postm
nesen 
22nd-Jun-2017 02:24 pm
kamēr kaut kur tālumā šobrīd notiek mans izlaidums, aiz loga līst, bet es skatos franka doķenes. tā ir labāk.
19th-Jun-2017 09:09 am - turpinot margināļu meklējumus
g. zariņš ir totāli underrated persona latviešu literatūras vēsturē (domāju, ka lv māxlas kontekstā tāds ir v. irbe un p. krastiņš, tomēr zariņš rakstniecībā ir vēl dziļākā aizmirstībā). okei, es nekad neesmu bijusi sajūsmināta par trimdas literatūru (ar izņēmumiem, jau iepriekš atvainojos), jo nevaru identificēties ar visām padomju reālijām, dzīvi ārpus latvijas u.t.t. patiesībā diezgan besī vēsture (tāpēc jau to studēju, kas ir atsevišķs jautājums-kāpēc cilvēki tik bieži izvēlas studēt lietas, kas tiem besī?). universitātē, analizējot līdzīgus darbus ar noteiktu vēsturisko fonu, vienmēr atrunājos, ka "neesmu dzīvojusi šajā laikmetā, nevaru identificēties, bet izturos ar dziļu sapratni". smagākā situācija bija ar "elpojiet dziļi", jo, lai cik ļoti man patiktu r. kalniņš un, piemēram, "piejūras klimats", es nespēju iebraukt cēzara kalniņa tēlā, kā arī visās dziesmās un tā tālāk. varbūt debili, bet i. kalniņš ar savām pēdejo gadu izdarībām nav ļāvis iedziļināties viņa daiļradē. varbūt šeit izpaudās visa mana nepatika pret mūzikliem un citiem līdzīgiem mūzikas & kino hibriditātes piemēriem, bet, kā jau teicu, izturos ar cieņu pret šādu materiālu. anyway, zariņam ir stāsti, kas ļoti bieži pieskaras kara un vēstures tēmai, taču tas kalpo tikai par fonu cilvēka eksistenciālajiem meklējumiem. karš, iznīcinātās pilsētas un destruktīvā vide, savukārt, kalpo par līdzekli, ar kuru iespējams atklāt cilvēku rīcības iemeslus u.t.t. iesaku! stāstu izlasi savulaik nopirku zvaigznē abc par pāris centiem.

*ar margināļiem saprotu tikai un vienīgi interesantas personas kultūras vēsturē, vārdam nepiešķirot negatīvu nozīmi.
18th-Jun-2017 09:58 am
sajaucot ēdamkaroti ar tējkaroti, ļoti klasiski pārsālīju kuskusu
17th-Jun-2017 07:30 pm
hese kūrviesī par kino: "(..) visbezjūtīgāko mākslas surogātu ar visu tā pseidodramatiku un drausmīgo mūzikas pavadījumu"
16th-Jun-2017 07:21 pm
"mēs nedēļas sākumā vēl dzērām, bet tagad tu esi pabeigusi skolu un jau atradusi darbu"
15th-Jun-2017 06:21 pm
pērkones "latvijas pirmās filmas" tiešām ir kruta monogrāfija. vienmēr interesējusi čardiņina "psihe" ar l. bērziņu galvenajā lomā. vienmēr esmu brīnijusies par to, cik ļoti bērziņas vaibsti laikam ejot ir palikuši nemainīgi. ironiski, ka praktiski visa tā laika prese burtiski nodirsusi pašmāju filmas, gandrīz katrā recenzijā salīdzinot tās ar ārzemju "ražojumiem".
13th-Jun-2017 07:25 pm
dienu pirms bakalaura aizstāvēšanas aizgāju uz veikalu, lai nopirktu lādētāju un pēc ilga laika apsēstos pie sava datora. jāsaka, ka veikals bija applūdis tieši šodien. vēlāk, kad tas jau bija atvērts, virs kases lēni pilēja lielas ūdens lāses, bet manam lādētajam iedeva garantiju uz gadu
26th-May-2017 02:45 pm
paģiru stāvoklī vainas apziņa (neizdarītie darbi, iztērētais laiks, *ievietojiet citu variantu šeit*) nebūt nav ļaunākais, kas nomāc prātu. sūdīgākais ir pārjūtīgums. viss ir tik jobani skaļš, spilgts u.t.t.
23rd-May-2017 03:51 pm
eliot porter (1901-1990) izvēlējās strādāt ar krāsu fotogrāfijām laikā, kad stilīgas bija melnbaltās bildes. fotografēja putnus un dabu. tieši tik vienkārši

This page was loaded Jun 24th 2017, 10:00 pm GMT.