friends [entries|archive|friends|userinfo]
kvinsijs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jul. 16th, 2018|11:58 am]

ulvs
Neticami, bet Rudaka rīkotā "Kartupeļpalma" izdevās par sasodīti labu vienas nakts beztelšu festivālu. Daudzi elementi atgādināja "vecos labos" laikus, kad Latvijā biežāk notika šādi festi. Uldis pareizi darīja- labāk samaksāt pienācīgi kādai normālai latviešu grupai, nevis taupīt uz noname ārzemnieku grupām, kuras tāpat neviens neklausās.
LinkLeave a comment

Indijā [Jul. 11th, 2018|10:19 pm]

ulvs
To end all civil disobedience.
LinkLeave a comment

biennāle [Jul. 10th, 2018|11:31 pm]

ulvs
Izskatās, ka latviešu pop/pseido žurnālistiem (nez, kā citādi dēvēt, piemēram, tvnet un delfi rakstu cepējus) un/vai/arī dažādu pasākumu rīkotājiem ir sasodīti iepaticies vārds "biannāle". Ja nezinat, vārds nozīmē "[mākslas] pasākums, kas notiek ir pēc pāris gadiem" (ko reprezentē priedēklis "bi"). Educated guess par vārda nozīmi nepievīla (tikko pārbaudīju tā definīcju, jo, redz, cibā nedrīkst kļūdīties - nedod dievs maldinās citus savā publiskajā postā). Vel trakāk - kāds dusmīgais fake profils izlems tāpēc atnākt neaicināts un piedrazot tavu komentāru telpu ar dažādiem pārmetumiem un personiskiem, khm, uzbraucieniem. Bet, jā, izskatās, ka bianmnāle is here to stay forever and every. Welcom (atceros [sic] uzrakstu uz sienas pretī sava dzīvokļa dzīvojamās istabas logam - kas zina, varbūt pietrūka tintes; man visvairāk tolaik patika netālu esošais "I am your god, Antichrist" uzraksts; tas an bija uzrakstīts bez kļūdām; priekš mileniuma ēras diezgan attīstīti).
Link8 comments|Leave a comment

[Jul. 10th, 2018|07:10 pm]

ulvs
Kivičam taisnība. Nu, nevar valsts galva - retais amats modernajās demokrātijās, kā funkcija vairāk vai mazāk (it seviški Latvijā) ir tīri reprezentatīva - tā neprast uzvesties, nemaz nerunājot par to, kā viņš sevi pasniedz verbāli. Cauri viņa vārdiem bieži laužas cauri te kompleksi, te bailes, te šaubas par sevi un teikto. Bļaģ, dodiet man 2-3 mēnešus ar viņu - reizi nedēļā pa stundai, mazliet latviešu zelta, un es iemācīšu viņam publiski runāt (es nejokoju, esmu labs skolotājs- labi protu pielāgot savu runas manieri dažādiem kognīcias līmeņiem - jā, pat dažreiz izdodas iestātīt kaut ko idiotam). That said, LR tagadējais prezis nav idiots. Viņš vienkārši nav apguvis un neizskatās ieinteresēts tādās "sekundārās" lietās.


Link12 comments|Leave a comment

[Jul. 10th, 2018|05:29 pm]

ulvs
Viena no manām mīļākajām reddit komūnām ir veltīta veksoloģijai (mācība par karogiem). Šodien pamanīju interesantu postu par LPSR un IPSR karogiem. Kā vienmēr, lietas ir kompleksākas, nekā izskatās.

LinkLeave a comment

[Jul. 10th, 2018|04:30 pm]

ulvs
Godīgi sakot, neticēju, ka tik šķietami vienkāršu (uzsvars uz "šķietami") taizemiešu skolaspuiku un trenera izglābšanu no applūdušās alas. Lai arī nekad īpaši neesmu sirdzis ar klaustrofobiju, vienmēr esmu jutis bijību pret alu nirējiem. Man jau pizģets liekas līšana ļoti šaurās, sausās alās (iesaku paskatīties internetos videomateriālus par tēmu), bet, ja tam visam pieskaita duļķainu, strauju ūdeni, tas ir teju pārcilvēcisks sasniegums. Cilvēkam no malas niršana ar akvalangu vispār neizskatās diezko bīstama, bet tā ir. Neprofesionālis var aiziet pie dieviem vien tāpēc, ka pārāk strauji elpo un tāpēc iekš rebreather agregāta pārāk strauji palielinās CO2 daudzums. 

Ņirdzīgi likās, ka tam visam pa vidu iepinās superzvaigzne E.Masks ar savu sūda zemūdeni. Lol, it kā to tik viegli var izstumt cauri alai, kur cauri pat nevar izlīst cilvēks ar baloniem uz muguras (tie jāvelk nost un jāstumj pa priekšu).

Ja kādam interesē vairāk par citu nelaimīgajiem piedzīvojumiem, nirstot alās, iesaku pagūglēt par šo notikumu.
EDIT: Haha, man jau šķita, ka palīgā nāks medicīna. Ketamīns cures. "It is understood Australian anaesthetist Richard Harris administered a mild sedative to all of the boys prior to departing the ledge where they have been trapped, in order to eliminate any fear during the swim." EDIT2: Nu, nedrīkstu rakstīt garākus postus no mob.tel. Tik daudz kļūdu. Fakitt.
LinkLeave a comment

par skolu un krievu valodu [Jul. 10th, 2018|02:55 pm]

ulvs
Visu mūžu esmu to vien darījis, kā nodirsis skolu un skolas - mans viedoklis joprojām ir krasi nosodošs attiecībā pret ideju "visiem pēc vienas sistēmas, pēc valsts pasūtījuma/vajadzības" (cilvēki ir ļoti atšķirīgi, manuprāt, tas būtu jāņem vērā curriculum jomā; savu sīko nekādā gadījumā nesūtīšu proletāriešu skolā). Taču pēdējā laikā (neticēsiet, taču es uz vecumu arī mainos, topu viedāks, heh) diezgan skaidri apzinos, cik daudz man tā ir devusi. Es vispār ne sūda nesaprastu krieviski, nemaz nerunājot par lasīt un rakstītprasmi, ja mana klases audzinātāja (veselas divas) nebūtu bijusi krievu valodas skolotāja, kura attiecīgi mūs normāli ņēma priekšā. Man arī nebūtu nelielās sajēgas par vācu valodu, izpratne par latviešu valodas gramatiku, kaut kādas zināšanas par latviešu literatūru, matemātiku, kā arī neliels ekskurss eksaktajās zinātnēs (mācījos humanitārajā klasē, tāpēc bija 3 svešvalodas, un, sākot ar 10. klasi, katru gadu bija cits eksaktais priekšmets - pirmo gadu ķīmija, tad fizika un visbeidzot absolūti bezjēdzīgā veselības mācība). Apzinoties to visu, uzskatu, ka mēs tomēr esam nedaudz parādā valstij vai drīzāk skolai un skolotājiem. Parādā varbūt nav tas labākais vārds, kā apzīmēt šo "stāvokli".

Man patiesībā ir kauns par to, ka jaunākās paaudzes skolā nav normāli iemācījušās krievu valodu. Dzīvot modernajā Latvijā un negribēt zināt krievu valodu (vai vispār negribēt zināt papildus valodu)- tas ir kā iešaut sev pašam kājā. Es īsti nesaprotu, kāpēc tā ir - proti, kāpēc mana paaudze ('85-90') krievu valodu iemācījās normāli, taču visas jaunākās paaudzes - it kā viņiem nemaz nebūtu bijusi tādas krievu valodas nodarbības. Vienmēr dzīvoju ar apziņu (cerību), ka katra nākošā paaudze taps viedāka, labāk izglītota. Bet še tev - mana druška un viņas draugi, kuri tikko absolvēja 12. klasi diezgan prestižā videnē, neprot pa ruskij.
Link12 comments|Leave a comment

mana mazais ekscess psihiatrijā [Jul. 10th, 2018|01:55 pm]

ulvs
Es vēlos noskaidrot jūsu viedokli par to, ko psihoterapeits ētiski drīkst teikt un ko nē (konkrēti piemēri sekos 3.rindkopā) Nav tā, ka mana pēcpuse ir baigi cietusi, vienkārši interesē, lai būtu skaidrs, vai domāju pareizi vai nepareizi.

Pēc 6 randiņiem vienojāmies, ka man nav jēgas turpināt regulāri apmeklet viņu, pamatojoties uz faktu, ka man nevajag psy terapeita palīdzību, jo es zinu, kur ir problēma (tagad gan skaidrāk, paldies viņai par to), taču mana problēma ir absolūts motivācijas trūkums. Tipa fuck all, myself included. Tā gan nav mana general attieksme. Vienkārši ko tādu var secināt, vērojot mani no malas. Patiesībā primāri ir fuck myself. Un no tā tad arī izriet fuck all (taču pat tagad tas nav absolūti patiesi, jo ir cilv., kurus es cienu, ir cilv., ar kuriem rēķinos un kuri rēķinās ar mani). Grūti to visu ietērpt pāris teikumos.

Par komunikācijas problēmiņām. Jau 1.seansā nojautu, ka kaut kas nav riktīgi, jo, stāstot par savu tīņu dienu bonding vīna malkošanu ar tēvu, viņa pretīgi izbolīja acis, tādējādi pausdama savu viedokli. Un tas atkārtojās katru reizi. Varēja just, ka viņa cenšas būt neitrāla, bet kaut kādu, šķiet, man saprotamu iemeslu dēļ viņa nespēja atturēties. Par tiem nākošajos teikumos.

Taču visnesmukākā no rīcībām bija viņas, kā uzskatu, šāviens tumsā- apgalvojot, ka es visu dzīvi to vien daru, kā sāpinu līdzcilvēkus, espešalī tuvos cilvēkus. Tas mani jūtami nokaitināja, taču nespēju oponēt, jo to viņa teica teju uz atvadām. Un izklausījās, ka tas ir "tā kā tu te nenāksi vairs, varu atļauties tev uzdirst, apzinoties, ka tu esi izteikti emoc.un jutīgs cilvēks" (iepriekšminētās īpašības, to esamība, tika konstatētas sesiju laikā- es vispār ar to sāku, pastāstot, kādu es redzu sevi jeb kāds es esmu, un viņa vēlāk attiec.pret šiem 2 aspektiem snieda apstiprinājumu).

Protams, mana emocionalitāte nebija cēlonis. Man šķiet, ka viņa man gribēja to pateikt, jo es to baigi ņemšu pie sirds. Un baigi analizēšu to (kā visu). Taču patiesībā jau tā nav. Kā jebkurš cilv.ar daudz pieredzēm, arī man ir sanācis ļoti sāpināt citus (par ko ilgi sevi esmu šaustījis). Taču pēdējos 5-7 gados- ne tuvu, kā viņa to iztēlojās.

Tas ir tas, ko nesapratu- vai viņa tiešām tā drīkst teikt, neriksējot ar savu profesionālo godu vai tamlīdzīgu elementu? Es neredzu nekādu terapeitisko vērtību šādam apgalvojumam. Protams, ka viņai nepatika, ka spēju tik artikulēti paust savas domas un ka par daudz aspektiem domāju ļoti ne-klasiski. Taču viņa viedokli pāprata kā spītīgumu. Trulu vēlmi "būt citādākam" vai kā tamlīdzīgi. Vispār esmu ievērojis šo savādo tendenci dakteru vidū- daudziem besī tas, ka viņu pacienti ir ieinteresēti, zinoši, labi artikulēti, ir informēti (noteiktās sfērās informētāki) un aizrautīgi. Katrs aspekts tiek tulkots tā, ka automātiski tiek meklēti (un "atrasti") kaut kādi mistiski cēloņi, kāpēc esmu tāds. Jo tādam būt ir slikti (tā sajutos, bezmazvai; labi, labi, nesajutos tik izteikti- varbūt nedaudz). Taču jautājums paliek- vai tas ir ok, ka psihiatrs ar mīmiku pauž savu nostāju manu intīmpieredžu sfērā, kā arī verbāli pauž no dirsas izvilktu spriedumu pēdējā tikšanās reizē, apzinoties, ka vairs nesatiksimies.

Atkārtošos pārfrāzejot priekš dumiķiem: es mīlu ideju par psihotrapiju. Neesmu tāds cilvēks, kurš kaut ko dara half assed manierē. Vai daru, vai nē. Ja eju pie psy terapeita, tad daru to, atmetot aizspriedumus un izliekot sirdi uz delnas. Apzinoties to, esmu vīlies par attieksmi. Ar asarām acīs varētu teikt, ka tas, ka esi pieradusi pie, atvainojos, raudošiem deģīšiem, kuri nespēj koherenti noforumulēt domu (fuj, Ulvi, cik aizspriedumains tu izklausies, taču patiess- ja jūs zinātu, KĀDI cilvēki ir manā programmā, tas ir pizģets- likās, ka pēdējais no tādiem mira 90tajos), nenozīmē, ka, ja pie tevis atnāk cilvēks, kurš uzvedas pavisam citādāk, viņš automātiski nav ieinteresēts psihoterapijas procesā un/vai nevēlas to visu.

Taisnības labad jāpiebilst, ka progā ir arī ļ.sakarīgi un gudri puiki un meiteņi. Taču viņu skaits ir saskaitāms uz pusotras rokas pirkstiem.

Dat all. /drops mic
Link23 comments|Leave a comment

[Jul. 9th, 2018|12:33 pm]

ulvs
Pēdējā laikā jūtūbs mani apstaro ar reklāmām par pievienošanos Latvijas Armijai. Tas tāpēc, ka bindžwatchoju Forgotten Weapons?
Link6 comments|Leave a comment

xxxlovexxx [Jul. 5th, 2018|06:11 pm]

ulvs
Beidzot kāda Rietumvalsts ieviesīs jēdzīgu un šķietmi funkcionālu, taču kaut kādā mērā kontroversiālu integrācijas politiku (avots). Tā, protams, ir Dānija (based vikingi, salīdzinot ar zviedriem; norvēģi neskaitās, islandieši arī ir sakarīgi, bet tur, šķiet, nav bēgļu problēmas, jo visi bēgļi domā, ka tur ir auksts, kā arī, saprotams, tur nevar tik viegli nokļūt).

Ingmār, varbūt izskatās, ka piepisos, taču tā nav - mana interese ir dženuīna, ja tā maz var teikt. Tāpēc vēlos tev pavaicāt - kā tu vērtē Dānijas politiku attiecībā pret valstī geto rajonos mītošajiem bēgļiem u.c. disintegrētajiem/neintegrētajiem? Īsumā, vai tev šķiet, ka tas ir virziens, kurā jāvirzās visām Rietumeiropas valstīm, kuras saskaras ar geto fenomenu? Vai arī šī pieeja, tavuprāt, nedarbosies citās valstīts (varbūt arī pašā Dānijā)?

***

Ak jā, es eksperimentālā kārtā šajā postā dzēsīšu laukā visus [info]gnidrologs komentārus (skaidrs, ka ar aicināšanu atturēties nepietiks), jo viņam pa draudzīgo nepielec, ka tas citiem cibiņiem ilgtermiņā šķiet ļoti kaitinoši, ka gandrīz vienmēr atrodas kāds, kurš cenšas haidžekot diskusiju, rakstot vai nu personiskus apvainojumus vai vienkārši to, cik ļoti šis cilvēks kļūdās, paralēli cerot, ka kāds viņu pēc tam uztvers nopietni un turpmāk iesaistīsies sarunā. Man šķiet, ka tu dzīvē neesi kārtīgi atrāvis sekas, kas saistītas ar tavu komunikācijas manieri (kaut gan dzīvē sabiedrība parasti ātri izolē cilvēkus ar šādu komunikācijas manieri, I mean, pat vis-based'ākajiem cilvēkiem smagi besī cilvēki, kuri ir sasodīti paredzami un bezmazvai apzināti traucē citiem mierīgi komunicēt. Es tiešām nesaprotu - nu un ka viņi ir lohi un viņu kognitīvie aparāti funkcionē sūdīgi, un ka viņu ideoloģijas ir iepotētas un draud iznīcināt šķietamo lietu kārtību? Neviens taču tāpat nekļūs gudrāks no sarunas ar tevi, neviens tāpat nemainīs savu sūda viedokli tāpēc, ka tu norādīji, cik aplama ir viņa un līdzīgi domājošo loģika un/vai secinājumi, rīcības. Mēs saprotam arī to, ka tev ir sasodīgi garlaicīgi, taču tāpēc centies saprast mūs - ir sasodīti tizli, kad tavā vai citās cibās, kur tu apgrozies, gandrīz vienmēr figurē kāds personāžs, kuru tur neviens negrib redzēt. Un pats galvenais, ka šis personāžs tur īsti arī negrib atrasties, jo necieš to vidi (out of sight, out of mind spēks). Taču savas vientulības dēļ viņš atgriežas, atgriežas un turpina izgāzt žulti, skumjā cerībā, ka kāds viņu pamanīs, ka kāds atbildēs, uzsāks sarunu varbūt. But hey, that's what you get for your cool "don't give a fuck" attitude, guy.

Piebilde: Lūdzu, bez 50+ komentāru bezjēdzīgās polemikas, mani meža dzīvnieciņi. Es tiešām būšu ruthless, ja redzēšu, kad kāds kādu citu speciāli vēlas apbižot vai klaji neciena cita viedokli.

EDIT: Jā, šī ciba no mana safespace tagad kļūst arī par citu normālu (pretstats, teiksim, tam, kā uzvedas gnīdra) cilvēku seifspeisu. Cieni citu, tad saņemsi pretī cieņu. Cieni citu, tad tevī klausīsies, un tu varēsi izteikties. Vairs nekādas atnākšanas, iediršanas un aiziešanas. Tā ēra ir noslēgusies līdz ar šķietamo mieru Korejas pussalā.
Link8 comments|Leave a comment

[Jul. 5th, 2018|05:18 pm]

ulvs
Tikko mans ļaunākais draugs ieteica man novlikt andriod appu E-etalon Reader. Tā sauc. Uzinstalēju un tel.settingos ieslēzu kkādu mysterious beam. Pieliku etalonu tel.aizmugurē un konstatēju braucienu skaitu. Es neticēju, ka ir šāds app.
Link6 comments|Leave a comment

[Jul. 5th, 2018|03:55 pm]

ulvs
Kāpēc vecāki savu bērnu sauc ļoti populāros vārdos? Tipa vecāki vēlas, lai sociumam ir vieglāk viņus akceptēt? Lai bērns (cilvēks) pats sevi visdrīzāk redz kā skrūvīt mehānismā (kas nav slikti, ja nav pārmērīgi). Es saprotu, ja šis vārds tiek izmantots, teiksim, vairāku paaudžu vīriešu vai sieviešu (unisex vārdu gadījumā prikoļna būtu, ja abu) dzimta līnijā. Pieņemu, ja man izskaidrotu cēloni(-ņus), es saprastu. Es vispār sevi uztveru kopumā kā ļoti saprotošu cilvēku.
Link6 comments|Leave a comment

[Jul. 5th, 2018|03:31 pm]

ulvs
Ja tu pārstāj ēst, vai arī pārstāj dirst? Iespaidojos no [info]angel_nothing pēdējā posta.
Link4 comments|Leave a comment

[Jul. 5th, 2018|10:47 am]

ulvs
Link2 comments|Leave a comment

[Jul. 4th, 2018|05:39 pm]

ulvs
Pieņemu, ka noteikti dzīvnieki ir izkopuši savu spēju mimicēt citu dzīvnieku izdotās skaņas ar mērķi nodrošināt savu un savu pēcnācēju eksistenci, kā arī labu koeksistenci ar visbīstamākajiem dzīvniekiem- cilvēkiem. Šis krauklis izliekas ieinteresēts, kā klājas apkārt esošajiem cilvēkiem. But little do they know, ka viss, ko viņš alkst, ir sustinence. Vai varbūt kāds interesants, spīdīgs priekšmets.
 
Mani vienmēr ir fascinējuši dzīvnieki, kuri transcendentē (šķietami, jo tomēr mimicry ir dabiska evolūcijas parādība) savu būtību- kraukļi, kuri nesaka vien "krā", cilvēki, kuri izliekas esam gudri (stulbs piemērs).
Link1 comment|Leave a comment

[Jul. 4th, 2018|04:54 pm]

ulvs
Mans mīļākais reperis ir Big Lurch. N Un ne jau viņa mākslas dēļ. Bet gan tāpēc, ka viņš PCP iespaidā atlauza vaļā savas draudzenes krūškurvi un pamielojās ar viņas plaušām.
Link10 comments|Leave a comment

[Jul. 4th, 2018|04:34 pm]

ulvs
Centīšos paspiest mazāk populārā (otra Kanādas) Džastina roku. Es arī vēlos savā kontā tādu foto, kur ar savu pārāk ciešo rokas spiedienu es arī radītu neērtu soc.situāciju, kā to mēdz darīt politiķi.

Vispār es lepojos ar Latviju. Dabūt Kanādas premjerministru vizītē pie mums noteikti nebija viegli.
Link4 comments|Leave a comment

[Jul. 4th, 2018|03:57 pm]

ulvs
XCOM2: War of the Chosen ir ļoti baudāma turn based tactics spēlīte. Es varu stundām ilgi plānot un īstenot Labāko Iespējamo Gājienu. Jāpiebilst, esmu totāls mīkstais, jo nespēlēju ar ironman uzstādījumu (tas liedz vislaik izmantot save un load- ja kāds komandas biedrs nomirst), tas ir pa permanento. Bet, ja godīgi, kurš vispār spēlē šādas spēlītes Ironman mode'ā? Es nespētu to iziet, kur nu vēl tikt tik tālu.
LinkLeave a comment

[Jul. 3rd, 2018|06:55 pm]

ulvs
Vai tev kāda cita tauta ir iemācījusi kaut ko par savu tautu (vai valsti)? Man lietuvieši iemācīja, ka Selgas klasiskos cepumus var izmantot, lai iekurtu ugunskuru. Taču jārēķinās ar ļoti netīkamu ķīmisku aromātu. Līdz šim pieļāvu, ka vabūt viņi vilka mani aiz deguna, taču nē - patiesi deg (ne tik ātri, kā ekspektēju). Nesmird ne tuvu pēc kaut kā ēdama.[info]kjiimikjis k-gs, varbūt jums ir zināms, kas izraisa šādu nešpetnu reakciju? Vienīgais, kas sastāvā izskatās "nejauki", ir irdinātāji - nātrija hidrogēnkarbonāts un amonija hidrogēnkarbonāts). Vai varbūt vairums cepumu sadegot rada ļot nejauku aromātu? It kā degtu riepas, kas veidotas no cietākas plastmasas.
Link4 comments|Leave a comment

[Jul. 3rd, 2018|04:08 pm]

ulvs
Izklausās pēc t.s. clickbait, bet nav.

Taizemē pazemē iesprostotajiem zēniem vai nu jāiemācās nirt, vai jāpavada alā vēl četri mēneši - DELFI.

Pieņemu, ka, ja vien puikam nav attiecīgās fobijas, viņš iemācīsies nirt. Taču, jāatzīst, būtu iespaidīgi, ja viņam nāktos alā pavadīt nākošos 4 mēnešus.
LinkLeave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]