krishjaanis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
07:28 am: populisms un rīta ziņas
Dzirdēju, ka Ķīna Davosā uzstāšoties pret populismu kā "karu un nabadzības veicinātāju". Izcili! Šo pozīciju pārstāvēs valstsvīri un pārstāvji no valsts, kurā joprojām valda komunistiski totalitārs vienpartijas režīms, valsts, kura pasaules ekonomikā strukturāli piedalās tā, ka gan pašā Ķīnā, gan Āfrikā, gan arī Rietumos tiek veicināta nabadzība, un valsts, kura joprojām ir okupējusi Tibetu, uztur skaitliski lielāko pasaules armiju, Dienvidķīnas jūrā būvē militarizētus mākslīgo salu cietokšņus, un regulāri draud Taivānai ar izrēķināšanos. Un izglītotie, skolotie, lietpratīgie un tolerantie rietumnieki tik dūdo Ķīnas stabulē. Paldies Dievam par Trampu, pirmo no rietumniekiem vadošās pozīcijās, kurš uzdrošinās ķerties klāt Ķīnai!
-----------------------------------------------------------------
Turpat netālu dzirdēju, ka Šveicē vienos laukos ar vietējo balsojumuatteikta pilsonība turpat jau ilgi dzīvojušai holandietei - vegānei, kreisajai un dzīvniektiesību aktīvistei, kas taisījusi kampaņas pret govju un baznīcas zvaniem, kā arī cūku skriešanās sacensībām - pilsoņu pamatojums bija tāds, ka viņa ir pārāk kaitinoša un par daudz piekasās vietējām tradīcijām.

"Under Switzerland’s highly decentralised constitution, local towns and regions grant citizenship rather than the central government, and some give citizens a vote on who gets a passport. Villagers in Gipf-Oberfrick in the canton of Aargau voted by 206 to 144 to reject Ms. Holten’s application for citizenship in 2015, and have now rejected that application a second time."

Lūk, ja man kāds, piemēram, Melbiksis, publiski un individuāli visur sejā bāž saukli "demokrātija!", tad es kā pirmo ar gara acīm redzu Šveici. Liela daļa citas Eiropas, šķiet, man pie šī saukļa binokļos nemaz nerādās, kur nu vēl Melbikša Zviedrija. Turklāt, ja Procevska redzētu Šveices pilsonības likumu, pieļauju, viņa vispār ļoti apvainotos un raudātu.

Powered by Sviesta Ciba