fantastikal -
Otrdiena, 14. Janvāris 2020 23:25
Man ir aizdomas, ka esmu cilvēks autisma spektrā. Aspergers.
Tad viss saslēgtos, un ja tā ir, varbūt tad man vairs nebūtu jāizliekās. Tāpēc ir tā kā divas Platformenes, tā kura ir iemācijusies būt sabiedriska, jo tik bieži manīju skolas un vides, un tā, kurai vajag, lai visa informācija būtu zināma. Labi, es varu tikai būt komunikabla, ja informācija ir zināma, kaut vai abstraktā veidā, kaut vai kā pieņēmums, bet citādāk es neko nesaprotu.

Viss sakrīt, dotības matemātikā (datori patika no agra vecuma, atceros Windows pirms tam bija start bar, man varbūt bija 4 vai 5 gadi?), aizraušanās ar visādu lietu pētīšanu (es tagad zinu TIK DAUDZ PAPAGAIĻU ŠĶIRŅU), spēja veikt vienveidīgu darbu (animācija, zīmēšana, uzlīmju griešana, you name it), nespēja saprast dziļākās domas cilvēku runās (mācos, jo negribu vairāk tikt manipulēta), jūtība pret skaņu (dzirdu klusas skaņas ļoti labi), jūtība pret gaismu (guļu ar acu aizsargu, citādāk nevaru aizmigt), jūtīga gremošana (daži zin, cik ļoti satraucoši tas ir bijis), nepatīk skatīties cilvēkiem acīs (mēģinu sevi piespiest to darīt), nepatīk pieskārieni (esmu pieradusi pie šī, mēģinu piespiest sevi pieskarties arī citiem), diskonekts starp ķermeni un prātu (mēģinu, mēģinu, zinu), neveiklība (varu paklupt vnk ejot pa ielu), sōcial situācijas (vienmēr mēģinu atrast mehānismus, kā man būtu jārīkojās. Mācos nerunāt citiem pāri, kad aizraujos, jo negribu darīt pāri), vispār es varu kaut ko iemācīties tikai, ja man ļauj to atkārtot 10-20 vai vairāk reizes, citādāk es nevaru pat sākt..

6CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend


platformene
platformene
Kartupeļu baseins
Trešdiena, 15. Janvāris 2020 00:08

Milzīgu atvieglojumu! Sajūta, ka esmu sevi atradusi! Nav jāmēģina darīt tas, kas nesanāk, bet tagad man ir kastīte, lai nemeklētu tur, kur nevajag. Man vajag kastītes :)


ReplyThread Parent
platformene
platformene
Kartupeļu baseins
Trešdiena, 15. Janvāris 2020 00:12

Vienmēr esmu jutusies atšķirīga, neiderīga, jocīga, aizrautīga un sev jautājusi kāpēc. Tagad varu nomierināties. Ne jau man vajadzēja meklēšanu, tas tiešām bija konkrēts uzdevums ar konkrētu mērķi. Ar mani viss ir kārtībā, es vienkārši esmu jutīga. Superīga sajūta.


ReplyThread Parent
eos
eos
Edgars Efeja
Trešdiena, 15. Janvāris 2020 00:41

Man bija līdzīgi, kad sapratu par Aspie apmēram 20 gados, taču daudz kas ir mainījies, kopš cenšos būt atvērtāka kontaktam ar citiem cilvēkiem.


ReplyThread Parent
platformene
platformene
Kartupeļu baseins
Trešdiena, 15. Janvāris 2020 11:43

Man šogad paliek 30. Es domāju, atslēga ir vārdā “censties”. Daudz var sasniegt, ja ir motivācija. Kontakts ar cilvēkiem tomēr ir prasme.

Iespējams, svarīgākā atklāsme priekš manis šobrīd ir saprast, ka tās aspie lietas nav vājības, bet tās ir jāciena. Esmu tik ļoti pieradusi ikdienā nejusties komfortabli, ka es par to nedomāju kā cēloņsakarību. Palieku nervoza, šķietami no nekā, izņemot, aizmirsu par to, ka sevi ir arī jāciena, jo nezināju kā. Piemēram, es vairs necentīšos būt “stipra” un piespiest sevi gulēt bez acu aizsega. Priekš kam, ja citādāk būšu neizgulējusies. Es vairs neēdīšu neceptus sīpolus, bet līdz šim kautrējos no tā, apēdu vienalga, lai gan vēders sāp no tiem. Es vairs nespiedīšu sevi soc. situācijās veikt vairāk nekā spēju (un tomēr spēju diezgan daudz) - nevis tāpēc, ka esmu vāja, bet tāpēc, ka beidzot ir laiks justies labi. Komfortablāk.


ReplyThread Parent
eos
eos
Edgars Efeja
Trešdiena, 15. Janvāris 2020 11:49

karo4 jāsāk sevi mīlēt!


ReplyThread Parent
platformene
platformene
Kartupeļu baseins
Trešdiena, 15. Janvāris 2020 23:53

totalī. bet tagad ir vieglāk, vairs nav tumsā jātaustās. beidzot ir atrastas vecās, noputējušās, saņurcītās instrukcijas.


ReplyThread Parent