par institucinalizēto slavu

Posted by [info]kants on 2015.03.31 at 13:20
Saucējs: rome: flowers from exile
Tags: , , , , ,
man patīk atzinība, un visās jomās, kurās darbojos, ir svarīga personīgā reputācija, kas nodrošina (vieglāku) piekļuvi lielākiem resursiem. paslinka, bet apzināta sociālā kapitāla veidošana kopš laika, kad vēl pat nezināju šo terminu, veiksmīgi materializējas arvien pieaugošā finanšu kapitālā. tajā pat laikā saņemt institucionalizētu apzinību kādu balvu formā šķiet arvien mazāk nozīmīga. lepnības grēks nav tik stiprs, lai dēļ tā plēstu d***u, savukārt vietējā vidē ir saradušies tik daudz visādi apbalvojumi, nozaru "gada izcilības" tituli un tamlīdzīga šņaga, ko izsniedz banketos, ka to skaņa kļūst arvien tukšāka. kaut kas ir mainījies zīmju apritē, vai arī mans skatu punkts ir nonācis citā aprites līmenī. arī reklāmā - vai kannu lauva ļautu man pacelt stundas likmi? diez vai.
pa to laiku fun fact: iepriekšējā adwards katalōgā ir divi apbalvotie darbi ar manu dalību - vienu darīju par brīvu, par otru saņēmu pudeli dzirkstoša vīna. 


Posted by [info]artis on 2015.03.31 at 12:05
old is new http://www.heise.de/tp/artikel/2/2898/1.html

Posted by [info]cosmo_shiva2 on 2015.03.31 at 09:56
Varbūt man ir veģetatīvā, vai zems asinsspiediens, vai viens izriet no otra. Bet panikas lēkmes mani apciemo regulāri jau gadu un es nostājos tām pretim un saku savam ķermenītim:"Nu, uz ko tu vēl esi spējīgs?" Neļauju sev baidīties. Es nodarbinu sevi ar domām par to, cik man ir laba dzīve. Viss man ir: lielisks vīrs, bērni, pārticība. Tad pāriet uzreiz, tiklīdz es atsakos tai pakļauties. Vakardien atkal pēcpusdienā uzradās, es jutos tik sūdīgi trīcoša un pārbijusies, ka uzvilku Asics un noskrēju 10km pa mežu. Pārgāja.
Viss ir galvā, nevajag ļauties tām sajūtām vadīt savu dzīvi.

Keramika, lakas klājums un veselība

Posted by [info]lmyth in [info]pajautaa on 2015.03.31 at 10:07
Kā sastāv ar lakas klājumu, ko var sastapt uz dažādiem ēšanai un dzeršanai paredzētiem keramikas izstrādājumiem, it sevišķi krūzēm un tējkannām, ka pakļautas regulāri verdošam ūdenim?

Man ir bijusi pieredze ar Latvijas Keramika (tas, kas Vidzemes tirgū) krūzēm - iekšējais klājums ar laiku zūd, un iedomājos, ka varbūt palēnām izšķīst dzertajā tējā. Berzt neberžu, vien izskaloju tās.

segliņš

Posted by [info]adinkra on 2015.03.31 at 09:14
Tags:
Mana bērnības ciema centram gar malu gāja sekls novad(meliorācijas?)grāvis, kurš, par spīti vecāku stingrajiem noliegumiem, bija iecienīta vieta, kur bērniem spēlēties.
Gar grāvi varēja doties pavisam kategoriski aizliegtā ceļojumā uz vietu, kur grāvis krustojās ar citu grāvi. Cits grāvis jau bija nopietnāka ūdenstilpne, tur peldēja mazas zivtiņas, un pāri tikšanai bija jātaisa laipas no apšaubāmiem materiāliem.
Un tad varēja nokļūt vietā no citas realitātes. Citā realitātē atradās daudz mazu seklu dīķīšu, tuvu viens otram, bet starp dīķīšiem uzbērumi.
Par pavisam citu realitāti to visu padarīja tur augošie koki(krūmi) ar oranži rozā augļiem, tādi nekur citur neauga, un es joprojām neesmu šos redzējusi citās vietās, pat nevienā dārzā, kas noteikti nav augu vaina. Nezinu kādēļ mēs tos uzskatījām par indīgiem, un tas atbilst patiesībai.
Iepazīstieties- parastais segliņš euonymus europaeus https://en.wikipedia.org/wiki/Euonymus_europaeus#/media/File:Euonymus_europaeus2.jpg , noteikti visiem dārzos aug:)
Jāatzīst, esmu nedaudz vīlusies nosaukumā, bērns būtu gribējis ko īpašāku.

marupesseklas.lv

Posted by [info]kihelkonna on 2015.03.31 at 09:28
sliktāko internetveikalu topa spicē jau trešo gadu: marupesseklas.lv

vispirms var gadīties, ka cilvēks tur vairākas stundas izvēlas puķīšu sēklas un braši iepērkas, bet beigās neko no sava pasūtījuma neatrod, jo ar "pievienot" pogas spiešanu nepietiek, tā iedarbojas tikai tad, ja lodziņā ierakstīts skaits. to cilvēks uzzina tikai vēlāk. sākumā pat neuzzina, tikai brīnās, kādēļ no vairāku stundu ilgās izvēlēšanās nekas nav saglabājies. mēģina vēlreiz, atkal nekas nesanāk. tad atmet cerības. bet sēklas ta gribās, tāpēc izmēģina visādas dīvainas darbības, tai skaitā lodziņā rakstīt vieninieku.

pēc tam - cilvēks gaida, gaida, kad viņam uz e-pastu atsūtīs rēķinu. pēc nedēļas viņš, ļaunu priekšnojautu mākts, ielogojas savā profilā un uzzina, ka rēķins tur ir klusu stāvējis, un nupat viņam beidzies termiņš, un to vairs nevar apmaksāt.

īpaši viltīgi ir tas, ka pirmajā gadā viņi neatsūtīja rēķinu, otrajā atsūtīja (lai iemidzinātu modrību), šogad atkal neatsūtīja.

Beidzās zeķes.

Posted by [info]feita_kleita on 2015.03.31 at 01:37
Vienā kājā zila, otrā melna. Ā. ielā nogriezu kleitai piedurknes. Neviens nepamanīja. Tagad kā bez rokām, brīva brīva, nav ar ko pieķerties.

Man vienmēr apdauzīti ceļgali.

Posted by [info]feita_kleita on 2015.03.31 at 00:22
Ieskrēju mietiņā, metāla, tajā, kurš atdala ietves labo pusi no ietves kreisās puses uz Avotu ielas. Puikas pa labi, metenes - kreisi. Un lūk, pušu. Aizparīt brīnīšos no kā man zilums uz ceļgala.
Ieskrēju mietiņā. Trieciens atsita mani atpakaļ uz zemes, uz zemes, zemes.
Kukainis uz maniem dzeltenajiem aizkariem, gribas to noķert, lai nav, lai neir, bet nē, tas tikai puteklis. Vilšanās. Būtu gribējusi to ievīstīt papīrā un nospiest, lai neir.
Lasu Šiškina Vēstulnieku un raudu. Asaras kā mazi kukainīši pār kuriem man nav vaļas rit savu ierasto taku. Ļoti sagrāb, sažņaudz, saritina lapaspusēs, nospiež un es paliek mūžmūžos starp šo lapaspusi, līdz mani kāds drošsirdis ar nagu nokasīs. Pēdas paliks. Palikšu.
Un tā uz katra stabiņa, kurā ieskrienu ar savu ceļgalu un tad brīnos no kā man šis zilums, šis sārtums, kurš nepāriet gadiem kā kukainis, kurš iespiests starp lapaspusēm.

Optimistu bingo

Posted by [info]khosmos on 2015.03.30 at 23:40
Laika ziņas: vilšanās
Saucējs: Thy Catafalque
Tags: , ,
-es esmu nožēlojams knislis, un visi mani darbi ir pelavas.
-ā, nu, tev noteikti vajag nopisties/iegādāties dīvānu/salauzt kādam degunu (:THUMBS UP).
-es nespēju sarunāties ar svešiem/sen neredzētiem cilvēkiem.
-nav tur ko kautrēties, visi savējie, neviens, hehe, nekož!
-sirgstu ar bezmiegu, galvassāpēm un nespēku, atrodos pastāvīgā trauksmes stāvoklī.
-tad jau vajag uzlāpīties, lol!

Posted by [info]rasbainieks on 2015.03.30 at 22:30
pacilājošas dienas, visnotaļ pacilājošas dienas
šajās dienās esmu pacilājis grābekli, ķemmējot zilos sniegpulksteņus, pacilājis lupatas un pindzeles preses namā pie lielākā galda pasaulē, esmu pacilājis dzirkstošā glāziņas un arī diafragmu pie labi ja pusaudžu jokiem krietni pacilājis izmeklētā pilnīgi pieaugušu cilvēku sabiedrībā (vidējais vecums ~40, ja kas, es sarēķināju!) not even a vomit apart, un vēl esmu arī krietni pacilājis visai daudz pārtikas pulciņā, aiz kam vairs nespēju pacilāt neko, jo dežūras nekļūdīgi vienmēr atstāj bez pakaļkājām
domāju, ar šo mana lietderība pasaulei uz kādu laiku ir izsmelta

Posted by [info]methodrone on 2015.03.30 at 16:23
man mana uzvediiba un domas man ir kljuvushas tik paredzamas un kaitinoshas. pavisam iisam posmam zinaatgribas, domu plashuma un sirds spozmes, seko dzilja apaatija un destruktiiva vienaldziiba. es neko negribu, un es redzu, ka pasaule var iztikt bez manis. bet es nevaru iztikt bez pasaules un sev atkal riebjos.

ar katru reizi arvien skaidraak un saapiigaak saprotu, ka neko sheit nevar transcendeet, ka var tikai iegremdeet sevi samazgaas un ljaut visaas bruucees iepluust dziives meesliem.

tikmeer dziive ir kaartiiga un kodoliiga, leena un aatra un skaista un pilnasiniiga. visi cilveeki ir kaa beerni. vilciena stacijaas smarzho peec kafijas un maiziiteem.

katru doto briidi es esmu bijusi nelaimiiga, bet no taaluma tie briizhi vienmeer izskataas mazliet laimiigi.

visas lietas, kas ir pasaulee, no kuraam var izveeleeties, ko piedaavaa, vinjas visas vienmeer shkjiet mazliet pompozas, sveshaadas un pretenciozas, paarmeeriigas. kaa es taa ieshu un speciaali njemshu vai dariishu lietas. es tachu esmu nekas. vai taa nav izvirtiiba un iedomiiba ieguut un dariit lietas neesosham cilveekam? vai tas nav absurdi, skumji?

tas, kas bija labs vakar, shodien in tragjisks un spokains. es iznirstu aizvien shauraakaa un atsveshinaataakaa tagadnee, ar katru briidi.

pat ja es gribeetu njemt vai dariit lietas, es vinjas uzreiz atstaatu novaartaa, jo mans praats vienmeer iznirst shauraa, atsveshinaataa, purvaa.

taa ka es nemaz nekad nevareetu nokljuut ne pie lietaam, un es vinjas nemaz nedariitu taa kaa lietas dara un njem Iisti Cilveeki.

Steidzami vajag izīrēšanai istabu Rīgā.

Posted by [info]kashadura in [info]vajag on 2015.03.30 at 15:22
Meklēju nedārgu istabu Rīgā,
vēlams Sarkandaugavā,
vienam cilvēkam bez mājdzīvniekiem,
bet ar sliktiem ieradumiem.

kashadura@gmail.com

Ja tas nav mīļi, tad kas ir?

Posted by [info]feita_kleita on 2015.03.30 at 13:15
Tags:
Uzvelk man savu silto darba jaku, aizvelk rāvējslēdzēju, sakārto šalli un sajūtos silti mīlēta kā bērnībā.
Paijā man matus, pieri, ausi. Tā pat vien, bez mājiena uz seksu, vienkārši sirdssiltumam.

"Zelta zivtiņa jātur cieši, lai neaizslīd."

Posted by [info]adinkra on 2015.03.30 at 08:46
Dārzā atrodams daudz kas. Un jau gandrīz pusotru gadu arī neizsīkstošs piktuma avots (vai drīzāk zaņķis) katru reizi, kad par to iedomājos/ieraugu. Un viss tur ir tieši tā, kā es zināju, ka būs.
Nu ko man darīt ar diviem vīriešiem, no kuriem vienu es nemaz nedrīkstu izrīkot, kuri nespēj sanākt kopā tos 10 metrus un uzbīdīt kanalizācijas akai betona vāku? Zāģēt? Sist ar dūri pa sienām, demonstratīvi atbildot "nekas"? Nu ko darītu gudra sieviete, aiz rociņas aizvestu, lauzni pienestu un rokās iedotu, un vēlreiz maigi un mīlīgi palūgtu, piesolot garšīgu pārtiku?
Es jums pateikšu, ko darītu gudra sieviete. Gudra sieviete jau pirms gada izdarītu to pati.

kā nokrāsos vecus šķīvjus?

Posted by [info]mazliet in [info]pajautaa on 2015.03.30 at 01:31
Vai ir kāds veids kā pārkrāsot padomju laiku (nezinu kas tas par materiālu!) šķīvjus? Vai var kaut kā pārkrāsot un piededzināt? Jeb viņus iebāžot tai speciālaja krāsnī- sasprāgs? Tie jau vienreiz ir "noglazēti" - vai būtu iespējams pārglazēt? Vai tā sistēma ko veic māla traukiem un kad noglazē ar skaistu, biezu krāsas slāni - šajā gadījumā nederētu? Vai ir kāds cits veids, kā varētu nokrāsot traukus, izņemot stikla krāsas?

Kurpes

Posted by [info]lietuveens in [info]pajautaa on 2015.03.29 at 20:02
Kur Rīgā nopirkt šādas kurpes? http://www.steel-boots.com//tmp/3-eyelet-shoes-black_big.jpg ( var arī nebūt tieši steel, bet šajā stilā)

100 fps

Posted by [info]arkls in [info]pajautaa on 2015.03.29 at 19:54
filmēju ar gopro un 100 fps + montēju ar Final cut pro 6

visādi mēģinu, bet nevaru konvertēt failu, lai palaistu šo video 4x lēnāku uz 25 fps. ja palēlinu vienkārši Filnal cut - izkrīt 3 freimi. lēno sanāk tikai redzēt VLC playerī

kā to lai izdara?
vai ir kāds konvertētājs, kurš samazinātu ātrumu? pēc tam jau nebūtu problēmu (MPEG streamclip neatrodu, kā mainīt ātrumu)

Posted by [info]rasbainieks on 2015.03.29 at 19:08
Tags:
tomēr tik aizkustinoši redzēt vienreiz mūžā suaresu un nando spēlējam plecu pie pleca anfīldā, kā mēs to gaidījām pirms gadiem un nekad nesagaidījām
un stīvijs abus sažmiedz un samīļo
un luiss garsija mūžam saulīte
lai kā ietu klubam, stīvija atvadu allstars tīrs zelts un asariņa acs kaktiņā

Posted by [info]reportiere in [info]pajautaa on 2015.03.29 at 18:39
Kādas ir jūsu atsauksmes par Just5 viedtālruņiem? Šodien iegādāts jauns aparāts, kurš tajā pašā dienā ņēma un uzkarsa tik ļoti, ka nevar ieslēgt (nu jau divas reizes, pēc akumulatora nomaiņas). Vai iet uz veikalu un jauna akumulatora vietā prasīt jaunu tā paša modeļa telefonu, vai vienkārši labāk šim bāleliņu produktam neuzticēties?

Upd.: Paldies par atsauksmēm! Telefons bija izcepis simkarti, šim turpmāk ar līkumu :)

Posted by [info]adinkra on 2015.03.29 at 09:11
Pateicoties doktoram un ūberīgajam augu noteicējam, tagad zinu, ka tas koks, par kura iespējamo nosaukumu esmu interesējusies vairākus gadus, ir acer negundo- ošlapu kļava.

Un vispār, ļoti labs augu noteicējs (N.Priedītis "Latvijas augi"). Ar fotogrāfijām, pēc kurām tiešām var atpazīt, nevis- tā kā līdzīgs ir, bet īsti saprast nevar. Tagad paveras plaša iespēja kļūt par nosaukumu speciālistu. Vairs nevajadzēs teikt- tas tur dzeltenais, kas aug pie pakša :)

Posted by [info]udensroze in [info]pajautaa on 2015.03.29 at 08:58
Vai Rīgas Marks and Spencer ir arī pārtikas nodaļa?

Pietiek dzert,

Posted by [info]feita_kleita on 2015.03.28 at 23:02
jāsāk dzīvot!

Vakar bija traki traki, šodien slikti. Dejas nebija, bet bija ļoti pacietīgs un mīļš E. Varbūt mēs brīžiem nesaprotamies (bez varbūt), bet viņš līdz šim vienīgais ir spējis mani savāk un neļauj histērijā mesties prom ielās. Sagrābj savās stiprajās lielajās rokās un tur.
Visvairāk tomēr ir labi.

Posted by [info]artis on 2015.03.28 at 20:05
" As someone originally from India, also a South Asian country, but where none of these bans ("litter, graffiti, spitting, expelling 'mucous from the nose' and urinating anywhere but in a toilet") are in place or being enforced -- I totally understand LKY's way of thinking, and agree with it.

In India, a lot of people chew tobacco and betelnut leaves, spit them out straight on the street. Litter? No problem, just chuck it out the window. I have seen supposedly educated people throwing their banana peels and empty potato chip bags straight out the window of a bus rather than waiting for the next stop. Want to take a leak? Go against the nearest wall, and pee in the stench of 20 people who have gone before you. People seem to have no concept of keeping public spaces clean. Literally exactly the behaviours described in the Singaporean rules are rampant in India.

All this leads to a fuck ton of garbage, filthy streets, and an image of being an unclean country. I wish we had had someone like LKY in the early 60s who could have prevented this from happening, and had given India an image of a modern country but with an ancient back-culture.

I have often wondered about the deeper reason behind this behaviour; and my hypothesis is that it is related to the concept of the family as the main social unit in South and East Asian culture, rather than the broader society as a whole. So people will keep their own house sparkling clean, but not hesitate to spit against the wall in the street two blocks away. The Singaporean solution ("ban the spitting and enforce it with steep fines") was, in my opinion, the quickest and most pragmatic way of solving this problem for a large, densely populated Asian city. Kudos to him."

Puķes podos

Posted by [info]digna in [info]pajautaa on 2015.03.28 at 19:28
Kādus nelielus istabas augus jūs ieteiktu cilvēkam, kam nepatīk istabas augi? Gandrīz obligāta ziedēšana pēc iespējas ilgāk un biežāk, lai izskatās pēc puķēm.
Patīk pavasarī hiacintes, narcises, muskares, gribētu cauru gadu ko tādu. Vēl ciklamenas. Utml.
Diezgan patīk antūrijas un spatifīlas, bet līdz šim otrās kaķi vienmēr nograuzuši līdz zemei.
Nepatīk līdakastes, naudaskoki, Ziemassvētku kaktusi, orhidejas (neskatoties uz to, ka zied), un visi tie zaļie, kas parasti visiem uz palodzēm ir.
Vai vispār ir kāds augs, ko tādai īgņai-grinčam piedāvāt?

Ja tam ir nozīme - dzīvoklis sauss,gaišs, saulains.

sērijā "džeku profila info Tinderī"

Posted by [info]217 on 2015.03.28 at 14:09
- something something dark side

- Flunked clown school. Art and music. Interesting people and things. Good grasp of reading and writing. Enjoys life.

- a drummer. that guy that hangs around the musicians

- Sserpress.

- You can't see but I have all of my own teeth!

- I read. I write. I build.

Posted by [info]imago_dei on 2015.03.28 at 13:16
muslim

Posted by [info]zetinja in [info]pajautaa on 2015.03.28 at 12:41
Kur var nopirkt lakmusa papīrīšus ūdens cietības noteikšanai? emm.. vai arī kko alternatīvu, bet lētu. Zooveikalos pie zivju lietām ir redzēts kkāds pilināms šķidrums pa 8..10 eur, bet nu mums vaig 1 reizei nevis 50. =/

Fizioterapeits un/vai ārsts (problēmvieta - celis)

Posted by [info]ecna in [info]pajautaa on 2015.03.28 at 11:50
Problēma: Sāp celis. Līdzko neliela velo-slodze,tā celis sāp. Ūdeņi (droši vien) nav, drīzāk saites švakas.

Jautājums: Lūdzu, iesakiet kādu labu fizioterapeitu un/vai ārstu Rīgā, kurš nebūtu uzreiz uz graizīšanu tendēts, bet tomēr tikai ar tējiņām arī nenodarbotos.
īsāk - pēc pieredzes.Mīļš Paldies!

Posted by [info]sickboy on 2019.05.28 at 11:05
Smieklīgas biksītes.

gumijas dušas paklājiņš

Posted by [info]iguaana in [info]pajautaa on 2015.03.28 at 10:48
Kur centrā var nopirkt gumijas dušas paklājiņu? Negribas dēļ tā pērties uz krautām jysk vai depo. Varbūt to var tepat kaut kur nopirkt,,?

Previous 30