We are not amused. - Mākslas darbs stārtapa tehnikā [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Mākslas darbs stārtapa tehnikā [Apr. 20th, 2017|04:14 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Āāāāāāāā, pisis zirgs, cik izcili, apdirsties un nepiecelties, drāzt un rakt.

Atvainojiet, protams, manu franču valodu, vienkārši šodien es uzzināju par stārtapu, kas -- ja tas nav visu laiku izcilākais stārtaps, tad es gan gribētu zināt, kas vēl ar šo varētu sacensties. Labi, par visu pēc kārtas.

Tātad tā. Ir uzņēmums, kas ražo sulu spiedi (lūk, par viņiem raksta Blūmbergs, bet varbūt izlasiet pēc tam, tur viņi joku uzreiz atklāj.) Ha, jūs teiksit, tad nu arī sasniegums, tē vē šopā regulāri reklamē sulu spiedes, tepat Baltkrievijā ir uzņēmums, kas ražo sulu spiedi ar divtaktu dzinēju, īsta manta, no pēdējā praula sulu izspiedīs, pie mums tādas vairs netaisa.

Nē, nē. Šis uzņēmums ražo Īpašo, Augsti Tehnoloģisko, Viedo un, protams, Intelektuālā Īpašuma Apsargāto sulu spiedi ar vārdu. Juicero. Un vispār nevis vārdu, bet Zīmolu. Kur izpaužas tehnoloģijas, viedums un intelektuālais īpašums, kas ir unique selling point, kāpēc izvēlēties tieši šo sulu spiedi? Pavisam vienkārši: šī sulu spiede nemāk izspiest sulu pa tiešo no augļiem, viņai nepieciešamas īpašas plastmasas kulītes, kuŗos tie augļi ir sapakoti. Rūpnīcā, protams, pats tu neko sapakot nevari. Un, protams, ka tās ir viedkulītes: spiede pārbauda, vai tā ir pareizā kulīte, vai nav beidzies derīguma termiņš, vai kulīte nav atsaukta, tādā garā.

Turklāt kulītes nevar nopirkt kuŗš katrs muļķis, kam ir lieks piecītis. Nē, kulītes pārdod tikai tiem, kam jau ir sulu spiede. Spiede maksā USD 400, kas ir pa_leeto: agrāk bija USD 700.

Es diezgan droši varu pieņemt, ka jūs neesat tehnoloģiju investori (ja esat, varbūt atsaucieties komentāros; man no jums neko nevajag, vienkārši patīkami iepazīties ar citiem investīciju profesionāļiem). Bet, ja jūs būtu, jums apmēram tagad vajadzētu sākt čurāt karstu.

Kopš jūsu visu mīlētais un godātais augļdatoru uzņēmums ja ne izgudroja, tad noteikti iecēla saulītē domu par to, ka izvēles trūkums ir fīča, iežogotais dārziņš ir bijis ikviena sevi cienoša stārtapa kaujas sauciens. Patērētāji (vai vismaz daļa patērētāju) ir sajūsmā par produktiem, kas no a līdz ž, līdz pat pēdējam loriņam, pieder vienam vienīgam uzņēmumam. Nu tā kā -- kādu tādu neticamu piemēru izgudrot -- tālrunis, kas strādā tikai ar ražotāja apstiprinātu operētājsistēmu, lādējas tikai ar īpaši apstiprinātu vadu, kam var piespraust tikai īpaši apstiprinātas austiņas. Es zinu, pavisam neticams piemērs, bet nu iedomājieties.

Un vēl viens -- nesenāks -- kaujas sauklis ir "xx kā pakalpojums". Jūs negribat savam pircējam pārdot produktu; jūs gribat piegādāt pakalpojumu. Kāds jums labums no tā, ka pircējs vienreiz nopērk jūsu sulu spiedi? Vispār tak pircējs pērk nevis sulu spiedi, bet iespēju dzert sulu, vai ne? Tad pārdodiet viņam iespēju dzert sulu tikai jūsu iežogotajā dārziņā.

Tāpat investoriem ļoti patīk vārdi "inovātīvs, patentēts, vieds, savienots" un tādā garā. Iežogotais dārziņš, kas piegādā sulu kā pakalpojumu -- akjel, ja man būtu lieki 120 miljoni, es arī brēktu, ņemiet, ŅEMIET manu naudu (tieši tik šis uzņēmums savācis investīcijās.)

Viss būtu izcili, ja vien ne viens neliels sīkums: izrādās, kulītes tikpat labi var izspiest ne tikai ar sulu spiedi, bet tāpat ar rokām. Daži investori ir satriekti: kas, nu tiešām kas būtu domājis, ka plastmasas kulīti var saspiest ar rokām?! Citi saka, mēs zinām, bet tas nekas, visviens kruta mantiņa. Un, ziniet, pilnībā iespējams, ka viņiem ir taisnība. Man, piemēram, šķita, ka neviens nekad negribētu dzert Keurig kafiju, jo nu nopietni, ja man jums jāskaidro, tieši kāpēc ne, mēs tāpat nesapratīsimies. Bet nē, "sulu Keurig" (kā šis darinājums nodēvēts), izrādās, ir pagodinājums.

Lai vai kā, šī stārtapa dibinātājs ir mans varonis. Šeit ir produkts, kas nav produkts (kā jau agrāk teicu, ideāla lieta ir tad, ja funkcija tiek pildīta, bet lietas nav); tas ir tikai mārketinga saukļu un vārdeļu apvienojums. Viņš nesniedz pilnīgi nekādu praktisku labumu, tikai atbrīvo pircejus no naudas un liek viņiem pievienoties ar citiem produktiem nesavietojamai platformai (platforma, vēl viens vārds, kas investoriem raisa orgasmu; vienkārši produkts ir sūds, bet platforma, tur jau var sākt runāt). Un, izrādās, simt divdesmit miljonus var savākt ar neko, tikai ar mārketinga saukļiem. Es pilnībā ticu, ka tas nav nopietni domāts uzņēmums, bet dižākais practical joke stārtapu vēsturē.

Kā investīciju jomas profesionālim (ha) man šis pastāsts šķiet arī visskaidrākais līdz šim redzētais signāls tam, ka stārtapu burbulis ir jo brangi uzblīdis. Ja šāds ne-produkts var savākt 120 miljonus -- o, tad galīgi nav slikti. Tas ir, slikti nav tad, ja jums nav akciju tehnoloģiju uzņēmumos. Ja ir, tad paturiet viņas vēl -- burbuļainas investīcijas definīcija ir "tas aktīvs, par kuŗa nenopirkšanu tevi atlaidīs no darba", -- bet pizģec, šitas būs tik krāšņi, tik krāšņi.

Ā, un, protams, ja neesat atbrīvojušies no tā dīvainā priekšstata, ka "valsts naudu tērē nelietderīgi, bet privātie uzņēmēji gan trīsreiz apgroza katru santīmu", tad šis ir īstais laiks to izdarīt (neņemiet ļaunā, bet, ja jums šāds priekšstats ir, tad jums vienkārši nekad nav bijis daudz naudas). Tāpat brīvākā brīdī šo faktu var izmantot kā sākuma punktu, lai pameditētu uz ienākumu nevienlīdzību, jēdzienu "liekēdis" un trickle-down economics (es ļoti centos visus terminus tulkot latviski, bet šo es tomēr nemāku). Līdz daudz kam tā var aizdomāties.

Bet nu pizģec, šitik izcili uzķert vilni, es nevaru. Tas nav sulu Keurig, tas ir stārtapu Pilsonis Keins, Mona Līza un [pierakstiet klāt savu iecienītāko vispāratzīto mākslas šedevru] UPD: Dišāna Pisuārs. Nav vārdu, kas spētu pienācīgi aprakstīt manu sajūsmu.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]iive
Date:April 20th, 2017 - 04:41 pm
(Link)
I'll go for the obvious, Dišāna Pisuārs.
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:April 20th, 2017 - 04:44 pm
(Link)
-- and we have a winner!! Tiešām, izcils salīdzinājums.
From:[info]spic
Date:April 21st, 2017 - 10:58 am
(Link)
Es: "haha, viņi savā smalkajā veidā joko par Dyson roku žāvētāju!", padomāt vēl, pagūglēt, aiziet nokaunēties.
From:[info]biezpientaure
Date:April 20th, 2017 - 05:24 pm
(Link)
lasām medūzu? mjā, bet izgudrojums ir teicams!
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:April 20th, 2017 - 05:26 pm
(Link)
Blūmbergu.
From:[info]biezpientaure
Date:April 20th, 2017 - 06:52 pm
(Link)
ja par to pašu raksta medūza, tad kāda jēga no blumberga)
okok
From:[info]biezpientaure
Date:April 20th, 2017 - 06:59 pm
(Link)
t.i. blumbergs par to raksta sadaļā money stuff, medūza - shapito (manuprāt, trāpīgāk).
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:April 20th, 2017 - 10:04 pm
(Link)
Es pat nezinu, kaut kā neesmu pasācis lasīt Medūzu. Bet Blūmbergu finansēs lasa pilnīgi visi, sāku darba dēļ, turpināju tāpēc, ka interesanti.
From:[info]biezpientaure
Date:April 20th, 2017 - 10:10 pm
(Link)
nu, šodien es uzzināju, ka blumbergs ir resurss, kurā es turpmāk pa reizei ieskatīšos. par spīti tam, ka finansēs ņibumbum.
[User Picture]
From:[info]nova
Date:April 20th, 2017 - 08:16 pm
(Link)
Es šo vispār izlasīju sunnyskyz.com :DDDDD
[User Picture]
From:[info]anonymous
Date:April 20th, 2017 - 09:10 pm
(Link)
John Deere traktota abonēšana līdzīgi MS Ofisam vai Adobe dizaina programmu komplektam.
[User Picture]
From:[info]_re_
Date:April 20th, 2017 - 09:13 pm
(Link)
pofig, ka var saspiest ar rokām. jo nopirkt tāpat var tikai tad, ja tev ir sulu spiede, muahaha
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:April 20th, 2017 - 10:03 pm
(Link)
Tieši tā!!!
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:April 20th, 2017 - 09:40 pm
(Link)
Kamēr jūs te smejaties, daži ir nopelnījuši villai un pensijai.
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:April 20th, 2017 - 10:07 pm
(Link)
Es nesmejos, akdievs, es nesmejos, es tiešām esmu sajūsmā par šī kunga asprātību. Viņš ir kapitālisma ģēnijs, un es to saku bez mazākās ironijas.

Lai gan par to villu un pensiju es vēl nebūtu tik pārliecināts, tehnoloģiju pasaulē netrūkst tādu spilgtu veiksmes stāstu, kas pēc kāda laika tomēr izčākst un dibinātājiem atstāj vien parādus. Bet neko, ja vajadzēs, tad bankrotēs, un ar šādu ierakstu linkedina profilā viņam tālāko darbības iespēju netrūks.
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:April 20th, 2017 - 09:40 pm
(Link)
A man jautajums-kada formata tie darzeni ir tur ieksa, ja jau tos var ar roku izspiest sula? Varbut pat spiest nemaz nevajag, vienkarši nogriez galu un izdzer?
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:April 20th, 2017 - 10:08 pm
(Link)
Nomizoti, sarīvēti un saspaidīti.
From:[info]divi_g
Date:April 20th, 2017 - 10:40 pm
(Link)
Pasaulē naudas ir pārāk daudz.
[User Picture]
From:[info]mazeltov
Date:April 20th, 2017 - 11:34 pm
(Link)
Pārāk daudz pirmās pasaules problēmu saistībā ar sulas izspiešanu.
[User Picture]
From:[info]f
Date:April 21st, 2017 - 08:46 am
(Link)
un nu arī vientuļie sulu dzērāji varēs justies piederīgi kādam komjūnitijam.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:April 22nd, 2017 - 12:41 am
(Link)
[User Picture]
From:[info]tomazz
Date:April 23rd, 2017 - 11:37 pm
(Link)
Neredzu, kā tas atšķiras no kafijas kapsulām, kas populāras Rietumos.

Ja cilvēki par to ir gatavi maksāt..
[User Picture]
From:[info]ieraksts
Date:April 24th, 2017 - 07:17 pm
(Link)
Review vidū mans žoklis... Ēee. Ēaa. Ko? Kā?!