Vienotiiba=Speekss [entries|archive|friends|userinfo]
Punker

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Dzejnieks un nāra [29. Maijs 2015|23:00]

iive
No vienas puses, esmu ļoti pateicīga par to, ka bija iespēja apmeklēt uzvedumu, jo tas izgaiņāja SM atstātos mošķus no Dailes nama. Man reizēm tā ir - ja kādā vietā piedzīvota liela reibuma stadija, atgriešanās tur ir nepatīkamā veidā satraucoša (reizēm pat nepatīk savs dators, ja iepriekš kaut kas drunkpoustots cibā). Nepalīdzēja arī tieši pirms koncerta izdzertā kafija. Ieejot telpās, sirds sāka joņot ārkārtīgi strauji, un es vienubrīd halucinācijā redzēju Vilka bijušo sievu. Vēl ieņemot vietu balkonā, satraukti knosījos, jo ar daļēji zudušas atmiņas brillēm redzēju, kā mēs ar ant. dejojam uz krēsliem, kas sakrauti pie skatuves, līdz apsargs nodzen.
Un tad sekoja priekšnesums - tik naivs un tāpēc viengabalains, tas bija kā dezinficējošs jūras ūdens. Ne īsti svaigs, iestāvējies tādā veidā, ka pat kostīmi (koristiem un Nārai) šķita izvilkti no septiņdesmito gadu rekvizītu kaudzes (lai gan es nezinu, vai septiņdesmitajos ir bijis līdzīgs uzvedums). Bet mierinošs. Koris gan bija visdzīvīgākā priekšnesuma daļa - solisti šķita pārāk... ēm "simboliski?". Nu tā it kā cenšoties runāt par būtisko, nomaldās emocionālā tuvībā. Arī mūziķi varēja būt atraisītāki un dramaturģija nedaudz savāktāka. Šķiet, mēs ar Vilku esam vienīgie, kas uzskata, ka "kamēr vien akmens augs" un "kamēr vien gliemeži skrien" ir paradoksi, kas nozīmē "viss ir pavisam citādāk, un tu nevari būt mans draugs", par ko it kā liecināja arī Nārubērns, kas nepazīst tēvu (jo Dzejnieks noslīka, vai dabūjis no Nāras visu, ne vien pirkstiņu, notinās - godīgi sakot, nesapratu). Taču spītīgā šīs dziesmas izdziedāšana uz aplausiesm, visiem trīs solistiem smaidot vienam uz otru, lika domāt, ka beigas ir laimīgas. Un ja tas ir atkal kaut kādā simboliskajā līmenī par nesavienojamo pretstatu iespējamību mīlestībā... tad ejiet tak reiz ar savu simbolismu! /Šādi es laikam atklājos kā nesmalkjūtōša būtne./
Link3 Runā|Saki

[29. Maijs 2015|16:07]

iive
Klau, kā latviski saka par apbalvojumiem, kad ir "Jury Special Mention"?
Vai "Honorable Mention".
Link6 Runā|Saki

[24. Maijs 2015|16:30]

iive
"Pārfrāzējot Žana Žaka Ruso slaveno aicinājumu - "Atpakaļ pie dabas!", varētu aicināt latviešu rakstniekus: "Atpakaļ pie mākslas!".

No tekstiem atkal - pie literatūras!"
LinkSaki

[24. Maijs 2015|16:16]

iive
Mēs ar Vilku lasām Edgara Lāma eseju, kas ievietota krājumā "Aktuālas problēmas literatūras zinātnē". (2009.)

"Žēl par iesliedēšanos bezvirzienu literatūrā. Ja nav noteiktu estētisku pozīciju, noteiktu māksliniecisku principu un ideju, tad pietrūkst dedzības, māksla pārvēršas par tukšu spēli un zaudē daļu no sava šarma. Arī pie latviešu literatūras debesīm parādījušies NLO: NEIDENTIFICĒTI LITERĀRI OBJEKTI (autora izcēlums)."

"Literatūras Sarkanajā grāmatā jau ierakstāms kādreiz tik plaši kultivētais latviešu lauku romāns. Krīzi pārdzīvo novele, nīkuļo vēsturiskais romāns, trūkst kvalitatīvu miniatūru autoru."

"Tā vien šķiet, ka latviešu prozisti lielā vienprātībā vienojušies ģimenes intstitūciju rādīt tikai un vienīgi kariķētā, sabiezināti negatīvā veidā, vai pat pilnīgi absurdā versijā. Šai ziņā pārcentušies daudzi: Margarita Perveņecka "Smiltsmaize"; Inga Ābele "Telpa nr. 5"; Nora Ikstena "Līgava"; Kārlis Vērdiņš "Kāzas" u.c."
Link2 Runā|Saki

This is so low :( Nord, kāpēc. [24. Maijs 2015|12:22]

iive
Režisora Jāņa Norda spēlfilma "Mammu, es tevi mīlu" (2013) tiek demonstrēta Sevastopolē notiekošajā kinoforumā „Zelta varonis” („Золотой витязь”) [...].

Kā vēsta News.Sevas.com, garīgi morālā festivāla atklāšanas ceremonija bija veltīta 70.gadadienai kopš uzvaras Otrajā Pasaules karā. Festivāla devīze „Par morāles ideāliem. Par cilvēka dvēseles pacēlumu”.

Festivāla mājaslapā publicēta Krievijas prezidenta Vladimira Putina apsveikums, kurā pausts, ka festivāls „pelnīti tiek uzskatīts par spilgtu un ievērojamu notikumu mūsu un citu valstu kultūras dzīvē”.

„Būtiski, ka tiek veltīta liela uzmanība tādām svarīgām tēmām kā garīgi morālo sabiedrības pamatu stiprināšana, jaunākās paaudzes audzināšana pilsoniskuma un patriotiskam augsto ideālu garā, ģimenes attiecību harmonizācija," norāda Putins.
Viņa apsveikumā arī teikts, ka "festivāls vienmēr nosaka visaugstāko „māksliniecisko” latiņu, kas kalpo profesionālās kopienas konsolidācijai un starptautisko humanitāro saišu stiprināšanai."

Arī Krievijas režisors, aktieris un Krievijas kinematogrāfu savienības vadītājs Ņikita Mihalkovs vēstījumā festivālam uzver tā garīgo nozīmi: „Tas patiesi un konsekventi atgādina visiem un katram par garīgajām saknēm, aizstāv pareizticības nemainīgās vērtības un tādējādi pareizticīgo kultūru.”

Tikmēr Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils paudis cerību, ka festivāls dos savu ieguldījumu uz tradicionālām garīgām un morālām vērtībām balstītā audzināšanā.

/lsm/
Link12 Runā|Saki

[18. Maijs 2015|01:19]

iive
Kamēr jūs skrējāt maratonu, mēs dzērām.
Link11 Runā|Saki

navigation
[ viewing | most recent entries ]