friends [entries|archive|friends|userinfo]
mtldd

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Grāmatas uz LV [Jul. 14th, 2020|04:43 am]

pajautaa

[aai]
Dikti sen neesmu sūtījis grāmatas uz Latviju no starptautiskajiem interwebiem.
Kas ir labākie/lētākie varianti - joprojām tā pati Amazone? Un viņu gadījumā ar nepieciešams shop around (.de, .uk vai .com), lai atrastu lētāko variantu?
linkpost comment

[Jul. 13th, 2020|11:08 pm]
pajautaa
[slikts]

Vai ir kāda programma ar pieejamu izejas kodu, ar ko locīt latviešu valodas lietvārdus? Zinu Latvian Nouns - DekSoft, bet tai ir aizvērtais kods.

link1 comment|post comment

. [Jul. 13th, 2020|04:50 pm]

juriic
https://popuppicnic.lv/jaunumi/?fbclid=IwAR0x_MPOw9K4AkZweCfvqvUhBORNVxxdWPLuHPYGD2vo_sk0bSxJON79mL0
link4 comments|post comment

jūlijs [Jul. 13th, 2020|12:08 pm]

inese_tk
[Tags|, , ]
[mood |diezgan deprīgi, ja godīgi]
[music |K. taisa audio Rolanda dziesmai]

aizvakar bijām uz koncertu hernhūtiešu saieta namā Riņģi, Blomē. Iļģi un Juuk. ļoti eksotiska sajūta - būt koncertā. es diemžēl nespēju atcerēties, kas bija iepriekšējais koncerts, uz kuru biju un tas ir bēdīgi. Iļģi gan man nekad nav patikuši, bet šādā formātā un situācijā bija jauki. Juuk forši. Riņģi arī tāda diezgan medžik vieta ar to vienu no pavisam dažiem izdzīvojušajiem brāļu draudžu saieta namiem, milzu ozoliem un liepām un apkārtni. vienīgi koncerts bija negaidīti garš un ārā un es diezgan drausmīgi nosalu - jūlij, es ticu, ka tu vari labāk!

vakarrīt toties bija cits medžik notikums. mans zirdziņš kopā ar savu biedru atbrauca līdz Niedrājam (viena no manām visivismīļākajām vietām šajā universā) un mēs jājām pa superīgajiem Niedrāja mežiem, kuros ir garas, garas un taisnas ugunsdzēsības stigas ar šobrīd ideālu pamatu jāšanai visās gaitās. turklāt ļoti reljefainas, ar kalniem un lejām. ja būtu iespēja tur jāt regulāri, zirgi būtu izcilā fiziskajā formā. pēc tam paplunčājāmies ar zirgiem arī ezerā. un, no rīta, kamēr gaidīju, kad atbrauks zirgi, peldējos un man apkārt riņķoja milzu zivtiņu bars. vienkārši sekoja man un peldēja ap mani. viens no visskaistākajiem rītiem šogad.
linkpost comment

[Jul. 13th, 2020|12:08 am]

dhonass
"Stum, stum" es lasīju priekšā savai pirmajai mīlestībai
vēlāk tās pašas mīlestības radītās sirdssāpes dziedēju ar "Eiroremontu"

pagājšgad pavasarī, slaukot plauktus, abas grāmatas noliku blakus
kurš būtu domājis
linkpost comment

[Jul. 12th, 2020|06:17 pm]
avralavral
Andra un Pauls atkal kopā.
link2 comments|post comment

Istaba. [Jul. 12th, 2020|10:55 am]

methodrone
Paarvaakshanaas juutas, kaa es buutu krenjkjiigs beerns, kuru salti agraa ziemas riitaa modina uz skolu. Es vienkaarshi gribu snaust savaa siltajaa midzinjaa, bet mani grib raut, mociit un lauzt.

No otras puses, man ir pietiekami notrulinaajushaas juutas, lai justos kaa stoicisks chigaans. Ieshu ar savaam pendeleem kur naaksies.

Taa nu es peedeejo reizi atlaidusies vecajaa dziivoklii uz putekljaina diivaana, eedu no bundzhinjas aukstus Heinz makaronus ar ciisinjiem tomaatu meercee, un zheeli noskatos uz veel nepaarvesto mantu skaudrajiem paarpalikumiem. Luuk vientulja lampa, kura gadiem daavaaja siltu gaisminju. Luuk aizveesturisku Ziemassveetku rotaajumu kaste. Vai shogad buus Ziemassveetki?.. Luuk glezna, kas man senaak patika, bet vairs nee, jo es vairs nezinu kas ir mana dziive.

Shajaa dziivoklii ir noticis tik tik tik daudz. Es te esmu dziivojusi nevis vienu, bet simts gadus. Es to nevaru aprakstiit un taapeec man gribas raudaat.

Paarvaakshanaas atgaadina, ka tu esi kails un nieciigs bez savaam mantaam un bez savas istabas.

R arii ir diivainaa, distant noskanjojumaa. Vinjsh te ir dziivojis 10 gadus, bet uzstaaj, ka nejuut nekaadu sentimentalitaati. Bet gan jau ka kaut kas nav labi, jo vinjsh ir paarveerties.

Es nezinu kaa buus jaunajaa uukjii.. Ir lietas, kas man tur nepatiik, shkjiet smaceejoshas un klaustrofobiskas.

Es nezinu, cik viena es shajaa esmu.
link3 comments|post comment

jūlijs [Jul. 11th, 2020|01:22 pm]

inese_tk
[Tags|, , ]

nepatīk ilgstošs stiprs vējš. rada sensoro overloadu un anksi. nepatīk, ka visu laiku gar mani kaut kas rīvējas un trinas un šņāc. un ir vēl arī auksts. tagad ir tāds. varu baudīt tikai īslaicīgi un kādā vējam piemērotā vietā - divdesmit minūtes pie jūras (liela ezera, hes dambja pie daugavas, kādā skatu tornī) ir maksimālā vēja baudīšanas doza, kas var sagādāt patīkamas sajūtas.
link1 comment|post comment

[Jul. 10th, 2020|08:04 pm]

dhonass
If you wanna be my lover
You gotta get with my crippling depression
linkpost comment

latissimus dorsi [Jul. 10th, 2020|05:46 pm]

217
[mood |pls, pls]

pierakstījos uz masāžu pirmdien vakarā, salons atcēla, pierakstījos vēlreiz citā salonā tikai no rīta, tagad tramīgi skatos telefonā un gaidu, vai šo arī neatcels
linkpost comment

Rejs Bredberijs. 451 grāds pēc Fārenheita. - Izdevniecība «Zinātne»: Rīga, 1975. [Jul. 10th, 2020|01:36 pm]

indulgence
[Tags|, ]

Bītijs ērtāk atlaidās krēslā un brīdi padomāja, kā sākt.
— Jūs jautājāt, kā tas iesācies, šis mūsu darbs, — kur, kad un kādēļ? Tas sācies tā sauktajā pilsoņu kara laikā, kaut gan mūsu statūtos sacīts, ka agrāk. Taču tas nu ir pilnīgi skaidrs, ka dedzinātāju amats uzplauka tikai pēc tam, kad plaši ieviesās fotogrāfija. Un divdesmitā gadsimta sākumā — kino. Un radio. Un vēlāk — televīzija. Tad, kad ieviesās masveidība.
Bet tagad — par minoritātēm mūsu civilizācijā. Jo vairāk iedzīvotāju, jo vairāk minoritāšu. Un sargieties aizskart suņu vai kaķu mīļotājus, ārstus, advokā­tus, tirgotājus, šefus, mormoņus, baptistus, unitārus, ķīniešu, zviedru, itāliešu, vāciešu pēctečus, teksasiešus, brukliniešus, īrus, oregoniešus vai Mehiko iedzīvotājus. Grāmatu, filmu, televīzijas pārraižu varoņi nepavisam nav reāli cilvēki. Jo lielāks tirgus, jo svarīgāk izvairīties no konfliktiem — to jūs, Monteg, lieciet aiz auss! Grupas, grupiņas, nogrupējumi — nedod dievs uzkāpt kādam uz varžacīm! Rakstnieki, kuri grib kaut ko kritizēt, — aizslēdziet savas rakstāmmašīnas! Un viņi tā arī izdarīja. Žurnāli kļuva par vaniļas sīrupa putriņu. Grāmatas — par samazgām, kā teica sasodītie kritiķi. Nav nekāds brīnums, ka grāmatas vairs nepērk, viņi teica. Bet lasītājs, griezdamies jautrības virpulī, labi zināja, kas viņam vajadzīgs, un paturēja sev komiksus. Un, protams, telpiskos seksa žurnālus. Tā ja, Monteg. Un tas viss — bez iejaukšanās no augšas, bez valdības līdzdalības. Nekādu aizliegumu, ne rīkojumu, ne cenzūras ierobežojumu. Tehnika, masveida pieprasījums un jau minēto ļaužu grupu spiediens laimīgā kārtā pārvērta pasauli. Pateicoties šiem apstākļiem, cilvēks tagad var vienmēr būt laimīgs un lasīt komiksus vai reklāmas žurnālus.
— Bet kāds tam sakars ar dedzinātājiem? — Montegs jautāja.
— Ā-a. — Bītijs pīpes dūmu mākonī paliecās uz priekšu. — Tas viss ir ļoti vienkārši un saprotami. Kad pētnieku, kritiķu, mākslinieku un zinātnieku vietā skolas izlaida arvien vairāk skrējēju, lēcēju, sacīkšu braucēju, cīkstoņu, nirēju, svarcēlāju, vārds «intelektuāls», protams, kļuva par lamu vārdu. Cilvēku vienmēr baidījis tas, ko viņš nesaprot. Jūs droši vien atceraties, ka bērnībā jūsu klasē bija kāds zēns, kurš īpaši izcēlās ar savām dotībām, spīdoši lasīja un atbildēja, kamēr citi sēdēja kā koka dievi, ienīstot viņu. Un vai tas nebija tieši viņš, kuru pēc stundām jūs kaustījāt un spīdzinājāt? Protams, ka viņš. Mums visiem ir jābūt vienādiem. Cilvēki nepiedzimst brīvi un vienlīdzīgi, kā apgalvo konstitūcija, bet par tādiem tiek pataisīti. Ja visi ir vienādi kā ūdens piles, tad viņi ir arī laimīgi, jo nav milžu, kuriem līdzās jājūtas sīkam un niecīgam. Tā ja, Monteg!
Bītijs izkratīja pīpi un pētīja pelnus savā sārtajā plaukstā, it kā tie būtu kāds simbols, kas viņam jāatšifrē.
— Mūsu civilizācija ir tik plaša, ka mēs nedrīkstam pieļaut minoritāšu satraukumu vai neapmierinātību. Nu, sakiet, ko cilvēks visvairāk vēlas? Cilvēks vēlas būt laimīgs, vai ne? Vai visu mūžu jūs to vien nedzirdat? Mēs gribam būt laimīgi, cilvēki saka.
— Jā.
— Krāsainajiem nepatīk "Mazais melnais Sambo". Sadedzināt! Baltajiem nepatīk "Krusttēva Toma būda". Sadedzināt!
linkpost comment

[Jul. 9th, 2020|05:15 pm]
lilja_brik
vēl man ir mainījies ģērbšanās stils. pirmkārt, velku pārsvarā kleitas. otrkārt, dominē sarkana krāsa. treškārt, kurpes un somas tagad ir no sērijas "I don't give a shit about kurpes un somas" (vienas un tās pašas barefoot kedas/sandales un mugursoma pie visiem apģērbiem).

nemainīgi valkāju vīriešu kreklus. kopš nomira tētis, man tādu ir daudz vairāk.

+ vintage zīmolu mēteļi un žaketes, love them!!!!
link4 comments|post comment

no quoras [Jul. 9th, 2020|05:04 pm]
lilja_brik
Why did the narcissist pick me?

Because you displayed some vulnerability, and a tendency to be a people pleaser.

NO MORE

zināt to cilvēku telpā, uz kuru paskatoties jums ir sajūta, ka ar jums viss ir kārtībā, un ka jūs vienmēr varat rēķināties ar viņa atbalstu un sirds siltumu?

es vairs neesmu tas cilvēks.

izņemot, ka es esmu tas cilvēks, bet to jūs tā no malas nepateiksit.
linkpost comment

jūlijs [Jul. 9th, 2020|01:51 am]

inese_tk
[Tags|]

suņuburkšķu pļava pārvērtusies par vīgriežu pļavu un joprojām nav nopļauta.
mūsu iestaigātās takas nogrimušas zālē. lēkšojot likās it kā mēs peldētu.
zirgs dedzīgs un ātrs un spēkpilns. jūlija vakaru gaisma tik skaista.
linkpost comment

[Jul. 8th, 2020|11:21 pm]

methodrone
Vai ar subjektu manjaam uztvertaa pasaulee ir jebkas objektiivs? Uztvertais, bet ne taa izpratne.
link3 comments|post comment

[Jul. 8th, 2020|08:15 pm]

methodrone
Es jau zinu, ka dzīve ir videospēle, un viegli būt jungiskam, kad lietas saldi iet no rokas. Bet dažreiz lietas kļūst tik sūdīgas, ka it piles up, un lai kā gribētos un censtos, neko filozofisku vai stoicisku no šīs arvien augošās sūdu kaudzes nevar izlobīt.
linkpost comment

es zinu, man vienreiz dārziņš būs [Jul. 8th, 2020|04:18 pm]

217
Šodienas labāka ziņa ir, ka stamp duty atcēla līdz 31ajam martam. Tas nozīmē, ka notāram mums būs jāmaksā nevis 4.5k, bet tikai 1.5k. Happy dance.
Bet no bankas joprojām nekādu ziņu par hipotēku, bezgalīgs limbo :(.
link4 comments|post comment

. [Jul. 8th, 2020|05:04 pm]

juriic
pirmo reizi mūžā pacēla algu
link2 comments|post comment

jūlijs [Jul. 8th, 2020|01:29 am]

inese_tk
[Tags|, ]
[music |Vilnītis laiza sev vēderu]

pēc jūnija beigu lietus un sekojošā vēsākā laika dārzs uzbriedis. viss tāds dzīvs, lekns un zaļš. zied lilijas un smaržu vakaros jūt arī pavisam otrā mājas pusē. šogad gan mazāk, nekā iepriekšējos gados, jo pa ziemu strupastes nograuzušas vienu rindu ar sīpoliem. nezinu, kā ar viņām cīnīties. virs gultas smaržo un kaltējas lavandu buntītes un rīt vajadzētu sākt lasīt skābos ķiršus - kamēr sirojošie strazdi vēl kavējas.
vakarā aizbraucām uz Lizdoles ezeru. nebiju bijusi kādus 20 gadus vismaz. tur tagad iekārtota fancy peldvieta un ezerā var tikt arī ārpus kempinga teritorijas. ūdens diezgan vēss, bet mākoņi skaisti. pēc tam izmetām līkumu pa grantiniekiem - Drusti - Gatarta - Katrīnkalns - Launkalne. ļoti skaists ceļš - daudz kalni un lejas un līkumi. ceļmalas pilnas ar vīgriezēm, ugunspuķēm, baldriāniem, birztalu nārbuļiem un sarkano āboliņu. vīgriezes vispār veselām pļavām šobrīd zied. gaiss tik smaržīgs. Drustos ļoti skaista baznīca. Gatartā ļoti skaista muiža. bet skaistāka par visu bija gaisma. tik pārpasaulīga, silta un majestātiska vienlaikus. 2020. gads būs ne tikai pandēmijas, bet arī iespaidīgāko varavīkšņu gads. un mākoņos rotājās pilnīgi visas pelēkā un rozā nokrāsas, kādas vien eksistē. satikām stirnubuku un divus zaķus. piefočēju pilnu telefonu un piespamoju instagramu.
pats vakars gan tāds stindzīgi auksts. jūlij, no kā tu baidies?
linkpost comment

Pašlīmējošas mozaīkas flīzes virtuvei [Jul. 7th, 2020|07:01 pm]

pajautaa

[iive]
Labdien!

Kur varētu iegādāties pašlīmējošas mozaīkas flīzes virtuvei?
Diemžēl interneta meklētājs slīcina reklāmās un neatbilstošos piedāvājumos.

Paldies!
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]