friends [entries|archive|friends|userinfo]
paslepus_lidoju

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Apr. 27th, 2017|12:22 am]

ulvs
Vienreiz gribēju palīdzēt cilvēkam, bet viņš (jeb viņa) nosodošā tonī noraidīja manu netieši izteikto vēlmi palīdzēt, un, ja ne palīdzēt, tad, laiski atpūšotes, apcerēt cēloņus, sekas un visu pārējo, kas saistīts ar rašanos, tapšanu un nāvi. Rakstu, jo tā nekad nav bijis, kā arī tāpēc, ka šajā gadījumā neredzēju motivāciju vai tās trūkumu.
linkpost comment

[Apr. 27th, 2017|12:06 am]

ulvs
Ēdu piparmētru saldējumu. Ievārījuma vietā zemeņu sorberts.
linkpost comment

[Apr. 26th, 2017|05:34 pm]
pajautaa
[livia]
Es zinu, ka izklausās nožēlojami, but still :D- iz jūsu pieredzes, cik ilgā laika posmā esat saņēmuši atmaksu no VID/ Valsts kases par gada deklarāciju/ attaisnojamajiem izdevumiem? (medicīnas)
Par iepriekšējiem gadiem saņēmu precīzi pēc trim mēnešiem, kā teikts (1-3 mēn laikā), viņi vienmeŗ velk līdz pēdējam ? :D

paldies!
link18 comments|post comment

Bluetooth FM modulator [Apr. 26th, 2017|04:53 pm]

pajautaa

[pichshsh]
[music |Nahko And Medicine For The People]

Sveiki, kur_nopirkt komūna acīmredzot vairs neeksistē.
Meklēju kvalitatīvu Bluetooth FM modulatoru automašīnai. Apzvanītie elektroveikali saka, ka nav. Vienu atradu Cenu Klubā, bet skaņas kvalitāte šausmīga.
link4 comments|post comment

[Apr. 26th, 2017|12:21 pm]

pajautaa

[huinja]
Tāks. Varbūt kāds zina. Kad Rīgas satiksme uzliek sodu par parkošanos un laicīgu nesamaksāšanu, vai cilvēks var uzlikt mīksto, ja auto ir reģistrēts Lietuvā un tur cilvēks arī dzīvo? Vai arī viņi pēc tam sameklē un sūta vēstules?
link2 comments|post comment

Ātri uztaisāmas fotogrāfijas dokumentiem. [Apr. 26th, 2017|11:25 am]

pajautaa

[unpy]
Kaut kur galvaspilsētas centrā ir tie smalkie aparāti, kuros ieej, samet šķirbā monētas, tevi safotografē un pēc brīža no citas šķirbas izlien fotogrāfijas?
link10 comments|post comment

Domuzīme afigeļi [Apr. 26th, 2017|12:37 am]

pajautaa

[cabeverde]
Labdien!

Cik saprotu, Domuzīmes redaktori pēdējā laikā ir paveikuši teju neiespējamo - to, kas nav izdevies Karogam 70 gadu ilgajā mūžā, proti, viņus literātu vidē dēvē par miskasti un pat atklāti ienīst.

Zinu, ka Zēgners ir nosaucis žurnālu par miskasti, Konstes rakstu viņi izkropļoja, tāpat viņi regulāri "papildina" dzeju un prozu, kā arī daudzu jaunu rakstītāju recenzijas.

Man ir tikai viens jautājums - WTF?
link11 comments|post comment

[Apr. 25th, 2017|10:32 pm]

pajautaa

[grizzly_bear]
Vai jums nāk prātā kādi palindromu teikumi?
link10 comments|post comment

likums un plikums [Apr. 25th, 2017|07:45 pm]

ulvs
Šim skaņdarbam es piespriežu nāves sodu pēc panta "just fuck off, like... seriously", jo tik kretiniski lipīgi skaņdarbi manā valstī ir aizliegti, balstoties uz kaut ko garīgu, tādu kā domu, kas atrodas mūsu, mildly, mildly utopiskās valsts iedzīvotāju, bezapziņā , kas varētu būt ekvivalenta rakstītajiem krimināllikuma pantiem iz citām demorkātiskām valstīm un to likumiem.

link3 comments|post comment

īsi un diletantiski par F-35 Lightning II [Apr. 25th, 2017|07:14 pm]

ulvs
Igaunijā nolaidušies ASV armijas iznīcinātāji «F-35» - TVNET

Varu īsumā pastāstīt, kas par dzīvnieciņu ir 5. paaudzes iznīcinātājs F-35 Lightning II. Sākšu ar to, ka nerunāšu par strīdiem lidmašīnu entuziastu un citu cilvēku vidū par to, vai šī lidmašīna gadījumā nav viens liels, bezjēdzīgs naudas slaukšanas plāns un vai gadījumā tās radaru maskēšanās (stealth) tehnoloģija nav viegli apejama ar post-WWII zemo frekvencenču radariem, kas krievam ir atliektiem galiem. Pieņemsim, ka viss ir fantastiski, kā arī patiesībā varētu būt, jo F-35 Lightning II daudzos mock air dogfighting testos pierādījusi sevi par neiznīcināmu (jo to nevar atrast nedz radaros, nedz ar aci - vismaz ne tik viegli). Avots viens un avots divi. Kaut kad pirms pāris gadiem figurēja ziņas, ka šī lidmašīna ir zaudējusi mock air dogfighting trial'os pret Krievu attīstītākajām ļoķenēm: MIG-29 un SU-27  (abi ir 4. vai 4,5. paaudzes iznīcinātāji) apgreidotajiem variantiem. Taču šeit būtu jāpiebilst, ka F-35 nav paredzēta klasiskam dogfight (jeb tuvas distances cīņai), jo tās galvenie plusi ir maskēšanās (ienaidnieks tevi savā radarā pamanīs, kad jau būs par vēlu), attīstīts radars, kas dod iespēju pirmajam pamanīt pretinieku, digitālā sistēma, kas visu info nosūta citām, ne tik attīstītām NATO lidmašīnām, lai tās F-35 var izmantot kā tādu tēmēšanas/novadīšanas platformu, kas iezīmē mērķus, ko vecākām lidmašīnām iznīcināt, un, galvenais, F-35 paļaujas uz tālas darbības gaiss-gaiss tipa raķetēm AIM-120 AMRAAM, kā attīstītākā versija spēj notriekt pretinieka lidmašīnu, atrodoties līdz pat 160 km tālu no mērķa (līdz ar to ir skaidrs, ka šī lidmašīna nav radīta ātriem pagriezieniem un manevriem, kā, piemēram, dažas SU-27 versijas (ar thrust vectoring tehnoloģiju) un MIG-29. 

Kā tiks pielietota F-35? Tā visticamāk tuvākajās dekādēs operāciju laikā atradīsies relatīvā drošībā, iekš friendly airspace, vai lidojot aiz vecākas paaudzes lidmašīnām un izmantojot savus radarus un digitālās komunikācijas iespējas, lai iezīmētu vecāka gada gājuma iznīcinātājiem mērķus un visādi citādi koordinējot uzbrukumus/aizstāvēšanos. Tā neizies viens pret viens ar ienaidnieka MIG-29 vai SU-27, ja vien F-35 neatradīsies maksimāli tālu no minētajām lidmašīnām - tik tālu, lai varētu izšaut savas fire and forget tālās darbības air-to-air raķetes un fiksi mukt prom. Taču viss nav tik vienkārši, jo modernākie MIG-29 un SU-27 varianti arī ir aprīkoti ar maskēšanās elementiem, līdz ar to, teiksim, lidojot ļoti zemu (20-30 m virs zemes), abas minētās lidmašīnas var pietuvoties radaru instalācijām ļoti tuvu (jo radari ir vērsti augšup). Taču pieņemu, ka pašu F-35 pārsteigt ir ļoti grūti, jo tās radaram (visiem iznīcinātājiem tas atrodas lidmašīnas purngalā - kā šajā foto) pēc idejas būtu jāpamana ienaidnieka lidmašīna, lai arī cik zemu tā nelidotu (tas tomēr ir vērsts uz priekšu, nevis uz augšu, kā radari, kas atrodas uz zemes). 

Vispār jau F-35 nav vienīgā lidmašīna NATO arsenālā, kā mērķis ir uztvert ienaidnieka lidmašīnu atrašanās vietu, iezīmēt to un koordinēt uzbrukumus/aizstāvēšanās situācijas ar citiem kaujas lauka elementiem (ne tikai ļoķenēm). Tam ir paredzēta speciāla lidmašīnu klase - AWACS. Rezumējot: F-35 ir visuniversālākā kaujas lidmašīna, kas līdz šim radīta. Taču tieši tā iemesla dēļ cilvēki pamatoti baidās, ka sava universāluma dēļ tā īpaši neizcelsies īsti neviena no jomām, kurās tā ir spējīga. T.i., vienmēr atradīsies kāda specializētāka lidmašīna,  kas to darbiņu paveiks labāk par F-35. Tāda, lūk, ir galvenā problēma ar šo neizsakāmi dārgo lidobjektu (1 lidmašīna ~ 90 milj. USD).   
linkpost comment

[Apr. 25th, 2017|04:42 pm]

ieraksts
[music |Holger Czukay]

Tāda sajūta, it kā es mēģinātu izklepot sarūsējušu cirvi. Sapņi arī traki.
linkpost comment

[Apr. 25th, 2017|02:30 pm]

es_shobrid_lasu

[garamgajejs]
linkpost comment

AVON [Apr. 25th, 2017|10:27 am]

vajag

[tiga]
Sveiki, meklēju kādu Avon konsultantu Rīgā, pie kura var pasūtīt pāris lietas vēl no aprīļa kataloga (kurš derīgs līdz 03.05.).
linkpost comment

[Apr. 24th, 2017|06:27 pm]

ulvs
[music |November Növelet - Shouts Of Joy]

Mans vecais krievu draugs Sergejs man nesen atgādināja kaut ko sen, sen aizmirstu. Sākām pēkšņi no tukša gaisa runāt par Haus Arafna un "veco laiku industriju". Tik ļoti nostalģisku, ka klausoties mazliet sāp. Bet patīkami. Visizteiktāk ir ar šo gabalu. Paklausījos viņu jaunos gabalus - nekas īpašs, laikam pietrūkst tieši šī nostalģizējošā šarma, kas man ir pret November Novelet "From Heaven on Earth" albumu. Pēctīņu dienu mūzika (man agrāk bija *smalkāka* gaume, nekā tagad, ja runājam par mūziku). 
linkpost comment

[Apr. 24th, 2017|03:03 pm]

pajautaa

[blond]
Labdien! Vai kāds tuvākajās dienās nebrauc no Rēzeknes uz Rīgu un nevar atvest man mazu paciņu? Atlīdzināšu, protams!
link8 comments|post comment

Rēzekne [Apr. 24th, 2017|03:00 pm]

vajag

[blond]
Labdien! Vai kāds tuvākajās dienās nebrauc no Rēzeknes uz Rīgu un nevar atvest man mazu paciņu? Atlīdzināšu, protams!
link5 comments|post comment

[Apr. 24th, 2017|11:37 am]

ulvs
Mūsu jaunais dziesmas "Tur, kur neķer" mūzikas video. Iekš Vimeo. Un Youtube.
linkpost comment

viesu nams/pirts pie jūras [Apr. 23rd, 2017|07:30 pm]
pajautaa
[iguaana]
plāns ar draudzenēm aiziet nelielā pārgājienā gar jūru, kurš varētu noslēgties ar nakšņošanu un pirti kādā viesu namā. varbūt ir ieteikumi par foršām, mierīgām vietām? labāk netālu no Rīgas
link2 comments|post comment

gatavojoties WWIII [Apr. 23rd, 2017|05:46 pm]

ulvs

Vienīgais prieks no šīs ziņas, varu jums pačukstēt, ir fakts, ka vismaz Latvijas Armija, lai arī cik bezjēdzīga, karos izmantojot salīdzinoši ļoti modernus ložmetējus. Nerunāju par M2 Browning 50. kalibra smago ložmetēju (kas pēc 16 gadiem svinēs savu simtgadi kopš atrašanās blakus kareivjiem, taču jāpiebilst, ka tas ir piedzīvojis vairākas modifikācijas un nav nomainīts, jo ir izturīgs kā melnais bērītis), bet gan Beļģu FN Minimi SAW jeb squad automatic weapon. Tas ir vieglais ložmetējs - ierocis, ko lieto, nes uz saviem pleciem līdz ar patronām tikai viens cilvēks un kas dēļ sava 200 ložu belt fed magazine un augstā šaušanas ātruma ir paredzēts tam, lai ienaidnieks nespētu bailēs pacelt savu galvu augstāk pāri drošajai, ložizturīgajai sienai, aiz kā viņš slēpjas, kā arī atbildēt ar efektīvu pretuguni, dzirdot, kā lodes spindz virs galvas (to var dzirdēt). Lai arī tas ir vairāk kā 30 gadu vecs koncepts, tas joprojām strādā sasodīti labi. Modernajās armijās parasti tāds ir viens uz astoņiem karavīriem. Dažreiz divi. Varu arī pačukstēt, ka krieviem, piemēram, nav ekvivalentu, jo PKM vai tā modernā inkarinācija Pecheneg ir uzskatāmi par vidējā smaguma ložmetējiem (lielāks kalibrs jeb lielāka lode for dummies), līdz ar to tie ir daudz smagāki un to patronas ir daudz smagākas. Tas tā, iztēlojoties, ka mums kādreiz atkal nāksies karot ar mūsu patiesi jaukajiem austrumu kaimiņiem, kuri tikai ģeopolitiski (kāds auditorijā iesaucas: "arī vēsturisku!") apsvērumu dēļ diemžēl ir mūsu lielākie ienaidnieki.

Iepriekš Latvijas Armija iepirka modernizētos beļģu FN MAG ložmetējus (arī no tā pašas kompānijas - FN Herstal), ierocis arī ir Korejas laikā izgudrots, bet tā dizains ir bijis tik labs, ka modernizētās versijas joprojām ir gandrīz jebkuras NATO armijas vidējā smaguma ložmetējs (krievu alternatīva - tas pats PKM). 
link4 comments|post comment

rule britannia [Apr. 23rd, 2017|02:11 pm]

ulvs
Aizvakar skatījos kaut kādu dokumentālo filmu par The Troubles Ziemeļīrijā. Nez kāpēc ļoti sasmējos, kad bijušais britu kareivis, kurš piedalījās miera uzturēšanas operācijā tur laikā, kad ik dienas Belfāstā sprāga vairāki spridzekļi, no kuriem viens nogalināja viņa biedru, teica, ka viņš esot pazaudējis galvu, dzirdēdams, ka vietējie katoļu puikas viņam dziedāja nesen iznākušā Queen skaņdarba "Another one bites the dust" piedziedājumu, un skrējis viņiem pakaļ, vēlēdamies nodarīt pāri.  

Jāatzīst, es iepriekš ļoti maz zināju par The Troubles (tagad es zinu tikai nedaudz vairāk). Un to, cik sasodīti efektīvi throughout the years norisa IRA bumbošanas/terora kampaņa. Lai arī tas ir ļoti nekrietni, es izteikti spēju novērtēt ideju par teroru kā vienīgo metodi cīņā ar milzu impērijas ietekmi. Īstenībā pohuj, ka tie tikpat labi varētu būt aktieri (līdz ar to dok.filma iegūst pseidodok.filmas statusu). Es neko tādu nedoublečekoju. Ticu uz vārda. 

linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]