mtldd - [entries|archive|friends|userinfo]
mtldd

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jun. 28th, 2019|10:09 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
vienu vakaru, pirms miega laiskojoties gultā pie SNL skečiem, Youtube likteņa vadīta nonācu līdz īsiem video par dažādu ēdienu meistariem. tādi, diezgan estētiski klikbaiti interviju formā ar izskatīgiem un gudriem vīriešiem, kuriem turklāt piemīt visai daiļa izteiksmes maniere. varbūt tāpēc arī pavilkos.

lai vai kā, pirmais, ko noskatījos, bija par suši meistaru Japanā, kurš šaura viesu loka acu priekšā ik vakaru gatavo. ceļas pirms rītausmas un restorānu slēdz vēlu naktī. un tā katru dienu. viņš runāja pārdomāti un, šķiet, garīgi iegrima katras iegādātās zivs izprašanā. strādā daudz un smagi, bet nelikās rūgts par to visu. jā, noguris, bet ne rūgts vai nomākts, tieši pretēji - likās, ka šī viena lieta - taisīt suši, virza un attīsta visu viņa dzīvi. nevis būt ar visiem un visur, nevis būt tādam vai šitādam, bet tikai taisīt izcilu suši.

grūti izskaidrot pat kāpēc tieši un kā tas viss novibrēja manā apziņā (un tas nav arī tik būtiski), bet kopš tā vakara es katru dienu tādā vai citādā situācijā pieķeru sevi atkārtojam viņa vārdus - "lai ko tu darītu, dari to, cik vien labi iespējams." klikš! bet protams - neviens taču nav teicis, ka kaut kas jāizdara tā, lai būtu viens konkrēts iznākums. tāpat neviens nav teicis, ka jābūt multimāksliniekam un izcilniekam vairākās jomās, katram tomēr taču ir savs un kaut kur vienmēr ir jāpaliek vietai radošumam un priekam. taču izdarīt sev tobrīd labākajā iespējamajā veidā, pat ja tas ir tikai kaut kas viens, bet sev pašam ļoti svarīgs - tā šķiet vēl viena atslēdziņa uz velti nenodzīvotu mūžu.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]laba_doma
Date:June 29th, 2019 - 01:09 pm
(Link)
Interesanta doma, bet, manuprāt, nav pabeigta - Tu neatbildēji uz jautājumu, kāpēc "tā šķiet vēl viena atslēdziņa uz velti nenodzīvotu mūžu"?
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:June 29th, 2019 - 08:05 pm
(Link)
tāpēc, ka var aiziet bez nožēlas par nepaveikto, neiesākto, novārtā atstāto
[User Picture]
From:[info]laba_doma
Date:June 29th, 2019 - 11:06 pm
(Link)
Cilvēka resurss ir ierobežots, līdz ar to visu izdarīt nav iespējams un vienmēr būs kaut kas, no kā Tu būsi atteikusies (nepaveikusi, atstājusi novārtā).
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:June 30th, 2019 - 12:34 am
(Link)
o tur es piekrītu, bet vairāk runāju par to, kam tiešām patiesībā ir pieticis laika un resursu, bet varbūt trūcis drosmes, vai bijis pofig par iedziļināšanos un augšanu, vai ir atlikts un atlikts, un atlikts, vai bijusi padošanās pie pirmajām grūtībām
[User Picture]
From:[info]laba_doma
Date:June 30th, 2019 - 01:31 am
(Link)
Es piekrītu par drosmi un iedziļināšanos un augšanu. Es nepiekrītu par atlikšanu un padošanos, jo pienākums un stūrgalvība ne vienmēr ir kaut kas labs un vēlams.
[User Picture]
From:[info]french_mime
Date:June 29th, 2019 - 01:19 pm
(Link)
Já! Tev varétu patikt arí raidíjums Street Food Netflixá.