na_vai_ne's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 1 most recent journal entries recorded in na_vai_ne's LiveJournal:

  Wednesday, February 26th, 2020
  3:13 pm
  Katerona mierīgi soļoja pa gaišo gaiteni. Šī celtne pamatā bija veidota tāda pati kā daudzas citas - mājas vidū bija liels, apaļš dārzs, ap to - stikla siena. Pāra stāvos gar to vijās gaitenis, savukārt nepāra stāvos bija izbūvēti dzīvokļi, lai uz zaļo ainavu iedzīvotājiem būtu iespējams nolūkoties no savu mitekļu logiem.

  Tā kā šī bija viena no senākajām ēkām, tad uz ēku jumtiem vēl bija izvietoti lieli saules paneļi un izvietotas speciālas notekas lietusūdenim. Modernajās mājās gan šobrīd tika lietotas efektīvākas enerģijas uzturēšanas sistēmas. Tieši tāpēc Kateronai šodien vajadzēja ierasties sanāksmju telpā, lai kopā ar Padomi runātu par jauna nama celtniecību - uz kuru vēlāk tiks pārvietoti visi šī nama iedzīvotāji.

  Katerona bija skaista sieviete - slaika auguma,tumšiem matiem un nenosakāmas krāsas acīm. Kādreiz kāds studiju biedrs viņai bija teicis, ka viņas acis līdzinoties jūrai - esot tikpat mainīgas savās krāsās - vienu brīdi esot gaišas un gandrīz zilas, citu brīdi- pelēkas un satumsušas, bet tad pēkšņi zaigojot visos tirkīza toņos.

  Ienākot sanāksmju telpā, Katerona ievēroja, ka šoreiz sanāksmē ierasto divdesmit trīs Padomes locekļu vietā ir vien pieci, starp kuriem atradās arī viņas mentors un galvenais skolotājs- Ahelīds. Toties bez padomes locekļiem telpā atradās arī divi tumšās drānās tērpušies cilvēki, kurus Katerona iepriekš nekad nebija redzējusi.

  Viņa lēnām pietuvojās ziņotāja vietai, uzkāpa paagustinājumā un godbijīgi sveicināja klātesošos. To darot, viņa vēl vairāk sajuta, ka šoreiz viss ir citādi nekā parasti. Klātesošo skatieni nekad vēl nebija bijuši tik vērtējoši, savukārt viņas skolotāja skatiens šķita mazliet skumjš.

  -Esiet sveicināta, Katerona!- sēdi iesāka Padomes sēžu vadītājs Tints. -Lai gan jūs nācāt šurp sagatavojusies runāt par Jaunās Vīnsegu mājas celtniecību, lai pārvietotu uz to Apļa mājas iedzīvotājus, runa tomēr nebūs par to. Padome ir pieņēmusi lēmumu no šīs dienas atbrīvot Jūs no Apļu mājas Apakšpadomes vadītājas pienākumiem.

  Kateronu teiktais pārsteidza. Viņa vispirms uzlūkoja runātāju, bet pēc tam viņas skatiens pievērsās skolotājam, kurš viegli pamāja ar galvu, tādejādi apliecinot, ka viss teiktais atbilst patiesībai.

  -Jums jāzina, - Tints turpināja - ka Padome neatcēla Jūs no šī amata tāpēc, ka Jūs slikti veicāt savus pienākumus. Gluži otrādi, Jūs ar tiem tikāt galā lieliski. Taču ja Jūsu bijušajā amatā mums ir sagatavoti vairāki cilvēki, kas var stāties Jūsu vietā, tad Jūs mums esat vajadzīga citā amatā, kur kandidātu izvēle ir ievērojami ierobežotāka.
  Tā kā Jūs šodien nebūsiet ziņotāja, varat apsēsties un noskatīties mūsu viesu sagatavoto prezentāciju.

  Katerona automātiski nokāpa no ziņotāja paaugstinājuma un apsēdās netālu esošajā krēslā pretī lielajam ekrānam, uz kura sāka zibēt attēli.


  Pēc pusstundas telpā ekrāns nodzisa, bet telpa atkal kļuva gaiša. Iestājās klusums, kuru pēc brīža pārtrauca Tinta balss.
  -Es saprotu, ka šī, protams, nav tā misija, uz kuru katrs gribētu doties, bet kādam tas ir jādara. -
  -Kāpēc man?- mazliet izmisīgi jautāja Katerona - Es nejūtos pietiekoši kompetenta vai zinoša. Vai tik stipra, lai paveiktu ko tādu.
  -Jūs esat mūsu labākā izvēle uz šo brīdi.Spēks un spējas vienmēr uzliek arī lielāku atbildību. Jūs taču to zināt.
About Sviesta Ciba