| 0 - 2 |  
nakamiba [userpic]

what's on my mind?

25. Oktobris 2018 (16:45)

Lūk, par ko es domāju katrā brīvajā brīdī pēdējos divas mēnešus - par vannasistabu. 


Nelielam ievadam - mēs tuvākajā laikā pārvācamies uz vecāku māju (no kuras viņi izvācas), un tur izremontēsim dažas istabas. Ar Roko istabu un viesitabu man ir aptuveni skaidrs viss, bet pēc pirmā flīžu veikala apmeklējuma sapratu, ka par vannasistabu man nav nekādas nojausmas - man patika visas flīzes, visas krāsas, visas izlietnes utt. Pinterestā esmu pavadījusi daudz, daudz stundu, un ir izkristalizējies, kas man patīk. 

Vēl tikai jāsaprot, kā to visu salikt kopā. Tad, lūk, kas man patīk..Skaidrs ir tas, ka gribus apaļu spoguli un riktīgu raibumu vienā no pozīcijām - grīda vai siena. Zinu, ka man patīk mazās flīzītes, ideālā gadījumā skujiņas rakstā. Man patīk pelēkie un baltie toņi, bet arī koks un siltuma sajūta.

Tas arī viss, kas ir skaidrs. Gaidu atklāsmi, apgaismību, spilgtu sapni vai pēkšņas superdizainera spējas. Wish me luck!

nakamiba [userpic]

Maya Angelou. Apsēstības ķēdīte

23. Oktobris 2018 (22:07)

"And when she spoke, she gave everyone her favourite thing: hope."

^ tā par Maya Angelou ir rakstīts vienā no manas meitas grāmatām, ko atvedu viņai no Dublinas. Kurš būtu domājis, ka tieši 2-gadnieces grāmatiņa būs mana iedvesma atsākt rakstīt un lasīt?

Vispār nekāda brīnuma nav. Es vienmēr emu bijusi ļoti impulsīva, izvēloties iedvesmas avotus. Parasti tie ir mūziķi, grāmatu autori, vēsturiskas personības. Esmu bijusi periodiski apsēsta ar pilnu spektru: Džonu Grīnu, One Direction puišiem, Baraku Obamu, Beyonci, Martinu Luteru Kingu, James Bay, grāmatu 'Wonder', Vairu Vīķi Freibergu, Valteru Frīdenbergu u.c. Mana apsēstība parasti izpaužas nu jau fragmentārā un paredzamā ķēdītē:
1) es ieraugu/izlasu/izdzirdu vienu spilgtu teikumu/frāzi
2) tad es noskaidroju izteikuma autoru
3) tad es atrodu vēl kādu šī autora darbu
4) tad es izlasu (izstalkoju) visu, ko vien internet dzīles man par šo personu piedāvā
5) tad es izveidoju vismaz vienu Instagram ierakstu ar šīs personas citātu
6) tad es mēģinu pierunāt vēl kādu fanot par šo personu
7) tad man lēnām sāk pāriet trakums
8) tad es atrodu nākamo un sāku šo visu no jauna

Mans jaunais upuris ir Maya Angelou - 1928.gadā dzimusi amerikāņu dzejniece, dziedātāja, cilvēktiesību aizstāve. Viņa savā dzīvē izmēģinājusi neskaitāmas nodarbošanās (iegūglē), uzrakstījusi 7 autobiogrāfijas, Bila Klintona inaugurācijas ballē deklamējusi savu dzeju un līdz savai pēdējai stundai 2014.gada 28.maijā bijusi cienīta, godāta, neskaitāmi daudz reižu citēta un vienmēr iedvesmojoša sieviete.

Attiecībā uz viņu šobrīd esmu kaut kur starp 3.un 4.fāzi (^), jo principā par viņu uzzināju, lasot meitai pasaku pirms gulētiešanas, uzreiz pēc bērna iemigšanas iegūglēju par viņu ko vairāk, atradu pirmo dzejoli un grāmatu, ko vēlos izlasīt..un tagad es rakstu šo..jo, godīgi? Es gribu papildināt veco ķēdi, ietilpinot tajā jaunu posmu - rakstīt dienasgrāmatā savas pārdomas par tā brīža aktuālo personu.

Kādēļ mani tā paķēra tieši viņa? Jo paskaties uz pirmo rindu! Kad runāja, viņa deva cilvēkiem vissvarīgāko - cerību!

  | 0 - 2 |