A ([info]klusums) rakstīja,
@ 2019-04-25 13:32:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:terapijas piezīmes

Šonedēļ pie psiha neaizgāju, atteicu pusstundu pirms sesijas. Pagājušo reizi parunājām par šo, par to un viņš atkal aizgāja uz psihoterapijas būtības tematu, kas ir uzmanība, apzināšanās vai kaut kā tā un lika man atkal darīt to mājas uzdevumu, kuru vienreiz jau pildīju, bet viņš tad pateica, ka tas materiāls nav izmantojams. Un laikam tas ieēdās dziļāk kā vajadzēja. Un man vispār rakstīšana vairāk darbojas kā analīzes rīks nevis novērojuma. Un, un, un...

Toties es padomāju un uzmanību pievērsu. Bez rakstīšanas. Un dažas atziņas ir nākušas. Nav glītas. Viens ir tas, ka izrādās es joprojām neredzu jēgu savai dzīvei, eksistencei, labsajūtai, ja esmu tikai es, bez neviena cita. Kāda jēga gatavot ēst un sevi pabarot? Un nav jau tā, ka es nebūtu atradusi jēgu/virzienu savai dzīvei. Bet tas ir kaut kas liels un gaisīgs, ikdienas dzīvei par smagu.

Otra doma ir, ka man nesanāks, es tāpat neesmu vērtīga (un attiecīgi nav jēgas). Tas ir tad, kad jādara lietas pašai, bet kas ir saistībā ar citiem. Kas to būtu domājis, ka pēc tik daudziem gadiem un milzīga pašapziņas kāpuma, joprojām šie paši tarakāni manī slēpjas.

Vispār es esmu tikko, tikko sākusi satikties ar kādu ārkārtīgi burvīgu cilvēku. Un es pirmo reizi jūtos tik defektīva, ar tik "ne gluži to laimīgo" bērnību, bez bariņa draugu, tik negatīva savā domāšanā. Vienkārši uz viņa fona tas kontrasts sāp. Es ceru, ka vienkārši vēl neredzu tos tarakānus, bet jau cik redzu, tas ir viens no "tīrākajiem" sastaptajiem cilvēkiem.(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]koks
2019-04-26 12:22 (saite)
Es arī esmu novērojis, ka rakstīšana liek visu vairāk analizēt. Varbūt tāpēc, ka rakstīts teksts ir kaut kas abstraktāks, pretēji, piemēram, ierunāšanai diktafonā ar balsi, kas, savukārt, šķiet instinktīvāks informācijas nodošanas veids.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]klusums
2019-04-26 14:22 (saite)
Man liekas uzrakstīts teksts prasa vairāk struktūras un secīguma. Tas piespiež tekstu un vārdus ielikt rāmītī. Turklāt daudz lēnākā kā runājot.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?