- Baltā Āfrika. Giza briesmās.
- 6/5/09 07:15 pm
-
Pasaule mainās. Zinātne katru dienu nāk klajā ar arvien jauniem atklājumiem. Zinātnieki ir pierādījuši, ka spēj klonēt cilvēku. Radīt visneiedomājamākās tehnoloģijas. Tādus vārdus kā pikseļi un četrkodolu procesors savā leksikā lieto pat pirmklasnieki. Atpazīt cilvēkus ne vien pēc pirkstu nospiedumiem, bet gan pēc tik niecīgām lietām kā mats vai siekalu piliens, ir tīrais nieks. Šķiet, par attiecīgu summu daudz maz spējīgs izgudrotājs spētu atklāt pat zāles mūžīgam bezmiegam. Tas, ka cilvēki joprojām katru nakti dodas pie miera nenozīmē, ka tādu zāļu nav. Varbūt cilvēks, kurš pasūtīja to recepti, samaksāja dubultā, lai tikai viņš vienīgais spētu tās izmantot.
Mūsdienu bērnu elki vairs nav pasaku varoņi no mākslinieku zīmētām multenītēm. Nu tie ir grafiski veidoti briesmonīši. Tiesa, arī mākslīgi radītie tēli seko modei. Ja deviņdesmitajos gados visur rēgojās vien dinozauriem līdzīgi briesmoņi, un citas slikto iznīcinošas plēsoņas, tad nu ir sācies humoristisku un sirdi plosošu mīlstāstiņu laiks. Un šie stāsti arvien vairāk piesaista, ne vien bērnus, bet arī pieaugušos. Patiesībā, aizejot noskatīties Šreku, lielākā daļa zālē sēdošo bija tieši mīlināties atnākuši studenti, kā arī pēc viegla humora izslāpuši vecāki, kuri savu vienīgo atvasīti, uz kinoteātri atveduši pamatīgas pavadošās svītas pavadībā.
Pat internets, kurš tika radīts militārām vajadzībām, nu ir pieejams katram, un par nieka desmit eiro mēnesī, katrs drīkst izmantot šo megamediju. Dažkārt šķiet, kā gan šis informācijas pārpildītais milzis, vēl nav pilnībā aizstājis tādus medijus kā televīziju un drukātos laikrakstus. Tas pierāda, ka pasaulē cilvēki, kas spītīgi turas pie ierastām un taustāmāmvērtībām.
Pat pasauli virzošais spēks – nauda, ir digitalizēta. Arvien sarūk to cilvēku skaits, kuri norēķinās ar skaidras naudas palīdzību.
Viss jaunais tiek radīts ar mērķi, lai cilvēkiem pēc iespējas mazāk būtu sevi jāpiepūlē, tāpēc lielu popularitāti gūst viss, kas pieejams „neizejot no mājas”.