22 December 2018 @ 10:39 pm
 
Regulāri aizdomājos, kas notiktu, ja daudzas, neskaitāmas dzīves izvēles būtu notikušas savādāk. Cik vieglāk, grūtāk vai savādāk būtu eksistēt? Cik tālu es būtu no tā, kur esmu tagad? Vai man būtu darbs, kurā nejūtos nevajadzīgs? Vai pārējā ikdienā nejustos nožēlojami? Cik viegli vai grūti būs tālāk? Cik vēl vispār būs? Cik vēl ir vērts maz būt? Vai būšu kādreiz vērtīgs? Vai savas intereses kā varēšu iznest saulītē?
--
Klikš.
--
Ir aptuveni 2004. gads. Saulaina, vēla pavasara diena, ap pusdiviem dienā. Visai nesen vecā VEF korpusā atvērta Domina un ar kursabiedriem esmu tajā paēdis ikdienišķo, bišķi jau šķebinošo rozīņu maizes batonu un kvasu. Ir tikko beidzies mikroelektronikas labors, kurā no galvas aši sarakstījām ticamus rezultātus lai tiktu prom. Sēžu viens klusā gaitenī koledžas 6. stāvā pirms rasēšanas. Blakus taisnstūrī saliktajiem soliem ir reti laistīti, garlaikotu studentu apskādēti augi. Man rokā ir kāda getinaksa plate, kuru esmu atnesis parādīt pāris kursabiedriem. Ārā spīd saulīte un pa lielajiem gaiteņa logiem, virs tikko sazaļojušajām pilsētas koku galotnēm ir redzamas Rīgas austrumu augstceltnes - Kinostudija, Mežciems, Akadēmiskā bibliotēka un divas dzeltenās franču projekta mājas Purčika pašā sirdī. Gaiļezera slimnīca ir kā balta strīpiņa meža pamalē. Un arī bijušajai Ulbrokas raidstacijai vēl ir pieci masti, kuri pēc garuma salikti tādā kā apgriezti proporcionālā līknē. Spīdošā saule gaitenī sakarsējusi uzburbušo, cieto linoleju, kurš smaržo ar viegli atpazīstamu smaržu. Pēc kādas pusstundas būs starpbrīža zvans, bet pēc aptuveni mēneša beigsies mācības.
Es tur sēžu un man ir visas iespējas.
 
 
Current Music: A Perfect Circle - The Noose
 
 
( Post a new comment )
cukursēne[info]saccharomyces on December 22nd, 2018 - 11:22 pm
izklausās, ka Tu esi neapmierināts ar savu darbu..? man šķiet, darbs ir viena no lietām, ko totāli var mainīt, ja nepieciešams, ir diezgan daudz arī iespēju pārkvalificēties. varbūt es esmu naiva ideāliste, bet man šķiet, ka Tev arī tagad ir visas iespējas, vismaz - pilnīgi noteikti daudzas atšķirīgas iespējas, tikai pasaule šobrīd ir tā iekārtota, ka bieži vien cenšas mūs pārliecināt par pretējo.
(Reply) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on December 23rd, 2018 - 12:16 am
Es Tev pilnīgi piekrītu par daudzajām iespējām, tāpēc arī sākumā rakstīju, ka nezinu kā tad būt tālāk.
Man ir darbam gan visādi plusi, gan uzkrājušies mīnusi. Pagaidām tie plusi vēl pārspēj mīnusus. Bet tā vjspār es gribētu lai pārdomas par darbu būtu vienīgais iemesls šādām pārdomām.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on December 23rd, 2018 - 12:22 am
ah. nu, katrā ziņā - veiksmi, lai plusu un mīnusu balanss uzlabojas un pārdomas ļauj rosīties konstruktīvā virzienā!
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on December 23rd, 2018 - 12:23 am
Pateicos, Tev ar!
(Reply) (Parent) (Link)
ctulhu[info]ctulhu on December 22nd, 2018 - 11:31 pm
getinaksa? Nah taisīt kaut ko uz getinaksa?
(Reply) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on December 23rd, 2018 - 12:19 am
Haha, kamōn, 2004 man bija 17 gadi, es vakaros piestrādāju TV darbnīcā un ik pa laikam koledžā ar diviem kursabiedriem, kuri bija tēmā mēs apspriedām kaut kur atrastus elektronikas lūžņus.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
ctulhu[info]ctulhu on December 23rd, 2018 - 12:40 am
aha, es tikai brīnos ka getinaksa, ibo visas sakarīgās lietas jau ir uz textolīta, nu izņemot ļoti vecas
(Reply) (Parent) (Link)
Zilog[info]3_5469mhz on December 22nd, 2018 - 11:34 pm
Izlasot šo, man liekas, ka es to vietu atceros tieši tāpat.
(Reply) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on December 23rd, 2018 - 12:23 am
Jā, tās ir atmiņas, kuras saistās ar koledžu. Bet nu jau tur viss renovēts. Kādreizējais foršais materiālmācības kabinets (412?) kurā pasniedza Spektore (RIP), tagad ir prasta reģipša istaba, kurā pasniedz cilvēks, kurš tur ir, jo kādam jau tas ir jadara.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Zilog[info]3_5469mhz on December 23rd, 2018 - 09:47 am
Pēdējo reizi koledžā biju kaut kad pirms gadiem 8 (?) kad tur (aktu zālē) bija dziesmu svētku kopmēģinājums pūtēju orķestriem. Tad izmantoju izdevību, lai ar nostaļģiju izskrietu cauri gaiteņiem un šķiet, ka nekas vēl nebija renovēts.

Bet jā, kad Tu tā saki, laikam bija 412 un Spektori es atceros. Džeki toreiz besījās, kāpēc mums jāmācas padomju gosti ;D.

Lai arī man par RTK ir patīkama nostaļģija, tomēr tā nebija īstā dzīves izvēle. Tā bija izvēle, ko noteica informācijas trūkums (vai nespēja to atrast) par citām iespējām, kā arī sevis paša nezināšana un dažādu interešu jaukšana.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
(Anonymous) on December 23rd, 2018 - 12:29 pm
Arī 1990. gadā bija 412. kabinets un Spektore, un rasēšana bija 6. stāvā.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Zilog[info]3_5469mhz on December 23rd, 2018 - 12:39 pm
Un Kokins visus strostēja elektrotehnikā?
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
(Anonymous) on December 23rd, 2018 - 12:54 pm
Viņam bija savas metodes. Un kaut ko izdevās arī iemācīties.
(Reply) (Parent) (Link)
(Anonymous) on December 23rd, 2018 - 12:59 pm
Pēdējā frāze šajā kompozīcijā, piemēram - ir viņa https://www.youtube.com/watch?v=gFxduv-R91Q
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
(Anonymous) on December 23rd, 2018 - 01:05 pm
un smiekliņi
(Reply) (Parent) (Link)
Zilog[info]3_5469mhz on December 23rd, 2018 - 01:40 pm
Nevar saprast, ko viņš saka (Es tevi ie...). Es atceros, ka Kokins audzēkņus sauca par ausaiņiem, bet diodes darbību demonstrēja ar klases durvīm, kas veras tikai vienā virzienā.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
(Anonymous) on December 23rd, 2018 - 01:54 pm
"es tev iesaku"
(Reply) (Parent) (Link)
(Anonymous) on December 23rd, 2018 - 01:58 pm
Apskatot laboratorijas darbu atskaites viņš mēdza, nepazaudējot smaidiņu, tās saplēst, ja nepatika.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Zilog[info]3_5469mhz on December 23rd, 2018 - 10:05 pm
Šo neatceros, bet izklausās pēc viņa.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
(Anonymous) on December 25th, 2018 - 11:00 am
Bieži ne, bet vienreiz biju liecinieks (ne man).
(Reply) (Parent) (Link)
katodstars[info]katodstars on December 23rd, 2018 - 08:20 pm
Pirms diviem gadiem no vecajiem bija palicis vien Bunžas un viņa nemainīgais 415.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Zilog[info]3_5469mhz on December 23rd, 2018 - 10:07 pm
Mēs reiz izjokojām Bunžu – džeki atrada klases skapī tukšu šņabja pudeli. Pielēja ar ūdeni un tad, kad stunda bija sākusies vilka ārā un laida apkārt pa klasi. Bunžs uzķērās. Bet tas, protms, nebija ļauni domāts, tā jau respekt viņam.
(Reply) (Parent) (Link)
(Anonymous) on December 24th, 2018 - 01:51 am
415., liekas, bija daudz speciālo priekšmetu - televīzija, impulsu tehnika, radiouztverošās iekārtas, bet šāds uzvārds gan mums nebija zināms. Bernhards, Neimanis...
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on December 24th, 2018 - 03:20 pm
Cik es tur esmu mācījies, 415 vienmēr bijis Bunža kabinets. Viņš cik saprotu tad 90-tajos arī ir sācis tur strādāt un vēl nesen mācīja impulsu tehniku, mikroelektroniku, energoeletroniku un vēl vairākus saistītos priekšmetus. Viņš pat vairākas grāmatas ir sarakstījis, visas nopirku gan aiz cieņas pret viņu, gan tādēļ, ka tas ir retais materiāls par tēmu latviski. Viss, kas bija ar radio saistīts bija otrā gaiteņa galā, to tolaik mācīja tāds prikolīgs onkolis kā Paupers, kurš īpaši ilgi pēc mums vairs nestrādāja un bija tāds drūms laborants Veide, kurš arī pasniedza vienu vai divus ar radio saistītus priekšmetus. Tagad 412. ir tāds izbijis inženieris Krūmiņš, kurš māca bez normāla mācību plāna, vairāk tā kā subjektīvi parunājoties. Pār otru gaļu valda ļoti vienmuļi runāt mīlošs onkolis, kura vārds izkrita no prāta, bet kurš agrāk bija manīts visādās elektronikas pulciņu aktivitātēs. Tur baigi pietrūkst jaunas asinis.
(Reply) (Parent) (Link)
katodstars[info]katodstars on December 24th, 2018 - 03:22 pm
Un sakiet ko gribiet par vecajiem krabjiem Spektori un Bunžu, bet viņi tomēr iedresēja gan projektēt ar maksimāli lielāku aizpildījuma koeficientu, gan visu normāli dokumentēt un tas man šķiet visai svarīgi.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
(Anonymous) on December 24th, 2018 - 04:25 pm
Paskatījos - Bunžs ir vesels man nezināms slānis! Mums literatūra bija krieviski, krievu valodu visi labi zinājām, latviski bija 1,2,3 grāmatiņas izdotas par specialitāti. Vispār tehnikumā (tā tas toreiz saucās) bija latviešu plūsma un krievu plūsma, manuprāt, līdzvērtīgas apjomā.

Ar elektroniku profesionāli pēc pabeigšanas neesmu pelnījis naudu ne dienu. Manas atmiņas no Spektores stundām - baigi nomācošas tās bija, tik sausi un monotoni, no rīta negribējās iet. Kaut kad pie pašām kursa beigām man bija saruna, kurā es viņai teicu-polemizēju, ka galvenais ir kruta shēma, uzzīmēta kaut vai uz papīra skrandas, uz ko viņa atsmaidīja un kaut ko neizteiksmīgu atbildēja, diemžēl neatceros.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on December 25th, 2018 - 12:18 am
Es piekrītu, ka viņa nebija diži aizraujoša stundās. Tomēr ar viņu iegūstot kontaktu, bija lādzīga tante. Pēc tehnikuma beigšanas vēl mēdzu pie viņas piestaigāt, aiznest kadus paraugus ko ražošanas un tā, lai ir ko studentiem parādīt.
Kruta shema uz salvetes ir kruta tikai tās radītajam, kurš to tāpat parzin. Ja to palaiž dzīvē, tā būs jāražo, jāremontē un jāapkalpo un tad korekta, standartizēta dokumentācjja ir kritiski svarīga.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
(Anonymous) on December 25th, 2018 - 10:57 am
Jā, taisnība - un pat iestādes toreizējā nosaukumā, tāpat kā manas specialitātes nosaukumā bija mājiens uz rūpniecisku ražošanu. Bet es biju snobs, mani interesēja shemotehnikas smalkumi, "ražošana - tas ir tik neinteresanti" (kaut kā līdzīgi domāju vēl šobaltdien).
(Reply) (Parent) (Link)
Zilog[info]3_5469mhz on December 24th, 2018 - 10:36 pm
Manās atmiņās viņi arī palikuši pozitīvā gaismā. Cita lieta ar to iemācīšanos – bet tā jau gan nav viņu vaina.
(Reply) (Parent) (Link)
Zilog[info]3_5469mhz on December 24th, 2018 - 10:47 pm
Neimanis devās aizsaulē 90to gadu otrajā pusē. Atceros, ka beidzās mācību gads un viss bija normāli, bet pēc vasaras viņa jau vairs nebija. Arī lāga vīrs.
(Reply) (Parent) (Link)
[info]santech on December 23rd, 2018 - 01:33 am
Heh, es arī tur divus gadus nolauzu
(Reply) (Link)
(Anonymous) on February 24th, 2019 - 10:51 pm
Nostaļģija
Ehh. Nejauši uzdūros tekstam, meklējot par Spektori, Bunžu un Veidi. Tieši iedomājos kā viņiem iet. Mācījos ar apmēram tajā laikā, pieredze interesanta, bet strādājis elektronikas jomā neesmu ne dienu. Tā vietā aizgāju uz LU ģeologiem. Rtk nebiju baigais zubrītis,kkā "izpeldēju" cauri :) šis tas gan protams noder vēl šodien.
(Reply) (Link)