misene
Mana atlūguma vēstule Latvijas Detektīvžanra Asociācijai 
8th-Nov-2019 01:54 am


Labdien!

Kad es pie jums pirmoreiz pieteicos, atzīšos, mani vilināja jūsu emblēma ar pistoli un veceni, un es tieši to arī gribēju, gan pistoli, gan smuku, seksīgu beibi. Godīgi parakstīju papīrus, samaksāju biedra naudu un dabūju abus, par to es nesūdzos. Vienīgi - pistole izrādījās nekam nederīgs sūds, jo man vēl līdz šim brīdim dzīvē nav bijis neviena, ko nošaut - pat neviena, kam padraudēt - un tā man tagad mētājas starp lūžņiem apputējusi, ar sirmu zirnekli stobrā; savukārt meitene, lai gan tiešām smuka un lasīja cietu literatūru trīs valodās, diemžēl bija arī intensīva psihuška, un ar viņu jau pēc vienas nedēļas nogales bija tikai uz dzīvību un nāvi, un es izvēlējos dzīvību, un tagad mēs vairs nerunājam. Tā ka man vairs nav par ko maksāt, un reāli nekad nav bijis, un tāpēc es jau šorīt piezvanīju savai bankai un pateicu, lai pārtrauc regulāros pārskaitījumus - viss, neko jūs no manis vairs nedabūsiet!

Vēl mani, protams, intriģēja mīklainā un aizraujošā noziedzīgā pasaule, kura nu man bija plaši vaļā ar visiem tās noslēpumiem - nu, un jūs jau paši zināt, kādi tie noslēpumi ir - apmēram tikpat noslēpti kā Brīvības piemineklis tieši pa vidu Brīvības Bulvārim. Kas novāca veco, bagāto tanti? Nezinu, varbūt izlutušais mazdēls, kas spīdīgā hromētā mašīnā zobus žilbinādams traucas prom pa šoseju, mētādamies pa visām malām ar viņas mantojuma miljoniem? Bet varbūt arī sulainis, pastnieks vai ģimenes ārsts - viņi taču visi vienādiņ ienīda to augstprātīgo kuci. Kas nodūra veco dzērāju malkas šķūnītī? Krievu spiegi, lai nenoplūstu informācija par raķešu bāžu izvietojumu pie robežas. Kāda ir aiz gleznas apslēptā seifa kombinācija? Qwerty. Un kas apzaga valsti? Lembis un Šķēle. Bet tos parauguzdevumus, kuri bija iekļauti ievadkomplektā, es vienkārši atrisināju apgriežot bukleta pēdējo lapu otrādi un izlasot atbildes. Tā ka jā.

Es nezinu, man vienmēr ir žēl kādam pateikt, ka tas man vairs nav vajadzīgs, vai arī ka es neapdomājos un pieļāvu kļūdu - bet, nu - tāda ir tā mūsu mīļā dzīvīte, kas mums visiem jādzīvo, un neviens nav ne gudrāks, ne viedāks, ne izmanīgāks - visi vienmēr uz kaut ko tādu uzraujas, un pie tam vēl vairākas reizes. Goda vārds, visi, un ja tev kāds stāsta citādāk, uztaisi uzreiz uz vietas pirueti un ar mitoloģisku spēku iepis sev pa seju, lai pat neiesāktu noticēt. Tā ka es to nedomāju personīgi. Vispārīgi es jums, protams, vēlu panākumus, jo cilvēkus tomēr interesē visādas negantības un kas pie tām vainīgs, un uz to risināšanu var izbraukt pavisam cienījami, atstājot baigo iespaidu un tādējādi izklaidējot garā nabadzīgas dvēseles… Galvenais tikai nepakariet kādu nevainīgo, jo tas nepavisam nebūtu zolīdi. Un beidziet vienreiz tēlot baigos nažus ar savu viskiju un cigaretēm, tipa, baigā pašdestrukcija, ko tik es neesmu redzējis, man šitais tagad jānobendē, pirms es sajūku prātā. Piedzimāt ar jaukām tīrām aknām un plaušām, bet tagad kas? Tīrās šausmas. Paši vainīgi.

Visu labu - es saku, raustot plecus.
This page was loaded Nov 19th 2019, 2:31 am GMT.