Mājas vizītes

Posted by [info]echoes in [info]pajautaa on 2015.08.01 at 21:04
Lūdzu, iesakiet kādu dakteri/aprūpētāju, kas varētu mājas vizītē Rīgā (Vecmilgrāvis) apskatīt/diagnosticēt nelāgu brūci/iekaisumu (vecam cilvēkam, kurš grūti kustināms) un ieteikt risinājumus.
(Nē, tas nav izgulējums)
(Uz slimnīcu braukt atsakās. Pirms piespiest, vēlētos izmēģināt citas iespējas. No sava oficiālā ģimenes ārsta arī atsakās)

Posted by [info]methodrone on 2015.08.01 at 15:41
tad kad es esmu gatava un gribu mijiedarboties ar pasauli, vinja tup kaa slinka kljocka. kad es gribu pasiivi reflekteet savaa nodabaa, vinja gaazhas virsuu visos iespeejamos magjiskajos veidolos. taa dziive arvien vijaas starp vilshanos un vainas izjuutu.

LV karaoke faili

Posted by [info]ena in [info]pajautaa on 2015.08.01 at 16:07
Kur es vareetu lejuplaadeet karaoke video latviesu dziesmam? (man ir dazas konkretas kuras vajag - tadel nederes jebkuras). Varbut kadam datora ir kas saglabats? Youtube un un piratebay jau biju.

Reanimēties.

Posted by [info]feita_kleita on 2015.08.01 at 11:19
Divas glāzes vīna un esmu piespiesta pie zemes.

Jāizlaiž caur sevi tīra enerģija, lai atrauj vaļā slūžas, lai reanimē sajūtas. Šķirstu kundalinī jogas grāmatu.

Par "Latvietes karma".

Posted by [info]feita_kleita on 2015.08.01 at 02:16
Reklāmas brošūra.

Par primitīvām vēlmēm.

Posted by [info]feita_kleita on 2015.08.01 at 01:49
Vēlējos bezrūpīgu dzīvi un tāda man bija un būtu, ja būtu spējusi piedot citu kļūdas.
Visvairāk vēlējos stipru vīrieti, kurš var nest uz saviem pleciem fizisku mani, nes. Kļūda precizējot vēlmes, mana sevis apziņa esot par smagu, sena, hah, mana vaina.

Un atkal tiek širots, salikts "kastītēs".

Par ceļu.

Posted by [info]feita_kleita on 2015.08.01 at 01:03
Pēc darba E. mani nolaupīja un aizveda nezināmā virzienā. Nokļuvām pļavā. Uz siena gubas. Redzēju sevī no pelēkām caurulēm savītu olveidīgu kūniņu. Tā ir smaga. Traucē elpot. Tā ir savīta no aizvainojuma, dusmām, bailēm, vilšanās, sāpēm. Jāiemācās piedot. Beznosacījuma mīlestība pret visu. Kad iedomīgi sajutos, ka esmu uz ceļa, nāca situācija, kurā fiziski sajutu dūrienu saules pinuma čakrā tik smagi, ka pat apstājās pulkstens, jo pirms tam sajutos kā žirafe, kad viņš nesa mani uz saviem pleciem.
Un Mēness! Vai jūs redzējāt šodien mēnesi, kad tas nostājies 180 grādos pret Sauli?
Izjust cieņu pret savām mājām. Manas mājas šobrīd ir mans ķermenis, kuru pēc nāves es nevēlos apraktu zemē. Nolieciet mani kailu pļavā pie kukaiņiem, putniem, zāli, puķēm, vēju, debesīm, zemi, zem Saules.

Ja Apziņa ir viens vesels un mēs esam šis Viens veselums, kāpēc cilvēka (ne mans) prāts veido hierarhiju arī šai "kopīgajai" Vienai Apziņai? Kāpēc tiek nošķirti dzīvnieki, augi no šī viena Veselā? E. saka, ka tas esot atkarīgs no sevis apzināšanās.

Tad sāciet apzināt sevi, nevis pieprasīt un idializēt to no citiem.

Esmu ceļā. Kurp tas mani aizvedīs, nezinu, vai tas mani kaut kurp aizvedīs, nezinu. Iespējams es padošos, apgulšos pļavā un ļaušos kukaiņiem, putniem, zālei, puķēm, vējam, debesīm un Saulei. Saplūst. Atgriezties mājās.

Posted by [info]narrenschiff on 2015.08.01 at 01:05
Esmu dzirdējis, ka Barta teoloģiju var izteikt šādā vienkāršā propozīcijā: "Atbilde ir Jēzus. Kāds bija (ir) jautājums?"
Man visu mūžu ir bijis tā, ka "atbilde ir Dievs. Ļoti daudz jautājumu."

rakstot neilgi pēc pusnakts

Posted by [info]narrenschiff on 2015.08.01 at 00:12
Es gribētu rakstīt par Dievu, bet man, diemžēl, domas raisas ap nīdējiem. Piemēram, vienu lietu man ir grūti piedot kādai izbijušai dzejniecei, ko nesen atcerējos atkal - pasenā tekstā viņa visādi poētiski izsakās par un uzskaita dažādus nopraidistus, kas man šķiet pieciešami (kaut gan sekvence un uzskaņojums ir diezgan atgrūdošs), taču tad parādās frāze "latviešu ‘white trash’ elite", un man uzreiz aizveras, te dzejnieks, publicists, vērotājs manā pasaulē ir jau pāršāvis pār strīpu, savā kaismē vērsdamies pret homofobiju. Meklēdams šo tekstu, uzdūros vēl kādam citam izbijušās dzejnieces tekstam, kurā viņa lieto tieši šo pašu apzīmējumu - "white trash" - attiecībā uz kādu negantu indivīdu. Abi teksti datējami ap 2007. gadu. Interesanti, vai autorei tolaik šis jēdziens ir bijis tik aktuāls, varbūt tik tikko apgūts, iesavināts? Abos gadījumos šī jēdziena attiecināšanu uz tautiešiem izjūtu kā tādu briesmīgu pārkāpumu, letālu šaušanu pār strīpu - lai vai cik balti mēsli šie tautieši arī varētu būt. Ar vārdiem joki mazi. Es ticu un paļaujos, ka dzejnieki to zina. Un ir daži vārdi, kuri ir grūti. It īpaši attiecīgajos kontekstos. Kā pielādēta bise, kā kinžals kabatā, un tad tie tiek izspēlēti, samezgotās un sažņaugtās situācijās, un, šķiet, dvēselē šādi tiek izplēsts mazs caurums, it kā caur vārdisko apkārtceļu, it kā puspajokam, bet nopietni.

thangkas un mandalas

Posted by [info]vizionar on 2015.07.31 at 23:11
Saucējs: monks of the dip tse chok ling monastery
Tags: , ,


buddha ar diviem mācekļiem un 18 arhatiem, tibeta 15.gs

tālāk )

Zagaru sètas

Posted by [info]kvarks in [info]pajautaa on 2015.08.01 at 20:36
Vai kadam ir pieredze ar zagaru un bambusa mìkstajám sètàm (kas noperkamas rulljos un stiprinamas pie dràsu zoga vai ka tamlidziga) - cik sezonu tàs kalpo? Tikai pàris vasaru vai kadas piecas? Paldies!

nīšanas anatomija (vivisekcija)

Posted by [info]narrenschiff on 2015.07.31 at 19:50
Tas ir stāsts par pakāpenisku redukciju, kurā teorētiski varam likt jebkādu vēsturiski kontingentu tautu, taču tā nu ir sagadījies, ka šoreiz mūsu uzmanība krīt uz kādu tautu Baltijas jūras krastā - latviešiem. Vispirms jānīst vecās trimdas pārstāvji, jo tie neko nezin no sūrās, grūtās okupācijas dzīves un vispār ir svešinieki. Tad jānīst jaunā trimda, imigrācija, visādi slaisti, dīkdieņi, deģenerāti, ekonomiskie bēgļi, pavisam noteikti tie nav īstie latvieši. Un tu, kas, tu vispār esi latvietis? Kaut kāds jauktenis, puskrievs, puspolis, pusžīds, nē, tu pavisam noteikti neesi latvietis. Čangaļi? - nu tie nav latvieši, lai jau Krievija viņus okupē. Tad jānīst lauku latvieši, tie ir baigie pāķi un viņi vispār neko nejēdz, ko viņi te bāžas uz pilsētu, tādi apmulsuši un neveikli. No otras puses, jānīst pilsētnieku latvieši, tādi izlepuši, uzpūtīgi un iedomīgi kundziņi, kas neko nejēdz no īstās dzīves. Pavisam noteikti jānīst visādi mākslinieki un universitāšu prātvēderi, no tiem sabiedrībai nav nekādas labuma, viņi neko nedara un nekam neder. Tad vēl jānīst bagātie un veiksmīgie latvieši, baigie blēži, šmaukļi, oligarhi un cūkas, braukā tur pa savām ārzemēm, ko viņi vispār tur pazaudējuši, es te sēžu uz vietas un man tāpat labi. Bet jānīst arī nabagie latvieši, jo viņi neko nedara, ir sliņķi un neizglītoti, pasauli nav redzējuši, neko nezin un tik tup savā dzīvoklī četrās sienās. Oi, nevar nenīst tumsonīgo tautas masu, tādi lohi latvieši, māj savus karodziņus un dzied dziesmas, bauro pret gejiem un imigrantiem, pff, lohi, ne latvieši. Tad stulbi latvieši, protams, ir kristieši, jo kristietība taču ir svešzemnieku ievazāta, tumsonīga žīdu mācība. Nē, ar to nepietiek! Nejēgas latvieši ir baltu ezotērisma praktizētāji, ūsiņu karinātāju un tamlīdzīgi tipi. Ko, tu neej uz svētkiem, kas tu esi par latvieti? Ks, tu ej uz svētkiem? Nu, fašists un baurs, labāk palasi žurnālu "Ir" un "Rīgas laiku", tur raksta visādi gudrie, saprātīgie un progresīvie latvieši. Turklāt, kas tu par latvieti, gatavais tautas nodevējs tāds, ja reiz esi precējies un nevēlies bērnus, tā jums nemaz nav īsta ģimene, tik vien tāds jauniešu joks. Nemaz nerunāsim par politiķu (tai skaitā pašvaldības līmeņa) latviešiem, latviešiem - riteņbraucējiem un autobraucējiem latviešiem. Var vēl nīst pagātnes latviešus, latviešu provinciālismu, aprobežotību, 19. gs. jaunlatviešus, latviešus - ulmaņlaikus, utt.

Vēl ir tā, ka lokālo īpatnību dēļ lielu daļu tautas nodarbina VALSTS. No tā izriet, ka, piemēram, latvieši dakteri pa kluso nīst latviešus skolotājus, jo abiem vajag naudu no lielā valsts pīrāga. Ja iedos naudu ārstiem, skolotājiem būs mazāk naudas, tā viņiem arī vajag! No otras puses, uz laukuma iziet latvieši mākslinieki un kultūras darbinieki - ko, piešķīrāt naudu ārstiem, bet tautas gara mantu glabātājiem nekā? Fui! Nu labi, ņemiet. Taču tad sāk bļaut latvieši policisti un ugunsdzēsēji, utt ad infinitum. Citkārt latvietis piensaimnieks vēl varētu panīst latvieti zemkopi, bet tas tā, sportam un brīvajam laikam.

Beigu galā, latvietis par visu vairāk nīst sevi. Nekam nederam, nekas neesmu, tāds, no vergu tautas nākušais, bāra bērns, mazākā un nabadzīgākā valsts Eiropā un pasaulē vispār, un es pats? nezinu, nav tādu latviešu, kauns būt latvietim, ienīstu viņus. Un tālāk? Nezin, ko vēl nīst.

_________________________

Kirkegors 19. gs. vidū rakstīja, ka vairums fundamentālo nelaimju rodas no salīdzināšanas, skatīšanās uz cita pirkstiem.

dienas prieks

Posted by [info]fjokla on 2015.07.31 at 19:42
http://www.youtube.com/watch?v=_mU85lUaYw8

Posted by [info]dzeina in [info]pajautaa on 2015.07.31 at 17:47
Liepājā neesmu atpūtusies pāris gadus. Iesakiet, lūdzu, kas tur tagad ir foršākās vietas, ko apmeklēt un lietas, ko redzēt.

Posted by [info]methodrone on 2015.07.31 at 14:21
Saucējs: gayngs
dazhreiz man negribas iet aaraa, ja es jutos down, jo kameer mana downer aura ir contained dazhaas istabaas i can deal, bet izejot aaraa, shkjiet mana downer aura kaa sporas izplataas visur ar veeju un viss ko es apkaart redzu ir bad bad, uz visiem saules aplietajiem kokiem un skaistu viirieshu sejaas, uz balozhu mugurinjaam, noseedushaas uz augljiem un daarzenjiem tirdzinjos uz ielaam visur ir mana bad downer indiigaas sporas.

ja ir kaadreiz kaads vai kas deelj kaa izlikties, tad preteeji visiem fizikas likumiem bad downer izzuud kaa uz burvja maajienu kaa neveiksmiiga cilpa kosmiskajaa kvantu audumaa.

dziivee viss rodas un izzuud shkjietami bez sekaam, sekas vienmeer shkjiet ka manifesteejas, bet iisteniibaa tikai tad kljuust apjaushamas kad ir veelaak. varbuut ir iespeejams izprast tagadni caur pagaatnes aci, bet vai ir iespeejams saprast tagadnes noziimi taas naakotnes notikumu katalizaacijas kontekstaa?

slikti un labi garstaavoklji rodas un izzuud taapat, bet ja kaads no tiem ir iipashi intensiivs, tas uzkaveejas kaa patiesiibas ideja. be visaciimredzamaakaa patiesiiba ir tikai kaada cilveeka stipraaka ideja, vai evoluucijas sagadiishanaas

mīkla

Posted by [info]narrenschiff on 2015.07.31 at 15:47
https://en.wikipedia.org/wiki/Progress_Party_(Norway)#Populism

Lasu, ka Norvēģijas Progresa partiju uzskata par vienīgo populistu partiju Norvēģijā, kurpretim vairumam citu partiju ir stipri elitiskie pamati. Un neko nesaprotu, turklāt vienlaikus varbūt apstiprinās kādas manas tradicionālās šaubas par Skandināviju. Proti, mums ir paradokss - Skandināviju ilgi pārvaldījušo sociālistu partiju pamatā taču bija jābūt izteiktam anti-elitismam, vai ne? Turklāt kaut kādā mērā šīs partijas taču ir "populistiskas", ja reiz tik ilgi noturējās pie varas? Taču ideja ir tāda, ka ar laiku, nogulsnējoties valsts pārvaldē un struktūrās, šīs tradicionāli progresīvās un revolucionārās partijas tiešām kļūst par elitiskām organizācijām, līdz ar to iemiesojot un īstenojot manu galveno iebildumu Skandināvijai - ka visas labās lietas tur ir bīdītas un uzturētas "no augšas", nevis ar kādu kaislīgu tautas kustību vai iniciatīvu. "Augša, elite", Zviedrijas, Norvēģijas izpratnē tad nu būtu milzīgais ekspertu un birokrātu aparāts, visādi izglītotie, sociālie inženieri, tehnokrāti, utt, kuri tad nu bīda savus sociālos eksperimentus, it kā egalitārismus, utt. Visa tā rezultātā nav brīnums, ka zināmā brīdī rodas šis paradokss, kurā pret-sociālistiskas partijas sāk uzskatīt par populistiskām, antielitistu partijām.

+ Nesen Tallinā, runājot ar islandiešiem, dzirdēju atzinumu, ka "Iceland is a very conservative society, after all", proti, kad runājām par noraidīto jauno konstitūciju un viskaut ko citu.

+ Interesanti, ka Igaunijas kolektīvais, pamazām sasniedzamais mērķis kopš 80to gadu beigām ir kļūt par nākošo Ziemeļvalsti, taču izejas punktu kombinācijas un mikstūras ir it kā krasi atšķirīgākas nekā tradicionālajā Skandināvijā, proti, jā, Igaunijai ir gandrīz pusgadsimtu ilgs sociālistiskais (protams, okupācijas apstākļos un krietni lagojošs) fons, kurš līdz ar 90tajiem tika noārdīts, savukārt "lielais izrāviens" (puetuvināšanās Ziemeļvalstīm) Igaunijai ir tīri kapitālistisks, varbūt pat neoliberālisks pasākums - krasā pretstatā vecajai Skandināvijai ar visu viņu sociāldemokrātiju. Baltijas valstis vispār ir viens liels, ģeniāls un burvīgs eksperiments. Arī traģisks, kā jau tas piederas šai zemes malai.

Posted by [info]fjokla on 2015.07.31 at 14:19
Poll #20455 pffe
Open to: All, results viewable to: All

Esi bijis/-usi Pocelujevkā?

View Answers


12 (27.3%)


25 (56.8%)

nu, un ilgi vēl?
7 (15.9%)


Stundu uzskaites programma darbiniekiem

Posted by [info]kartona_kaste in [info]pajautaa on 2015.07.31 at 13:46
Sveiki,

varbūt variet ieteikt kādu alternatīvu/globālu programmu darbinieku stundu uzskaitei?
Līdzīgi kā Desktime.

Paldies jau iepriekš!

Meklēju istabu Rīgā sākot ar septembri!

Posted by [info]ewag in [info]dziivo_te on 2015.07.31 at 13:38
Sveiki! Sākot ar rudens sākumu, respektīvi, septembri, meklēju istabu Rīgas centrā vai ~15-20min. kājām gājiena attālumā no tā. Lūgums nepiedāvāt rajonus. Esmu mākslinieciski domājoša, strādājoša jauniete, mīlu kārtību, mieru, draudzīgas attiecības, tāpēc priecātos par gados jauniem dzīvokļa kaimiņiem, kuri savā dzīvoklī meklē tīrību un klusumu mīlošu īrnieku. Istabas lielumam/iekārtojumam nav nozīmes. Vēlams par saprātīgu cenu, kurā jau iekļauti komunālie maksājumi, un ne-astronomisku drošības naudas summu. Izskatīšu visus piedāvājumus. :) Mans e-pasts: new.home@inbox.lv

Zilo ezeru zeme

Posted by [info]3_5469mhz in [info]pajautaa on 2015.07.31 at 13:30
Vai zināt kādu konkrētu vietu pie kāda no Latgales ezeriem, kur ar auto var ērti piebraukt un nakšņot teltī? Interesē Ludzas apkaime, bet būtu interesanti dzirdēt par Latgales ezeriem kopumā. Varbūt zināt arī kādu, jūsuprāt, interesantu apskates objektu minētajā Ludzas apkārtnē?

Posted by [info]ierindnieks in [info]pajautaa on 2015.07.31 at 11:36
Vai kādam nevajag Laba Daba 3 dienu biļeti, atdodu pa 30 EUR.

Posted by [info]rasbainieks on 2015.07.31 at 11:19
vakardienas lautas rokstāra van visema koncerts beidzās ar to, ka
a) man jānodod no viņa sveicieni markam ē smitam un
b) dāmas pārvērta kanta kāpņutelpu par vintāžīgu bāru

Posted by [info]mirdzums on 2015.07.31 at 10:40
Aktieri, kuru runas veids un/vai kustības mani fascinē:

-Jeff Goldblum
-Christian Slater
-Sam Rockwell
-Winona Ryder

Posted by [info]mirdzums on 2015.07.31 at 10:15
Cilvēki, kuriem, manuprāt, ir kruta dzīve un kuriem es gribētu līdzināties:

- Ellen DeGeneres - laimīga, jautra lesbiete, kurai patīk vairāk vai mazāk tizli dejot
- Buma Buma- resna dāma no Jurgas Ivanauskaites romāna 'Sapņiem līdzi', kura ir laimīga, sabiedriska un piekopj lucid dreaming.


saraksts tik papildināts. pagaidām nevienu citu nevaru atsaukt atmiņā

Posted by [info]arrianda in [info]vajag on 2015.07.31 at 08:42
Vajag pārvest ledusskapi no Rīgas centra līdz Ogrei. Nākamās nedēļas 2. pusē.
Ar nonešanu no dzīvokļa Rīgā un uznešanu uz dzīvokli Ogrē 4. stāvā (neesmu droša, vai varēs iebāzt liftā).

Cenu piedāvāt šeit, komentāros.

tauriņš

Posted by [info]kihelkonna on 2015.07.31 at 08:30
grasījos mazgāt no dārza ienestos puravus, kad uz vienas lapas pamanīju šāduko man tagad darīt? censties to lapu kaut kur dārzā iekarināt? jeb tam tauriņam vienalga, viņš i nejūt, ka ar visu bunduli atrodas man uz rakstāmgalda? cik ilgi jāgaida līdz tauriņam?

upd. vēlāk. bērni purava lapu iekarināja trauciņā un nolika uz ziemeļu palodzes.

Posted by [info]narrenschiff on 2015.07.30 at 23:18

Tabaka pa pastu

Posted by [info]atheist in [info]pajautaa on 2015.07.30 at 22:53
Tags: ,
Vai ir atļauts pasta pakās sūtīt tabaku? Neinteresē kontrabandas apjomi, bet 1-2 paciņas.

Paldies!

audiōmānijas hrōnikas

Posted by [info]vizionar on 2015.07.30 at 21:39
Laika ziņas: apšaubāms
Saucējs: ibrahim maalouf
Tags: , , , , ,
kad vel tikai nojautu, ka interesē rokmūzika, anģiks latvānijā bija šāds: ltv1 reprtāža par festivālu durvis 1989.  saprotams, ka nevienu no grupām nezināju, ibo internets mūsu mājā vel nebija ievilkts. dažu gadu laikā sāka patikt viss tamlīdzīgais pēc kārtas, taču ja kāds ieraksts nelikās aizraujošs, tas tika norakstīts uz "nesaprotams, bet klausīties var". tolaik vel nefiltrēju, lai gan vajadzēja, jo visi zin, ka smagie metāli ir indīgi. taču drīz vien sāku filtrēt, jo līdz ar alkohola iepazīšanu pasaule arvien vairāk izskatijās pēc ekskrementa, kura ēna pārklāja arī daļu mūzikas. pēc zaļā pūķa upurēšanas augstākiem/platākiem mērķiem ēna paslēpās aiz horizonta un sāku nefiltrēt citās koordinātu sistēmās. vēlāk gadijās emigrēt turp, kur var saņemt labdabīgu un neatgriezenisku intoksikāciju, bet ir risks kļūt par reakcionāru tradicionālistu. patreiz bažām nav pamata - vel vakar baudīju fullmoon over the shopping mall.japanese war tubas

Posted by [info]imago_dei on 2015.07.30 at 20:06
'Dekarts ir aizrādījis, ka tā esot neprecizitāte, kad viņam, atverot logu, liekoties, ka viņš uz ielas redz cilvēkus. Ko tad viņš patiesībā redzēja? Cepures un mēteļus; nekā vairāk. Es, stingri ņemot, nevienu lietu neredzu tās kailajā īstenībā. Diena, kad tas notiktu, būtu pastarā diena, lielās atklāsmes stunda. Turpretim mēs visas īstenības apercepcijas uzskatām par patiesām, ja tās mums fantastiskā miglā vismaz rāda pasaules kontūras lielās tektoniskās līnijās. Daudzi pat nenonāk tik tālu. Tie pārtiek no vārdiem un suģestijām, tie dzīvē taustās kā sapnī, sava neprāta sagūstīti. Ko mēs saucam par ģēniju nav nekas cits, kā kāda cilvēka brīnumainais spēks izklīdināt šo miglu un caur to, kailumā drebot, atklāt jaunu, patiesu īstenības fragmentu.'

[pārlasu valdzinošo Gasetu]

Previous 30