Labrīt, putra - [entries|archive|friends|userinfo]
labriit_putra

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[18. Jan 2011|20:03]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|]

2004.11.08.

Vairums labējo partiju, kas piedalās valdības veidošanas sarunās, ir palēninājušas pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu izstrādāšanu un savas "vēlēšanu lokomotīves" sola nosaukt tikai pēc jaunās valdības izveidošanas.

Partijas jau labu laiku gatavojas nākamā gada 13.martā paredzētajām pašvaldību vēlēšanām, tomēr pašlaik no politiski labējā spārna partijām tikai apvienība "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (TB/LNNK) ir nosaukusi Rīgas mēra kandidātu.

Partijas "Jaunais laiks" (JL) ģenerālsekretārs Uldis Grava iepriekš solīja, ka skaidrība par partijas kandidātiem būs jau novembra sākumā, tomēr līdz ar valdības maiņu situācija ir mainījusies, atzina Grava.

Grava, kurš ir JL pašvaldību vēlēšanu vadības grupas loceklis, informēja, ka joprojām katru nedēļu notiek JL reģionālās konferences. Turpinās arī diskusija ar TB/LNNK par sadarbību un kopīgu sarakstu veidošanu. LETA jau ziņoja, ka starp partijām ir panākta principiāla vienošanas par sadarbību Daugavpilī, tāpat ļoti ticama ir kopēja saraksta izveide Ventspilī. Tiek diskutēts par sadarbību vēl dažās Latgales pašvaldībās, kurās, abām partijām startējot atsevišķi, būtu mazas iespējas gūt panākumus, papildināja Grava.

Neoficiāli tiek minēts, ka no partijas Rīgā varētu kandidēt bijusī Saeimas deputāte Baiba Brigmane un bijušie ministri - Aivars Aksenoks un Ivars Gaters.

Arī Latvijas Pirmā partija (LPP) esot nolēmusi, ka līdz ar valdības krišanu nesteigsies ar Rīgas mēra un citu iespējamo pašvaldību vēlēšanu kandidātu nosaukšanu, informēja LPP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Jaundžeikars. Viņš norādīja, ka partijā stājas daudz jaunu biedru un problēmu ar sarakstu izstrādāšanu LPP nebūs. Neoficiāli par LPP Rīgas mēra amata kandidātu tiek minēts Rīgas domnieks Andris Ameriks.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) jau esot pieņemts lēmums par to, kas būs partijas pirmais numurs Rīgas domes vēlēšanās, informēja ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Tas būšot sabiedrībā zināms cilvēks, kas nedarbojas nevienā politiskā partijā, informēja Brigmanis, kurš sīkāk nevēlējās komentēt apvienības izraudzīto kandidātu.

Pašlaik Rīgas domes vēlēšanām partijas reģionālās nodaļas izvirzījušas 90 kandidatūras. Katra partija būs pārstāvēta ar līdzīgu skaitu kandidātu - 30. No redzamākajām kandidatūrām ir esošie domnieki Pauls Putniņš, Ingmārs Līdaka, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētāja Baiba Rivža, bijušais kultūras ministrs Ojārs Spārītis un LZS pārstāvis Roberts Dilba.


Savukārt Tautas partija (TP) neesot noteikusi kādus konkrētus termiņus kandidātu nosaukšanai, norādīja TP preses sekretārs Arno Pjatkins. Neoficiāli tiek minēts, ka Rīgā TP sava saraksta galvgalī varētu virzīt Andri Ārgali.

"Tēvzemieši" pilnu sarakstu sola nosaukt pēc 4.decembra, kad notiks partijas kongress, aģentūru LETA informēja TB/LNNK frakcijas vadītājs Māris Grīnblats. Jau ziņots, ka TB/LNNK kā Rīgas mēra kandidātu izvirzījusi Rīgas domnieku Jāni Birku. Saraksts tiks veidots ar 31 kandidātu. Valdības krišana gan nav ietekmējusi vēlēšanu sarakstu veidošanu, atzina politiķis.
Linkapvaino mani