< back | 0 - 10 |  
Krista [userpic]

Psihoantropoloģija

25. Marts 2014 (08:44)

Krievija ir psihiski traumētas, infantilas sievietes paplašinājums. Infantilus vīriešus uzter kā nedavīriešus, tāpēc arī infantilitātei un krievijai konotācija ar sievišķību ir atbilstošāka. Infantilisms veidojās, ja bērna vecāki un nosacītie kaimiņi to neuztver nopietni, un bērns to jūt. Kā izsenis Krievijā.

Ne par velti jau daudzi secinājuši, ka nav nekā briesmīgāka par aizvainotu sievieti. Un cik secinu es - briesmīgums slepjas tieši zemiskajos līdzekļos ar kādiem viņa operē. Jo vīrieša apgabals ir Goda kodeksa ievērošana, pat konfliktu risināšanā. Sieviešu paradigmā nav Kodeksa. Sākumā pasīva agresija, tad apmelojumi, draudi, nomelnošana, viena seja publikai, oponentiem, otra sev un savējiem utt., visbeidzot nazis mugurā, vai histērijas agonija ar neprognozējamu rezultātu - kā paveicās. Vai nu mums ir ienaidnieka līķis, vai notīšanās uz savu kaktu paraudāt un vērpt atriebes plānus.

1. Klasiku klasika - pie visa (burtiski) ir vainīgi citi. Kad nepaliek vairs ko vainot, tiek vainots meta vainīgais - kāds ārējās ietekmes spēks - lāsts, karma vai krievijas gadijumā - sazvērestība un "turienes" aģenti. Pie tam krievija nepieļauj domu, ka interese var būt tikai merkantila, praktiska, bet grib ticēt, ka kādam "tur" ļoti imponē tieši viņa pati kā subjekts.

2.Salīdzināšanas neiroze - pie mums, pie viņiem, a viņiem, bet viņiem. Jo nav neatkarīga, objektīva sevis novērtējuma, kas būtu ārpus salīdzināšanas paradigmas. Tiklīdz apziņā parādās kaut mazākās šaubas par savu vietu pasaulē, tas tūlītēji tiek kompensēts ar agresīvu konkurentu kritiku. Groteski apdiršot citus (sagrozot pat faktus un vēsturi, ja vajag. /Piemēram, vikipēdijā ru vairs nav "kijevas krievzeme", tagad ir..."senās krievijas valsts"/.

3. Nav spējas definēt nākotni patstāvīgi, veidot stratēģiju, plānot. Ir tikai īstermiņa taktiski mērķi un tie paši - tikai reakcionāri, vai situatīvi.

4. Psiholoģisko spriedzi, ko rada paštēla problēma, kompensē ar elementāru formulu - kam vairāk naudas, pontu, tam taisnība, tas stiprāks, utt.
Nauda un ponti kā vienīgais taustāmais un visiem saprotamais, universālais. Aiz tā arī krievijā valda visi monetokrātijas veidi un subveidi.

5.Nespēja empatizēt un egocentrisms. Lai noturētu savu nestabilo psihi rāmjos, nesairtu deluzionālais paštēls - šīs divas īpašības ir eksistenciālas un ir svarīgi tās nepārtraukti uzturēt līmenī. Pohuj uz citiem un tikai "es" un mana Taisnība. Skumjākais, ka tas norit neapzināti.

6.Nežēlība un sadisms. Tas ir visu mazvērtības kompleksa mocīto atribūts, te nav ko izvērst.

7.Ļoti viega aizvainojamība, nespēja panest kritiku, īpaši no tiem, kas nav no savējiem, līdzīgajiem, zemapziņā noformulētiem - tādiem pašiem kā pati. Ja kritizē "svešie" - t.b liberāļi vai nodevēji - atgriežamies pie punkta pirmā - lai norobežotu sevi no kritikas un to racionalizetu - iet gaisā formula - ne manī vaina, bet viņos. Un tā pa apli.

p.s infantilajai krievijai patīk sacensības un spēles - sporta, psr laikā piecgades plāna rotaļa, eirovīzija.

Tur var gan spēku pademonstrēt, gan pēc principa - aiziešu uz ienaidnieka balli - uzvilkšu visas 3 labākās kleitas, lai skauž un apbrīno, sučaras, bet nedod dievs, lai nepadomā, ka es sliktāka.

Krista [userpic]

Poēzija kā definīcija

14. Marts 2014 (15:24)

Brodskis, deviņpadsmit gadu vecumā (kas mūsdienās skaitās bērnu vecums).
Когда теряет равновесие
твое сознание усталое,
когда ступени этой лестницы
уходят из под ног, как палуба,
когда плюет на человечество
твое ночное одиночество, -

ты можешь
размышлять о вечности
и сомневаться в непорочности
идей, гипотез, восприятия,
произведения искусства,
и – кстати – самого зачатия
Мадонной сына Иисуса.

Но лучше поклоняться данности
с глубокими ее могилами,
которые потом,
за давностью,
покажутся такими милыми.


Да.
Лучше поклоняться данности
с короткими ее дорогами,
которые потом
до странности
покажутся тебе
широкими,
покажутся большими, пыльными,
усеянными компромиссами,
покажутся большими крыльями,
покажутся большими птицами.


Да.
Лучше поклоняться данности
с убогими ее мерилами,
которые потом до крайности,
послужат для тебя перилами
(хотя и не особо чистыми),
удерживающими в равновесии
твои хромающие истины
на этой выщербленной лестнице.

Krista [userpic]

10. Marts 2014 (16:40)

Ja Guna Zariņa būtu uzaicināta uz kremļa koorperatīvu, uzmest pasākumu kā protesta formu būtu vēl loģiski.
Taču kāda loģika boikotēt hipstereātri, kura briļļaiņi un publika ir mazskatlīgie pacifisti, kuri paši pēc 5 minūtēm ir mentu bobika pasažieri?

Cilvēki to klusībā tulkos: latvijā nemīl krievus kā tādus, visi mēs vienā kulē priekš viņiem metami, pričom te mēs? /inteliģenti/. Kultūrai taču jāvieno, priekš viņiem smird viss mūsu gaiss! utml.
Taktiskas kļūdas piemērs `laba` nodoma ceļā.

Krista [userpic]

6. Marts 2014 (10:19)

Instruments pret sazvērestības teorijām ir bardaka teorija.

Krista [userpic]

3. Marts 2014 (10:37)

Man liekās, ka eiropas un asv vadība saprata beidzot, ka Putins ir klīniski psihiski neadekvāts. Un, ka viņa intelekts nespēj aptvert pat pieļaujamo minimālo. Paņems mazo Alisi brīnumzemē aiz rociņas un pateiks, davai neteigsimies, izskatīsim faktus (piemiedzot cits citam ar aci) - vai patešām tajā ukrainā tādi briesmīgi nacisti, kas apdraud mierīgos iedīvotājus (kādu nav un to visi zin) un gan jau pārpratums sasūksies.

Krista [userpic]

22. Februāris 2014 (11:48)

Stāv bars rabotjagu un viens lielās, ka prot spāņu valodu.
-Pasaki kaut ko!
-Tu jau laikam netici, ka māku!
-Ticu, nu, tikai pasakai kaut ko.
-Nē, redzu, ka neticiet, sukas, neuzticaties.
Lauž, lauž, tas - nu, labi, labi, pateikšu, pateikšu...
-Пошёл нахуй , Antonio!

Krista [userpic]

18. Februāris 2014 (11:47)

Vakar mēs runājām kaut ko par krieviju, olimpiādi un puspajokam pajautāju, nez, ko krievija eksportēja pirms savas gāzes un naftas? Saņēmu atbildē versiju, ka vergus, piemēram anglijai cīņām ar franciju pārdeva savus dzimtcilvēkus, vai ņēma aizņēmumus no eiropas monarhiem. Un tad par ļoti zemu vērtēto personības lomu vēsturē, bet ar kuru diemžēl skaistu pasaciņu neizstāstīsi, ne 20., ne 19.gs.

Napaleons bija ieinteresēts šo vergu tirdzniecību pārtraukt, bet Aleksandrs I bija apsēsts ar Napaleonu pašu. Viņa personīgā traģēdija bija pati Napaleona eksistence, jo savā godkārē nevarēja norīt skaudību par napaleona gandrīz vai metafizisko ietekmi uz cilvēkiem, apskauda par talantu, slavu, intelektu, publicitāti, utt., kaunējās, ka ir krievijas imperators, jo viņam nebija cita sapņa, kā lai eiropa viņu personīgi pieņem kā savējo un neasociētu ar krieviju. Un nodefinēja priekš sevis: vai nu viņš vai Bonaparts. Un te sākās elementāra viena cilvēka mānijas monoteātris, paralēli gan solot "reformas", lai mums te drīz Viss būtu kā "tur, eiropā" /ko viņa vietā vēlāk bija spiesti darīt dekabristi/. Tik ļoti negribēja, lai eiropa to asociē ar krieviem, ka neļāva krievu karavīriem publiski rādīties uz Parīzes ielām, tos apšaujot mugurās, jo "armija" - bija deklasētu zemnieku varza, kuri neko citu kā nabadzību, pazemošanu un vardarbību nebija redzējuši un izskatijās atbilstoši. Bet pats pasūtija savu portretu Napaleona personīgajam portretistam. 

Te var arī savilkt paralēli ar mūsdienu krieviju - pro eiropiski dekabristi vs vara, kas vemj no vārdiem "krievu tauta" vien, mīl eiropu, patērē visu no eiropas, bet tajā pašā laikā populistiski cīnās pret to. Kad tas beigsies?

Krista [userpic]

16. Februāris 2014 (11:15)

Estētika ir ētikas māte. To es skaidri un fiziski apjašu, jo ilgāk dzīvoju. Kas cilvēkam rada estētisku riebumu un preteji - priecē acis, to tas projicē uz savu izpratni par "labo un ļauno, pareizo, nepareizo". Fakts un aksioma.

Kreisā ideooģija šo dabisko cilvēka iekšējo kompasu grib un jau daļēji ir iznīcinājusi. Viens no kreiso ideju vislielakajiem noziegumiem pret cilvēci ir uzskata ideoloģisks imprints, ka "nedrīkst par cilvēku spriest pēc viņa ārienes". Par cilvēku pirmkārt un galvenokārt ir jāspriež pēc viņa ārienes. Tieši fizionomija, mīmika, žesti, balss utt., ir cilvēka visskaidrākais dosjē. Visi nē, bet daudzi to apzināti vai intuitīvi 'zin', bet skaļi teikt ir aizliegts, jo tā ir "pāriešana uz personālijām". Jāvērtē tikai darbi, teiktais, bet dabiski piemītošais estētikais signās - man tava seja nepatīk - skaitās rupjš etiķetes pārkāpums. Vietā labākajā gadijumā jālieto mājieni un jāapgrūtina sevi ar "inteliģentiem argumentiem", kas elementāri šķiež laiku un enerģiju. Kamēr vulgārais klusi kļūst par normu, jo definīcijas esence - ir aizliegta.

Tajās reizēs, kad es neturu sevi sevī savu un tā arī pasaku - jūsu seja man nevieš uzticību/cieņu - vienmēr seko reakcija, kas svārstās no apjukuma, aizvainojuma, vai vieglas histērijas, kas vēl vairāk izķēmo un rada vēl lielāku riebumu. Tb, nav nekā seklāka kā NEspriest par cilvēku pēc viņa ārienes, izturēšanās. Vienīgā nelaime šajā visā, ka lielai daļai vai nu nepiemīt saasināta estētikas (tātad arī ētikas) sajūta, vai nu nav pēc tās pieprasijuma.

Krista [userpic]

4. Novembris 2013 (08:12)

Noformulēju priekš sevis kas ir sterva - tā ir tupa, bet sīksta, enerģiska vecene, kura savas maziskās intereses /kas balstās mazvērtības kompleksā un sajūtā, ka visa pasaule ir tai parādā/ ir prioritāte. Sterva ir kontolfrīks, kurai savam iekšējam komfortam nepieciešama apziņa - ka visi eksistē viņas uzskatu koordinātēs, nevienam nav brīv domāt par viņu vai viņas dzimumu slikti vai  `nepareizi`, jo mazvērības kompleksa kompensācija, /ja sterva piedevām vēl ir feministe/ - dominē visās tās izpausmēs. Bailes būt pazemotai, devalvētai ir visa tālākā uzvedības paterna fundaments. Stervu feministu gadijumā tiek pasludināts abstrakts Meiteņu spēks, es sākšu interesēties par hokeju un rokas bumbu, skrūvgriežiem, lai džeki mani cienītu un apbrīnotu, jo tad es būšu vecene ar Pievienoto Vērtību. Traumatiska vai nabadzīga bērnība un citādi ārējie faktori nenoliedzami veicina stervas ģenēzi. Visa dzīve ir pakārtota pašapliecināšanās verdzībai. Kā nu katra prot.

Sievietes ir sīkstākas par vīriešiem, tas gan ir fakts. Cik inteliģentu humanitāriju - alus alkoholiķu vai vienkārši alkašu tās nav adoptējušas, apprecējušas un tad velk visu saimniecību savos stiprajos kamiešos. Sievietes ir sabeidrības organisma cīpslas, kas satur muskuļus un skeletu, ja tā var teikt.

Tad vēl visādi tradicionālo vērtību aktīvisti - uzmanības maukas no tv - šīs nabadzītes trollē ar izteikumiem, ka sievietes misija ir būt mātei un, ja līdz 23 neesi māte - tātad tev vieta sabiedriskajos darbos vai armijā, pēc kā to vājie un plosītie nerviņi kolapsē un pārliecību par patriarhālo diktātu nostiprina vēl vairāk, tuvinot paranojai. Galējas bezspēcības un apbrīna deficīta gadijumā, lai liktu sevi cienīt - tās vienkarši skaļi paziņo - es esmu feministe/sterva - baidies. Šis ir visvājāko indivīdu pēdējais patvērums, jo ja feministei vai stervai atņem pagonus - tur būs vienkārši tukša vieta, jo tajā galvā nekā cita vērtīgāka un oriģinālāka par vienlīdzības ideoloģijas malšanu, biroja darbu un atskitēm, ko ēdusi un kādu pasākumu apmeklējusi - nav. Bet - tas ir labi, ka cilvēks iegūst kaut kādu ticību un identitāti.  Viena alga - atver priekš sevis dažādas mistikas mācības un prakses, kļūst veģetārietis, pašpasludināta feministe vai tamlīdzīgi. Galvenais, ka ir atrasta niša, kurā sevi realizēt. Ko tad vēl cilvēkam vajag? 

Krista [userpic]

2. Novembris 2013 (08:17)

Rīgas Laiks man visu laiku likās ar taktiku "ņičego ņeznaju, moja hata s kraju". Tāds reflektējošs neitrās formāts. Un te Oktobra numura redaktora slejā Rītups parāda savu iekšējo emo ne sliktāk par caurmēra cibas jūzeri. (c)Esmu pārliecināts, ka ticība cilvēces progresam ir viena no debilākajām pēdējo gadsimtu idejām(...).

< back | 0 - 10 |