aksiomātiskie vektori
aksiomātiskie vektori
aksiomātiskie vektori - 12. Septembris 2011
12. Septembris 2011
- 12.9.11 21:56
- Par IBC2011:
Pārsvarā visi stendi Amsterdamas RAI izstāžu kompleksa 13 zālēs bija jau zināmās produkcijas atražošana ar nelielām variācijām. Tāpēc pastāstīšu tikai par IBC Future zone zāli (labāko no tās).
1) WMG, University of Warwick / goHDR Ltd. Kamera, kas digitāli filmē gaismas dinamisko diapazonu, kas vienāda ar tādu, kas tipiska acij. Beidzot. Stendā esošais vīriņš pats neesot informēts, kā tas tiek panākts, pagaidām esot komercnoslēpums. Gan jau, ka puscaurspīdīgs daudzslāņu matricu masīvs - koncepts, ko izdomāju jau pirms 2 gadiem, gremdējoties pārdomās par digitālās foto tehnikas šajā aspektā aizvien pastāvošo atpalicību no analogās. Fotofilmas diapazons gan acs diapazonu pārsniedz 3 reizes, tātad vieta izaugsmei vēl saglabāsies.
2) NHK. Uz ~8x5m liela televizora apskatījos Super Hi-Vision jeb UHDTV (7680 x 4320) kopā ar 22.2 skaņu. Attēla detalizācija lieliska un klātesamības sajūta nofilmētajos futbola mačos ir iespaidīga. Lai arī ražotājs apgalvo pretējo, gaismas jutības dinamiskais diapazons kamerai nelikās diez ko labāks par HDTV, vai arī uzlabojumi ir tikai TV bet ne kamerā - debesis filmējot pret vakara sauli pārgaismojas pilnībā. Puišiem vajadzētu aiziet līdz 1) minētajam stendam. Bet līdz tam 2012.g. Londonas olimpiādi filmēs ar tādu kāda ir šobrīd. Kompresēšanas datu masīvā - 64 gab 250GB SSD diski. 22.2 skaņa cerams beidzot aizstās savā attīstībā iestrēgušos Dolby un DTS. Faktiski skaņas uzlabojums bija dramatiski "lielāks" nekā attēla.
3) Group 47. Digitālu datu nesēju, kas garantē to saglabāšanu vismaz 100 gadu ilgumā savulaik pasūtīja ASV valdība. Pētījumos zinātnieki iztērēja 80 miljonus, uzdevums tika atrisināts, bet ražošanas pasūtījuma nebija, tāpēc iekārtas un saražoto iznīcināja. Stendā sastaptie vīriņi bija privātie investori, kas izpirka patentus, atjaunoja prototipu ražošanu un tagad taisās pārdot ražošanas licenci IBM, Hitachi uc lielajiem vēžiem, lai tehnoloģija varētu aiziet "masās" un tādēļ būtu relatīvi nedārga. Realizācija - mylar keramika nanokombinācijā ar specifisku metālu (neatklājot kuru, bet Ķīnā tā krājumi vēl esot palieli) noteiktos apstākļos veido savienojumu, kuru "neņem" ne skābes, nedz tīrāmais līdzeklis "Krot", un kas nemaina savas īpašības -10 līdz +60C temperatūras diapazonā. Ierakstu var veikt ar parastajiem CD rakstīšanas lāzeriem, ja vajag blīvāk, var izmantot violetos. Materiāls satīts ruļļos kā plāna, spoguļgluda metāla lente. 100 gadu garantiju papildus nodrošina arī katrai lentei obligāta pirmajos divos tās metros parastā tekstā iededzināta informācija par ierakstīšanas un nolasīšanas algoritmiem, kā arī tas, kā konstruēt nolasīšanas iekārtu. Divi kontrolsummas celiņi visā lentes garumā tās malās reizē kalpo kā digitālā transporta vadīkla un uzrāda datu kļūdas, ja tādas tomēr kaut kādā veidā parādās. Sistēmu sauc DOTS - Digital Optical Technology System. Lai viņiem veicas!
4) NICT. 42 mikrofoni, kas salikti visapkārt akustiskajam izpildītājam pusapaļa zirnekļu tīkla veidā un tikpat celiņu ieraksts. Viena lodveida skanda, kura caur tajā iemontētiem 42 maziem skaļrunīšiem atskaņo šo ierakstu. Viennozīmīgi labāka "dzīvā" izpildījuma sajūta nekā stereo, pie tam sniedz iespēju "aiziet izpildītājam aiz muguras". Ar papildus frekvenču korekciju būtu tuvu ideālam.
5) KDDI R&D LABS Inc. Emocijas un to intensitātes diagrammas pielietojums, kas apvieno labāko no Platona, Aristoteļa un Dekarta, faktiski Ekmana diagramma būtu integrējama sociālajos tīklos, lai precīzāk novērtētu redzēto un ar laiku aizstātu primitīvo "Like"/"Dislike". Pievienota javascript funkcija, kura to realizē vienkāršākajā - 4 gradāciju veidā.
6) ETRI. TV satura izvēlnes vadība ar acu zīlīšu kustībām. Cīņu par TV pulti ģimenē aizstās cīņa par to, kurš pirmais apsēdīsies pie TV un pievērsīs skatienu kalibrēšanas kamerām. Ar mani triks neizdevās, jo kalibrators manas acis meklēja tur, kur varētu atrasties trešā. Autors samulsis atzina, ka prototips pagaidām nez kāpēc darbojas tikai ar aziātiem. Nedaudz palīdzēja pieres aizsegšana ar plaukstu :)
7) NICT. Taktīlās uztveres simulators piedāvāja virtuāli piepūst, paspaidīt un uzspridzināt trīs krāsu baloniņus, bakstot tos ar virtuālu irbuli, kuru vada ar roku stumdot manipulatora sviru, kura ļoti ticami "pretojas". Katrs no tiem pārsprāgstot izdvesa atšķirīgu smaržu. Izskatās, ka klasiskais joystick ir iegājis pagātnē.
-
3 aksiomasieteikt virzienu
Powered by Sviesta Ciba