We are not amused. - Nevienu neinteresē UK, bet mani interesē [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Nevienu neinteresē UK, bet mani interesē [Sep. 12th, 2019|09:41 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Tā tā tā, labrīt. Kas mums tāds labs noticis.

Uzreiz sarunāsim vienu lietu. Uzvedīsimies pieklājīgi, ok? Es agrāk ļoti lepojos ar to, ka es visādus frīkus nebloķēju, bet nu man tas ir pārgājis. Uzvedīsities kā idioti, nobloķēšu, un pret gaudām par to, kā es jūsu, nabadziņu, vārda brīvību ierobežoju, kā jau totalitārais liberasts – pret tādām es esmu kurls. Ja kas, varu arī uz friends only pāriet, bet cerams, ka tik tālu nenonāks.

Sarunāts? Tātad, kas labs noticis. Pareizā atbilde, protams, ir nekas. Nekas labs mums vairs nenotiek, ja ar “mums” mēs saprotam cilvēci. Ja ar “mums” mēs saprotam “Jūsu gaišību”, tad mums viss ir pizdata. Bet mēs te par ziņām, vai ne.

Ā, šitas: es jums teicu, ka es darbu nomainīju? Zem atslēgas teicu, bet šeit diez vai. Nu tātad es jau pirms vairāk nekā gada nomainīju darbu, atkal finansēs, bet drusciņ citā specialitātē. Tas diemžēl nozīmē, ka es vairs nezinu no galvas, kāds no rīta bija eirodolāra kurss. Ko padarīsi, forekss un es – un vispār finanses un es – bija tikai un vienīgi aprēķina laulības. Forekss bija ļoti kinky aprēķina laulības, tādas, kur visi tā kā grib naudu, bet arī grib darīt visādas neķītrības. Pašreizējā nozare nav kinky, toties labi apmaksāta, stabila un ar lielām izaugsmes iespējām, nu jūs saprotiet, jaunāki nepaliekam, stabilitāti novērtējam vairāk, tādā garā.

Kāpēc es to saku? Tāpēc, ka diemžēl es nevaru dot padomus, kādas valūtas būtu vēlams pirkt un kādas – pārdot. Izņemot vienu. Vienu es varu pateikt.

Jūs pilnīgi noteikti varat likt uz to, ka paunds ies uz leju. Money in the bank. Nu, vai varbūt varējāt. Pēc tam, kad Terēza Meja paziņoja par aiziešanu, bija skaidrs, ka paundam pēkšņi paveŗas jauni bezdibeņi. Tagad? Nez, varbūt Borja Džonsons savu megaplānu “Breksits līdz 31. oktobrim, lai tur plīst vai lūst!” neizbīdīs, un tad paunds savukārt ies uz augšu. Bet, ja nu tomēr izbīdīs – uh, tad paunds būs mūsdienu the big short.

Šortošana notiek šādi. Aizņemies to valūtu, ko gribi šortot, no kāda, kas tev viņu ir gatavs aizdot uz puslīdz normāliem procentiem. Te parādās problēma, jo, pieņemu, britu bankas nav stulbas un par īstermiņa paundu aizdevumiem prasa diezgan daudz. Varbūt pamēģiniet savu onkuli Džordžu Noričā, ja jums ir onkulis Džordžs Noričā. Tātad jūs aizņematies, uzreiz samaināt pret kaut ko citu (paunds/dolārs ir klasisks pāris, tik klasisks, ka viņam pat ir savs nosaukums – the Cable). Un tad, kad paunds krītas, samaināt atpakaļ. Nu jau paundu būs vairāk, jo vērtība pa to laiku būs kritusies. Tātad jūs varat atdot parādu onkulim Džordžam, tieši tik paundu, cik paņēmāt, bet pats paturēt atlikušos.

Es te izklāstu teoriju, bet esiet droši, kāds šo pasākumu ir izbīdījis praksē. Būtībā tas ir arī viss, ko es varu pateikt par breksitu. Kamēr onkulis Džordžs Noričā brēc par kontroli un bloody austrumeiropiešiem, tikmēr gudrie onkuļi skaita, cik daudz Džordža naudiņas tagad būs viņiem.

Bet tā jau ir maza cena, ko maksāt par brīvību un neatkarību.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:September 12th, 2019 - 09:54 am
(Link)
Norwich?
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:September 12th, 2019 - 10:00 am
(Link)
Ā, es paskatījos, laikam latviski pareizi transkribē ar dž, Noridža. My mistake.
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:September 12th, 2019 - 10:03 am
(Link)
Viss kartiibaa, mani interesee, kaapeec Norwich?
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:September 12th, 2019 - 10:11 am
(Link)
No reason. Man likās gana attāls un nejauši izvēlēts nostūris, tāda angliskā versija tantei Bauskā. Iespējams, ka šādu Noridžas tēlu zināmā mērā radījis Alans Pārtridžs.
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:September 12th, 2019 - 10:15 am
(Link)
Ahaa

Dziivoju tajaa Fine City kaadus seshus gadus. Normaalaa nostuurii. Cik es atceros, vinji balsoja par 'Remain'... ja gribi reaala vieta Bauska tanteem, tad vareetu meginaat Fakenham.
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:September 12th, 2019 - 10:18 am
(Link)
What a name!
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:September 12th, 2019 - 10:19 am
(Link)
Hah, izskatās mīlīga vieta, paldies. Un Bauska jau arī ir fine city, ja tā tuvāk paskatās. Nu labi, fine town.
[User Picture]
From:[info]217
Date:September 12th, 2019 - 02:26 pm
(Link)
Hah, mums ir tieši līdzīga situācija - "Onkulis Deivs Norvudā" jeb īstenībā, drauga tēvs, lol, kas balsoja par breksi :D, ir aizdevis mums naudu, bez pročiem uz nenoteiktu laiku, daļa no kuras ir iztērēta, daļa ir bankā. Tevis aprakstītais scenārijs izklausās ļoti jauki, kā vieglāk atdot parādu, jo summa nemainās, un arī kā revenge (gadījumā, ja no-deal breksis notiek).

Bet man ir praktiskas dabas jautājums - kur visi gudrie cilvēki maina naudu? Jo te UK ir kkāda naudas maiņas elle - ja maini vietējos tugrikus uz ārzemju, ir slikts kurss, ja maini ārzemju tugrikus uz vietējiem - ir vēl sliktāks. Ka nezaudēt visu šortošanas ieguvumu maiņas kursa rezultatā?
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:September 12th, 2019 - 02:41 pm
(Link)
Nu bet tomēr jauks onkulis, ja naudu aizdod :)

Valūtu UK mainīt ir šausmas. Nevienā citā attīstītā valstī tas nav tik sarežģīti un cilvēka cieņu pazemojoši. Tāpēc skaidru naudu ieteiktu mainīt LV, bet neskaidru internetos. Agrāk bija tāds maini.lv, kas pārpirkšanas rezultātā kļuva par Paysera.lv, tur ir normāls kurss. Vēl cilvēki dievojas, ka Revolut ir izcils, bet es nezinu, viņus es neizmantoju, negribas atbalstīt uzņēmumu ar idiotisku biznesa modeli. Principi, vai.
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:September 12th, 2019 - 08:58 pm
(Link)
Nezinu, cik idiotiski ir viņu biznesa modeļi, kas, man šķiet, mainās teju pa pusgadam, bet banking licenci viņi beigās dabūja, līdz ar to konti revolutā ir līdz EUR 100K nosegti.
[User Picture]
From:[info]217
Date:September 12th, 2019 - 09:46 pm
(Link)
Njā, man jau ir gan Monzo, gan Monese, negribas vēlvienu karti. Es nezinu par Revolut principiem, bet Monese kādreiz piešķīra Tev £15, ja paņēmi viņu karti un vienreiz izmantoji pirkumam par jebkādu summu, piemēram, 99p, un iedeva vēl par katru draugu £15, kurš attaisa pie šiem kontu caur tavu linku un arī veic vienu pirkumu ar viņu karti. protams, es to karti vairs neizmantoju (un taisīšu ciet, ja viņi sāks iekasēt naudu par karti), bet tīri patīkami iegūt £15-£1+£15=£29 par neko :D
Lūk, tas man šķiet nedaudz nesaprotams biznesa modelis :)

ja saņemšos mainīt naudu, paldies par ieteikumu mainīt internetos, es par to nebiju padomājusi!
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:September 12th, 2019 - 08:55 pm
(Link)
Revolūtā šobrīd, piemēram, kurss ir €1 = £0.8962, bet, jāpiezīmē, tur jāsalīdzinās ar citiem avotiem ir gandrīz vai ar hronometru, jo kamēr es rakstīju, jau palecās uz par kādām £0.004

Nezinu, vai tas daudz vai maz.

Pamatā lietoju revolutu lai apmainītos ar līdzekļiem ar draugiem un radiem UK. Viņi man pārskaita GBP revolūtā (kas viņiem ir no UK lokālā konta uz UK lokālo), es viņiem pārskaitu revoluta konvertācijas apjoma € summu no sava parastā LV konta uz viņu LV kontu, un izmantoju viņu ieskaitītos GBP, lai iepirktos UK ebayā, vai konvertētu uz EU revolutā, kad pašam patīk.


Šobrīd viņiem kārtējā pastāvīgā akcija "ieinvaito draugu un viņš dabūs bezmaksas debetkarti", ja nu kas var pieteikties še.
[User Picture]
From:[info]jan09
Date:September 13th, 2019 - 09:39 am

?

(Link)
vai kartei kā tādai ir kādas papildus izmaksas a la gada maksa, ja šobrīd bezmaksas debetkarti dod uz tipa uz akciju?
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:September 13th, 2019 - 03:29 pm

Re: ?

(Link)
ja pareizi atceros, mana gada maksa bija €2 gadā vai €2 uz 3 gadiem.
salīdzinājumam lokālā swedbank debet master man maksā €2,xx mēnesī.
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:September 13th, 2019 - 03:41 pm

Re: ?

(Link)
standata accountam ir sekojošas fiškas un ierobežojumi:

[User Picture]
From:[info]uldy
Date:September 12th, 2019 - 07:02 pm
(Link)
Twiteris nav Tavs formāts, nav ko cūkām pērles bērt. Ciba - tas ir Tavs formāts un welkom bak!
[User Picture]
From:[info]jan09
Date:September 13th, 2019 - 09:37 am

;)

(Link)
sēžot UK, ir interesanti skatīties, kā mārciņas kurs brauc uz leju pēc Brexit, un it īpaši pēdējo pusgadu - katru reizi, kad Boriss atver muti...
Tā kā biezā onkuļa nav - jāsamazina izdevumi, un jāatceras 90o sākums/vvidus.
From:[info]krishjaanis2
Date:September 13th, 2019 - 03:30 pm
(Link)
Šķiru cīņa.
[User Picture]
From:[info]degeneralis
Date:September 13th, 2019 - 05:03 pm
(Link)
Vai tad nav vienkāršāk atvērt kontu pie kaut kāda forex brokera un vienkārši to pozīciju atvērt, nevis meklēt onkuļus UK?

Bet kas mani tiešām interesē ir, kā lielie megakapitālisti atver/aizver savas pozīcijas. Kaut kur lasīju, ka kaut kādiem Džonsona atbalstītājiem esot īsās pozīcijas 8 miljardu GPB apmērā. Tas, cik saprotu, paredz, ka ir arī cilvēki, kuri ar vislielāko prieku atver garās pozīcijas līdzīgos apmēros. Kā tas viss darbojas un kā viņi ir pasargāti no uzmetieniem? Kas ir tie, kas liek uz mārciņu?

Jeb ari šajā sfērā ir kaut kādas megabankas/korporācijas, kas principā strādā kā parasti bukmeikeri - pieņem jebkādas likmes par jebkādām summām, kamēr spēj izbalancēt puses tā, lai neskatoties uz rezultātu, vienmēr gūtu nelielu, bet godīgu peļņu?
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:September 13th, 2019 - 06:32 pm
(Link)
Jā, protams, ir vienkāršāk, es te tikai izskaidroju mehānismu, kā tas notiek. Arī fx kompāniju gadījumā ir kāds, kas no kāda onkuļa Džordža vairumā aizņemas naudu un tad mazumtirdzniecībā iztirgo visādiem vannabī finanšu ģēnijiem, iekasējot par to lielu, bet netaisnīgu komisiju.

Ar to, kas atveŗ gaŗās pozīcijas, ir inčīgi. Ir čaļi, kam nekas cits neatliek kā atvērt gaŗās pozīcijas, un šos čaļus sauc par centrālajām bankām. Kaut kad, šķiet, desmitajā gadā kāds -- nav zināms, kas, bet ļaunas mēles apgalvo, ka viens onkulis ar bārdu, kas tagad atkritumu biznesā grozās -- mēģināja latu nogāzt. Nu, un viņš aizņēmās no Latvijas bankas, jo Latvijas banka bija apņēmusies uzpirkt eiro par noteikto kursu. Nenogāza, bet centās.

Onkulis Soross arī tā savulaik nogāza paundu, aizņēmās no Anglijas bankas tik ilgi, kamēr nekas cits neatlika kā padoties un pabīdīt paunda kursu jūtami zemāk. Toreiz gaŗās pozīcijas bija atvēris ikviens, kam bija kādi uzkrājumi paundos un kas cerēja, ka viņu vērtība saglabāsies.