Kuldīgas vasarsvētku draudze

Jaunākais

Saturs

Name
Draudze
Website
KVD

View

5. Oktobris 2005

Add to Memories Tell A Friend
Draudzes vēsture

Mācītājs Juris Levāns 2000.gadā sāka meklēt izslāpušos pēc patiesības par Dievu. 2000.gada maijā Kuldīgā notiek pirmā sapulce ar diviem cilvēkiem: mācītāju un dzejnieci Ludmilu Japeniņu.

Laika gaitā mājas grupā sapulcējas aizvien vairāk apmeklētāju un šaurajā dzīvoklītī visiem nepietiek vietas. 2001.gada maijā, šī iemesla dēļ, pāriet no dzīvokļa uz Kuldīgas bibliotēkas telpām, kur turpmāk notiek dievkalpojumi. Maija beigās bīskaps ierodas ar oficiālu dievkalpojumu, kuru bīskapa popularitātes dēļ apmeklēja ap 80 cilvēku.

2001.gada 29.oktobrī mājas grupa saņem oficiālu draudzes statusu - Kuldīgas Vasarsvētku draudze.

Cilvēki nezinot par to kas notiks, jau agrāk bija lūguši par Vasarsvētku draudzi Kuldīgā. Un tā draudzes izaugsmes rezultātā dievkalpojumi jau sāk notikt divas reizes nedēļā. Apmeklētāju skaits pieaug un bibliotēkas telpās nav vietas, jo tur ir maksimums 50 sēdvietas. Bibliotēkā dievkalpojumi tika novadīti līdz 2002.gada maijam.

Kuldīgas Vasarsvētku draudze noslēdz līgumu ar Kuldīgas bērnu un jauniešu centru, kur novada tikai vienu dievkalpojumu, jo pēc tam rajona padome savu personīgu iemeslu dēļ palūdza atstāt šīs telpas. Tā kā līgums ar bibliotēku bija lauzts, tad rezultātā draudzei nav sava vieta.

Vienreiz nedēļā, otrdienās, Kuldīgas diakonijas centrā notiek starpkonfesionālas lūgšanas. Vienā no tām Vasarsvētku draudzes mācītājs izsaka savas raizes un viņam pretī nāk diakonijas centra vadītāja - Līksma Pūre un piedāvā telpas. Uz diakonijas telpām dievkalpojumi tiek pārcelti 2002.gada jūnijā un tur tie tiek novadīti līdz 2003.gada februārim. Šajā laikā Kuldīgas Vasarsvētku draudzei pretī nāk pilsētas dome, kas piedāvā izremontētas telpas pensionāru biedrībā "Rumbiņa", kur ietilpība ir 100 sēdvietas. Šajās telpās dievkalpojumi notiek arī šobrīd un dievkalpojumus apmeklē vidēji 60 cilvēki.

2001. gadā "Kristus mācekļu skolu" kristīgajā organizācijā "Jaunatne ar misiju" beidz tagadējā KVD locekle Naira Šķone (tad vēl Lezdkalne). Pēc šiem kursiem viņa atgriežas Kuldīgā un iestājas KVD. Tā kā pati ir bijusi atkarīga un tikusi vaļā no atkarībām, viņas sirdī ir vēlme palīdzēt arī citiem tikt vaļā no tām. Paralēli darbam ar atkarīgajiem, viņa strādā par sociālo darbinieci Kuldīgas Pilsētas domē. 2003. gada maijā viņa apprecas ar Juri Šķoni, kurš arī ir ticis atbrīvots no atkarībām. Viņi abi ir draudzes locekļi un nu jau kopīgi palīdz atkarīgajiem, gan kā Domes darbinieki, gan kā KVD pārstāvji, tā piesaistot šos cilvēkus Dieva vārdam un daudzi no atkarīgajiem sāk apmeklēt dievkalpojumus.

2003. gada septembrī notika kristības. Kopumā draudzes pastāvēšanas laikā ir nokristīti 56 cilvēki. 1. un 8.decembrī mācītājs piedalījās Kurzemes radio, kurš aptver pusi Latvijas, rīkotajā diskusijā. Mācītājs un pārējie studijas viesi diskutēja par atkarībām.

No 2002.gada Kuldīgā darbojas mācītāju padome, kura kopā sanāk vienu reizi mēnesī un apspriež aktuālas pilsētas sabiedrības tēmas, par kurām lūdz. Šajās sanākšanas reizēs spriež arī par kopīgu darbu sabiedrības atgriešanā pie kristīgām morāles vērtībām.

Decembra mēnesī Kristīgās Kalpošanas skolas studenti lika eksāmenu, kuru pieņēma Aizputes Vasarsvētku draudzes mācītājs - Guntis Eņģelis.

Radās arī plāni izveidot vīriešu kalpošanu, kas sāks savu darbību jaunajā gadā.

Decembra mēneša lielākais notikums bija Kristus dzimšanas svētki. Notika svētku dievkalpojums, kurš iesākās ar mācītāja uzrunu. Pēc mācītāja uzrunas pirmo reizi uzstājās slavēšanas grupa, kuras dziesmas bija sagatavotas diska formātā. Tika dziedātas Ziemassvētku dziesmas.Starp dziesmām tika deklamēti draudzes locekles Ludmilas Japeniņas dzeja.Pēc slavētāju pirmās daļas uzstāšanās ar savu uznācienu uzstājās rehabilitācijas centrs. Pasniedzot divas drāmas un centra vadība uzstājās ar dziesmu. Šī bija pirmā uzstāšanās, kurā dalību ņēma rehabilitējamie rādot drāmas, kas attiecas uz viņu dzīvēm. Pirmā drāma bija par ģimenes attiecībām, cik vecāki spēj mīlēt savus bērnus, kad viņi ir aizņemti. Otrajā drāmā "Grēks" tika parādīts kā cilvēks uzņem grēku paklausot piedāvājumam no velna. Pēc rehabilitācijas centra priekšnesuma uzstājās draudzes svētdienasskola ar divām dziesmām, kuras bērni bija sagatavojuši nedēļas laikā. Pēc svētdienasskolas uzstāšanās tika saukts Ziemassvētku rūķis, kurš vairāk gan līdzinājās salatētim ar ļoti labu iztēli un atjautību. Bērni patiešām izjuta kas ir kristīgs salatētis, kas gandrīz katru bērnu paņēma sev klēpī un samīļoja. Nobeigumā atkal uzstājās slavēšanas grupa ar slavas dziesmām.

Kuldīgas Vasarsvētku draudzes aktivitātes:

Lielais dievkalpojums svētdienās, kad sapulcējas Liepājas ielā 14;

Nedēļas laikā:

otrdienās notiek aizlūgšanas, lūgšanas, Dieva vārda klausīšanās, pieredzes apmaiņa, trešdienās - atbalsta grupas vakari, kur sapulcējas atkarīgie cilvēki.

Slavēšana - pašlaik vadītāja ir mācītāja sieva Mārīte Levāne un vēl piedalās Jānis Pētersons un Inese Sproģe. Jānis netikai slavē, bet arī spēlē sintezatoru. Slavēšana sastāv no trim balsīm un sintezatora. Stāvam lūgšanās un ticībā par to, ka mūsu slavēšana izveidosies par profesionālu pielūgsmes grupu.

Svētdienas skola - notiek paralēli dievkalpojumam, tā atvieglojot vecākus un tajā pašā laikā māca Dieva vārdu. Šo skoliņu vada skolotāja Sarmīte Jakobsone, Sarmīte Liepkalne un Zelma Teimane. Svētdienas skolu apmeklē vidēji 15 bērni. Vasaras mēnešos skoliņa nedarbojas.

Mācītāja pārziņā ir mājas grupa Kandavā, kur viņš ierodas vienu reizi mēnesī un tur sapulcējas 20 cilvēki.

Draudzei ir sadarbība ar kristīgo organizāciju "Jaunatne ar misiju", kura atrodas Valdemārpilī. Misija vienu reizi gadā uz nedēļu organizē nometni atkarīgajiem, kurā piedalās Kuldīgas Vasarsvētku draudzes kalpotāji - Šķoņu ģimene. Šogad no Kuldīgas tur bija 15 cilvēki. Pateicoties šai nometnei atkarīgie sāka apmeklēt dievkalpojumus.

Galvenais draudzes mērķis ir rehabilitācijas centra celtniecība un aktivitātes, kas saistītas ar cilvēkiem, kuriem nepieciešama atbrīvošanās no atkarībām.

Atbalsti šo mājas lapu vai draudzi ar ziedojumu:


Kuldīgas Vasarsvētku draudze
A/S "Hansabanka"
SWIFT kods: HABALV22
konts: LV59HABA0551009317939
ar norādi - ziedojuma mērķis
Powered by Sviesta Ciba