Laba doma ([info]laba_doma) rakstīja,
@ 2020-06-29 00:49:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Ja kādreiz nākotnē gēnu inženierija attīstīsies tiktāl, ka katrs interesents varēs mainīt savu ģenētisko kodu pēc paša vēlēšanās, tad es sev labprāt ieprogrammētu spēju justies silti jebkurā vides temperatūrā no -50 C līdz +50 C. Visu cauru gadu, arī ziemā, iet pa āru t-kreklā - tā tik būtu viena skaista dzīve!

Kā šajās karstajās dienās novēroju, es izbaudu katru dienu, kurā ārā ir silti - arī tad, ja siltuma ir tik daudz, ka ir karsti. Viens liels solis šajā virzienā bija atklājums, ka parkā, sēžot ēnā uz soliņa un telefonā lasot par SpaceX un Krievijas ekonomiku un citām interesantām lietām, karsta kafija arī karstā dienā var nest prieku un veldzi. Tāpat mani jaunākie novērojumi rāda, ka arī atrasties saulē nav nemaz tik grūti - ja man nebūtu bail no ādas vēža, es varbūt pat neiebilstu tajā padirnēt vairāk (izvēlētos garākus pastaigu maršrutus). Protams, karstums un svīšana, un pastāvīgās slāpes ir drusku apgrūtinoši, taču pēc garā, aukstā pavasara es tik un tā priecājos par katru celsiju, ko saule man atmet. Katrā ziņā es ļoti ceru, ka šajā vasarā būs pietiekami daudz siltuma, lai pēc tam nebūtu sajūtas, ka ziema un aukstums ir pienākuši par agru.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]pavisam
2020-06-29 07:02 (saite)
Ziema un aukstums vienalga pienāk par agru :D

Dzīvokļa uzkaršana ir grūti paciešama, viss cits pieder pie lietas!

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]laba_doma
2020-06-29 12:33 (saite)
Varbūt, ja vasara būtu tik gara un tik karsta, ka beigu beigās gribētos teikt: "Nu jau ir par daudz!", tad ziema un aukstums nāktu kā atvieglojums un iepriecinājums.

Jap, dzīvoklī ir normāla pirtiņa. :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mapats
2020-06-29 10:51 (saite)
Spēja gulēt ziemā zem egles ar plānu segu vēl nesen bija arī latviešiem(dažiem). Pilnīgi droši ka tāda ir tiem mūsdienu eskimosiem kuri dzīvo pēc senču likumiem un tradīcijām. Esmu gulējis viens pats slapjā teltī, slapjā guļammaisā -5 grādos, bija auksti. Tagad izvēlētos sēdēt pie ugunskura visu nakti, jo nav vairs rūdījuma.

Ja izvēlies tikai jušanos silti, tad ķermenis saslims, jo ķermenim vajag noteiktu temp. nevis tikai apmānīt smadzenes. Laba iekšējā termoregulācija varētu būt pareizā izvēle. Ja vēl apzināti vadāma - vēl labāk.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]laba_doma
2020-06-29 12:39 (saite)
Es domāju, arī senču tradīciju ievērošana būs tikai tāds pusrisinājums, ne vairāk. Vismaz attiecībā pret to siltuma sajūtu, kādu es sev gribētu.

Es pieļauju, ka veidi, kā mainīt gēnus, lai panāktu vēlamo efektu, var būt dažādi. Manis pēc tā varētu būt pilnīga organisma pārprogrammēšana - ka tik ir rezultāts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?