katodstars
09 January 2016 @ 12:58 am
Future bike simulator  
Iemainīju čomam elektronisku drazu pret oldschool monitoriņu no kaut kāda Padomju kompīša. Iepūtu šamā jaunu dzīvību un piemānīju pie sava noputējušā Spectruma. Jāuzliek vēl muzīka no kasetes, japalaiž spēlīte un jāsajūtas kā gadus 15 atpakaļ.
Te ir kāds, kurš atceras spēlītes no kasetēm pie televizora?


 
 
Current Music: Clan Of Xymox - She's Dangerous
 
 
katodstars
06 January 2016 @ 09:11 pm
 
Šodien piekāpu pie čoma ieliet sevī vienu alu. Viņš dzīvo blakus darbam, aizskrēja kaut ko fiksi izdarīt, tikmēr sēdējām dzīvoklī ar viņa bračku, kuru nebiju redzējis gadus septiņus un runājām sviestu. Piedūrāmies par kaut kādiem video youtubē. Pēc kāda laika zvana čoms un mūs lamā daudz rupjiem vārdiem. Izrādās šim uz darba kompi no mājām atvērts teamvieweris, viss sviests ko skatamies, šim darbā skaļi uz tumbām skanējis līdz kolēģi šo saukuši prasīt kas notiek
Pēc tam meklējot kaut kādus programmu materiālus pa mapēm šis uzduras kaut kādai arhaiskai mapei...kurā ir mape par PICiem un QBasicu...kurās...kurās...bāc, ir vairāk kā 10 gadus vecas mūsu rakstītas programmas, tai skaitā mana RAĶEŠU PALAISTUVE! Un tā programma pat palaižas un, emm, mēģina kaut ko darīt! Bāc, būs jāsagādā kaut kāds miskastīgs kompis kuram uzlikt win98, pie LPT piekarināt pāris mikroshēmas un atkal palaist kādu raķetīti no tās.--
Un tad viņa bračka prasīja "Eu, klau, Tev ir liels 3D TV, kā ir skatīties uz tā pornu? Nav tā, ka pupi pa seju sitas, ne?" Nu, neko, pārbaudījām.
 
 
Current Music: Dope Stars Inc. - Omegadrones
 
 
katodstars
17 December 2015 @ 09:45 pm
 
Izniekojot vakaru pēkšņi ieslēdzās apzinība un uznāca tāds, eum nē, nu vajadzētu kaut ko izdarīt. Ieeju serverī lai atjaunotu vienu no šodien pazaudētajiem skriptiem, slēdzos starp screeniem meklējot kurā lai raksta un tur, fāāāk, vienā kā reizi vaļā tas skripts, kuru gribēju atjaunot. Uzsist tik ^O un viss padarīts, haha. Var turpināt izniekot vakaru. Vai rakstīt otru pazudušo skriptu.
 
 
Current Music: Thinner - Curriculum Vitae
 
 
katodstars
17 December 2015 @ 01:54 pm
 
Līku roku dēļ nejauši norāvu podā visādu testa skriptu mapi uz sava servera un aplauzos, ka no vairākiem backupiem, šī mapīte ne lokāli, ne remoutē nekopējās. Nē, nu nav jau liela bēda, no visas tās sarakstītās miskastes tikai kaut kādi trīs bija reāli vajadzīgi un, ai, lai tur vai kas, uzrakstīšu pa jaunam, gan jau uzrakstīšu labāk vai vismaz savādāk.
Bet par šo es iedomājos, ka kopš vispār sāku kaut ko kodēt, nu jau gadus, nez, 13 vai vairāk atpakaļ, vajadzēja izdomāt vienu konkrētu uzdevumu, kuru periodiski, nu, piemēram, reizi pusgadā uzrakstu no nulles. Neko sarežģītu, kaut kādu digitālo termometru, soļu motora vadībiņu, raķešu palaistuvi* vai ko līdzīgā [ne]līmenī. Visus šos uzkodētos variantus saglabāt un tad laika gaitā varētu paskatīt uz kādām platformām tik nav kodēts, kā attīstījies stiliņš, zināšanas, attieksme. Ja būtu to darījis, man droši vien būtu ciparu termometru sources QBasicā uz DOSa, uz visādiem PICiem ASMā, uz pulka AVRu ASMā un C, kaut kas uz CPLD vai FPGA, nu jau arī dažādās platformās (Linksys, RPi, Edison) uz Linuxa, var būt uz 8080 un ņemot vērā neracionālās idejas, tas nākotnē varētu būt arī uz Iskras vai Robotrona. Var būt sākt tagad?
--
*Raķešu palaistuve bija viens no pirmajiem maniem reālajiem uzprogrammētajiem dzelžiem, tā bija pie 378h adreses LPT porta piespraužama maketplate ar astoņām digitālajām izejām un astoņām digitālajām ieejām, kas tika organizēts caur pāris loģiskajām mikroshēmām. Pie izejām bija mazas spuldzītes ar nosistiem stikliņiem, kuras strādāja kā vienreiz lietojami elektriskie "sērkociņi" mazu raķetīšu palaišanai. Ieeju bonuss - pēc kvēldiegu pretestības (vai pārrāvuma) es varēju redzēt kuras raķetītes ir bijušas palaistas un kuras vēl laižamas. Dzīvojot daudzstāvenes augšējā stāvā bija jautri šaut raķetītes aiz loga spaidot podziņas uz kompja laikā kad internets vēl nebija pašsaprotams. Tas viss strādāja uz Win98 no QBasica DOS režīmā. Forši toreiz bija.
 
 
Current Music: Dr. WHO Theme compilation
 
 
katodstars
29 November 2015 @ 05:50 pm
 
Vispār baigi forši, ka vakar Claustrumieši spēlēja savus ritmiskos gabalus, ne pārdomu mūziku. Nē, protams, gaumes jautājums, bet nu noiziņš tomēr kaut kā man ir tuvāks par baznīcai pietuvinātu mūziku. Nē, nu kas zin, var būt paaugšos un domāšu pretēji.
--
Un šodien pa seniem laikiem atcerējos cik tomēr ir forši ar statisku urbi iebakstīt rotējošā metālā. čīkčīkčīkčīkčīk
--
Šādu tādu cēlmetāla drazu iemainīju pret mazu VEF ražotu centrālīti, tādā stāvoklī, ka ieslēdz un kar muzejā pie sienas. Jānotrauš vien putekļi un EPROMu saturs jāsaglabā nākošajām paaudzēm. Šito varētu VEF muzejam pēc rekonstrukcijas uzdāvināt.
--
Un vēl vakar bezseguma plāniem radās visai precīza skice. Šitādām lietām, kuras ļoti gribas, parasti izdomājot visu pa sīkumiem, pārējais viss pats atnāk gatavs. Nedrīkst tik stāvēt uz vietas. Bet nu jāuzmanās, cik nu vairs drīkstu uz sevi sagrābties. Ne īpaši produktīvas, ne visai veselīgas, bet visai pozitīvas brīvdienas.
 
 
Current Music: Audioscope - Lasting
 
 
katodstars
27 November 2015 @ 02:04 pm
 
Pēc inženieru gala reorganizācijas, kolēģis ieteica mūsu stūrī nolikt krājkasīti, kurā katrs iemet monētiņu kad nolamājas. Pēc brīža rūterim mainot proci, sapratu, ka es garantētu konstantu šīs kasītes pildīšanos.
 
 
Current Music: Ozols & Kodek - Atpakaļ Nākotnē
 
 
katodstars
17 November 2015 @ 06:02 pm
 
Vispaŗ, jā, pāragri, bet, hmm, priecīgus ziemīšus, jā.
BZZT BZZT

 
 
katodstars
13 November 2015 @ 08:08 pm
 
Šī bija viena varenlieliska piektdiena - trīspadsmitais. Pēkšņajā brīvdienā dabuju pāris interesantus instrumentus, iepriecināju kādu kolekcionāru ar retu eksponātu un kaut kad laikam būs pasākums jāuztaisa.
 
 
katodstars
12 November 2015 @ 11:12 pm
Muzikālā apmātība  
Tā bija nakts vēl dzīvojot Juglā, kad sievietei naktī vēru kaklarotiņu no apvīlētiem zobratiem un jūras frekvenču kvarca rezonatoriem. Tas bija kādos trijos naktī, kad Nabā sāka skanēt kāds skaņudarbs, kuru iepriekš nebiju dzirdējis, bet sapratu, ka, jā, lūk, TUR kaut kas ir. Vēlāk noskaidroju, ka skanēja Bad Sector - Ampos. Tad arī sāku meklēt vairāk viņa daiļrades un atklājās daudz kas interesants - mūzikā izmantotas kosmosa sakaru skaņas (Kosmodrom), ieraksti no medicīnas tehnikas (Dolmen Factory), kā arī visādi citi tehniski piesitieni.
Šodien meklējot jaunu muzīku, kuru klausīties, pamanīju, ka Badsectoram ir jauns ieraksts - Cephus. Nolēmu paklausīties un tā nedaudz apsēdos - mūzika būvēta uz ierakstiem no Padomju un ārzemju spiegu (?) radiostacijām, kurās pa laikam parunā neko neizsakošus vārdus un ciparus, kurus saprot tikai tie, kam tie paredzēti. Pāris skaņudarbos izmantoti arī ieraksti no UVB-76, kas ierakstu padarīja vēl episkāku. Šī ieraksta pasūtījums viennozīmīgi ir pirmais ko apmaksāšu no nākošās algas. Nereāli ceru, ka organizatori beigs vilkt garumā viņa koncerta organizēšanu Latvijā, kā nekā tas tiek solīts jau kopš pavasara.
Kādreiz man būs nepaklausīgs suņuks, kuru sauks Sektors. Un kad viņš taisīs cūcības es viņu saukšu par Slikto Sektoru.
--
Rīt būs jāiet runāties par nopietnām lietām, nez, laikam pat žakete jāuzvelk lai kaut kā maskētu mana pajolīgā panķeļa paskatu. Jāsaņemas sarakstīt iekrātie darbi skolai, pārdot koordinātu centrāli un nofinišēt vairākus labojamos mūzikas aparātus. Vienu savu ērģeli sarunāju samainīt uz nostāstiem apvītu Padomju ciparu sintiņu, tagad tik jāsarauj atrestaurēt arī vizuāli. Ahh, pasaulē viss notiek, tas ir lieliski.
 
 
Current Music: Bad Sector - Jimena
 
 
katodstars
08 November 2015 @ 03:45 pm
 
Vēl aizvien turos pie apņemšanās ik mēnesi pasūtīt pa vismaz vienam oriģinālajam ierakstam ar kādu tīkamu mūziku. Šie pēdējie divi guvumi tā kā būtu liekami goda vietā. Pēdējais dabūtais pārspēja cerības arī vizuāli - īsts, divdaļīgs, perfekti salocīts, ar skābi apkodināts misiņa vāciņš. Tādu tiešām prieks turēt rokā. Un prieks klausīties.


 
 
katodstars
06 November 2015 @ 07:54 pm
 
Laikam jau forši būt sievietei, visi sievietēm ir draudzīgi. Šorīt braucot iekšā darba teritorijā, redzēju, ka pa to sāk stumdīties mašīnīte, kurai numurs pa zemi velkas. Neko, pamāju, parādīju uz mašīnas priekšu, izkāpj skuķis, nošokējas, ka kāds viņas mašīnai noskrāpējis priekšu un norāvis numuru. Kamēr viņa skaidrojās vai kamerās var redzēt kurš to izdarījis, piedāvāju numuru pieskrūvēt atpakaļ, jo jābrauc jau būs. Kamēr aizgāju līdz ofisam pēc skruģa un savilcēm un atnācu atpakaļ, viņai jau kāds cits skrūvēja (numuru). Stulbums, haha.
--
Vēlāk gāju uz mašīnu pēc zāģīša, pamanīju, ka bagažniekā mētājas nepamanīts koferītis ar klarneti. Nu, neko, piektdiena, iedomājos piedurties, paņēmu uz ofisu, smejoties iedevu vienam giču spēlējošam kolēģim lai ienes dzīvību darba dienas pēcpusdienā. Kad viņš to salika un mēģināja pūst, kāds cits inženieris to pamanīja un izrādījās, ka šams ar bračku ir muzīkas skolā klarneti spēlējuši. Tad viņš pareizi salika klarneti un mums citiem rādīja un stāstīja kā ir jāpūš, kas jāspiež un smejoties stāstīja ko bērnībā mācējis spēlēt. Tā forši sagadījās.
Un vēl viņi atpazina, ka otrs pūšamais instruments ir trompete, tā kā klusumz minējums no visiem bija vistuvāk.
 
 
Current Music: Oudeis - Lock
 
 
katodstars
30 October 2015 @ 10:43 pm
 
Reiz kad vēl mitinājos ar [info]turbund Visvalža ielā, reiz nākot mājās, pie mūsu kāpņutelpas ievēroju pilsēta stilīgāko bomzi bezpajumtnieku. Lai gan noplukušas, tomēr viņam bija reti stilīgas drēbes, nu, tur hūtīte, rūtains krekls, stilīgas bikses un tā. Mani viņš tā piedūra, ka mninoties viņam garām piedāvāju viņam tukšās pudeles no mūsu dzīvokļa. Bet tā kā atbildēja krieviski, kaut kā ksenofobijas dzīts noraustījos un aizminos mājās.
Pēc tam citā reizē kātojot uz darbu kādā rītā manīju kādu citu līdzīgu tēlu, kuram viss viņu piesaistīja tipiskajam ikdienas bezpajumtniekam, izņemot vienu lietu - Kraftwerk krekliņu, par kuru viņu pat bišķi apskaudu.
Bet (šobrīd) pašu stilīgāko pilsētas bezpajumtnieku redzēju pirms kaut kādas nedēļas. Viņš bija uz veļļuka, uz Cēsu/Tallinas stūra, viņa veļļukam bija superstilīga piekabe no lielveikala ratiņu un visu citu lietu krustojuma. Ratiņi pie veļļuka bija piesieti ar ugunsdzēšamo aparātu daļām, kā arī bija daudz citas nianses, kuras viņu padarīja par ZE-Mad-Max-fan bomzi, ka uz laiciņu pat uz viņu aizskatījos. Ja nebūtu stāvējis krustojumā gaidot savu kārtu, būtu izvilcis fočiku un iemūžnājis šo tēlu. Reizēm gribas ar šādiem cilvēkiem parunāties, bet kā lai sāk sarunu? Tipa, klau, redzu, esi bezpajumtnieks, stāsti savu stāstu? Nu, nez, to Kraftwerk krekliņu no tā iepriekšējā toč būtu gribējis nopierkt, 10x izmazgāt un tad valkāt.
--
Ai, sviests, mēģināju glamūri iedzīvoties viesībās un aizlēju sevi ar vīnu.
 
 
Current Music: Der Blaue Reiter - When The Black Sun Rises
 
 
katodstars
17 October 2015 @ 04:57 pm
Koferērģele  
Woah, beidzot tiku galā ar šo 70. gadu brīnumu. Īpatnēja paskata elektriskā ērģele ar nosacītu ritma ģeneratoru. Cilvēks, kurš pats bija mēģinājis to labot man to piespēlēja sakot, ka, bāc, čupa ar KT315 un izžuvis tajā ir viss, kas vien var izžūt. Aparāta saimnieks atkal stāstīja, ka to dabujis no čoma, kurš to atradis kaut kādos bēniņos. Tas pie manis nostāvēja bez maz divus mēnešus, bāc, man to labojot ir radusies teika par šī aparāta rašanos.Teika ir te tālāk. )
 
 
Current Music: Bad Sector - Pan
 
 
katodstars
15 October 2015 @ 06:04 pm
Inženiera gars.  
Aparāts sūta drazainus datus reizi minūtē? Jāpaseko līdzi ienākošajiem datiem lai saprastu kas īsti notiek. Negribas stundu lūrēt vienā punktā lai gaidītu datus? Risinājums - uzlikt audible pingu uz vienmēr pieejamu adresi pāris sekundes pirms pienāk dati. Reizi minūtē atskan pīkšķis, tad jāpaskatās uz pienākošajiem datiem, gudri jānopūšas un atlikusī minūte ir izmantojama vērtīgām darbībām, piemēram, sviestmaizes bāšanai mutē, nokritušu skrūvju meklēšanai vai gudrai muldēšanai ar kolēģiem.
 
 
Current Music: Feindflug - Stukas im Visier
 
 
katodstars
14 October 2015 @ 09:01 pm
Šodienas "+"  
Kad biju ticis (ne)galā ar metālgriezējiem - gobliniem, beidzot devos uz skolu. Pa ceļam pāris reizes zvanīja čoms, kurš krauj augšā kaut kādu konceptmākslas pasākumu un netiek galā ar to, ka telpā nav normāla zemējuma un starp metāla sastatnēm un skaņu pulti vārgi drebina ar elektrību. Kad sapratu, ka mani ieteikumi kaut kā nestrādā pēkšņi atcerējos - ā, paga vai tad viņš to pasācienu nekrāmē virsū vietā, kurā ir trū-vitage analogā ierakstu studija? OK, pateicu, ka noziedošu vēl vienu lekciju un aizbraukšu viņam palīgā tikt galā ar niķīgo elektrību, ja viņš aizvedīs ekskursijā uz studiju. Kad aizbraucu, izrādījās, ka paši jau pa lielam tikuši galā, jo saslēguši visu no vienas rozetes, lai zemējums kopīgs un kad lūdzu lai saslēdz kā bija, nekas arī vairs pa nagiem nesita.
Bet par citām lietām - tur, kur bija jāslēdz vadi, apkaŗt pa telpas malām bija sakrautas izjauktas ērģeles - ne elektriskās, bet īstas, milzu koka ērģeles ar plauktos sakrautām stabulēm. Woah, tik tuvu un izjauktas tās vēl nebiju redzējis. Aizmirsu gan nofočēt. Pēc tam viens no vietējiem skaņotājiem izrādījās draudzīgs un mums stāstīja par savu darbu Melodijas rūpnīcā, par to, kā tika presētas plates, kā galvaniskajā cehā nepārtraukti tika ražotas plašu presformas, kā rakstījuši mūziku daudzceliņu magnetofonos un kā vēl tagad atsevišķus savus digitālos ierakstus palaiž cauri lentai lai tā iegūtu analogāku skanējumu. Rādīja gan lielo Studer master skaņu pulti, gan lielo Studer lentu magnetofonu, stāstīja kā kādreiz ierakstījis Paulu un Eoliku, uz kādiem instrumentiem kas ir spēlējis un kā mūsdienās cilvēki dzenas pēc autentiskām skaņām no pagātnes. Runājoties par skaņu lietām nonācām līdz tam, ka viņš man piedāvāja salabot vienu viņu elektrisko ērģeli. Hahā, ja to sanāks darīt, tas jau būs kā tāds neliels level-up. Ne vairs čomi un viņu čomu sintiņi, bet, emm, baznīcas ierakstu studija.
Tā šodien līdz skolai netiku.


 
 
katodstars
14 October 2015 @ 08:33 pm
Šodienas "-"  
Metālisti ir pinpji. OK, labi, ne visi, Un ne tikai metālisti, nu, metālapstrādātāji. Bet lokšņu metāla apstrādātājs - tā laikam ir diagnoze. Jo lāzergriežamā iekārta cehā laikam krāna garumu pagarina tik ļoti, ka to var likt virsū cik vien ilgi grib. It īpaši, ja pasūtījums ir samērā neliels un klients nepiš smadzeni ik dienu. Reāli, ar iepriekšējiem pasutījumiem problēmu nebiju, iedevu vēl vienu pasūtījumu pirms mēnešiem diviem un sākās - menedžeri reti var dabūt rokā, termiņi nav skaidri, solījumi atzvanīt rezultējas neatzvanīšanā. Kad aizpagājušajā nedēļā beidzot izdevās panākt kādu virzību, pagājušajā nedēļā izdevās sarunāt, ka klau, man vajag lūk, šīs te detaļas gatavas ŠONEDĒĻ, ko arī izdarīja. Pagājušajā nedēļā nesnaāca aizbraukt pēc detaļām. Šodien zvanu - jā, menedžeris ataļinājumā, sazinies ar citu menedžeri. OK, sazinos, man atbild, ka, ā, paga, tas menedžeris teica, ka viss gatavs? Jā, brauc pakaļ, viss būs! Tā kā man darbā pāris maģistrālajām iekārtām barošanas bloki karājas savilcēs, jo nav stiprinjājumu, mājās bremzējas trīs mūzikas aparātu remonts, jo nav normālu cilvēcīgu striprinājumu 1/4" jack ligzdām, tad izlēmu vienu lekciju skolā šodien izlaist un aizbraucu līdz Ogrei pēc detaļām. Pēc 20 minūšu meklēšanas visur, aizvietojošais menedžeris man vnk pateica, ka lai gaidu nedēļu kad manējais menedžeris būs atpakaļ. Nu, neko, naidīgi braucu prom, tomēr izlēmu piezvanīt arī uz firmas kopējo telefonu parunāt ar sekretāri un izstāstīt sāpi. Jā, meitene saprotoša, teica, ka tiešām situācija nav smuka un pati uzzinās kas noticis, atzvanīs. Atzvanīja? Ņihuja! Pēc pusstundas atzvanot viņa bez maz neapmierināti teica, ka neko nezina par manām detaļām, lai gaidu kad menedžeris būs atpakaļ. Vēl visam pa vidu atklājās, ka vairākas darbam vajadzīgās detaļas nav palaistas ražošanā. Atkārtošos, ka pasūtīju tās pirms DIVIEM MĒNEŠIEM. Reāli bļa, man apsola, ka būs detaļas, tad pasaka, ka nav un tad dirst pasūta. Es jau laikam mēnesi katru nedēļu vienam čalim solu, ka viņa ērģele būs gatava un tā kā nu jau viss pārējais ir uz rokas, trūkst tikai konektoru pārejas. Reāli ko darīt? Jaukt ārā savu jau principā atrestaurēto ērģeli, ņemt nost trūkstošās detaļas lai tikai saliktu šo steidzamāko aparātu. Stulbi
Un tā nav vienīgā lāzergriezēju firma tāda, agrāk sūtīju no griezējiem Rēzeknē, tur arī bija līdzīgi, ka mēnešus trīs nomarinēja, tad palūdza vēlreiz lai atsūta rasējumus, jo neatcerās, kas vispār ir priekš manis jāgriež. Un to, ko uztaisīja, tas bija izlocīts spoguļattēlā. Laikam atkal jāmeklē citi, vēlams te par Rīgā, jo, nu, bāc, tāds serviss kaut kā neder. OK, saprotu, ka mani apjomi viņu ražošanai ir sīkums un nesvarīgi, bet nu tad nevajag ņemt pasūtījumu, ja nevar izpildīt.
Jebal acī okulārais sekss, bļeģ.
 
 
Current Music: Jamin Winans - Who You Were
 
 
katodstars
12 October 2015 @ 09:23 pm
 
Tikko mājās bija blackouts tā uz stundu, kas liek domāt, ka mana ideja kādreiz nākotnē savā dzīvoklī vismaz apgaismojumu taisīt kā ekonomisku DC sistēmu ar akumulatoriem nav nmaz tik slikta. Lai vismaz gaisma būtu uz dažām stundām iespējama. Vēlams arī sakari. Bet nu nekas jau slikts nenotika, romantiski sveču gaismā paēdām makaronus un tumsiņā pabliezu pa Monotraibu robotīgu meldiņu.
--
Bet nu labi. Šodien dabuju savu pirmo plašu atskaņotāju kopš bērnībā nomocītās RRR Melodijas, būs jau uzsilis līdz istabas temperatūrai, laiks uzlikt kādu vinila ripuli.
 
 
Current Music: "Queen - Another One Bites The Dust" no plates
 
 
katodstars
11 October 2015 @ 11:54 pm
 
Kaut kā dīvaini, ka ik pa brīdim sevi pieķeru pie domas, ka interesantas šķiet meitenes ar nelabojamām fiziskām nepilnībām. Reiz attiecībām nebija traucēklis kādas meitenes šķielēšana, koledžā paralēlkursā ir rudmate ar atšķirīgu gaitu, pāris reizes veikalā pie darba esmu ievērojis glīti skarbu meiteni ar īpatnējām rokām, man reizēm ēst dod smaidīga meitene ar runas problēmām. Es nezinu, kas ir tas, kas tajā šķiet pievilcīgs. Var būt tas, ka šīs atšķirības viņas kompensē izpulējot citas izskata nianses.
--
Kā dēļ par to tā atcerējos? Jo vakar vakarā vienā koncītī atjēdzos, ka, bāc, te pat taču ir arī viena no meitenēm, kuru šī paša iemesla dēļ biju ievērojis pilnīgi nesaistīti ar pagrīdes kultūru. Tad tā nedaudz priecīgi palika - it kā jau visi redz un pamana, bet tik lieliski, ka šajā laikā cilvēki ar fiziskām atšķirībām netiek atgrūzti no kopējās masas un tiek pieņemti, un priecājas tā pat kā citi. Jo ne jau greizās kājās vai acīs ir tas pamats, bet labā sirdī un idejās.
Lielisks laiks kurā dzīvot.
 
 
Current Music: Blackholepit - Eternity
 
 
katodstars
01 October 2015 @ 08:31 pm
No vienkāršības atkāpties nedrīkst.  
Reizēm iedomājos par tādu paradoksu, kuru novēroju arī pats uz sevis - jo cilvēks kļūst tehniskāks, jo sarežģītāk cilvēks mēģina atrisināt dažādas tehniskas problēmas, jo par vienkāršiem problēmu iemesliem un risinājumiem iedomājas aizvien mazāk.
--
Darbā pāris mēnešus brīnijāmies kā dēļ vienā servertelpā karst kāds maģistrālais aparāts, lai gan citas iekārtas tur pat blakus bija normā. Nu, neko, sākām domāt, kas pie vainas, pieņēmām, ka karstums tur var nākt no sienas, no griestiem (telpa atrodas ēkas augšā dienvidos), durvīm, no citas iekārtas un tā. Nu, neko, nolēmām, ka jātaisa Pētījums. Mērīsim temperatūru visādos telpas punktos - griestus, sienu, durvis, kāpņutelpu un ko tur vēl. Sēdēju dienu, uzrakstīju pitonskriptu priekš sava universālā instrumenta Raspberry Pi, kurš lasa čupu termosensoru un tos tad tīklā var lasīt caur SNMP un likt grafikos. No pagātnes vāceles izvilku vienu savu termosensora dizainu, sataisīju sensorus, salīmēju tos pa telpas punktiem, pieliku grafikos un sāku gaidīt.
--
Kāpēc es sākumā minēju to par risinājumu sarežģīšanu? Jo kad jau kādu laiku zīmējās grafiki, bet karšanas avotu īsti nevarējām no tiem saprast, kaut kam citam nosprāga ventilators un to mainot iedomājos, ka, hmm, var būt tam karstošajam aparātam jāizpūš putekļu filtrs? To izdarot, temperatūra nokritās par, ehmm, 25 grādiem un palika normā. Tik vien. Pēc tam pāris dienu laikā atrisinājām vēl vairākas "mistiskas" ieilgušas temperatūras problēmas. 
 
Current Music: Herz Jühning - Opisthotonus
 
 
katodstars
27 September 2015 @ 02:11 pm
AKT 15  
Līdzīgi kā Rīgā reizi gadā notiek Baltā nakts, kad šajā naktī dažādās pilsētas vietās notiek dažādas mākslinieku performances, Liepājā ar līdzīgu konceptu notiek pasākums Akti Naktī. Tā kā aktā Nr 15 pazīstami cilvēki spēlēja industriālo mūziku, plus pasākums notika vecā bunkurā, nolēmām doties turp paklausīties šo to sen nedzirdētu.
Pirmkārt jau vieta bija visai lieliska. Ne īpaši liela, veca Padomju laika bumbu patvertne, kurā kādreiz bijis vietējais pagrīdes klubiņš. Tagad laikam gan bunkuriņš stāv tukšs. Vieta ļoti atmosfēriska, it īpaši, jo atmiņas no Rīgas industriāļu kluba "Bunkurs", Preses nama bumbu patvertnē ir vēl visai siltas. To atgādināja ne tikai pati vietas aura, bet arī projecija uz baltās grubuļainās sienas, pie basiem grabošās ventilācijas caurules, pelējuma smarža ieejas gaitenītī... Pasākumu apmeklēja visdažādākie random cilvēki, brīžiem pat ar bērnu ratiņiem iestūrēja bunkurā, apgriezās un brauca prom. Laikam apmeklējot citus mākslas pasākumus pilsētā, dusmīga mūzika piedūmotā pagrabā viņiem likās, emm, neatbilstoša. Vēl viens pluss šādam pasākumam - tas ir tālu no Rīgas, principā nebija tādu paliekošu krānu, kuri atnākuši jau pārdzertu mūli un neiet prom, cilvēki pārsvarā mierīgi vēroja notiekošo vai arī bija krāni tikai uz brīdi un aizgāja prom uz citu aktu.
Pirmais spēlēja Tankists, nedaudz pārsteidza, ka tipiski nomāktības pilno uzstāšanos nobeidza uz visai vienkāršas un pat šķietami pozitīvas nots. Kamēr uz skatuves tika uzkrauti Autogēna aparāti, skatītājus ar visai vienkāršu performanci izklaidēja Pain[pro]test, viens otrā durot āķus, adatas un tricinot ar elektrošoku. Šajā brīdī pat interesantāk par performanci bija paskatīties uz random apmeklētāju sejām, kuri laikam īpaši nebija gaidījuši ko tādu. Vienai meitenei bija īpaši šausmās savilkta seja, kuru ik pa brīdim viņa paslēpa aiz šalles, cits čalītis stāvēja sastindzis ar sejas izteiksmi "emm, paga, es tiešām redzu...to ko es redzu?", cita vecmāmiņa projām ejot esot teikusi, ka tas ir trakākais, kas šovakar redzēts. Nu, un tad uzstājās Autogēns.
Akjā, pareizi, Autogēnu laikam biju redzējis vienu reizi otrajā pasākumā kurš notika Preses nama bunkurā, kur viņi savu mūziku papildināja ar caur efektiem laistām skaņām, kuras radās...caur gaļu laižot elektrību un uz skatuves cepa cūkas sirdi to dalot apmeklētājiem. Atšķirībā no tā koncerta, kas bija izteikti melns, šis bija pat visai pozitīvs. Pārsteidza sākumā, ka zibspuldzes zibināšana jūtami spēžas virsū uz skaņas, bet tad pieleca - ak, pareizi, es taču viņiem priekš šī pasākuma biju nedaudz nomodificējis veca kinoprojektora pastiprinātāju ar fotoreizinātāju, kura izdoto skaņu laižot caur efektiem viņi izmantoja uzstājoties. Jā, protams un pēc brīža Plazma vicinot lukturīšus un spīdinot tos fotoreizinātājā mūzikai piedeva savu dzīvīgumu. Protams, neiztika arī bez teātrālākām odziņām, kad viņi viens otram tur pat uz skatuves iedur katetru, patecina glāzē asintiņu, iedzer, aplaistās, un kā mežoņi turpina uzstāšanos. Kaps uz skatuves dejoja skatītājos pūšot ugunsdzēšano un atkal ar lukturīšiem mocot fotoreizinātāju un vēl pēc brīža Plazma no pagaldes izvilka man pazīstamu defibrilatoru un aicināja skatītājus saņemt pa uzšāvienam rokā ar mazāko jaudu. Uz to gan pieteicās tikai daži drosminieki, kamēr citi pasākuma viesi turpināja izbrīnīti noskatīties notiekošajā. Akjā, vēl nedaudz pat saskumdināja, ka viņi spēlēja arī skaņudarbu Bunkergang, kurš tika rakstīts un filmēts Preses nama bunkurā tā pašā plaukumā.
Nu un pēdējais nodārdināja SKD šoreiz jau pats ar savu mūziku, kura ir manāmi ritmiska, bet tomēr skarba un pavelkoša, tas arī baigi patika. Viss pasākums bija nereāli labs. Lielisks pasākumu pilnā rudens noslēgums.
Un tad garais atpakaļceļš naktī, kad miega slāpēšanai skaļa mūzika mijās ar enerģijas dzēriena straumi. Beidzot vajadzētu arī tā kā kustēt no Ogres uz Rīgu lai šodien pacenstos kaut cik nonākt finiša taisnē ar vienu ērģeli, jo, bāc, ar notikumu un pienākumu pārsātināto ikdienu esmu iekrājis rindu ar oldschool aparātiem uz remontiem, ahh.

 
 
Current Music: Bēdu Vēstnesis