pavisam - Mimme

About Mimme

Previous Entry Mimme19. Okt 2019 @ 20:13 Next Entry
Kad bijām mazas, visi radi vaimanāja, kā var tik drausmīgi plēsties. Nu kur var būt tik pretēji raksturi!!!
Mā bija tādas platas ādas siksnas - balta un melna - nu tad līdz pirmajām asinīm/zilumam vai mātes pārnākšanai. Gribētos, protams, ievīt simbolismu un iedot viņai balto siknsu, man melno, bet tam goda vārds nebija nekādas nozīmes. Kuru pirmo paspēja pagrābt un tad jau galvenais trāpīt! Ja pavisam nopietnas diskusijas, tad ar sprādzi.


Neba jau vienmēr dzīvojām tranšejās. Kā zināms, kad suns ar kaķi sadarbojas, liela iespēja, ka tā ir alianse pret pavāru.
Mētājoties notriecām eglīšu mantiņu, kuras tolaik šķīda lauskās nevis atleca no grīdas. Klusējot norakām pagalmā. Atzināmies salīdzinoši nesen...
Bailes no mātes dusmām nemērītas un vienojošas.

Tāpat ne bez traumām.
Kaut kā senči atstiepa arbūzu, mēs dipadu-dapadu uz virtuvi pēc naža, tipiskais - viens paņem, otrs rauj ārā. Ar to atšķirību, ja izrauj otram nazi no saujas, tad tā tiek pāršķelta. Ja tā jāsaka, neatceros, vai dabūjām arbūzu - atceros, ka pašķīda asinis, mimme drausmīgi norāvās un man līdz šīm ir rēta plaukstā, kas vienmēr atgādinās, ka nazi tā dalīt nevar. Un lai vai kurš ir vainīgs, vienmēr noraujas mimme.
Citu gadu gājām skatīties salūtu pie Irves, es pakāpos uz akmens. Nomaucos, pāršķēlu zodu, salūtu neredzējām, tikai asins šļakatas. Arī rēta palikusi, neatceros, bet toreiz man šķiet viņa nenorāvās. Lai gan ko es zinu, es biju apsitusies pret akmeni.

Nav jau tā, ka Mimme mūžīgajos zaudētājos. Gana labi mācēja mani izmantot savām vajadzībām. Par balto Austrijas lūpeni gāju palaist viņu "uz pagrabu" (ping-pongs, novuss, lielu puišu un meiteņu sabiedrība) brīdī, kad māte nikna kā lapsene. Tas ir kā ieiet stikla kubā, pilnā ar odzēm, bet baltā lūpene!!! Un parasti jau māte palaida ar norunu "sīkais jāņem līdzi". Tā kā manā gadījumā win-win situācija.

Pārvācoties uz laukiem situācija krasi mainījās. Ziemas nācās nakšņot internātā, jo - tad slidenuma, citreiz aukstuma dēļ, autobusi kursēja reti un 16km izrādījās nopietns šķērslis. Mašīnas nav, autobusa nav - tadā - atsperu gultas četrvietīgā numuriņā!
3 gadi trimdā, apēsts puspuds siloss sāls - nogaršota visa lauku garšu buķete - no brāgas līdz rauga pankūkām, no draudzības līdz nazim mugurā, no virsotnēm līdz padibenēm, un attiecības skaisti transformējās no suns & kaķis uz kaķene un izlaidenis.

Vispār jau babuļiem bija taisnība, mēs esam ļoti dažādas. Tā arī neesam vienojušās, kura nolikta groziņā pie durvīm. Diezgan ātri izkristalizējās, kura smukā, kura gudrā. Viņa allaž pērk drēbes un kosmētiku, apmeklēja kosmetologu pat tad, kad nevarēja to īsti atļauties. Es sakrāju "tai lielajai latviešu - angļu vārdnīcai", izpļurzāju visu, ko varēju kasetēs un skaistā kancelejā un allaž staigāju kā lumpenis.
Toties tagad viņa dabisko līdzsvaru ir sadirsusi, saņemot maģistra grādu. Tagad esmu vienkārši lumpenis.

Kopš trimdas laikiem, kad Mimmei nācās beidzot pieņemt vecākās māsas amatu, tā arī nav sanācis to pamest. Viņa sūtīja ar Janci uz dzmedību namu mīļmantiņu un Pūka grāmatu, kad trīs dienas radīju savu šedevru. Viņai zvanīju, kad Pupa iedzēra zeļonku (un saņēmu atbildi: es nez...mož iedod kaut ko uzkost?! Tur jau dzīvs spirts!)

Protams, nav jau tā, ka esmu nepateicīga kuce - ja vajadzēs, atdošu nieri. Kad viņa gaidīja Sandruli es visur staigāju ar donora lapiņu gatavībā atliet kaut visus 5 litrus. Tikai pēc laika atklājās ka mums nemaz nav vienāds rēzuss. Labi, ka nevajadzēja. Medicīnas kvalitāte deviņdesmitajos. Lai gan neko nevar teikt, vēl pāris gadus atpakaļ donori mani kaunināja, ka ko es muldu, acīmredzami negatīvs. Iespējams, kaut kāds ātrais tests nepareizi reaģē. Tik labā ziņa, ka mūsdienās uz ātro vairs nepaļaujas un zvanīja teikt, ka pozitīvs...
Par leģendāru kļuvis zvans, ka Sandrulis slims, Cīsa prom, viņa netiek uz aptieku, brauc TAGAD. Es vannā, ārā mīnusi. Uz aptieku Mimme tika un pēc laika jau arī mati atkusa :D


Laika gaitā gandrīz visas draudzenes atbirušas, tikai Mimme palikusi. Neba nu neplēšamies, tik siksnas māte kaut kur nobāzusi...
Mūzika: Prāta Vētra - Māsa nakts
(ir doma)
[User Picture Icon]
From:[info]heda
Date: 19. Oktobris 2019 - 22:02
(Link)
tik skaisti un stipri
[User Picture Icon]
From:[info]runcis
Date: 19. Oktobris 2019 - 22:08
(Link)
Autobiogrāfijas cienīgs.
From:[info]mmd
Date: 20. Oktobris 2019 - 00:27
(Link)
Ha ha ha - mēs ar māsu līdzīgu tēmu pārrunājām šovakar :) Sīkie sēdēja blakus un atplestām mutēm klausījās ;)
[User Picture Icon]
From:[info]pavisam
Date: 20. Oktobris 2019 - 07:50
(Link)
Tev ir lielā, foršā māsa, vai Tu esi lielais, foršais brālis?
From:[info]mmd
Date: 20. Oktobris 2019 - 12:17
(Link)
abi
[User Picture Icon]
From:[info]aizliegts_v
Date: 20. Oktobris 2019 - 20:32
(Link)
Viņa koķetēt arī prot labāk, ja nu kas ;)
[User Picture Icon]
From:[info]bumsiic
Date: 21. Oktobris 2019 - 16:52
(Link)
;)
[User Picture Icon]
From:[info]ratatoska
Date: 21. Oktobris 2019 - 13:55
(Link)
OMG melna un balta siksna! Tāds iņ un jaņs, ka saprotu, ka esmu vērtīgas atmiņas saviem bērniem laupījusi! Nu jau droši vien par vēlu.

Un man šausmīga škrobe, ka es savos klejojumos bez interneta ne tikai neapsveicu, bet pat neatcerējos Mimmi apsveikt :(((

Par zeļonku ģeniāli. Bet kas ir baltā lūpene? Es tādas neatceros. Esmu dziļāk lumpenībā un prastumā par visiem, pat nezinu par tādu modi.
[User Picture Icon]
From:[info]pavisam
Date: 21. Oktobris 2019 - 14:52
(Link)
Baltā lūpene es pieļauju bija pārpalikumi no Omes un Duša Austrijas sirojumiem, bet (saprotamu iemeslu dēļ) balto neviena normāla sieviete sev nepaņēma, btāpēc atdeva Mimmei. Tā smaržoja absolūti dievīgi kā jau importa lūpene, izskatījās pēc sūda, kā jau balta lūpene un bija Nenormāli Kruta, jo nevienam tādas nebija :D
[User Picture Icon]
From:[info]bumsiic
Date: 21. Oktobris 2019 - 17:07
(Link)
Aij, Sīkais...;) nu esam gan dažādas.:) Un mana labā niere ir Tava labā niere. Un Tu to jau tāpat zini.:)
A par vēsturiskiem faktiem ... par Tavu pārsisto zodu pa mizu nedabūju, bet vot kad Tu izlēmi noprovēt ūdenskrāsu ūdeni gan...ar sprādzi pa pēcpusi.:)Varbūt tāpēc joprojām pārbaudu, ko Tu tur havā...;)))Bet bija taču māju celšana, matu pieaudzēšana ar kokvilnas zeķubiksēm, smaiļošana, uz garāžas jumta salku spēlēšana, slieku krustošana, omes vīna izlakšana...man nav skaidrs, kā mūsu mātei ir izdevies veselo saprātu saglabāt.
[User Picture Icon]
From:[info]pavisam
Date: 21. Oktobris 2019 - 21:44

:*

(Link)
Slieku krustošana!!!! Šito zooloģijas novirzienu biju pie piemirsusi 😁
Bet pie vinčika gan mani nepin, es tikai nočiept palīdzēju!
Un no maukšanās no garāžas jumta arī rēta uz ceļgala ir palikusi.
Ja tā labi padomā, esmu apdauzīta no visām pusēm un mūsu bērnībai ciba par mazu :D
[User Picture Icon]
From:[info]bumsiic
Date: 21. Oktobris 2019 - 21:49

Re: :*

(Link)
Ehh..zāle bija zaljāka...;)))
(ir doma)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba