad piemetināja, ka mūsdienās tam esot nosaukums - microadventuring.
  Sunday, November 11th, 2018
  11:30 am
  Rīga (Dublis 1)
  Pēc šīs filmas noskatīšanās nolēmu nekavējoties pārvākties uz Rīgu. Tad atcerējos, ka jau tur dzīvoju.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba