Thu, May. 21st, 2020, 12:19 am

R šodien izteica aizdomas, ka varbūt es uztveru būšanu personiskai kā sava publiskā tēla atribūtu, un tādējādi tas personiskums var kļūt par neīstu personiskumu. Bija nepatīkami to dzirdēt, un es dalījos ar saviem uzskatiem par personiskuma dažādumu, proti, ka tas var būt arī drusku tizls, straujš un visvisāds, ne tikai emocionāli jūtīgs, un arī tāds personiskums, kas ārēji atstāj paviršu iespaidu, nav obligāti mazāk personisks, bet man trūkst robežas starp attaisnošanos un kaut ko citu, tāpēc rezultātā esmu ar sevi pēc šīs sarunas neapmierināta.

Thu, May. 21st, 2020, 09:22 am
[info]aleja

Es domāju, ja runa nav par politiķu un "zvaigžņu" publiskajiem tēliem, kur tas ir tikai instruments noteiktu mērķu sasniegšanai, reizēm ar vārdiem "publiskais tēls" tiek saprastas attiecības ar citiem cilvēkiem (pretēji attiecībām ar sevi). Un attiecības ar citiem mēs vienmēr izdarām noteiktas izvēles, lai varētu justies piederīgi, aizsargāti, vienkārši spējīgi funkcionēt sabiedrībā. Piemēram, būt personiski vai arī ne. Atļauties būt ievainojami vai arī ne.

Ja tā ir izvēle dot priekšroku ievainojamībai, šādā veidā kompromitējot "publiskā tēla" kā rezervētas un piesaredzīgas izturēšanās normu un būtībā arī pašu "publiskā tēla" konceptu, ir muļķīgi apbalvot ka šāds personiskums nav īsts.

Fri, May. 22nd, 2020, 01:12 am
[info]meljkje

Tev droši vien taisnība. Gribu vien pateikt, ka izklausās gaužām nesimpātiski būt tādam politiķim vai “zvaigznei”. Iedomājies - viss, ko tu dari, ir tāpēc, lai kaut ko panāktu.

Thu, May. 21st, 2020, 10:09 am
[info]teja

Kā cilvēks kurš uzauga laikā kad bija cool būt iekšēji tukšam un ārēji pārspīlėtam - te es citēju klasikji neatceros kuru - un tagad autentiskums ir the new black - protams es vēlos tur noklūt bet nezinu kādas vēl bērnības traumas un zemapzinas bailes man jāizārstē, lai tas klūtu iespējams. Ar to gribėju teikt, ka celā uz savu īstumu ir vairāk jautājumu nekā atbilžu. Un bieži tas ko mēdz uzskatīt par savu īstumu var būt neīsta pazemība vai pasīva agresija - kas ir kas to tikai Dievs zina

Thu, May. 21st, 2020, 03:00 pm
[info]meljkje

Kāpēc tā paaudze tāda ir? Aprakstu atpazīstu.

Fri, May. 22nd, 2020, 12:42 am
[info]teja

nevaru pateikt "kāpēc", tikai bezgalīgi virknēt vērojumus un fiziskas sajūtas. tur ir daudz baiļu un pirmkārt jau bailes satikties ar sevi.

Thu, May. 21st, 2020, 06:08 pm
[info]muhacakatuha

"Iekšēji tukšs, ārēji pārspīlēts" - man tā kā šķiet, ka šādi, stādoties priekšā, sevi raksturoja Neibarts.

Thu, May. 21st, 2020, 07:34 pm
[info]aleja

bāc, ja es to būtu zinājusi! kāpēc man to neviens nepateica! es tikai augu un domāju, kāpēc man nesanāk būt cool.

Fri, May. 22nd, 2020, 01:13 am
[info]meljkje

Okei, daļēji off topic, bet mani ļoti interesē - kādi cilvēki skaitās cool?

Fri, May. 22nd, 2020, 07:37 am
[info]aleja

Godīgi sakot, man nav ne jausmas. Man ir tik spēcīgi attīstījusies subjektīvā gaume, ka man ir problēmas uztvert laikmeta kūlīgumu. Man šķiet, ka lai to uztveru, ir drusku jābaidās nebūt cool. Bet visdrīzāk jebkurā gadījumā nav tāda viena vienīga kūlīguma, dažādās grupās citādāk. Trampa pasaulē cool ir opulence un nešaubīšanās. Bet vispār ir tāds anticool vilnis jūtams, tev tā nešķiet?.

Fri, May. 22nd, 2020, 02:33 pm
[info]meljkje

Anticool vilnis? Kaut kas ir anticool točna.