05 Maijs 2020 @ 12:25
danger of addiction, stranger than fiction  
noskatījos pāris dokumentārijas, kurās iegrimu līdz acīm. three identical strangers [2018] bija vienkārši pižec - par ņujorkas ebreju bāreņiem un.. negribu te izbērt spoilerus, skatieties labāk paši. atgādināja lebensborn bērnus, tikai in the land of the free, līdz ar ko mans apakšžoklis vēl ilgi dzīvoja pa zemi pēc šitā.

cracked up [2018] arī izrāva sirdi. atzīšos, ka nekad neesmu pievērsusi SNL sevišķu uzmanību, līdz ar to nezināju darrell hammond, bet pēc noskatīšanās jutos viņa aprakstītajām psiholōģiskajām cīņām un viņam pašam ļoti tuva. ļoti rezonēja viņa teiktais par klusējošo smadzeņu kreiso puslodi ar visām no tā izrietošajām sekām un ka ~"you get hit by a car and you're not ashamed; you get injured mentally and you're suddenly ashamed". un viņa ārsta teiktais "it's not mental ilness, it's mental injury". nevarēju tikt pāri šim sitienam pa iekšām un noskatījos arī UCLA hostētu pasākumu [sākas ~20. minūti] par godu dokumentārijai, kur arī brīnišķīgā režisōre michelle esrick runāja par to, cik briesmīgi ir dzīvot dzīvi nezinot, kas tieši tev kaiš. hammond pastāstīja arī par to, cik daudz viņam bijis terapeitu un psihiatru, kuri čerez žopu viņam diagnosticējuši šizofrēniju un vēl visu ko, bet nebija rakuši gana dziļi, lai atrastu saknes īstajai zarazai. tas ir biedējoši, cik daudz cilvēku nes sevī šīs megatonnas smagās nastas un brīnās, kad slīkstot nespēj izķepuroties [oh hi]. visvairāk laikam šokēja režisōres teiktais par traumas definīciju - jautājusi psih.traumu speciālistam, kas vispār skaitās trauma un atbilde ir itkā tik vienkārša un visaptveroša, bet arī savā ziņā counter-intuitive, "trauma is when your reality isn't known or seen" [ugghhh].

noskatījos arī a secret love [2020] par lesbiešu pāri, kas ir kopā 65+ gadus un par viņu ļoti vēlīno iznākšanu no skapja un par visu to social conditioning, kas dara pāri pilnīgi visiem iesaistītajiem. un mēs jaut itkā visi zinām, kā tas vēsturiski apmēram izskatījies, bet first-hand liecības no cilvēkiem, kas '50. gados lekuši ārā pa logu no gejbāra, lai netiktu arestēti vai bijuši spiesti dekādēm ilgi tēlot attālus radiniekus saviem mīļotajiem [because marriage laws], lai tikai izdzīvotu un varētu būt blakus tiem, ko daba un veiksme viņiem uzdāvinājusi, manā sirsniņā iededzināja jaunas dusmas pret visu to normalitātes propagandas sūdu, pret paštaisnajiem sapuvušo trad. ģim. vērtību zombijiem un tik nekaunīgi oficiālo human experience devaluēšanu - itkā mums būtu ierobežots daudzums tiesību un, ja kāds vēl tiek pie tiesību šķēles, tad tavs tiesību kukulītis maģiski sarūk, pretīgi un tik cilvēciski [vissliktākajā šī vārda nozīmē] vienlaicīgi. vēl ļoti interesanti bija uzzināt par pirmo sieviešu beisbōla līgu '40.gados un kā jaunkundzes bija spiestas spēlēt svārkos - domāju, ka nenormālā ātrumā šļūcot pa smilšainu granti uz bāzi baigi daudz ādas uz kājām droška nepalika. ceru, ka vismaz lūpenes un matu ruļļi sportistēm tika izsniegti par velti :)
 
 
Garastāvoklis: cerīgs
Mūzika: Agnes Obel - Familiär <3
 
 
( Post a new comment )
Snorke[info]snorke on 5. Maijs 2020 - 14:50
kur tu sito skaties ? aizraujosa izlase !
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
deestructa: viena kā pirksts[info]neoplasm on 5. Maijs 2020 - 15:08
šitās visas bija iekš netflikša :) ja nav netflikša, gan jau kaut kur internetos nelegāli var paķīķerēt.

un tiešām aizraujošas, es aprakstīju diezgan uzmanīgi, lai neizčakarētu visus tos pārsteiguma momentus.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Snorke[info]snorke on 5. Maijs 2020 - 16:16
o, netflix man ir, tikai bedigaa pieredze ka repertuars UK un IT netflixos atskiras :) bet vakaraa nocekosu un zinosu Zituaciju !
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
deestructa: curiousity went up in smoke[info]neoplasm on 5. Maijs 2020 - 16:57
ak tā, zināju, ka atšķiras repertuāri starp US un UK, bet neienāca prātā, ka eirōpu arī apdala. ceru, ka būs pieejamas!
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Snorke[info]snorke on 5. Maijs 2020 - 22:11
diezgan loti atskiras ! nu, no sim trijaam 2 bija - neslikti !! zinjo vel, ko skaties, Tev forsa gaume !
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)