Cik tālu ir „jānoved” vadība, lai tā spētu izdomāt ko šādu :)
Bet „Kārtības lapa” ir tikai iesākums. Pats labākais ir kāda darbinieka atbildes vēstule. Precīzāk atcirst nebija iespējams! :) :) :) Publicēju iekšējās kārtības noteikumus kā "copy-paste" ar visām kļūdām un, protams, bez uzņēmuma nosaukuma. :)
.
Kārtības lapa.
1) Uzņēmuma darba laiks darba dienās ir 8 (pilnas) stundas, ar 1 stundu (12.30-13.30) pusdienas laiku, tātad kopā 9 stundas.
2) Darba dienas sākumu ir iespējas izvēlēties no 8.00 līdz 9.00, bet ne vēlāk, attiecīgi, ja darbinieks darbā ierodas 8.00 viņa darba diena beidzās 17.00, ja 9.00 tad darba diena beidzas 18.00. Par darba laikiem jāvienojas ar nodaļas vadītāju.
3) Slimības gadījumā darbinieks iepriekšējā dienā, obligāti, telefoniski brīdina savu tiešo priekšnieku par iespējamo darbu kavēšanu, un gadījumā ja slimošnas laiks ilgst vairāk par 3 dienām, darbinieks atnes ārsta zīmi
4) Objektīvu ģimenes vai personīgu apstākļu dēļ darbiniekam ir tiesības, obligāti dienu iepriekš vienojoties ar savu tiešo prekšnieku, kavēt norunātu darba laiku, to atstrādājot citā laikā. Darbu kavēšana bez iepriekšēja brīdinājuma tiks uzskatīta kā neattaisnota, par ko tiks piemērotas soda naudas (sk. zemāk)!!!
5) Darba dienas sākuma kavēšanas (kavēšana no rītiem ierodoties uz darbu) gadījumā tiks piemērotas soda naudas kas ekvalentas 4 kārtīgam apmēram no kavētā laika par darba stundas apmaksu. Piemērs: Darbinieks kavē 15 minūtes - darbiniekam netiek izmaksāta alga par 1 darba stundu.
6) Ierodoties darbā, vai dodties darba darīšanās ārpus biroja, kā arī atgriežoties birojā, darbinieks obligāti veic ierakstu darba laiku lapā kas atrodas pie sekretāres, gadījumā ja darbinieks nav veicis attiecīgo ierakstu, bet neatrodas birojā (nav veicis pierakstu) darbiniekam tiek piemērotas soda naudas. Sods par katru neizdarīto ierakstu 2 stundu darba algas apmērā.
7) Darbinieks beidzot darba dienu, obligāti ierakstās darba laiku lapā, cikos darbinieks beidz darbu. Ātrāka aiziešana no darba ieprieš nebrīdinot un nevienojoties par to tiešo priekšniecību, tiks uzskatītas kā neattaisnotas. Neierakstīšanas gadījumā sods 2 stundu darba alga, vai gadījumā ja ieraksta laiks atšķiras no reālā aiziešanas laika (vairāk par 10 minūtēm) - sods vēl papildus ekvalentas 4 kārtīgam algas apmēram no kavētā laika.
8) Reizi 2 nedēļas birojā notiek "Lielā biroja sapulce", kuras laikā tiek runāts par .......... esošajiem objektiem, to ......... gaitu un .............. prolēmu risināšanu. Sapulce ir ļoti svarīga, ieraššanās obligāta!! Par iespējamo nierašanos jābrīdina dienu iepriekš. Par sapulces neattaisnotu kavēšanu soda nauda ekvalenta 6 kārtīgam algas apmēram no kavētā laika.
9)Tā kā smēķēšana ir netikums kas pirmām kārtām kaitē Jūsu veselībai, Jūsu darba kvalitātei, kas ar to kaitē ar uzņēmumam kopumā, esam spiesti izstrādāt "Uzņēmuma smēķēšanas noteikumus". Tātad, ņemot vērā šo netikumu, un cenšoties izturēties cik nu var "saprotoši" šinī situācijā, uzņēmums nosaka konkrētus smēķēšanas laikus (10 minūšu garumā), kuru pārkāpšana tiks sodīta ar naudas sodu 1 darba stundas algas apmērā. Lūdzu vērst uzmanību tam ka, smēķētāji jau ar šo ir privileģētākā stāvoklī par nesmēķētājiem, jo smēķētāju privātā netikuma apmierināšanai uzņēmums jau tā piešķir 30 minūtes dienā kopējā no darba laika. Jebkāda aizbildināšanās par to ka smēķēšna tiek apvienota ar pārrunām par darbu netiks ņemta vērā !!!!! Smēķēšanas laiki 10.30; 14.30; 15.30. Nekādas nobīdes no smēķēšanas laikiem nav pieļaujamas, ar atrunu ka nav pīpēts pirms tam u.t.t…Smēķēt neierobežotā daudzumā varat pusdienas laikā, kā arī pa ceļam uz darbu, un atpakaļceļā no darba..:)) Sods par ārpuskārtas smēķēšanu 1 darba stundas alga par katru reizi.
.
10., 11. un 12. punkts šai gadījumā nav ievērības cienīgs. Tur viss ir pareizi.
.
Lūk, darbinieka atbilde:
.
Piedaloties jaunā iekšējās kārtības „ruļļa” publiskajā apspriešanā gribētu padalīties savās pārdomās ar augsti godāto vadību un cienījamiem kolēģiem.
.
Nu vispār jau netraucētu pakonsultēties ar Juristiem cik atpūtas minūtes ir paredzētas uz vienu darba stundu Latvijas Republikas darba likumdošanā. Papildus vajadzētu precizēt par acu atpūtināšanu cilvēkiem kas strādā pastāvīgi blenžot monitorā. Šeit es gribētu teikt, ka man ir tiesības reizi stundā izdarīt pārtraukumu uz 5 minūtēm acu atpūtināšanai un nevienam nav tiesību liegt man šajā laika iziet ārā uzpīpēt – tā teikt apvienot patīkamo ar lietderīgo. Un ņemot vērā, ka mūsu organizācija nenodrošina saviem darbiniekiem veselības apdrošināšanu būtu neētiski runāt par mūsu kaitīgajiem ieradumiem. Papildus gribētu vērst Jūsu uzmanību, ka pīpētājs kam liegta iespēja iziet uzpīpēt kad tas viņam ir vajadzīgs stresa noņemšanai un darba problēmu mierīgai apdomāšanai (protams, saprāta robežās) paliek nīgrs un viegli aizkaitināms un ir gatavs kost ikvienam kas pagadās ceļā (tas tā humoram) kas vēl vairāk samazina darba ražīgumu. Tā teikt - kas var ražīgi strādāt mokoties stresā?
.
Te prasās pēc mūžīgā jautājuma – sāksim ar smēķēšanu un tad pāriesim uz WC apmeklējuma skaitu limitēšanu? :)
.
Noslēgumā gribētos pajautāt - ja vadība vēlas ieviest šādus „drakoniskus” noteikumus, tad viņai arī ir jābūt izcili punktuālai un ir strikti jānodrošina tas un jāsamierinās ar to, ka:
1. Algas tiek izmaksātas strikti noteiktā datumā, par katru kavējuma dienu alga tiek palielināta par vienas darba dienas algas apmēru :)
2. Darbinieki pamet savas darba vietas tieši 17:00 vai 18:00 atkarībā no darba dienas sākuma neskatoties uz tā teikt „degošiem” objektiem un darbiem kad tie ir.
3. Pusdienas pārtraukumos darbinieki visus kas pie viņiem griežas vai zvana darba jautājumos tā teikt „pasūta trīs mājas tālāk” – protama lieta, ieskaitot firmas vadību :).
.
Vai mūsu firmas augsti godāta firmas vadība ir tam gatava vai arī varbūt lai viss paliek kā bija kad visi mierīgi darīja savu darbu neiežņaugti tādos rāmjos?
.
P.S. Ceru, ka tikšu saprasts pareizi un netikšu represēts.
.
Ar cieņu,
.........................