customFunctions.xls [Raksti|Vecie raksti|Ievērotie|Izziņas]
ивилмикии

[ Izziņas | cibas izziņas ]
[ Vecie raksti | archīvs ]

Saites
[Saites:| [Kakao, enyone?] [Use the Force, Luke!11] [Vēl viens es?] [Pēdējais Radio] [Bloglīnijas] [Twat or what?] [Brutality!] [Par Kino!] ]

[Apr. 2nd, 2015|02:19 am]

nomirusi
Manā istabā nav apkures, man ir auksti, un es nevaru aizmigt.

Vēl es šodien uzzināju, ka cilvēki mani nesaprot. (To, ko es saku, mēģinu pateikt.) Un vēl es uzzināju, ka neitrālums (emociju neizpaušana, nerādīšana) darot cilvēkus nervozus (nav atgriezeniskā saite). Mwuhahaha! Tagad es to izmantošu apzinātāk.
Linkvēl viens tinkš

Panasonic akumulators [Apr. 2nd, 2015|12:50 am]

vajag

[laielais]
Labvakar, labdien, labrīt.
Varbūt kāds varētu piedāvāt panasonic CGR-S006e akumulatoru, vai arī kādu citu, kas varētu aizivetot šādu.
Linkvēl viens tinkš

1 [Apr. 1st, 2015|11:50 pm]

ingmars
Nepaliec viens.
Linkvēl viens tinkš

Bišku par zāli. [Apr. 1st, 2015|11:06 pm]
kjiimikjis
Tātad, pēdējā laikā daudz ticis runāts par manabalss.lv vajadzīgās 10000 balsis savākušo iniciatīvu par marihuānas dekriminalizāciju. Lasīts šur un tur arī, ka šī iniciatīva Saeimā atbalstu negūšot. Man, kā cilvēkam, kurš 1) zāli nepīpē un 2) ir pārāk slinks, lai izsvērtu visus "par" un "pret" no dažādiem aspektiem, kā tas varētu ietekmēt sabiedrību kopumā, rezultāts ir stipri vienaldzīgs. Tas, kas pievērsa manu uzmanību visai šai lietai, ir atkal un atkal dažādu šīs iniciatīvas atbalstītāju izteiktais apgalvojums, ka marihuānai ir ārkārtīgi plaša spektra labvēlīga ietekme uz veselību, ārstnieciskās īpašības - pat pašā manabalss.lv atrodamajā iniciatīvas aprakstā ir minēts, ka "Marihuānai ir plašs pielietojums medicīnā". Kāda ziņu portāla raksta par attiecīgo tēmu komentāros pat izlasīju ko apmēram tādu, kā "a īstenībā aptieku plauktos ir vesela kaudze ar zālēm, ko iegūst no marihuānas". Ko tamlīdzīgu nākas dzirdēt tik bieži, ka gandrīz vai varētu noticēt.

Gandrīz.

Kas nu attiecas uz preparātiem, kas iegūstami no marihuānas, sarakstu ar šiem atrast nav grūti. Tātad, no marihuānas iegūstamo, kā arī dabā sastopamo kanabinoīdu analogu tipa ārstniecisko preparātu saraksts visā savā godībā:
-Dronabinole - THC (sintētiskais)
-Nabilone - sintētisks kanabinoīds (marihuānā nav sastopams, bet gana radniecīgs THC, lai šajā listē iekļautu)
-Nabiximols - THC un kanabidiolu saturošs līdzeklis

Tas arī viss. Tā kā, ja vien runa nav par pasaules mazāko un vienveidīgāko aptieku, tā nu būs, kā būs ar tiem plauktiem. Pielietojums medicīnā - pirmie divi ir antiemētiķi, t.i., līdzekļi pret nelabumu, pie kam tādi, kas paredzēti tikai lietošanai pret tādu ķīmijterapijas izraisīto nelabumu, kura gadījumā nepalīdz standartlīdzekļi. Ir lietojami arī kā pretsāpju līdzekļi neārstējamu slimību gadījumā. Trešais - līdzeklis, kas atvieglo dažādus multiplās sklerozes simptomus (kustību traucējumus, sāpes), dažās valstīs lietots arī kā pretsāpju līdzeklis vēžiniekiem. Kopumā, darbības spektrs tik trakoti plašs nemaz nav.

Tad vēl paliek ārstnieciskā marihuāna - tāda, kāda nu no dabas nākusi. Arī tai, ja palūkojas uz ārstniecisko īpašību spektru, paveras aina, kas ir krietni pieticīgāka, nekā zālītes fanu klubs to mēdz atainot. Lietojama pret sāpēm, pret nelabumu, pret apetītes zudumu (efektivitāte šajā gadījumā gan tiekot apšaubīta) un satraukumu, turklāt tikai "norakstāmos" gadījumos (vēzis, AIDS, dažādas neirodeģeneratīvās slimības). Un, diemžēl (bez sarkasma, jo nav gluži tā, ka cilvēcei problēmas sagādā pārāk liels daudzums zāļu pret smagām slimībām), daudzu citu slimību gadījumos marihuāna vai tās fizioloģiski aktīvākie komponenti izrādījušies, labākajā gadījumā, nepārliecinoši kā ārstniecības līdzekļi.

Līdz ar to, lai gan šādi tādi pielietojumi medicīnā marihuānai ir (un vismaz pretsāpju līdzekļu starpā savā klasē tā pat iekabina opioīdiem), par plaši pielietojamu es to nesauktu. Turklāt vēl jāņem vērā, ka aplūkotie preparāti pieejami ne tuvu ne visā pasaulē. Īsumā, veselības aprūpes sistēma var itin mierīgi pastāvēt arī bez marihuānas, nav jau nekāds aspirīns vai ibumetīns.

Pieļauju, ka šī ieraksta ietvaros izklausos visai negatīvi noskaņots pret marihuānu, taču domāju, ka tiem, kas lasījuši manus līdzšinējos ierakstus, būs saprotams, ka mani īstenībā šajā gadījumā pamatā kaitina tas pats, kas parasti - bezgala vērtīgu un brīnišķīgu ārstniecisku īpašību piedēvēšana kaut kam, kam tās gluži vienkārši nepiemīt. Neesmu gan sajūsmā arī par motivāciju, kādēļ tas tiek darīts. Galu galā, kaut vai no tiem 10000 ar astīti attiecīgās iniciatīvas parakstītājiem - cik no viņiem uzskata, ka marihuānas dekriminalizācija ir nepieciešama tās ārstniecisko īpašību dēļ? Skaidrs, ka neviens - galu galā, runa ir par dekriminalizāciju, nevis atļaušanu medicīniskiem nolūkiem. Tā "medicīnas pielietojuma" padarīšana šīs iniciatīvas ietvaros izskatās apmēram tāpat, kā varētu izskatīties, ja (hipotētiskā) iniciatīvā "Vajag atļaut iegādāties alkoholu no 16 gadu vecuma", būtu pieminēts kaut kas par to, ka glāze sarkanvīna dienā ir veselīga sirdij - tas tak būtu acīmredzami, ka šādas iniciatīvas parakstītājus īstenībā neinteresē ne sirds veselība, ne sarkanvīns, un vismazāk jau viena glāze dienā. Un vismaz manā skatījumā šāda nepārprotami aiz matiem pievilktu argumentu celšana galdā galīgi neliek pašai iniciatīvai izskatīties kaut nedaudz pārliecinošākai, drīzāk gluži otrādi.

Tā kā - lai nu katrs cīnās, par ko vēlas, bet melst niekus tādēļ nevajag.
Linkjau ir 2 tinkš|vēl viens tinkš

tutorial [Apr. 1st, 2015|11:19 pm]

ingmars
Viena lieta, ko jūs varat darīt — jūs varat paņemt fotogrāfiju ar sevi, rūpīgi izgriezt seju un tās vietā ielikt jebko, kas jums patīk, bet ieteicams kaut kādu gleznu vai audumu. Piemērs:

Linkjau ir 3 tinkš|vēl viens tinkš

[Apr. 1st, 2015|11:49 pm]

cibinvolejbols

[elina]
šķelmīgs šķērsiela šķindēt šķielēt!
Link1 tinkš|vēl viens tinkš

[Apr. 1st, 2015|11:32 pm]
pajautaa
[ierindnieks]
Vai kādam ir bijusi pieredze ar kravu pārvadājumiem no Barselonas. Vajdzētu atvest palielu un pasmagu kravu - liels smags dīvāns un skapis.
Link1 tinkš|vēl viens tinkš

JPa puppet by a long shot [Apr. 1st, 2015|10:25 pm]

ingmars
This is why I pray.
Linkjau ir 2 tinkš|vēl viens tinkš

)())() [Apr. 1st, 2015|10:05 pm]

ingmars
Link1 tinkš|vēl viens tinkš

ar vēlmi nepietiek [Apr. 1st, 2015|10:30 pm]

ripp
skriešana man pagaidām, tātad, ir apgrūtināta. suns un tā. rīt mēģināšu vest bērnu uz dārziņu sporta tērpā, tad atceļā noparkoties pie baznīcas/kapiem un paskriet pa mežu, gar ezeru bail.

kustēties gan gribas. vispār, ja izkustas no rīta ar jogu, tad kustēties gribas arī vakarā. ja no rīta/pa dienu neizkustas, tad vakarā švakāk. šodien gan es pajogoju īsi pēc pamošanās un šovakar, tātad, gribēju kādu kardio. atradu 30min zumbas video. pamēģināšu, domāju. kas tev deva. lēkāšanas troksnis traucē a. gulēt. un lejā nevar, jo dators ir tikai šeit. eeeh.

*īgns.
Linkjau ir 5 tinkš|vēl viens tinkš

[Apr. 1st, 2015|09:37 pm]

komentators
Darbiņā arī jautri - viena meitene, saprotot, ka nav vairs nekādu citu variantu un ka viņa tiešām tiks pazemināta amatā, izdomāja pateikt, ka ir stāvoklī. Es, protams, esmu naivs un domāju, ka tīri teorētiski tas ir iespējams, bet zinot meiteni un viņas gājienus, iespējamība ir tuvu nullei.
Linkjau ir 14 tinkš|vēl viens tinkš

[Apr. 1st, 2015|09:35 pm]

martcore
rīt brīvdiena. kafē ledusskaipā palika šampanietis. jāaiziet pakaļ.
Linkvēl viens tinkš

[Apr. 1st, 2015|08:53 pm]

komentators
Brīnos par šitiem gadījumiem. Kāpēc cilvēki, kas izrakstīja sodu uz aicinājumu atdot dokumentus nevarēja pasmaidīt un vienkārši atbildēt
"Mēs labprāt izpildīsim jūsu vēlēšanos, bet mēs patlaban izrakstam jaunkundzei protokolu par administratīvu pārkāpumu, citiem vārdiem sakot, sodu, un saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 484 šim procesam ir nepieciešams personu apliecinošs dokuments, lai piefiksētu viņas datus. Kad šis process tiks pabeigts, tad viņai dokumenti tiks atdoti un jūs droši kopā varēsiet uz baltā zirga, kurš, šķiet, piesiets kaut kur tepat aiz stūra, jāt skaistajās tālēs."

Diez vai tas filmētājs kaut ko tādu liks jūtūbē. Nevaru arī saprast, kāpēc lielais runātājs valsts valodā pārgāja uz krievu pēc 3 sekundēm.

Tajā pašā laikā, protams, nevaru nesmaidīt, iztēlojoties Koblenz apsargu "phrasebook"-u, kas jānēsā līdzi visos gadījumos, lai maksimāli labi spētu saprasties jebkurā situācijā.
"Kad vēlies cilvēku palūgt atkāpties no notikuma vietas" - Ja ķibja ruki slamaju!
"Kad vēlies noskaidrot neprecizitātes" - Mņe pohuj na kakom jazike ti gavariš!
"Kad vēlies noskaidrot, vai gadījumā cilvēkam viss kārtībā" - Ķebja čo probļemu malo što ļi?
"Kad redzi, ka nav kārtībā, bet cilvēks negrib atzīties" - Ķebja vnaturi probļemu malo?
"Kad vēlies risināt delikātākas sarunas" - Pašļi, pajģom vdvor

Rekomendējam sarunu laikā ieturēt šādu sejas izteiksmi, lai cilvēki justos maksimāli droši.
Linkjau ir 6 tinkš|vēl viens tinkš

Maize maiziite [Apr. 1st, 2015|07:08 pm]

8
Gribas pieversties maizes cepshanai maajaas, cik esmu meginajusi, nekad isti nav sanaacis, parastaa kljuuda - baigi cietaa garozinja, bet es palasiju, ka vajag ar uudeni apslaciit, ka iznjem no krasns un ar tiiru dvieliiti apklaat
seit ir rudzu maiziites recepte, miltus es redzeeju ASDA, bus japamegina!
http://www.maminuklubs.lv/sieviesu-klubs/ierauga-kviesu-rudzu-maize-bez-rauga-233568/
Linkvēl viens tinkš

[Apr. 1st, 2015|09:07 pm]

pajautaa

[lavendera]
Tūrkompānijā man teica, ka Ryanairam parasti internetā rādās visas biļetes uz tuvākajām 3 dienām izpirktas, taču uz vietas lidostā tās tomēr varot dabūt. Tiešām? Kāds ir mēģinājis?
Linkjau ir 8 tinkš|vēl viens tinkš

Interesants rakstiņš.. [Apr. 1st, 2015|08:46 pm]

mako
LV ziņās šo informāciju neesmu saticis...
Link1 tinkš|vēl viens tinkš

Grāmatas no 90-tajiem [Apr. 1st, 2015|07:12 pm]

par_velti

[di_wine]
Ja nu kādam/-ai interesē, citādi šīs raugās uz ārā izmešanu.
divvine at gmail

4 grāmatas )
Linkjau ir 5 tinkš|vēl viens tinkš

jaunas, skaistas dzīves sākums [Apr. 1st, 2015|06:02 pm]

zin
1. aprīlis ir diena, kad VID`am iesniedzu atlūgumu.
bez jokiem
Linkjau ir 14 tinkš|vēl viens tinkš

Par mazo mākslu no lielās naudas [Apr. 1st, 2015|05:18 pm]

racoon
Pie [info]mazeltov ir saķipināts posteris par viņai tik ļoti mīļajām Ascendum naudām. Ja mēs distancējamies no indīgajiem komentāriem, tad bildē ir redzama baisa tendence - piķa paliek mazāk. Tagad atjautības uzdevums mūsu ekspertiem, kāpēc mazinās naudiņa un cik tās pēc Jūsu aplēsēm būs šogad?
Linkvēl viens tinkš

[Apr. 1st, 2015|04:08 pm]

martcore
dārgie virpas kolēģi, rakstu jums par svarīgo un jau sen sakrājušos
tātad
es saliku vienu stūrīti un saliku arī mākoni
a jobano pelikānu variet likt paši
Linkjau ir 3 tinkš|vēl viens tinkš

navigācija
[ tiek skatīti | jaunākie ieraksti ]
[ doties uz | vecāki ]