friends [entries|archive|friends|userinfo]
mtldd

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jun. 23rd, 2019|07:23 pm]

pajautaa

[santech]
To 20kg check-in bag taču var tur lidostā uz vietas iečekot, tās vismaz 2h pirms izlidošanas? Vai ne? Jo raiņa lapā nekur nav opcijas par to +20kg čekinbegu, ka kaut kur varētu iečekot.

link2 comments|post comment

Secīgums. [Jun. 23rd, 2019|02:56 pm]

methodrone
Nekad man nav bijusi tik spēcīga SECĪGUMA sajūta.
linkpost comment

Jurists - nekustamā īpašuma lietas [Jun. 21st, 2019|11:25 am]

pajautaa

[atheist]
[Tags|]

Sveiciens piektdienā,

Meklējam juristu, kas tiešām saprot visus "par un ap" nekustamā īpašuma lietām. Uz trīs muļķiem jau uzķērāmies, kuri mēdza savu argumentāciju pamatot nevis ar pantiem, bet "es domāju, ka varētu būt kaut kā tā....", turklāt paši dabūjām urbties cauri likumdošanai, lai pierādītu, ka mums pašiem tomēr ir taisnība un viņu "iespējams, varbūt, nezinu..." nav pamatots, bet trīs lietas, labas lietas - ceturtā no sirds :)

Būtu super, ja jurists būtu "legāls" nevis miegtu ar aci, lai honorāru atstāj viņam aploksnītē (tie arī mēdz notīties neko tā arī līdz galam nepalīdzot). Nepieciešams, lai komunikācija ar viņu var notikt ne tikai klātienē, bet arī caur skype un, ja nepieciešams, viņš ir sasniedzams klātienē Rīgas tuvumā.

Priecāšos par visiem ieteikumiem no personīgās pieredzes, pirms mēģinu pati riskēt ar pirmajiem, ko gūgle piedāvā.

Situācija nav no vienkāršākajām - zeme pieder personai A un B vienādās daļās, uz zemes atrodas īpašums, kas dažādās proporcijās pieder personām A, B un C. Nav iespējams vienoties par piespiedu zemes nomas līguma slēgšanu, jo personai C zeme vienmēr par maz (tāpēc jau 4 gadus par to vienkārši netiek maksāts, jo "es taču par tāda izmēra zemes pleķi netaisos maksāt!"), nav arī iespējams noslēgt īpašuma koplietošanas līgumu, persona C vienkārši atsakās parakstīt jebko. Ir bijušas 2 tiesas - viena no A un B puses pret C par to, lai piespiedu kārtā noslēgtu koplietošanas līgumu un zemes nomas līgumu, tas izgāzās, jo viens no gudrajiem 3 juristiem neorientējās nekustamo īpašumu terminoloģijā un lieta tika atmesta atpakaļ, otra tiesa bija no C puses, uz kuru persona pati ne reizi neieradās.

Paldies!
link15 comments|post comment

Valsts zeme un jaunbūve [Jun. 20th, 2019|08:08 pm]

pajautaa

[gribu_gribu]
[mood | confused]

Sveiki Cibiņi,

Man nepieciešama palīdzība jautājumā par jaunbūves (lasīt "pamati") likvidēšanu.

Mana māte no sava tēva mantojumā ieguva zemi un nodegušas ēkas pamatus. Pirms kāda laika, pie notāra kārtojot juridiskās lietas par šo īpašumu, atklājās, ka zeme, uz kuras atrodas ēkas pamati, nepieder viņai. Tā esot valsts īpašums, jo viņas tēvs to savā laikā neesot izpircis.
Tātad, viņa vairāk nekā desmit gadus maksājusi zemes nodokli par pamatiem.
Jautājumi būtu:
1. Kā noņemt šo apgrūtinājumu, t.i.-atdot, pārdot, uzdāvināt valstij?
2. Varbūt ir kāda iespēja iegūt šo zemi īpašumā?
3. Vai ir iespējams atgūt kādu daļu no samaksātajiem nodokļiem par 0 vērtības īpašumu?
4. Vai kārtojot mantojumu, notāram nebija jānorāda uz to, ka īpašumā ir tikai pamati nevis zemes? Zemes grāmatā - būve saistīta ar zemi un kadastra numurs.
5. Un pie kā pašvaldībā man ar minēto problēmu vērsties?
Notārs uz šiem jautājumiem nemācēja atbildēt.

Papildus jautājums - vai tiešām uzturlīguma noslēgšana pie zvērināta notāra maksā 250 Eur?
link3 comments|post comment

[Jun. 20th, 2019|05:54 pm]
lilja_brik
joprojām neesmu izdomājusi, kā vislabāk rīkoties, ja otrs spēlē kaut kādu varas/sacensības spēli, vai self-selling, vai self-bashing spēli, lai nepadarītu otra cilvēka nelaimi vēl dziļāku, bet vienlaikus arī neņemtu sev lomu, ko nevēlies spēlēt.
akmens seja man vienkārši nav arsenālā.

p.s. nē, draugi man tādi nav, bet pa profesionālo līniju vai paziņu līniju gadās nokļūt šādās situācijās.
link1 comment|post comment

Bio piena produkti [Jun. 18th, 2019|01:26 pm]

pajautaa

[aai]
Kāds varbūt ir vairāk informēts par to, ko Latvijā īsti paģēr "bio" (vai "eko") birka piena produktiem? Cik saprotu, tas gluži nepaģēr, ka tas ir tikai ar bio zāli/sienu barots jeb t.s. "grass-fed"? Ja baro ar bio graudiem utt., tas arī iet zem "bio" birkas, ja? P., Trikātas piena www lapā ir rakstīts "GOVS TIEK BAROTA AR DABĪGU BARĪBU (ZĀLI, SIENU)". Īsāk sakot, man interesē, kuri zīmoli vai saimniecības Latvijā piedāvā teju 100% grass-fed piena produkciju.
link8 comments|post comment

[Jun. 17th, 2019|08:39 pm]

pajautaa

[antuanete]
[Tags|, ]

Vai kāds varētu palīdzēt ar tulkojumu statistiskās analīzes terminam "forward selection"?
Konteksts: "Forward selection is a type of stepwise regression which begins with an empty model and adds in variables one by one."
link3 comments|post comment

[Jun. 17th, 2019|01:14 pm]

adore
Pamostos, un viņa roka ir ap mani. It kā laiks būtu tūkstoškārt apskrējis pats ap savu asi, un nekas nebūtu mainījies, lai gan patiesībā mainījies ir tik daudz. Turpinu pussnaudā gulēt, gaidot, kad modīsies bērns. No viņa ķermeņa manī ieplūst enerģija kā telefonā, kas pieslēgts pie lādētāja. Ar pirkstu galiem nobraucu pār viņa ādu un mazliet raupjajiem matiņiem uz tās. Man aizvien patīk šī sajūta.
Facebook paspiegoju vīrieti, kas kādreiz seksa portālā regulāri reklamējās kā kāds, kas sievietes labprāt par velti vizinātu, kurp vien viņas vēlas, ja vien viņam procesa laikā būs atļauts aiztikt savu dzimumlocekli (viņām nekas nebūtu jādara). Tagad viņš ir apprecējies ar skaistu gruzīnieti un viņiem piedzimis bērniņš. Kur paliek visas šīs no cilvēka serdes neizoperējamās intereses, kad viņš apprecas? Nekur. Turpat vien apakšā zem glītās virskārtas snauduļo un nogaida.
To pašu es varu teikt par savu dzīvi — tai ir viltīgi glīta virskārta. Un noteikti arī mans mīļotais silda savās slepenajās domās savas fantāziju čūskas. Un es tāpat.

linkpost comment

Gribu īrēt uz 1 mēnesi [Jun. 17th, 2019|02:43 pm]

pajautaa

[bolero_10]
Steidzami meklēju nedārgu dzīvokli uz apmēram vienu mēnesi 4 cilvēkiem (2 p. un 2 b.), kamēr pašu mājās notiek remonts. Vēlams Juglā vai Mežciemā. Var būt arī Garkalnes vai Ādažu novadā.
link7 comments|post comment

mac remonts [Jun. 17th, 2019|02:05 pm]

pajautaa

[gary_crant]
labdien!

mans MacBook laptops nelādējas, diagnostikā uzstādīja verdiktu, ka jāmaina detaļa, kas regulē strāvas plūsmu.
vai 150 eur par šādu remontu ir ok cena? varbūt varat padalīties pieredzē ar apple servisiem Rīgā (diagnosticēja man iserviss.lv)
link5 comments|post comment

[Jun. 17th, 2019|09:54 am]
lilja_brik
tīru dzīvokli un iedomājos, ka joprojām ir miljoniem māju, kur tīrīšanas darbi, piem, pods, izlietne, defaultā ir sieviešu pienākums. vīrieša pienākums ir tikai pārāk nepiecūkot. cik daudzi no tiem intelektuālajiem un radošiem vīriešiem, kas man patīk, neko netīra. prātam neaptverami.
link23 comments|post comment

[Jun. 17th, 2019|09:35 am]
lilja_brik
pilnmēnesi es saprotu caur somatiku - mainās ūdens dinamika organismā un tāpēc mainās arī sajūtas.
emocionālie sastrēgumi, traumas un maldīgās pārliecības ietekmē arī ķermeni, un tieši caur ķermeni pilnmēnesī var sevi "attīrīt" vai "transformēt", izveidojot attiecīgo nervu saslēgumu, apzinoties kādas situācijas saistību ar sajūtām tavā ķermenī un to "atverot".
ar astroloģiju ir savādāk, tā ir sena, novērojumos balstīta dabas lasīšanas sistēma - tāda pati kā ja gulbji aizlido, tad trešā dienā snigs - jo gan zvaigznes gan cilvēka ķermeņprāts ir daba - bet es nezinu, cik tā patiešām vienmēr ir dziļa un godprātīga, tas ļoti atkarīgs no attiecīgā astrologa.
link16 comments|post comment

Atšķirīgs interneta ātrums ierīcēs [Jun. 16th, 2019|11:32 pm]

pajautaa

[kisswithafist]
Labvakar, Ciba!

Kas varētu būt par problēmu, ka wi-fi ātrums apmēram blakus novietotām ierīcēm manāmi atšķiras? Telefonā >40 MB/s, datorā labi ja 7 MB/s - divos datoros. Testēts ar speedtest.net lapu datorā un attiecīgi lietotni telefonā. Kā to labot? Paldies!
link20 comments|post comment

Traktors ar traktoristu kurš stumj un krauj. [Jun. 16th, 2019|12:14 am]

pajautaa

[gribu_gribu]
[mood |busy]

Sveiki Cibiņi,

Varbūt kādam no jums ir pazīstams traktorists Ventspils pusē kurš vēlas palīdzēt par samaksu?
Pirms došanos uz nomas punktiem, ienāca prātā piedāvāt privātajam. Privātās pazīšanās varbūt nākotnē noder :)

Tātad par darbu - Uz aptuveni 600 m2 liela zemesgabala jāsastumj zālē ieauguši būvgruži/sadzīves atkritumi un jāiekrauj 7 m3 lielā konteinerī.
Zemes gabals atrodas pārventā, tajā rajončikā kur atrodas publiskā pirts. Gribētu to izdarīt pirms Ligo.

Ceru uz veiksmi
link1 comment|post comment

Avio biļešu cenas [Jun. 15th, 2019|04:21 pm]

pajautaa

[hilda]
Sveiki, biežceļotāji!

Kā tur īsti ir - ja tagad, skatoties uz sev tīkamiem reisiem novembrī (Madride + lokālais no Madrides) man tīkamās biļetes maksā 302 eiro turp-atpakaļ, vai, sagaidot tos maģiskos 2 mēnešus pirms lidojuma, šiem pašiem reisiem biļetes būs dabūjamas lētāk?
vai arī tas ir mīts, tomēr?

UPD. Paldies par pieredzēm! Pirksim tagad.
link7 comments|post comment

Deklarētā adrese un nekustamā īpašuma nodoklis [Jun. 15th, 2019|09:54 am]

pajautaa

[zimbabve]
Jautājums ļaudīm, kas kaut ko saprot no nekustamā īpašuma nodokļiem.

Situācija šāda: ir mazpilsētas māja, kurā mēdza dzīvot omīte, diemžēl nesen nomira. Tagad mājā neviens nav deklarēts, kas nozīmē, ka vienam manam radiniekam, kuram māja pieder, būtu jāmaksā augstāki nekustamā īpašuma nodokļi.

Tad nu jautājums - vai ir svarīgi, vai tā ir fiziska vai juridiska persona, kas deklarējas? Tobiš, vai tur var piereģistrēt firmu, maksāt nodokļus savai iecienītajai pašvaldībai un tādējādi vienlaikus samazināt šī mana radinieka NĪ nodokli?

Principā radinieks tur varētu deklarēties arī pats, bet nepārzina likumdošanu un baidās, ka zaudēs kādas privilēģijas Rīgā, kur pamatā dzīvo un strādā. Uztraucas par medaprūpes pieejamību, bet, cik nu zinu, deklarētā adrese diez vai kaut ko maina, ne? Radinieks taču varētu turpināt iet pie saviem dakteriem Rīgā? Vai ir kādi zemūdens akmeņi?

Paldies!
link20 comments|post comment

[Jun. 15th, 2019|11:11 am]
lilja_brik
Man ir 2 Elīnas Dobeles (toreiz vēl zofas) kurpes, kas valkātas jau kādus 8 gadus, un viņas vēl joprojām ir skaistas
linkpost comment

[Jun. 15th, 2019|12:30 am]

pajautaa

[ulvs]
Vai ir iespējams konstatēt, kas (tavā) cibā lasījis tevis postēto infu - konkrēti ieejot tavā postā, tā unique adresē? Iedomājos, ka varbūt kaut kur saglabājas IP, kā tas ir norādīts komentāros iekš jebkura tava posta (ja tu esi šo "save I.P." ieslēdzis cibas opcijās, utt.) adreses un to var redzēt.
link5 comments|post comment

Skumbrija/makrele [Jun. 14th, 2019|01:06 pm]

pajautaa

[sole]
[Tags|, ]

Tiem, kas iepērkas Centrāltirgū - vai zivju paviljonā var nopirkt jēlas skumbrijas/makreles?
link4 comments|post comment

oy vey [Jun. 13th, 2019|10:47 pm]

pajautaa

[gnidrologs]
Vai kāds man var atgādināt kādi bija apstākļi pie kuriem žīdi, atšķirībā no visiem citiem, nedabūja tiesības denacionalizēt sovoka laikā zaudētos īpašumus? Visādi juristi varētu zināt.
link7 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]