A ([info]klusums) rakstīja,
@ 2019-08-20 21:53:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:terapijas piezīmes

Iesāku es vakaru ar liegu laiskumu, bet tad tas ievilkās un sāka smacēt. Jāpieraksta, ko vēl atceros no pagājušās nedēļas terapijas sesijas.
Tā bija reize pēc Helingera, principā parunājām par tur notikušo. Vēlreiz (besī tas, ka viņš aizmirst lietas) pastāstīju par patēvu, tikai šoreiz jau ar konkrētu... erm... situācijas kontekstu un tā, ka viņam aizgāja, ka tiku nopietni traumēta agrīnā bērnībā ar kaut kāda veida vardarbību. Varbūt manā stāstījumā vairs nebija iekšējās daudzpunktes, to ir nomainījusi izsaukuma zīme. (Ceru sagaidīt arī punktu.)

Viņam bija ideja, ka man vajadzētu vairāk uzzināt, kas par cilvēku ir bijis Leons. Es kategoriski iebildu. Viens ir tas, ka es negribu. Ok, es piekrītu, man viņš un situācija ir jāpieņem un jāatlaiž, bet es negribu par viņu zināt, kas viņš bija par cilvēku! Otrs ir tas, ka man reāli neinteresē un garlaiko šī ideja. Pat par tēvu es īsti negribu uzzināt vairāk un viņš man pāri nedarīja (tikai pameta, divreiz, principā "attiecības"/attieksme pret viņu man ir sakārtota, bet laikam mazs rūgtumiņš vēl ir. :D ). Trešais, un šis ir galvenais arguments - es netaisos ar māti par to runāt. Pirmkārt, man nevajag viņai iebāzt degunā to, ka man darīja pāri un viņa to vispār neredzēja un varētu teikt ignorēja. Otrkārt, ja cilvēks dara pāri piecgadīgam skuķim, tad savai sievai jau arī netika mazāk, saderam. Kāpēc man to raut tagad uz augšu? Kā vārdā? Jā, es ļoti sargāju sevi un savu mammu šajā situācijā, nekādas uzzināšanas vairāk par Leonu nenotiks.

Ne šoreiz, bet iepriekšējā reizē, terapeits atzinīgi izteicās, ka es viņam pateicu nē. Sargāju savas robežas, bet neagresīvi un jauki. Kas ir īstenībā ļoti... forša atziņa man pašai. Man joprojām liekas, ka es nemāku savas robežas sargāt. Bet no otras puses tas ir kontekstā ar cilvēkiem, kuri ignorē, kad pasaku, kādas ir šīs robežas. Bet tur man klikšķis pārslēdzās, tagad visi trīs puiši, kas man ir, visi respektēja manas robežas. Bet tas ir par to, ka tu satiec to, ko sagaidi. Un tagad laikam es māku gan sargāt savas robežas, gan sagaidīt, ka tiks ievērotas manas robežas. Iepriekšējās attiecības gan man iesākās ar konsenta pārkāpumu, kad bija konkrēti norādītas robežas. Vēl tas nav izdarīts, bet robežu neievērošana ir jāliek pie dīlbreikeriem. Hmm... Kaut kā vilcinos... No vienas puses - dura, tagad man nevajag jaunas attiecības un vispār tas ir loģisks dīlbreikeris. Bet no otras puses ir vēl tāda sajūta, ka... tad man nebūs jaunu attiecību, ka man nav tiesību uzstādīt kaut kādas tādas prasības (wtf??), ka... vienkārši kauns un neticība. Hah, redz kā! Ar visu šo iestarpināto rindkopu, kur tikai divi pirmie teikumi ir par to, kas notika terapijā, es uzraku citus savus gružus. Neko, gan ar laiku.

Atpakaļ par to, kas tika runāts terapijā.
(Something somenthing nesaņēmos. bet par to, ka mūs vairāk ietekmē un traucē dzīvot aizsargmehānismi nevis pati trauma.)(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]snorke
2019-08-21 15:54 (saite)
Tu sargaa savu mammu no taa, ko tev nodarija vinjas viirs?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]klusums
2019-08-21 21:54 (saite)
Es sargāju savu mammu no nevajadzīgiem emocionāliem pārmetumiem un pārdzīvojumiem. Viņa (tik cik nu mācēja un bija spējīga) tiešām centās būt laba mamma un vispār ir labs cilvēks.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snorke
2019-08-22 00:35 (saite)
Maate nezinaja vai gribeja nezinat vai mate ignoreja, tas ir dazadas lietas. Labs cilveks kas ignoree sadas lietas. Paruna par to vinju, tur atklasies interesantas lietas, varu saderet uz miljonu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]snorke
2019-08-22 00:43 (saite)
Vina to vispar neredzeja un varetu teikt ignoreja; sajaa teikumaa ir daudz, un citos arii. Bet liels solis ir vispar par to sakt runaat, naaks arii citi, un buus labi!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]snorke
2019-08-22 00:47 (saite)
Ideja tada ka Leons butu maznozimigs, ja tev tavis 5 gadoa butu bijis cilveks kam pastastit, kam uzticeties un kas vienkarsi pilditu savu vecaka pamatuzdevumu nodrosinat bernam drosu vidi. Tada nebija, ok, tas ir tas punkts. Leoni bija un bus, diemzel

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]zuzanna
2019-08-21 16:11 (saite)
Es Tevi sāku lasīt nesen, tā kā nezinu visu storiju.
Bet kā terapeits pamato, ka Tev vai terapijai var būt noderīgi "uzzināt vairāk, kas par cilvēku ir bijis Leons"? Es saprotu, ka terapeitam interesanti, bet ne jau Tavā varā ir izmainīt Leonu vai to, ko viņš darīja.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]klusums
2019-08-21 22:01 (saite)
Hahaha! Mani kāds lasa! :D
Ok. Jokus pie malas. Welcome!

Viņš to pamato tā, ka man ir pretestība un aizsardzība pret viņu. Un iepazīstot cilvēku, es pieņemšu un spēšu atlaist situāciju. (Mans interpretējums pēc atmiņas.) Viņam ir taisnība par pretestību un vajadzību pieņemt, pilnīga taisnība. Tikai es neuzskatu, ka man vajag tāpēc vairāk uzzināt par viņu. Davai izlaidīsim šo soli. (Un ja būs apgalvojums, ka bez tā neiztikt, man pretī būs atbilde par aliņa paturēšanu.) It īpaši tāpēc, ka es jūtos pa lielām šaibām sakārtojusi attiecības ar tēvu, bet es joprojām nezinu kāpēc tieši viss pirmajā reizē pajuka.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snorke
2019-08-22 11:45 (saite)
Nu, es gaju satikties ar to cilveku un pateicu ko par vinu domaju, loti smagi bet atbrivojosi, jeega tada- tavas atminas vinjam ir vara, bet tagad realaa dziivee nav, un vispar nekad nav bijis

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]klusums
2019-08-23 12:20 (saite)
Viņš ir miris un ar māti es nerunāšu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snorke
2019-08-24 03:29 (saite)
Un kapec nerunasi? Tapec ka tu zini ka mate zinaja?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]klusums
2019-08-27 12:38 (saite)
Tu esi kaitinoša un bezkaunīga šoreiz. Es tev jau atbildēju. Nē, apzināti māte nezināja. Ne visiem ir tik briesmīgas mātes kā tavējā. Dažiem ir vienkārši cilvēki ar savām kļūdām un problēmām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]snorke
2019-08-22 00:40 (saite)
Es esmu gajusi cauri sitam visam. Nee, vinjas varaa nav izmainit Leonu! Vinjas varaa ir izmainit sevi. Nu un pirmais loti grutais posms (nu ne visi terapeiti piekopj) ir sastapties ar savu traumu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?