Veikals-kafejnīca

Dzērieni, Pārtika

J.V.

Navigation

November 26th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Da neko, vizēram šodien visiem lidojumiem 20%, atgriezušies reisi Viļņa-Kijeva, kāpēc nepaķert biļeti aprīlim vienā virzienā pa 17 eur, pat ja sanāk to datumu kaut kā aizdzerties, nav liela bēda.

Add to Memories Tell A Friend
Par dažām konsekvencēm dzīvei uz salas:

1) Darba dienas nakts var nebūt traucēklis pilnam bāram, ja ir pietauvojies zvejnieku kuģis.
2) Stipri vējainās dienās prāmim sauszemē tiek nomainīta osta, 35 minūšu vietā ir jābrauc 3h. Vietējiem puslīdz pohuj, bet ārzemnieki vemstās un es domāju par to, ko rīt neēdīšu brokastīs.

November 23rd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
In the scene right after the bank robbery Laia Costa actually forgot where to drive and takes the wrong turn. Everyone's outburst of panic in the car is completely genuine as they were risking filming crew members and thus ruining the whole take. Even the director Sebastian Schipper, who was lying in the trunk of the car, started screaming directions in sheer panic. His screaming was later removed during audio editing. The car actually ended up driving past crew members but none of them can be seen thanks to the cameraman who reacted quickly by filming from a much lower angle so as not to have any windows in the frame.

November 22nd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Un pēkšņi tas, ko katru dienu esi darījusi pusotru mēnesi, ir nosūtīts, komentāri sarakstīti un looking forward to hearing your feedback. Un tu izdzer 0.8 litrus alus tepat, tev sāk sāpēt galva un tu laikam izguli visu neizgulēto, par bāru aizmirsti. Sapnī pie tevis atnāk viens ārzemju stopētājs, kurš vienkārši uz dīvāna silda caurās zeķēs ievīstītas kājas, un divi latviešu pāri (vienu čiksu noteikti sauc Elīna, bet puisi visi iesaukuši par Janci - tādi pāri). Un tev viņi besī, viņi visu komentē, par visu smejas, bildē tekoša ūdens strūklas utt. Kaut kādā sakarā iesaistīti ir maisi, pilni ar uz pusēm pārgrieztiem, nomizotiem kivi. Tu pamosties ar domu, ka 6. istabā tā arī nesaliki segas konvertos (kas, starp citu, ir taisnība).

Es vairs neprotu alkoholu.

November 20th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Aprit divi mēneši. Aizdomājos par to līdzāspastāvēšanu, kādā te šitajā namā dzīvojam, un cenšos saprast - esam kaut kāds vroģi bezradnieciskas ģimenes modelis vai nē. Katram namā ir it kā sava loma, bet dienas beigās visi ir lejā dīvānā pie teļuka un liekas tik loģiski, ka visi šeit dzīvojam. Šefs, kurš līdzās visam nelielajam menedžingam, katru dienu iet kaut kur činīt mājas un ik pa laikam apciemo bij. sievu un dēlus, viņa jaunā draudzene, kura ievākusies Šefa istabā, bet nedēļas nogalēs līdz pieciem rītā strādā bārā. Tad ir vientuļais Vikfuss, kurš te īrē istabu un vienkārši pie jebkuras iespējas aizlej seju un tad grib ar visiem runāties, un es - random latviešu meitene, kura ne par ko nemaksā, bet ik rītu satīra lietas un vietas, citreiz uzcep visiem pankūkas un sagaida cilvēkus. Tas vienkārši liekas tik ļoti nestandarts, bet vienlaikus kaut kā galīgi silti paliek apzinoties, ka kopīga dzīvošana dažādos dzīves posmos nenozīmē mamma, tētis un viņu bērni, bet var būt visādas variāciju iespejas. 

Tulk. projektam redzama gaisma tuneļa galā, nē, drīzāk iemirdzas taka uz bāru. Salā šodien sajūta kā kokakolas reklāmā.


November 19th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Man liekas, ka tu jau vari staigāt viss tāds savā tradicionālajā džemperītī, mācēt vārdiņus islandiski un visādi citādi likties šitamējā sabiedrībā iederīgs, bet tomēr, kamēr tu tā vietā, lai mierīgi turpinātu savu vakaru pie teļuka vai kompja, meties laukā, lai paātrinātu sirdsritmu un atvērtu muti blenztu uz ziemeļblāzmām, tu vēl neesi viens no viņiem.

(nu kas par nahuj, man ir dedlains milzu tulkojumam, nevaru tupēt un jūsmot, pat ja redzamas no manas jumtistabiņas, plz, atšujas un ļauj strādāt!)

November 15th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Atbrauca meitenes no Parīzes, atvēra internetus, pateica, ka šodien neko par karu nevēlas dzirdēt un vienīgas grieza dančus bārā. Es atnācu mājās, iela piesnieg, bet viņas joprojām ir tur.

November 14th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Sestdienu rīti šeit ir nepārspējami klusi. Gaiss dzestrs, debesis gaišas-gaišas, ielas viegli apledojušas, uz tām satieku vien kādus piecus cilvēkus. Nesalīdzināt ar visu to jezgu, kas darās medijos un cilvēku galvās. Laikam jau cilvēks vien tāds lohs ir, gadsimti neglābj. Mums kā sugai ir dota iespēja strādāt, ēst, mīlēties, priecāties, bēdāties, gluži vienkārši dzīvot, nevienu neaiztiekot, bet tas laikam nav inčīgi, vajag iespert, vajag iespļaut kādam, vajag izŗādīt, ka tu esi augstāks sugas pārstāvis nekā citi, ka tu esi vērtīgāks. Grūti palikt vienaldzīgam, bet tomēr pēc visa, ko, līdzās visam labajam un miermīlīgajam, esmu atklausījusies dažās pasaules vietās (no kurām Izraēla man joprojām uzdzen vislielākos šermuļus, īpaši moments, kad mūsu hosti vilka mūs līdzi uz protestu, kas bija vērsts pret citu - antikara protestu), liekas, ka mums palīdzēt var tikai dabas katastrofa, nahren noslaucīdama visus no planētas, jo mēs esam idioti un nesaprotam, kas ir kas. Līdzjūtības soc. medijos mazliet smīdina, bet nāve un vardarbība laikam biedē tikai tad, kad nonāk pašu mājās. "Ko mamma nezina, tas viņu nesāpina."

November 12th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Tātad ir divi dzīvokļi. Viens (tas, kurš pa kreisi) atrodas Priekuļu pagastā, Raiņa ielā. Es šo dzīvokli zinu, jo tur pavadīju 18 savas dzīves gadus, tur joprojām dzīvo mana mamma, bet mēs ik pa laikam sarīkojam kādas svinības ar dančiem un ābolu pīrāgiem. Otrs atrodas kaut kur Francijā un viņā dzīvo meitene ar puisi, kuriem ļoti patīk viss par un ap sešdesmitajiem. Par viņu es zinu, jo biedrs sinezd, šodien skatījies lietiņas par eksistenciālismu, uzdūries viņas instogram; tā sākās mūsu ahujs par to, cik ļoti krāsas un gaismas un..Nu, ceru, ka saprotat. Es vēlos tur aizbraukt.

Add to Memories Tell A Friend
nekad neatbraucošo viesu
gultu klāšanas
darbnīca

November 4th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Kaut kā nemāku iederēties tajā visā jūsmā par islandiešu modernajām muzīkām. Kad apkārt runā par vienu vai otru mākslinieku, es tikai paraustu plecus, tad paklausos, un konstatēju, ka nekas tāds jau nemaz nav. Parasti, ja izdodas atrast kaut ko, kas tomēr mazliet saviļņo, klausos uz riņķīti tik ilgi, kamēr nonāk tajā pašā čupā pie pārējām grupām un dziesmām, kas neinteresē. Šodien - Hjálmar. Reikjavīkā arī sākas Airwaves un kaut kā ne visai žēl, ka neesmu, vienīgais par Beach House.

Add to Memories Tell A Friend
"Tas ir tik jocīgi - skatīties uz jums, kuru balsīs esmu klausījusies 10 savas dzīves stundas" jeb darbs ienāk arī zemapziņā. Tomēr drusku foršāk par pirmo murdziņu, kur mongoļi (kāpēc :C) atbrauc uz Latviju un visus nonstopā dursta ar nažiem. + aina ar [info]ieraksts  pie asinsdesu vitrīnām kādā lidostā.

October 31st, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Nezinu, vai manā plānā bija bāra kolektīva uzsaukts baltais krievs, ko tukšot, apkārt esot trakajiem, automātu atkarīgajiem un baisos kostīmos tērptai islandiešu jaunatnei (kad ir tie svētki, tak rīt?), kamēr jūs apkalpo veca, resna melna feja, bet nešķiet arī sūdīgākais no variantiem. Спокойной ночи, малыши!

October 26th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Pamodos ar domu, ka decembrī kaut kur jāaizbrauc. Ilgi spriedu par izvēli starp iebraukšanu mājās un aizdošanos uz Bostonu (because of reasons), bet tagad esmu izlēmusi, ka loģiskākais būtu zelta vidusceļš starp ceļojuma sajūtu un ģimeni resp. aizdoties divnedēļniekā uz Berlīni-Lineburgu-Getingeni. Ideja sajūsmina.

October 25th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Klāt arī pirmais sniegs.

October 24th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ja par šo dienu vēsturē, varu jūs painformēt, ka pirms 40 gadiem islandiešu sievietēm palika drusku tā kā zajebala sēdēt visu laiku pie bērniem, ēstgatavošanas un darbiem, un tā nu viņas (precīzāk sakot - kādi 90% valsts sieviešu) vienkārši visu pameta, parādīja vidējo pirkstiņu un uz dienu neko nedarīja, lai sev un citiem parādītu, ka dāmu ieguldījums sabiedrības uzturēšanā nav mazāks, kā ar hujiem apveltīto ļaužu sniegtais, tāpēc, piemēram, nebūtu sūdīgi saņemt vienlīdzīgu atalgojumu vai pienācīgu novērtējumu. Piecus gadus vēlāk par prezidenti kļuva pagalam jauka dāma, kura pirms tam pasniedza franču valodu un darbojās teātrī, bet tagad islandiešu sievietes ir kaut kas tāds, kas liek aizmirst visu nenopietno attieksmi, ko saņēmām, piemēram, austrumu zemēs, kurās sievietes joprojām tiek uzskatītas par kaut ko īpaši vaļīgu, kontrolējamu un ne pārāk interesantu.

Kad nez mūsu čiepiņas sapratīs, ka sieviešu televīzijas kanāli un sieviešu žurnālīši ar sievišķīgiem padomiņiem ir tikai ciešāka cilpa..

October 17th, 2015

UPD

Add to Memories Tell A Friend

October 15th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Baigi nefanoju un nepārzinu grupas OLAS darbības specifiku, bet tikko islandiešu TV atskaņoja kaut ko stipri līdzīgu. Tā tie vibes laikam klīst pa pasauli.

https://www.youtube.com/watch?v=iVfz49ZDfgg

October 11th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Par lietām, pie kurām šajā laikā un vietā pierodu neparasti ātri:

a) Džona Lenona godināšana visur
b) Velosipēdi guļoši uz ietvēm, atstutēti pie mājām. Nepieslēgti, protams.

Add to Memories Tell A Friend
Latviešu tautastārpi
Powered by Sviesta Ciba