(no subject)

Dec. 20th, 2010 | 01:48 am

1977.gada 5.septembrī no Zemes pacēlās zonde Voyager 1, kas svēra 721,9 kg.
1979.gada 5.martā zonde palidoja garām Jupiteram, fotografējot to.
1980.gada 12.novembrī zonde palidoja garām Saturnam.
1990.gada 14.februārī Voyager 1 nofotografēja Saules sistēmas pirmo "ģimenes fotogrāfiju", kurā ietverta arī slavenā fotogrāfija, kurā Zeme ir blāvi zilais punktiņš. (Laikam slavenāk - pale blue dot).
Aprēķini liecina, ka Voyager 1 pietiks elektrības, lai varētu darboties radio raidītāji līdz 2025. gadam, kas ir vairāk kā 48 gadus pēc palaišanas.

Zondē atrodas disks, kurā ir ierakstīta dažāda informācija - cilvēku uzrunas, mūsu planētas skaņas sākot ar ziloņiem, beidzot ar lietu, vēju un hiēnām.

Diskā atrodas arī vairāki skaņdarbi no dažādām pasaules valstīm. Tur ir gan Bēthovens, gan Bahs, gan Čaks Berijs (Chuck Berry), gan Mocarts, gan dažādu pasaules valstu tradicionālā mūzika...

...un šodien es aizdomājos par to, kad pēc 5,5 miljardiem gadu Saule izpletīsies un kļūs par Sarkano milzi un visticamāk aprīs Zemi, kaut kur tālu tālu izplatījumā mierīgi lidos Voyager (es tiešām ceru, ka zonde neieskries asteroīdā vai kaut kā tamlīdzīgi taps iznīcināta) ar skaistāko, ko mēs esam radījuši - mūziku. Kā teicis Kurts Vonnegūts -
If I should ever die, God forbid, let this be my epitaph:
THE ONLY PROOF HE NEEDED
FOR THE EXISTENCE OF GOD
WAS MUSIC


Iespējams, tas būs vienīgais, kas no mums būs palicis pāri...

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories