07 Aprīlis 2020 @ 13:54
the grabbing hands grab all they can  
šorīt laika mašīna mani aprija un tikpat pēkšņi atkal izspļāva ārā. viss sākās ar faktu, ka amazōnē un jebajā man nepieciešamā matu krāsa bija izbeigusies un es beigās pasūtīju sev lietas no steigā sagrābstīta saita, kur paķēru sev arī random smaržas. šorīt kurjers paciņu bija nometis pie durvīm un aizbēdzis nelabi bļaudams, atbilstoši atstātajām instrukcijām. mums pie durvīm ir cedele, kas lūdz lietas atstāt uz lieveņa un iet prom, jo mēs esam mājās un pašizolējamies. līdz ar to neredzam pat kurjerus, all work and no outside world makes neō a dull girl. bet tad es izpakoju smaržu pudelīti un tās izsmidzināju. tās tik dzīvi smaržoja pēc svaigi griezta sulīga citrōna, ka tiku ierauta kaut kādā laika un telpas portālā un piezemējos pie vakariņu galda tālā bērnībā, kad pēcpusdienas medainās saules pielietā virtuvē griezām citrōnu un likām lielās šķēles melnajā tējā. uz to vienu īso acumirkli pat skaidri sajutu tējkanniņas rakstu faktūru un mazo plaisu tās vākā, un sēdēšanu pārāk augstā krēslā un nevarēšanu aizsniegt grīdu, ledusskapja murrāšanu un tirkšķi, mazo koka dēlīti, siera šķēles un mammas mīļākās baltās krūzītes. visas tās mazās sajūtas, kas itkā bija nodotas aizmirstībai, bet krāšņi uzsprāga negaidītā flešbekā. varbūt es vienkārši nezināju, cik svarīgas ir tādas vakariņas pie kopgalda, līdz tās izsīka uz neatgriešanos. īsāk sakot, smaržas nerekomendēju :))

vēl mums izgāšnedēļ uzņēmums parādīja savu patieso šakāļa seju - vadība mums šāva salūtus un čivināja, ka viss esot kārtībā un ka viņi mums šaj's grūtajos laikos vēlas nodrošināt 100% algu un lūguši valdības palīdzību. un tad tā klusiņām - viņiem tikai vajagot, lai mēs parakstoties par izmaiņām darba līgumā, lai palīdzētu uzņēmumam pārciest grūtus laikus.. ņemiet vērā, ka šībrīža situācija ir īslaicīga pa lielām šaibām, bet izmaiņas līgumā būšot permanentas. un tās izmaiņas izskatās tādas, ka uzņēmums var uz savu galvu samazināt mūsu darba stundas kaut vai līdz nullei un, ja viņi izvēlas mūs šādi vazāt aiz deguna nedēļām ilgi, mēs varam savākt savas parpalas un lasīties nahuj, nekādas kompensācijas nesaņemot. līdz šim, pie brīvlaišanas uzņēmums darbiniekam izmaksāja pēc senioritātes kalkulētu summu, kas parasti ļauj uz kādu laiku atslābt un nodoties darba meklējumiem. šīs izmaiņas skaicka netiek piedāvātas civili - cērpjamās aitas vai nu parakstās vai 1.jūnijā iet bezdarbniekos. teicu priekšniecei, ka vispār zajebis mums uzstādīt šādu ultimātu zinot, ka cilvēkiem šobrīd nav, kur sprukt, uz ko priekšniece sev tipiskajā naivumā atsmēja, ka mēs esot pārāk aizdomu pilni un ka izmaiņas domātas tikai nebaltai dienai un ļaunākajam gadījumam; priekšniecība taču nedarītu mums gauži. jautāju pretī, ko viņa pati darītu ar šādu līgumu ķepā, ja pēkšņi izrādītos, ka exec team sit uzņēmumu gaisā 2.jūnijā. nervōzi paņirdza un neko. žēl, ka nava kāds jurists pa rokai, lai redzētu, vai maz ir legāli šādi izspiest parakstu, un vai tādā veidā parakstītas izmaiņas ir legally binding. pagaidām ir tā, ka esmu iestrēgusi mājā, kurā nevēlos atrasties ne minūti, un esmu iestrēgusi darbavietā, kura riebjas ar katru dienu arvien vairāk, un iestrēgusi arī valstī, kas, paļci vejerom, puņķains razpizģajs. gribētos iebakstīt kartē, laist kaut kur un nekad neatgriezties, but that's a luxury of the past.

alsō, ļoti patīk war of the worlds <3
 
 
Garastāvoklis: iešu pastaigā
Mūzika: Gary Numan - Music for Chameleons
 
 
( Post a new comment )
J. S. Badger[info]217 on 7. Aprīlis 2020 - 19:37
un iestrēgusi arī valstī, kas, paļci vejerom, puņķains razpizģajs. gribētos iebakstīt kartē, laist kaut kur un nekad neatgriezties, but that's a luxury of the past.

this. so much
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
deestructa: snatch[info]neoplasm on 7. Aprīlis 2020 - 21:40
mana virtuālā rokā uz tava virtuālā pleca, šņuk šņuk.

pamēģini war of the worlds un pēc tam pasaki, kuru black mirrors sēriju tev viņš atgādina. hint - tavu mīļāko no aizpag. sezōnas :))
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
J. S. Badger[info]217 on 7. Aprīlis 2020 - 21:42
jā, es domāju, ka būs jāpaskatās :) es biju palaidusi garām šito fr versiju, pirms laika iznāca BBC versija, bet tas bija tāds nedaudz meeh. šis izklausās labāk :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
deestructa: curiousity went up in smoke[info]neoplasm on 7. Aprīlis 2020 - 21:59
jā, tev tieši nevajadzēs šitam subtitrus, jo viņš ir angļu un franču valodās, khh
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
[info]brittany on 7. Aprīlis 2020 - 21:03
tavi darba devēji ir absolūti pakaļas.
bet smaržas - well done gurl!
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
deestructa: the loving wife[info]neoplasm on 7. Aprīlis 2020 - 21:47
jā, score! prasīju citrusa aromātu un dabūju pēc nopelniem :)
tev bija posts ar jautājumu par frizēšanos un, mazā, man tev ir atbilde - riskēju un pasūtu matu dzenamo pirms esmu pārvērtusies par cousin It's metalhead cousin. a čo, šībrīža office dresscode to atļauj :) plāns b: bļodiņa :D
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]brittany on 8. Aprīlis 2020 - 17:54
es iedomājos sevi ar bļodiņu :D
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
helvetica[info]helvetica on 7. Aprīlis 2020 - 21:28
Jums tur nav kāda arodbiedrība vai darbinieku aizsardzības inspekcija? Šitāds papīrs smird pa gabalu - nebaltā diena JAU ir pienākusi, kad būs jātaupa piķītis, darbinieki tiks likvidēti viens pa vienam
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
deestructa: the ghost who walks_karen e[info]neoplasm on 7. Aprīlis 2020 - 21:55
arodbiedrības nava, bet buramies cauri instanču mājaslapām un mēģinām tikt skaidrībā. irōniskā un ļoti bēdīgā kārtā tā lielgabalgaļa, kas atkritīs paši pirmie, to papīru jau parakstījuši no questions asked. un tad esam mēs, dirsīgie, kam vienīgajiem ir iespēja pārdzīvot uzņēmuma pārdošanu citiem šeptētājiem, nu pižec. man liekas, ka mēs vienīgie esam to papīru actually izlasījuši.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
helvetica[info]helvetica on 7. Aprīlis 2020 - 22:30
Vai kaut kādu bbc uzsūtīt par to, kā ārkārtas aizsegā darbdevēji čakarē darbņēmējus, izpūst no mušas ziloni :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
deestructa: the ghost who walks_karen e[info]neoplasm on 8. Aprīlis 2020 - 16:03
mēs jau tur domājām, kas diez notiek ar whitleblowers, bet sapratām, ka bodītes totāla aizklapēšana jau arī normāls šāviens paša kājā :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
src[info]src on 8. Aprīlis 2020 - 07:55
tad šobrīd izvēle ir saņemt pēc senioritātes kalkulētu summu pie brīvlaišanas 1.jūnijā, vai parakstīties uz neizdevīgākiem nosacījumiem?

šķiet, ka darba tirgus būs skarbs, tāpēc praktiski jēga spirināties drošvien ir tad, ja grib tikt prom un ir reālas alternatīvas, vai arī, ja spēj saorganizēt ievērojamu vairumu kolēģu arī atteikties. visus uzreiz jau nevarēs atlaist.

(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
deestructa: the loving wife[info]neoplasm on 8. Aprīlis 2020 - 16:34
nē, brīvlaišana 1.jūnijā būtu uzskatāma par paša izvēli, līdz ar to nekas nevienam nepienākas. tā kalkulētā summa domāta redundancy pay, kas tiktu izsniegta pie štatu samazināšanas. līdz ar to - vai nu līdz 1.jūnijam paraksti papīru vai [tipa "brīvprātīgi"] lasies. redundancy pay opcija ar šo papīru tiek anulēta pavisam un uz visiem laikiem [nevis tikai uz grūto pandēmijas laiku, piemēram, ko viņi šobrīd izmanto par atmazku].

tur jau tā problēma - neviens nevar atļauties spirināties pretī, jo šobrīd alternatīvu nav, financial hostage situation. tāpēc arī mēģinu saprast, cik legāli tas vispār ir.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
src[info]src on 8. Aprīlis 2020 - 16:52
Man kaut kā šis neskaitās kopā - sadarbības nosacījumus mainīt grib viņi, draud atlaist, ja nepiekrīti, bet atlaišanas pabalsts tad nebūšot. Ļoti jocīgi.

Nezinu britānijas likumus protams, bet Latvijā ir tā - ja darba ņēmējs nepiekrīt darba devēja iniciētiem grozījumiem līgumā, viņš turpina strādāt pēc esošā līguma. Ja darba devējs pēc vecā negrib - tad jāiet cauri visai atlaišanas procedūrai ar obligāto atlaišanas pabalstu utt.

Pēc ātras palūkošanas https://www.gov.uk/dismiss-staff/fair-dismissals, izskatās, ka atlaišana tāpēc, ka darba ņēmējs negrib parakstīt jaunus, neizdevīgus nosacījumus, drīzāk klasificējas kā unfair dismisaal.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
src[info]src on 8. Aprīlis 2020 - 16:53
un pēc būtības - ja darbinieki ar esošajiem nosacījumiem vairs nav vajadzīgi, tad kas cits tas ir, ja ne štatu samazināšana.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
src[info]src on 8. Aprīlis 2020 - 16:55
meh.

"A ‘substantial reason’
You may be dismissed fairly if, for example:

you unreasonably refuse to accept a company reorganisation that changes your employment terms"

zem šī laikam var sanākt tomēr.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
deestructa: curiousity went up in smoke[info]neoplasm on 8. Aprīlis 2020 - 17:59
unreasonably my ass :))

tas pamatplāns ir tāds, ka vadība var darbiniekiem samazināt stundas [un attiecīgi, algu] kaut vai līdz nullei nedēļām ilgi un darbiniekam nav, kur sprukt - var vienīgi iet prom no darba un, attiecīgi, nesaņemt redundancy pay. man neliekas unreasonable negribēt tādu sūdu parakstīt :) liela daļa kolēģu jau ir parakstījušies, tikai gribēšu redzēt, cik daudzi aizbēgs tiklīdz darbatirgus zobrati atsāks malt.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)